Откраднати багажници - явно отново е на мода

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Harka » Пет Окт 23, 2020 12:43 am

pascoff написа:...

Готина идея! Единственият недостатък е, че при коли, които нямат надлъжни греди (т.е. всичко, което не е комби-подобно), разстоянието между напречните греди е фиксирано и е въпрос на късмет дали ще пасне на разстоянието между седалката и кормилото.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот pascoff » Пет Окт 23, 2020 8:25 pm

Lucky Loser написа:Ако има чалъм в даден момент да покажеш снимки на описаното, ще бъде добре. Звучи интересно, а определено е евтино :)


https://filedn.com/ljXMSgSaQAahWaBEkns4E37/velo-lastik/

надявам се да се разбере
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Lucky Loser » Пон Окт 26, 2020 9:59 am

pascoff написа:
Lucky Loser написа:Ако има чалъм в даден момент да покажеш снимки на описаното, ще бъде добре. Звучи интересно, а определено е евтино :)


https://filedn.com/ljXMSgSaQAahWaBEkns4E37/velo-lastik/

надявам се да се разбере

А случвало ли се е при преминаване през дупка да кажем кормилото да се изплъзне от гредите или е до такава степен здраво хванато, че няма такава възможност ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Harka » Пон Окт 26, 2020 10:44 am

Може ли някой, който е ползвал и Thule, и Ivtec да каже Ивтек-а има ли въобще някакви недостатъци спрямо Тюле-то?

Единственото, за което се сещам при Ивтек е, че колелото трябва да бъде вързано с ленти, което все пак е по-бавна процедура от каишите на Тюле.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот bdog » Пон Окт 26, 2020 11:10 am

Моето субективно мнение е, че Ивтек е твърде неудобен, за да искам да го ползвам активно. Идеята ми харесва, размерът още повече, планирах да купя, но след като качих и свалих няколко пъти пробно колелото, реших че не е за мен. За щастие имам приятел с такъв багажник, на чиято кола да го тествам.
Давам си сметка, че за определени потребители,в определени ситуации вероятно е отлична опция и в никакъв случай не искам да охуля труда на хората, които са създали добър нишов продукт. Моят съвет е преди да купите конкретен багажник да го изпробвате.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот pascoff » Пон Окт 26, 2020 11:37 am

Lucky Loser написа:
pascoff написа:
Lucky Loser написа:Ако има чалъм в даден момент да покажеш снимки на описаното, ще бъде добре. Звучи интересно, а определено е евтино :)


https://filedn.com/ljXMSgSaQAahWaBEkns4E37/velo-lastik/

надявам се да се разбере

А случвало ли се е при преминаване през дупка да кажем кормилото да се изплъзне от гредите или е до такава степен здраво хванато, че няма такава възможност ?


Не ми се е случвало. Кормилото няма къде да ходи, там стягането е много здраво. Седалката е по-слабото звено в случаите, когато колелото е със седалката на предната греда. Тогава на магистрала от въздушното съпротивление може да се опита да се изметне на ляво или на дясно. За това важен момент е колелата да са симетрично нагласени (виж снимките) спрямо движението на колата, за да не създават въздушно съпротивление.

На кратко, този метод е малко по-рисков от готови багажници. Аз съм имал само 1 случай за 10тина години и той беше точно на магистрала - седалката се изметна на страни и се допря до съседното колело. Тя няма къде да отиде, но не беше приятно.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот didonch » Пон Окт 26, 2020 1:00 pm

След дълги размисли и терзания си реших проблема с транспортирането на байка с "Thule EasyFold XT 2", Вярно скъпичък е, но за сметка на това е лесен за монтаж, демонтаж, мога да си кача електричката без проблеми(не че на тавана не може да се качи, ама ще бъде интересна гледка да се мъча да кача това чудо(23кг) на тавана на комбито, без рампа, или с цената на ожулване, счупване на нещо....). Решен е кардинално проблема с органа на реда(касаещ светлини и регистрационни табели). След като сваля байка точно за 2 мин съм свалил багажника от теглича и съм го натикал в багажното отделение(решен проблем с кражба или на целия багажник или на детайли от него).
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Admin » Пон Окт 26, 2020 2:37 pm

Тъй като темата за велобагажниците ми е слабост, поради простата причина, че твърде често транспортирам с велосипеди, да вметна няколко думи покрай последните мнения. :)
На метода на Pascoff съм бил свидетел и това е може би най-простото и евтино решение за хора, които няма да возят велосипедите твърде често. На мен лично при често возене би ми дошло малко в повече връзването.
Затова, ако човек вози редовно байкове по колата си (в моя случай поне 2-3 пъти седмично), някое от готовите решения е за препоръчване. Най-близкото до метода на Pascoff е Ivtec и с оглед на конкретния повод за настоящата тема, багажниците на Ivtec сякаш добиват едно странно, но ясно изразено предимство - засега не са популярни сред крадците, а дори и да бяха, загубата в парично изражение би била по-малка. Засега съм ползвал такива багажници епизодично върху коли на приятели - да, затягането на каишите не е толкова бързо и удобно, колкото при скъпите марки като Thule и Yakima, но както и с други неща, ако човек го прави често, започва да се справя и по-чевръсто. Друго опасение на хората е за возенето на колелото обърнато - например за въздух в спирачките и т.н. При обезвъздушени спирачки обаче това не би трябвало да е проблем...
Като стана дума за Yakima, отскоро имам за тестване два техни модела на покрива на колата. Те са от този тип, дето байкът се фиксира чрез скоби за предното колело + „каишка“ на задното. Единият е Frontloader, другият е Highroad. Като цяло много удобно, бързо и универсално закрепване, а също и напълно безопасно за рамката (за когото това има значение). Само че предвид цената им и повода за настоящата тема, не мога да кажа, че ми е много спокойно да оставям колата с тях на тавана, макар че ключовете и ключалките изглеждат по-сериозни от тези на Thule. От друга страна, както писах и по-рано, аз лично изобщо не бих си купил такъв тип багажници, ако ще трябва да ги свалям след всяко каране, тъй като за мен основната причина човек да инвестира толкова пари е удобството.
Багажниците за теглич са съвсем друга категория - при предишните си коли имах теглич и винаги съм имал и багажник за него, но сега нямам и поставянето на такъв само по себе си е немалка инвестиция. За момента я отлагам, дано да не стане наложителна...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Harka » Пон Окт 26, 2020 11:59 pm

ОК, ясно. Едното от Тюлетата ми е дърт модел с каишки, които са твърде къси за съвременните гуми и ми се налага да ги връзвам отделно. Еми досадно си е. Сигурно отнема не повече от 2 минути общо в повече спрямо по-новото ми Тюле с достатъчно дълги каишки, но въпреки това е досадно. Ивтек-а ще има същия проблем за жалост.

Начи да обобщя дотук:

Вариант 1: Pascoff Solutions

+ aбсолютно най-минималистичното и евтино решение
+ 100%-ва защита от гражба на "багажника"
+ колелото стои на покрива, т.е. не ограничава дължината на автомобила и е по-защитено от пръски лайна
- по-голяма играчка е връзването
- за да работи трябва или да имате надлъжни греди на автомобила (които позволяват да регулирате разстоянието между напречните), или просто да имате късмет и колелото да пасва на фиксираните ви такива
- повишен разход на гориво/шум заради влошената аеродинамика на автомобила

Вариант 2: Ivtec

+ почти толкова минималистично решение, колкото на Pascoff
+ решава проблема с фиксираното разстояние между напречните греди на автомобила
+ надали някой ще тръгне да го краде
+ колелото стои на покрива, т.е. не ограничава дължината на автомобила и е по-защитено от пръски лайна
- изисква ръчно връзване с каиши, което не е най-бързото и удобно решение
- ако имате въздух в спирачките, мехурът може да отиде не където трябва и да се получи неприятна изненада
- повишен разход на гориво/шум заради влошената аеродинамика на автомобила

Вариант 3: Thule/Yakima за покрива

+ бързо и лесно закопчаване на колелото (стига да не е Е-байк, или Даунхил трактор от близкото минало)
+ колелото стои на покрива, т.е. не ограничава дължината на автомобила и е по-защитено от пръски лайна
- твърде обемни са ако трябва да се прибират в багажника
- очевидно са привлекателни за крадене, като същевременно не осигуряват никакви защита от това (не че има как, защото слабото звено винаги ще са гредите)
- скъпи са
- повишен разход на гориво/шум заради влошената аеродинамика на автомобила

Вариант 4: Thule/Yakima за теглич с рампа

+ бързо и лесно закопчаване на колелото (включително на по-тежки колела)
+ като цяло са по-лесни за сваляне и прибиране (или поне по-новите сгъваеми модели) в багажника от еквивалентите им за покрива
- скъпи са
- фактът, че стоят зад колата ги прави по-незащитени както от удари, така и от лайната, които хвърлят гумите на колата, освен това конкретно Тюле-то значително влошава геометричната проходимост на автомобила, което може да е проблем при каране в пресечени местности (има други марки обаче, които го нямат този проблем)

Вариант 5: Thule/Yakima за задна врата

+ като цяло са евтини (поне вариантите без платформа), така че надали са особено привлекателни за крадене
+ обикновено не ограничават кой знае колко геометричната проходимост на колата, защото стоят сравнително високо
+- слагането на едно колело обикновено е лесно, слагането на 2-3 - обикновено не толкова (при варианта без платформа)
- обемни са и трудно се прибират в багажника
- избягването на деруги по боята на 5-тата врата на колата е почти невъзможно

Това е, за което се сещам. Допълвайте, ако се сетите за още нещо.

Както виждате, пълно щастие няма. Абсолютно всеки един вариант има компромиси и всеки трябва да си прецени за себе си какво му е по-важно.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот bdog » Вто Окт 27, 2020 9:04 am

А някой има ли опит с Thule UpRide и какво е преобладаващото мнение.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот hitar_potar » Сря Окт 28, 2020 11:47 am

Harka написа:...

От така обоснованите предимства и недостатъци сякаш най-удачния вариант е Ивтек-а. Единственото по-сериозно изоставане е, ако байка за качване е Е-байк или тежък спускар. Но все си мисля, че човек, каращ такива машини, ще е в достатъчно добра форма да ги вдигне и намести без проблеми. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Harka » Сря Окт 28, 2020 12:42 pm

hitar_potar написа:От така обоснованите предимства и недостатъци сякаш най-удачния вариант е Ивтек-а. Единственото по-сериозно изоставане е, ако байка за качване е Е-байк или тежък спускар. Но все си мисля, че човек, каращ такива машини, ще е в достатъчно добра форма да ги вдигне и намести без проблеми. :)

Ами зависи. За човек като Админа, който кара по 2-3 пъти седмично, ръчното връзване с ластици, ленти или каквото там, Е проблем. На мен също ми е досадно, ако и да не карам толкова често. Дано Ивтек помислят за това в някоя от следващите си версии. Мисля, че е изпълнимо.

А теглото на едно колело го усещаш след цял ден каране като няма никакво значение в каква форма си, а колко газ си раздавал и колко сили са ти останали. :) Случвало ми се е да не мога да си кача трактора на багажник за пета врата от липса на ток след каране. Но това е рядкост, така че в моя конкретен случай този недостатък на багажниците за покрив няма супер голяма тежест. За човек с проблеми с кръста или гърба може да е no go критерий обаче.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот bdog » Сря Окт 28, 2020 12:49 pm

Harka написа:
hitar_potar написа:А теглото на едно колело го усещаш след цял ден каране като няма никакво значение в каква форма си, а колко газ си раздавал и колко сили са ти останали. :) Случвало ми се е да не мога да си кача трактора на багажник за пета врата от липса на ток след каране. Но това е рядкост, така че в моя конкретен случай този недостатък на багажниците за покрив няма супер голяма тежест. За човек с проблеми с кръста или гърба може да е no go критерий обаче.


Теглото се усеща много остро при контузии, които е напълно възможно да не пречат на карането.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Harka » Сря Окт 28, 2020 1:02 pm

Да, абсолютно вярно. В тези случаи каквито и колкото предимства да имат другите багажници, платформата за теглич остава единственото работещо решение.

Между другото, сега се сещам, че навремето в каталозите на Опел за аксесоари съм виждал багажник за покрива, който имаше "стрела" за качване и сваляне на колелото. Със сигурност не са си го правели Опел. Някой знае ли дали още съществуват такива?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот thechosen » Сря Окт 28, 2020 3:24 pm

Да споделя за ivtec багажниците личен опит след над 5 години ползване.

Коментираното бавно/досадно стягане с лентите не е чак такъв проблем, особенно ако е за велосипед, който често се ползва знаеш къде ще се слагат лентите и става относително бързо. Лятото ми се случва и по 3-4 пъти на ден да правя процедурата по слагане/махане на велосипеди ... придобива се техника и не го забелязвам изобщо като нещо проблемно. Друго решение на проблема е да оставя лентите на багажника, ако съм паркирал на място, където няма вероятност да изчезнат ... или поне се надявам на това :praying:

Качването на тежки велосипеди на тавана на автомобила си е проблем независимо от вида багажник, като на мен ми се струва, че при ivtec е малко по-лесно защото можеш да подпреш задната гума и едната страна на кормилото докато донагласяш велосипеда, а след това ако няма голям наклон велосипеда си стои стабилно и може да се стягат спокойно лентите, но пък нямам голям опит с алтернативните багажници за покрив.

За мен ivtec багажника си върши идеално работата и бих го заменил само с платформа за теглич или ремарке :D
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот hitar_potar » Сря Окт 28, 2020 3:26 pm

Как така "стрела"?
Моя опит е само със стойки за капака на багажника - а отскоро съм с по-висок автомобил и не искам вече да тормозя 5-та врата. Варианта за стойка на теглич не ме кефи финансово, щото купя ли си теглич, ще си купя и ремарке. Тулетата за покрива никога не са ме кефели като захват, ще има постоянно да ги мисля, а и обичам да махам стойка/багажник от колата, когато не го/ги ползвам. Май все повече клоня към Ивтек и единственото притеснение остава вдигането на байковете, макар и да не са тежки танкове. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот thechosen » Сря Окт 28, 2020 4:12 pm

Първо използвах ivtec на Corolla Verso - за вътрешните велосипеди трябваше да стъпя на прага за да мога да стигна, външните се стигаха и без повдигане.
За по-висока кола или бус със сгаваемо стъпалце - да е по-комфортно :eyebrow:
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот bdog » Чет Окт 29, 2020 8:27 am

thechosen написа:За по-висока кола или бус със сгаваемо стъпалце - да е по-комфортно :eyebrow:


https://www.ikea.bg/products/bathroom/bathroom-stools-benches/bolmen-stolche-stalba/60265163 - тези столчета вършат идеална работа за по-високи коли и са доста солидни. А може да се ползва като импровизирана щайга в багажника, ако се обърне.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Harka » Чет Окт 29, 2020 12:11 pm

hitar_potar написа:Как така "стрела"?

Багажникът има рамо, което сваля колелото до земята. Предполагам с някакъв лостов механизъм. За жалост не мога да намеря снимка, явно са изчезнали този тип багажници.

Сетих се за още един недостатък на багажниците за покрив, спрямо тези за теглич/5-та врата - повишеният разход и шум. Ще го допълня в поста отгоре.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот protiven » Чет Окт 29, 2020 1:35 pm

Има и още един вариант - купуване на модел на Опел, който е снабден с тяхната FlexFix система (https://youtu.be/blKehf0JOUg), която няма как да не признаем като изключително добър инженерен подход :)
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Gworan » Чет Окт 29, 2020 1:55 pm

Това изглежда много готино, и предполагам не са единствената марка която предлага такова оборудване. На живо не съм виждал никога някой да го има, или кола да се продава с такова, май не е лесно да се намери. Аз имам астра J, и съм си мислил да попитам колко би струвало да ми добавят това, но съм предубеден, че цената ще е поне една трета от стойността на моята кола...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот evilzet » Чет Окт 29, 2020 2:08 pm

Вчера гледах една Зафира в мобил.бг-то ;)
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Harka » Чет Окт 29, 2020 2:31 pm

Да, FlexFix системата на Опел наистина е много интересна и елегантна, но и тя не е без недостатъци. Мъкнеш доста тежък багажник през цялото време, независимо дали ти трябва или не, без допълнителна приставка става само за 1 колело, когато продаваш колата не можеш да си вземеш багажника с тебе, нямаш резервна гума и т.н. Но за хора, които често си транспортират колелото със сигурност е едно от най-удобните решения. Доколкото ми е известно, няма други производители, които предлагат подобна система.

@Gworan:

В ибей се намират FlexFix-ове за по около 250 Евро, но не съм 100% сигурен дали могат да се сложат допълнително на кола, без такова. Проблемът е пода на багажника. При колите с FlexFix липсва мястото за резервна гума. Т.е. при теб ламаринената издутина ще пречи най-вероятно.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Yash » Пон Ное 02, 2020 11:23 am

Кой каза, че е трудно да се качват колела на багажник на покрива? :D

https://youtu.be/bM9Eh2uQ7Ek
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот banzai » Сря Ное 18, 2020 7:02 pm

След няколко седмици на сваляне и монтиране на багажници (едно 598 и две 591), накрая ми писна и продължих постарому. Карам си с багажниците почти целогодишно през последните 5 години. Снощи ми свалиха капака на едната греда (системата е с основи, които се подпъхват над рамката на вратата и се демонтират от гредите с триъгълен ключ/камък). Вероятно е минал някой и са вазирали или идеята е била да свалят гредите с всичките багажници, като триъгълния елемент ги е отказал.
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот madsnake » Чет Ное 19, 2020 9:06 am

Тези дни смених колата и от комби минах на седан. "Новата" я взех заедно с wing bar-ове на Thule и два Pro Ride 591. На комбито бях с правоъгълни китайски греди и два ivtec-a. Честно казано докато им схвана идеята как се монтират ми отне време, но вече е дооста по-лесно. Харесва ми, че спокойно мога да вляза да си платя в бензиностанцията например с тези 591ци. Въпреки ключовете обаче, надали бих ги оставил без надзор за дълго време тези багажници. Пластмасовите капачки от страни на гредите например са абсолютно незащитени и падат за около 3-4 секунди на страна на автомобила :) Ключалките ги оценявам на 3 от 10 сравнени със сигурността на китайските ми греди, които ги оценявам на -1 от 10. Винаги съм ги свалял когато оставям колата при каране, и тези ще ги свалям. За съжаление това ни е действителността и факта, че ще загубя едни 15 минути за поставянето им и още 15 за махането им на всяко каране - здраве да има. По-добре така, отколкото няколко стотин лева назад. Така или иначе наскоро се оборудвах и с Karcher OC 3 мобилна водоструйка, та при приключване на каране ще губя още малко време за измиване :) Все пак не съм излезнал да карам за да бързам.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Ное 19, 2020 3:07 pm

Внимавай с Thule 591 понеже колелата се свалят доста бързо дори и да са заключени...при 598 е малко по-измислено ,но пак не е гаранция.
https://www.youtube.com/watch?v=WB4ThUOTT0s
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Gworan » Чет Ное 19, 2020 4:01 pm

Е*#си, пускам моите в олх-а :rofl:
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот madsnake » Чет Ное 19, 2020 5:36 pm

ай сиктир бе :smash: :clap: Започвам да ги третирам като ивтеците :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Откраднати багажници - явно отново е на мода

Мнениеот Alexi » Чет Ное 19, 2020 7:57 pm

рекорда е 6 секунди за 2 байка от 2те страни откраднати едновременно от 2ма души .. имаше го на клипче някъде из тубата преди време .. една от причините да се спра на по евтиния 532 ,който е и доста по устойчив на кражби
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 94 госта