Очила за всичко

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Очила за всичко

Мнениеот sportist » Чет Авг 20, 2020 9:38 am

Прегледах различни видове очила и теми, но не мога да реша какви да си взема. Очилата ще ми трябват за през деня, сумрак, вечер, слънце, дъжд, сняг... тоест за всичко. Спортовете, които практикувам са: каране на колело, бягане, лостове.
Важно е да спомена, че искам нормални очила, а не с диоптър! По възможност да са с прозрачни стъкла. Имам и някои иизсквания:
- да имат добра UV защита;
- да не се запотяват;
- цена до 100 лева;
- да имат връзки за закрепване около врата;
- да имат калъф;
- да не се запотяват;
- да ме изкарат поне 6 месеца, а не да си купувам всеки месец нови очила, защото четох, че и такива изработки имало и стрували по 70-80 лева;
- да нямат изкривяване на образа;
- ако има възможност да са здрави, че при изпускане да оцелеят или да не се надраскат много;
- да си ги поръчам от български сайт, защото ще ги пробвам и ако не ми стоят добре да мога да ги върна;
- плаките да са оптичен клас 1.

Познат ми предложи ТЕЗИ очила: https://yavor-m.bg/produkt/%D1%80%D0%B0 ... z_oZFwT6Lo
Съжалявам, че УРЛ-ът е така, но не успях да го вмъкна в думата ТЕЗИ.
Спортувай, спортувай, спортувай,...
Аватар
sportist
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 9:41 pm
Местоположение: България

Re: Очила за всичко

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Авг 20, 2020 10:43 am

Ползвам предният модел на тези. Моите очи се чувстват комфортно на силно слънце, но пък бавно се адаптират към сенчести места. Заради това аз лично ползвам само напълно прозрачните плаки с цел физическа защита. При движение над 8 км/ч няма никакво замъгляване. Драскат се трудно. Добра идея е връзката - ще разгледам да си купя допълнително към тях.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Очила за всичко

Мнениеот Harka » Пет Авг 21, 2020 11:40 am

Очила за всичко, включително сняг въобще не ми се връзва с прозрачни плаки! Мислил ли си за фотохроматични стъкла? В зависимост от марката могат да варират от напълно прозрачни до категория 3 (4 е най-тъмната). Да, за 100лв. не можеш да си купиш такива, но в момента могат да се намерят такива на Адидас за 190, които са едни от най-добрите. Можеш да прочетеш впечатленията на Admin тук - https://mtb-bg.com/2018/02/22/test-2018-adidas-evil-eye-halfrim-pro
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Очила за всичко

Мнениеот Alexi » Пет Авг 21, 2020 1:01 pm

имам 2 модела фотохроматици ,взел съм и за жената .. това са очилата вече за мен :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Очила за всичко

Мнениеот madsnake » Пет Авг 21, 2020 2:14 pm

Аз от 20тина години нося очила с диоптер. Така и не попаднах на спортни такива на нормални цени. Но идеята ми е наистина да се замислиш над фотохроматичните плаки. Последните 15-6 години съм с такива на стандартните ми очила, които не свалям и честно казано не ги заменям за нищо.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Очила за всичко

Мнениеот RaveUnit » Чет Авг 27, 2020 7:44 pm

Nuprol за айрсофт, нямат УВ (не се споменава като ги продават, купувал съм от 4 различни продавача до сега, 2 пъти за мен и 2 пъти за подаръци) а и очите не са така спокойни както зад нещо, което знам че е с антиУВ
иначе - здрави, евтини, непотливи, изключително удобни (за нашите лица, нали не сме тигани като жълтурите), много добре хващат зрителното поле
в последните 3 години съм на такива, на силното слънце със затъмнени, а на всичко - жълти
универсалния цвят е жълт, а не прозрачен - това е и за влага, и за сумрак и за силно Слънце и за тежки облаци. Не, не е най-доброто за всичко едновременно, но е най-универсалния цвят, а за нас (често сменяме обстановката) това е.
Предполагам пластмасата не държи на студ (не зная, само предполагам).
Можеш да си махнеш верижката и стават нормални, до преди тях винаги съм карал на очила с ластик или лента, тези са първите дето я махнах щото няма нужда.

Бонуса, че нямат УВ е, че лицето изгаря равномерно.
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Re: Очила за всичко

Мнениеот dibox » Вто Окт 06, 2020 4:36 pm

За всичко не знам, но хвърли око на тези на RockBros те са монохроматични https://www.youtube.com/watch?v=oN7vcMN4Mdc

Променят цвета си според интензитета на светлината и може би могат да се нарекат универсални. Другия вариант е очила със различни плаки (по горния производител също има такива модели), но не знам колко е практично като тръгнеш на някъде да мъкнеш по няколко плаки, и да ги сменяш :D
dibox
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 03, 2020 11:09 am

Re: Очила за всичко

Мнениеот Harka » Сря Окт 07, 2020 3:59 pm

Предишните ми очила (пак Адидас) бяха със сменяеми плаки и за всичките години, през които ги имах, съм ги сменял сигурно 3-4 пъти общо. Т.е. да, не е особено практично. Не че се сменят трудно, но просто самото упражнение е досадно и в крайна сметка предпочиташ да си караш с по-тъмните.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Очила за всичко

Мнениеот sportist » Чет Окт 08, 2020 9:55 pm

Прочетох съветите на всички. Търсих, търсих, търсих и нищо не намерих подходящо. Накрая отидох в Декатлона, видях някакви и си ги купих. Струваха около 55 лева. Като за първи очила мисля, че ми вършат работа. Благодаря ви.
Спортувай, спортувай, спортувай,...
Аватар
sportist
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 9:41 pm
Местоположение: България


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: andriii, NeNo и 31 госта