Компютър Wahoo Elemnt Roam

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Компютър Wahoo Elemnt Roam

Мнениеот Yash » Нед Дек 27, 2020 11:50 am

Някой ползва ли / има впечатления от компютъра Wahoo Elemnt Roam?
Това, което ме интересува е положението с картите. Колко са актуални, особено за планинско колоездене? Има ли възможност за качване на трак и да те навигира по него?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Компютър Wahoo Elemnt Roam

Мнениеот Вилката » Нед Дек 27, 2020 9:12 pm

Аз съм с по-опростения Elemnt Bolt, но май за нещата, които питаш, нямат разлика.
От картите за МТБ не очаквай много. Там, където карам, има доста отбелязани пътища, но и много липсват. А пътеките почти ги няма.
Относно зареждане на маршрути - можеш да импортираш файлове(gpx, tcx, fit) или да синхронизираш от други акаунти, страва например. Аз ползвам страва, защото е много лесно. Свързваш акаунтите на Wahoo и Strava и всеки route в акаунта ти се вижда във Wahoo, както през приложението на телефона, така и директно през компчето. А route се създава най-лесно от вече записани от някой карания - директно ги превръщаш в route. В страва има някакви инструменти после да го редактираш, но по черни пътища е тегава работа.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: sos и 82 госта