UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот Иван Нончев » Нед Юли 19, 2020 10:53 pm

Привет! Ако Admin прецени, че темата не е за тук, да я махне. Просто слагам ъпдейт (от 19 юли 2020 г.) на състоянието на пътеката между Владая и в.з. Килиите, която върви успоредно на шосето над Владайската река. За съжаление една голяма част от нея (първата половина откъм Владая) вече е сечище, доволно разкаляно от камионите. Даже си има и рИмско обслужващо поселище с жени, деца, шатри и всичко, както си му е редът :dontknow: Вероятно при сухо време все пак ще е караемо, но така или иначе не е особено приятно. По някое време сечта свършва и пътеката си продължава, но е много вероятно индустриалната дейност да продължи и натам, защото фадромата си стоеше по средата. Жалко, защото наистина беше хубав начин да се заобиколи неприятната асфалтова част по шосето след караулката.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот martin.radev » Пон Юли 20, 2020 8:00 am

да на 15ти пускахме червената шапчица
и решихме да се приберем по тази пътека
точно минаваше багера и от "сингъл трак" я беше превърнал в 3метрова, на ширина, кална алея.

п.с има и цигански катун от жени и деца, явно мъжете участваха в сечта нагоре по планината.
Но се минава букеално на 1-2 метра покрай палатките им... жалко беше готин маршрут
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юли 20, 2020 9:50 am

Сигнал подадохте ли някъде ?
Със сигурност мястото на споменатия катун не е там.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот Иван Нончев » Пон Юли 20, 2020 1:11 pm

Lucky Loser написа:Сигнал подадохте ли някъде ?

Защо да подавам сигнал? Напротив, даже си поговорихме. Това са работниците на сечището, като приключат там, ще се преместят някъде другаде. Това не е част от Природен парк Витоша, нито пък е маркирана туристическа пътека. Гора и пущиняк. Там са ги пратили да бачкат - там отиват. Изобщо не ми пречат шатрите им. Не забравяйте, че това са хора, които бачкат и то здраво, а не се занимават с дребни кражби и побоища във Факултета. На мен може и да ми е мъчно за пътечката, но това не значи, че имам някакво право върху нея. Не ми е бащиния. Темата я пуснах просто за инфо, да не се излъже някой като мен да мине оттам точно сега в дъждовете, защото ще стане мазаляк. Нямам нищо против самите работници. Даже пак бих си я минал, само че да не е валяло поне две седмици :)
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юли 20, 2020 1:46 pm

Защото обикновено под "шатри" на работници и "цигански катун", както е написал martin.radev, за мен има голяма разлика.
Сега вече след направеното пояснение разбирам :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот martin.radev » Пон Юли 20, 2020 2:03 pm

Да бе, може би не се изразих особенно правилно има 1-2 колиби/палатки или каквото е там, но не са агресивни или нещо, ако не нарушават закона
не мисля, че пречат на някой, просто привечер минавайки от там - трябва да се внимава. Бройката ще е значително по-голяма и нямам понятие как
ще реагират на байкъри. Не е възможно да се заобиколят минава се през средата на лагера им.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот Иван Нончев » Пон Юли 20, 2020 5:13 pm

martin.radev написа:... нямам понятие как ще реагират на байкъри. Не е възможно да се заобиколят минава се през средата на лагера им.


Ми аз си минах, поздравиха ме и казаха, че е много кално и няма да мога да мина :rofl: Аз им казах да не ме мислят, пожелах им лек ден и така. Нормални хора, просто живеят малко по-номадски начин на живот. Едната женица даже переше дрехи на рекичката дето се пресича.
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот sailman » Чет Юли 23, 2020 1:23 pm

Абсолютно си е в границите на парка и е редно да се подаде сигнал незабавно. Също и да се снима и да се разгласи колкото се може повече.
Ако някой минава скоро от там да снима, да пуска сигнал до управата на парка и да постне снимките тук, пък аз ще се постарая да се видят на доста места.
....Дебагадните дървояди и рушители! :(!:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот Admin » Пет Юли 24, 2020 5:34 pm

Мисля, че за съжаление в природните паркове може да се сече, така че едва ли са в нарушение. :(
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот Yash » Сря Сеп 23, 2020 7:15 am

Състояние от снощи.
Пътека не е.
Отклонението към Черния кос и Княжево е зарито и е трудно откриваемо. Особено на тъмно.

https://photos.app.goo.gl/QZviEpw1ot6KrY4t8

Първите две снимки са поглед от изровения път към пътечката надолу. Третата показва пътя, който е изровен за камионите. Последната е от пътеката нагоре към пътя.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: UPDATE за пътеката между Владая и Килиите

Мнениеот тучо чучо » Пон Май 09, 2022 2:48 pm

UPDATE към 07.05.2022 г.
Частта със сечището е разчистена и пътеката е напълно караема. Вярно, тази част вече не е точно singletrack пътека, а е придобила ширина около 2-3 метра, но и не е твърде дълга.
Със сигурност е по-добър вариант за придвижване от Владая до Княжево, отколкото по шосето.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martin.radev и 29 госта