flow Пътеки

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

flow Пътеки

Мнениеот Xares » Сря Авг 26, 2020 9:25 am

Здравейте Колеги,

След качествено пребиване и около година почивка, мисля да започна пак да покарвам леко, и бих се радвал да споделите пътечки които са без особени елементи и с повече Flow из България, без байк паркове, been there done that :) . Като цяло ме интересуват пътеки които спокойно могат да се карат с Trail Hardtail.

Предварително Благодаря.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: flow Пътеки

Мнениеот Lucky Loser » Сря Авг 26, 2020 2:35 pm

Докато започнах да чета и веднага се сетих за подходящи пътеки, но Велинрад. Е, добре, че си написал и "из България" :)

Препоръчвам маршрутите край и около града най-вече, защото дори дадена пътека да е стръмна, почти изцяло е утъпкана и се кара гладко. Местата с неравности тип скали и корени са рядкост. Има ги разбира се, но не е като да е само това в продължение да кажем на километър. Оттам започнах с колоезденето като няма пътека, която да съм пуснал с първото си колело(RAM HT2 26") и да съм се озорил заради типа настилка.

Спокойно човек може да се качи до Юндола с кола, а оттам до Локвата са само 4 км. А спускането от Локвата до Велинград е много приятно.

По същия начин спускането от х. Кладова(до разклоня, за която също може да се стигне с кола, ако човек не му се катери 10-тина км) през х. Самоводица и пак до града.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: flow Пътеки

Мнениеот Xares » Чет Авг 27, 2020 4:33 pm

[quote="Lucky Loser"][/quote]

Супер много ти Благодаря, ще се разходя да пробвам как е полжението.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: flow Пътеки

Мнениеот Admin » Пет Авг 28, 2020 6:56 pm

Това с flow-а е доста субективно, защото за мен лично и пътеките над Петрич имат flow, но за твърдак ще са малко грубички на места, въпреки че с АМ твърдак и достатъчно умения се карат без никакъв проблем. Така че е добре да дефинираш какви да са като трудност - ниска, средна, висока?
От тези с ниска и средна трудност няколко, за които се сещам веднага, освен Велинград, са:
Локорско - в.з. Манчов валог
Пътеките над Кътина - 3 броя са, има ги в МТБ справочника като отсечки: https://info.mtb-bg.com/%D0%BA%D1%8A%D1 ... 0%BD%D0%B0
Над Варвара също има няколко пътеки, които хем са с flow, хем не са много трудни:
Вр. Леската – Варвара
Варвара | Пътеката през м. Мирчовица
Милеви скали – хижа „Равно боре“ - на места е по-трудна и спъната, но пък може да се върже с други пътеки, а именно:
Хижа „Равно боре“ – Варвара, която също на места е малко по-трудна за твърдак, но в цялост е ОК, има даже и изкачвания по нея;
или Фенера – Салихов гроб + Салихов гроб – гара Долене
За Варвара можеш да намериш още много и максимално актуална информация тук: https://alabak.info/
„Червената шапчица“ на Витоша
Пътеката от Тихия кът към в.з. Килиите на Витоша
Богое - вр. Васильов - един чисто нов маршрут край Рибарица. Пак в района на Тетевен може да пробваш и маршрута „Тетевен | Под вр. Червен и вр. Кон“, както и трасето за детското състезание по спускане 2020.
Пътеките над Благоевград - има ги като отсечки в МТБ справочника: https://info.mtb-bg.com/%D0%B1%D0%BB%D0 ... 0%B0%D0%B4
Повечето пътеки над Банско - има ги като отсечки в МТБ Справочника: https://info.mtb-bg.com/%D0%B1%D0%B0%D0 ... 0%BA%D0%BE
Пътеката от хижа „Бунтовна към с. Кръстевич
Трасето за 24-часовия маратон над с. Мътеница
Това са просто набързо прехвърлени наум някои от по-новите неща + някои от популярните. Със сигурност има още много, но в момента нямам време да ги измисля и опиша. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: flow Пътеки

Мнениеот Xares » Пон Авг 31, 2020 8:34 am

Благодаря за идеите . За момента, ниско до средно, разкарах еднурото и си взех нещо експериментално Cross xtend+ с малка модификация 120мм ход отпред спрямо стандартния 100, не е пълен АМ Hardtail , тъй като рамката е малко късичка така че не смея да се бутам много между шамарите, успявам без проблем да сляза лалето симеоново на прилична скорост. същото важи и за синята маркировка от бай кръстьо. Ако успея да си преодолея страха може би пак бих се престрашил за велосипед с окачване ама ще видим та за сега това е таргета.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта