Избор на рамка

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на рамка

Мнениеот Trifon810 » Вто Авг 18, 2020 9:52 am

Здравейте, търся си твърда рамка за All Mountain до 500лв. За предпочитане е да бъде нова и от България и ще се радвам на предложения, ако има такива.
Всякакви съвети ще бъдат от полза.
Trifon810
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 04, 2020 7:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Admin » Вто Авг 18, 2020 3:34 pm

Drag Shift e първото, за което се сещам, и мисля че като рамка струваше някъде около 500 лв.
NS Bikes и Dartmoor също имат добри рамки, но не съм сигурен каква им е цената.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на рамка

Мнениеот Trifon810 » Вто Авг 18, 2020 4:18 pm

Мерси за мнението, погледнах рамките, освен Шифта, защото не успях да го намеря само рамка :dontknow: Dartmoor имат Hornet и Primal, и двете се водят AM и доста ми харесаха като вариант, само едно не успях да разбера. И то е дали имат възможност за слагане на дерайльор отпред (тъй като в момента съм с Деоре с 2 венеца, пък си го ползвам и в града и предпочитам по-голям обхват от скорости).
Trifon810
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 04, 2020 7:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Admin » Вто Авг 18, 2020 8:24 pm

За съжаление за моделите 2020 пише, че не са съвместими с преден дерайльор. За по-старите модели (2017) при Hornet пише, че не може, а при Primal може: https://dartmoor-bikes.com/sites/defaul ... ometry.pdf
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Избор на рамка

Мнениеот Trifon810 » Сря Авг 19, 2020 10:19 am

А какво става с Pulse, работят ли още. Имат една рамка, която при готовият вариант излиза със 140 вилка. Смятам, че ще е добър вариант, но в сайта на всичко пише изчерпано. Да не са фалирали?
Trifon810
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 04, 2020 7:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот kibrorgat » Сря Авг 19, 2020 10:50 am

мисля, че вече ще правят само електрически велосипеди
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Авг 19, 2020 11:19 am

Trifon810 написа:А какво става с Pulse, работят ли още. Имат една рамка, която при готовият вариант излиза със 140 вилка. Смятам, че ще е добър вариант, но в сайта на всичко пише изчерпано. Да не са фалирали?

Ако говориш за TS+ рамката, преди два месеца ги питах за наличност и имаха рамки. В сайта им е посочено, че е без графики което си е супер. Не че са им лоши графиките де. Най-добре директно им звънни, за да ти потвърдят. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Trifon810 » Сря Авг 19, 2020 2:10 pm

Тъй като видях, че няма актуална информация за Пулс. Чух се с хората, рамки има, готови велосипеди не. Така ще е до нова година със сигурност, а налични всички продукти ще имат за следващият сезон ЕВЕНТУАЛНО. Та най-вероятно ще се насоча към Пулса, от гледна точка на това,че карам и градско доста, а Dartmoor-ите и двата са с доста агресивна геометрия, която подлага на съмнение качествата му на асфалт.
Trifon810
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 04, 2020 7:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Авг 19, 2020 9:22 pm

Trifon810 написа:Тъй като видях, че няма актуална информация за Пулс. Чух се с хората, рамки има, готови велосипеди не. Така ще е до нова година със сигурност, а налични всички продукти ще имат за следващият сезон ЕВЕНТУАЛНО. Та най-вероятно ще се насоча към Пулса, от гледна точка на това,че карам и градско доста, а Dartmoor-ите и двата са с доста агресивна геометрия, която подлага на съмнение качествата му на асфалт.


Аз лично бих си взел Pulse-а и остатъка от бюджета бих го дал за по-добра окомплектовка. Admin-а може да изкаже най коректно мнение относно конкретната рамка, тъй като я е тествал, но предвид това че не си съвсем "сериозен" карач, може би дори ще оцениш леко поостарялата геометрия на рамката. Така или иначе, за тези пари не мисля че би могъл да си вземеш такъв тип рамка. За мен е прилична оферта. Dartmoor също почнаха да летят из облаците особено с цените, и не съм убеден, че като качество ще е нещо по различно.Успех, и да се похвалиш ако сглобиш машинка. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Boyan1984 » Чет Авг 20, 2020 7:25 am

Тая рамка, въпреки че е за по-големи гуми, кофти ли ще е, ако се кара с 2.3 - 2.4 гумаци?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2435
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Избор на рамка

Мнениеот Alexi » Чет Авг 20, 2020 7:29 am

не защо да е кофти .. даже рамката позволява да се кара на 29" което е опция също
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на рамка

Мнениеот Trifon810 » Чет Авг 20, 2020 11:16 am

Какво имаш предвид под остаряла геометрия. Тия геометрии хич не са ми ясни, само знам, че малкия челен ъгъл е лесно надолу, ама нагоре цъ. Иначе вчера бях до байк център, имаха сглобен hornet със 130 вилка... Е тва чудо трябва да му вдигна седалната до тавана и в същото време рамката ми идва дълга. Аз ли нещо съм несъеразмерен така и не разбрах.
Trifon810
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 04, 2020 7:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Авг 20, 2020 12:24 pm

Trifon810 написа:Какво имаш предвид под остаряла геометрия. Тия геометрии хич не са ми ясни, само знам, че малкия челен ъгъл е лесно надолу, ама нагоре цъ. Иначе вчера бях до байк център, имаха сглобен hornet със 130 вилка... Е тва чудо трябва да му вдигна седалната до тавана и в същото време рамката ми идва дълга. Аз ли нещо съм несъеразмерен така и не разбрах.

Казах "леко поостаряла" геометрия, не съвсем остаряла. Без да навлизам в много подробности, става въпрос за градусите на челен ъгъл, седалкова тръба, така наречения ''reach" и т.н. Тенденцията в момента е малки градуси на челния ъгъл, по-големи градуси на седалкова тръба и т.н. ...най-общо казано "разкрачени'' и удължени рамки за по-голяма стабилност при по-агресивно каране. При конкретния модел без да съм карал такава рамка, предполагам че ще се държи балансирано което в твоя случай мисля, че е добре. Няма да е най-стабилната при аграрни спускания (спрямо днешните стандарти),но и ще ти позволява и да катериш прилично. Моят твърдак е с общо взето същата геометрия и ми е изключително удобен, за общо взето същото като твоето каране...демек когато и ако намеря време вече въобще :D . Удобна позиция на тялото, катери добре и с прилична техника също спуска добре, но не бих го предпочел за яко агро изпълнения. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Авг 20, 2020 1:27 pm

Ако вземаш Пулс ги купи заедно с резервни уши - две може би предвид неясната им бизнес ситуация. Ако нямат гледай нещо друго - няма ли опция за смяна на ухото рамката става паметник, когато нещо се случи с него.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3976
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Избор на рамка

Мнениеот Yash » Чет Авг 20, 2020 4:48 pm

Само ще вметна нещо, относно притеснението за възможностите на рамка като Dartmoor да катери.
Сглбих колело с геометрия на рамката подобна на Dartmoor-а. Челният ъгъл в спокойно положение е 63°. Има хора от форума, които са виждали как катеря с него.
Карам го по-леко от крос кънтри колелото ми.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Авг 20, 2020 7:39 pm

Аз не мисля, че някой се е притеснил относно възможностите на Dartmoor рамката за катерене, със всяка една рамка може да се катери, зависи най-вече от възможностите на карача и с коя е по-лесно, и с коя не. Лично мое предположение е, че Pulse-а ще е по-доброто предложение в случая. Така или иначе автора не е казал, че ще катери предимно. Чисто и просто изказах предположение относно поведението и возията на рамката. Винаги е по-добре да се тества цяло колело преди покупка, но явно в момента това не е възможно. Като универсално колело мисля, че Pulse-а е по-добър вариант, но и честно казано не съм гледал геометрии на Dartmoor-a, защото така и не разбрах точно кой модел е предпочитания, освен че автора е тествал Hornet. Факт е, че не на всички им допадат и пасват последните тенденции за геометрия. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Yash » Чет Авг 20, 2020 8:48 pm

Drunken MadLoud написа:Аз не мисля, че някой се е притеснил относно възможностите на Dartmoor рамката за катерене,

Авторът:
Trifon810 написа:Какво имаш предвид под остаряла геометрия. Тия геометрии хич не са ми ясни, само знам, че малкия челен ъгъл е лесно надолу, ама нагоре цъ.

;)
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Alexi » Чет Авг 20, 2020 9:19 pm

малкия челен ъгъл не пречи да катериш ( има други негативи ако ще се говори за такива ) .. това по скоро се случва с малък седалков ъгъл ,ако е твърдак надали ще е фактор ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор на рамка

Мнениеот Trifon810 » Чет Авг 20, 2020 11:25 pm

Пореден ъпдейт, след като хората от Пулс ми казаха, че рамки има, попитах за цена и резервно ухо (сам се сетих, като да не повярваш), оттогава отговор няма (вече 3 дни). Хорнета ми е странен като рамка, но за щастие търсейки топлата вода попаднах на Dartmoor Primal. По данни на производителя рамката е с 2 градуса по-голям челен ъгъл (66 срещу 64, както и с 5см по-дълга седалкова тръба. Не зная колко ще усетя тези двете, но на хартия нещата ми звучат по-добре. Пък и вилката смятам да е 130-140, което е и точно препоръчителното. Та смятам, че ще се получи доста добре.

Иначе имам си известни притеснения за катеренето тъй като всички 2 вилки които имам са 100 ход (xcm и recon silver), но пък ми дадохте надежда, че все пак и до работа ще ме вози без да се връщам да си търся капачките на коленете.

Доколкото до аграрния стил на каране, нито имам натрупан опит за такива изпълнения, нито килограмите ми го позволяват.

Мерси на всички за мненията!
Trifon810
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 04, 2020 7:47 pm

Re: Избор на рамка

Мнениеот Lucky Loser » Пет Авг 21, 2020 11:34 am

Trifon810 написа:Пореден ъпдейт, след като хората от Пулс ми казаха, че рамки има, попитах за цена и резервно ухо (сам се сетих, като да не повярваш), оттогава отговор няма (вече 3 дни).

Ако си питал по мейл, отговор не чакай. Направо ми телефона им се обади. Вчера им звънях точно да питам за ухо(за QRS), веднага вдигнаха.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: evilzet, reddevil, stealth и 20 госта