Детско столче за Pulse ST1

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот toro » Вто Сеп 01, 2020 10:43 am

Здравейте колеги. Търся вариант за задно поставяне на детско столче на Pulse ST1. От Варна съм. Тук в повечето магазини ми казаха, че техните не стават заради жилото което минава по седалковата тръба. Ще съм благодарен ако някой има решение. Бих сложил и багажник ако е необходимо.
toro
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 31, 2020 12:54 pm

Re: Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот gssatcc » Вто Сеп 01, 2020 1:31 pm

Не искам да те разочаровам, но с тази рамка не виждам как ще сложиш Лапа за захващане. Остават ти два варианта, единият е да е пред теб, но с този наклон не мисля, че на детето ще му е комфортно да гледа звездите, а другият е багажник. Багажник за мекица аз лично не си представям как ще бъде захванат. За финал, май ще ти трябва друго колело за целите.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот Yash » Вто Сеп 01, 2020 1:34 pm

ST 1 не е мекица.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот gssatcc » Вто Сеп 01, 2020 1:58 pm

УЖАС, извинявам се. Първите резултати в търсачката ми изкараха мекица.

Като гледам къде минава жилото, наистина варианта с лапа отпада. Остава да си сложиш багажник като хубаво гледай колко кг издържа.
https://www.bikecenter.bg/detsko-stolch ... lamp-grey/

Аз возя малкият с този модел, но монтиран с лапа. Нямам забележки.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот thechosen » Вто Сеп 01, 2020 2:22 pm

Аз до скоро ползвах bellelli mr. fox столче на Sprint Apolon, на който жилото минава по същият начин.
На моето столче скобата за захващане имаше дупка в задната половина и поставих скобата, така че държача за жилото да е в дупката на скобата. Жилото се търка малко в скобата но след двама младежи и 8 години ползване нямам никакъв проблем с жилото или със столчето.
Най-добре е да отидеш с велосипеда и да пробваш как може да се монтира скобата, мисля че ще се намери начин ако има желание.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот toro » Вто Сеп 01, 2020 7:54 pm

gssatcc написа:УЖАС, извинявам се. Първите резултати в търсачката ми изкараха мекица.

Като гледам къде минава жилото, наистина варианта с лапа отпада. Остава да си сложиш багажник като хубаво гледай колко кг издържа.
https://www.bikecenter.bg/detsko-stolch ... lamp-grey/

Аз возя малкият с този модел, но монтиран с лапа. Нямам забележки.

За съжаление и багажник не мога да сложа. Днес го разбрах. Пак обикалях по магазините. Благодаря!
Последна промяна toro на Вто Сеп 01, 2020 8:00 pm, променена общо 1 път
toro
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 31, 2020 12:54 pm

Re: Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот toro » Вто Сеп 01, 2020 7:55 pm

thechosen написа:Аз до скоро ползвах bellelli mr. fox столче на Sprint Apolon, на който жилото минава по същият начин.
На моето столче скобата за захващане имаше дупка в задната половина и поставих скобата, така че държача за жилото да е в дупката на скобата. Жилото се търка малко в скобата но след двама младежи и 8 години ползване нямам никакъв проблем с жилото или със столчето.
Най-добре е да отидеш с велосипеда и да пробваш как може да се монтира скобата, мисля че ще се намери начин ако има желание.

Колега ще опитам предложения вариант. Много благодаря!
toro
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 31, 2020 12:54 pm

Re: Детско столче за Pulse ST1

Мнениеот gssatcc » Вто Сеп 01, 2020 8:53 pm

Сега погледнах, наистина има малък канал, където може да мине жилото.

multifix.jpg
multifix.jpg (36.98 KiB) Прегледано 448 пъти
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mozz и 46 госта