Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Drunken MadLoud » Вто Май 25, 2021 6:56 pm

Здравейте, искам да попитам колко от вас биха се възползвали от професионални бояджийски услуги насочени изцяло към велосипеди, мотори и т.н. ? Говоря за мокро и прахово боядисване (зависи от случая), изработка на графики, стикери, ефекти и т.н. Не става въпрос за "екзотични" изпълнения от сорта на ETOE (въпреки, че и това не изключено), защото всички знаем че цените за подобни изпълнения са доста високи, и малко хора биха проявили подобно желание, но става въпрос за наистина качествено изпълнение? Бихте ли си пребоядисали рамката или друг компонент, ако знаете че ще получите нужното качество за сумата която сте отделили? Разбира се говорим за рамки и компоненти , които са недотам евтини, ясно ми е че за евтина рамка примерно, човек или ще се насочи към първата фирма която боядисва прахово от джанти до огради, или ще я наклепа със спрей, или пък ще му е все тая как изглежда. Питам, защото всички знаем че колелата ни рано или късно, чисто нови или употребявани вече, се сдобиват с "бойни белези" и на всички им се иска да свежнат малко, но и малко хора предполагам се решават на такава стъпка по една или друга причина. Най общо казано, бихте ли си пребоядисали рамката на колелото при някой който знаете, че ще я изпипа от-до и ще получите гаранция за това макар и на по-висока цена, или ви е все тая как изглежда, или просто когато вече изяла достатъчно бой, отива за продажба? :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот thechosen » Сря Май 26, 2021 10:45 am

Аз бих избрал професионалист, който има опит и знае тънкостите защото малко по-високата цена обикновено ми спестява последващи разправии, както и креативен човек, който може да ми помогне за финалния вид.
Реално обаче външният вид на велосипеда ми е последна грижа, важното за мен е да работи и да се забавлявам с него.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот sos » Сря Май 26, 2021 1:04 pm

Аз също бих се възползвал. Трябва обаче, да се наблегне не само на боядисването. Трябва качествено да бъде разглобено и след това сглобено. Ако, се предлага пълната услуга ще има повече успех. Демек, идвам оставям колелото избирам цвят/цветове/ и си тръгвам. След това си го взимам готово. :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот madsnake » Сря Май 26, 2021 1:49 pm

sos написа:Аз също бих се възползвал. Трябва обаче, да се наблегне не само на боядисването. Трябва качествено да бъде разглобено и след това сглобено. Ако, се предлага пълната услуга ще има повече успех. Демек, идвам оставям колелото избирам цвят/цветове/ и си тръгвам. След това си го взимам готово. :dontknow:


Тогава обаче цената съвсем ще стане "не за всеки". Така поне ми се струва.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Lucky Loser » Сря Май 26, 2021 2:15 pm

madsnake написа:
sos написа:Аз също бих се възползвал. Трябва обаче, да се наблегне не само на боядисването. Трябва качествено да бъде разглобено и след това сглобено. Ако, се предлага пълната услуга ще има повече успех. Демек, идвам оставям колелото избирам цвят/цветове/ и си тръгвам. След това си го взимам готово. :dontknow:


Тогава обаче цената съвсем ще стане "не за всеки". Така поне ми се струва.

Имай предвид, че за да си оставиш само рамката, гола рамка, пак трябва да го разглобиш, съответно и сглобиш след това. А не всеки има инструментите и уменията т.е. пак трябва да се мине и плати за този процес.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот madsnake » Сря Май 26, 2021 2:21 pm

Да, всъщност си прав. Не се замислих за това.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот ventsi » Сря Май 26, 2021 2:41 pm

sos написа:Демек, идвам оставям колелото избирам цвят/цветове/ и си тръгвам. След това си го взимам готово. :dontknow:

Аз бих дал пари за нещо подобно.
Аватар
ventsi
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 10:54 am

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Gworan » Сря Май 26, 2021 2:57 pm

Аз примерно бих се възползвал, да си сменя цвета на рамката, с такъв който не се предлага фабрично. Така че вида на колелото да остане 1 към 1 с фабричния, просто в друга разцветка, съответно със същите веденки за надписи и лога под лака. Хем и да се освежи след като е поочукана от хвърчащите камъчета. Но зависи колко ще струва такава услуга, че ако цената дойде колкото (или повече от) една нова рамка, просто не съм аз човека за такива глезотийки.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Май 26, 2021 7:52 pm

Разбира се, че не става въпрос за ненормални цени, но и със сигурност не мисля че някой може да си прави илюзията, че качествено пребоядисване със монтаж и демонтаж на компоненти, би струвало примерно общо 50лв. , както във псевдо фирма за изцяло прахово боядисване, в която никой си няма хал хабер колко струва рамката която сте им поверили...всъщност в такива фирми рамката се оставя гола и няма подобни услуги. Всичко зависи от самия дизайн (ако има такъв), материал на рамката и т.н. Разбира се, че не би струвало колкото нова рамка, но и няма как да е качествено и съвсем без пари. Както имаше някакъв плосък лаф...но пък и съвсем на място: "Работя бързо, качествено и евтино...но си избери само две от тези опции" :D . Услугата монтаж и демонтаж се има предвид, още преди да е предложена. Наясно съм, че за много хора това е голямо удобство и пестене на главоболия и допълнителен харч. Благодаря ви за отзивите, и се надявам да споделите още мнения по въпроса. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот sos » Сря Май 26, 2021 9:47 pm

Убеден съм че в тази ниша има хляб. Аз не бих пожалил средства сегашното ми колело да изглежда по начин който аз си го представям. Познавам хора на който цената за разглобяване и сглобяване надхвърля цената за боядисване. При твърдаците нещата са малко по лесни. Но, при меките рамки там нещата са страшни.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот moridinbg » Нед Май 30, 2021 10:40 pm

Монтаж/демонтаж до гола рамка мога да си направя и сам, но определено бих си платил за качествено боядисване със запазване на фабричния вид, както се писа по-нагоре с ваденки, лога и т.н. От известно време (откакто се поамортизира...) даже ми е в главата, че бих го направил.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Petar_stoychev » Пон Май 31, 2021 6:24 am

И аз бих се възползвал даже и от нещо на ниво ETOE :)
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Alexi » Пон Май 31, 2021 6:28 am

sos написа:Убеден съм че в тази ниша има хляб. Аз не бих пожалил средства сегашното ми колело да изглежда по начин който аз си го представям. Познавам хора на който цената за разглобяване и сглобяване надхвърля цената за боядисване. При твърдаците нещата са малко по лесни. Но, при меките рамки там нещата са страшни.

за 20 минути съм я разхвърлял меката рамка :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот sos » Пон Май 31, 2021 7:26 am

Alexi написа:
sos написа:Убеден съм че в тази ниша има хляб. Аз не бих пожалил средства сегашното ми колело да изглежда по начин който аз си го представям. Познавам хора на който цената за разглобяване и сглобяване надхвърля цената за боядисване. При твърдаците нещата са малко по лесни. Но, при меките рамки там нещата са страшни.

за 20 минути съм я разхвърлял меката рамка :evil:


20 мин. звучи страхотно. Аз за толкова само средното не мога да разглобя. Камо ли да намажа с грес всички отвори с резба. Защото после като влезе боя не може да навиеш една резба. Да не говорим за леглата на лагерите. Но, явно си много добър :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Harka » Сря Юни 02, 2021 10:27 pm

Разглабянето е едно, подготовката за боядисване друго. Второто би следвало да е грижа на този, който боядисва.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Alexi » Сря Юни 02, 2021 10:30 pm

не виждам защо ще вадиш лагерите .. мислиш да пребоядисаш леглата им ли ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот sos » Чет Юни 03, 2021 12:05 pm

Alexi написа:не виждам защо ще вадиш лагерите .. мислиш да пребоядисаш леглата им ли ?

Ако не махнеш лагерите и боядисаш върху им, можеш после да ги хвърлиш. Подготовката на рамката за боя отнема време и доста усилия. Но, ние се отклонихме от темата. Ще се повторя, ако има услуга да си оставя байка, да си избера цвят/цветове/ и след това да си го взема, бих се възползвал. :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Юни 05, 2021 12:09 am

Alexi написа:не виждам защо ще вадиш лагерите .. мислиш да пребоядисаш леглата им ли ?


Има всякакви възможности разбира се...но тогава се обезмисля заглавието на темата, а и самата идея която стои зад нея. Аз съм изключителен педант, и това да се оставят лагерите (без да се засягаш Alexi) си противоречи изключително много с цялата ми концепция, и за мен лично е половинчата работа. Не смятам, че ваденето на лагери е кой знае какъв проблем или допълнително невероятно усилие, като се има предвид целия демонтаж на компоненти...особено при "мекица". Да не говорим, че при подобно начинание ще има и нужните предвидени за целта инструменти...не става въпрос за "побългарени" пособи. "Избиването" на лагерите няма да спести кой знае какво от целия процес...по-скоро го улеснява, тъй като не се налага да се пазят лагери от боя и т.н. В някакъв момент ако боядисаната от мен рамка се препродаде, и следващия купувач смени лагери
(което, поне за мен е задължително) и види, че за нещо толкова дребно съм спестил, понеже вижда част от старата боя или грунд на рамката в леглата...то тогава, отново казвам, че се обезмисля всичко и си "плюя" на цялата идея нещата да са на професионално ниво. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Професионални бояджийски услуги насочени изцяло към колела..

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Юни 05, 2021 1:03 am

...всъщност идеята ми е, след получаване и окомплектоване обратно на цяла рамка, всичко да е почистено, сервизирано и направено, така че да се получи усещането, че човек си получава "ново" колело...доколкото е възможно. Не става въпрос за сервизиране на шокове и вилки. Това също не е изключено, но би било възможно след съответна договорка и допълнително заплащане. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 175 госта