Вдигане на левела

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Вдигане на левела

Мнениеот ВелоВело » Пон Юни 21, 2021 3:48 pm

Здравейте,
мъча се от скоро и аз с баирите.
Но с може би с нулев успех, по равно да не кажа голяма дума ама мога много да карам но и най-малкия баир ми зема здравето :dontknow:
Какво препоръчвате за подобряване на формата - по често каране ще помогне ли? Упражнения за крака?
Не искам да ставам топ състезател а да мога да кача един среден баир без да спирам по 5 пъти за почивка.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Вдигане на левела

Мнениеот madsnake » Пон Юни 21, 2021 3:58 pm

Здравей,
каране му майката, няма друго решение. Статичните упражнения за крака няма да помогнат толкова, колкото ще помогне карането. И много важно, пий вода не като ожаднееш, а редовно.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Вдигане на левела

Мнениеот ventsi » Пон Юни 21, 2021 4:01 pm

ВелоВело написа:Здравейте,
мъча се от скоро и аз с баирите.
Но с може би с нулев успех, по равно да не кажа голяма дума ама мога много да карам но и най-малкия баир ми зема здравето :dontknow:
Какво препоръчвате за подобряване на формата - по често каране ще помогне ли? Упражнения за крака?
Не искам да ставам топ състезател а да мога да кача един среден баир без да спирам по 5 пъти за почивка.


Аз откъм форма съм на същото дередже и със сигурност по-честото каране би помогнало, но на мен последния път като катерих ми помогна това, че си напомпах гумите доста за самото катерене. Това вероятно съм го знаел, че е така, просто може би ме е мързяло да го правя преди. После преди спускането (ако ще има такова) можеш да си ги спаднеш до желаното налягане (ако имаш с какво да го измериш, ако не- на око).
Аватар
ventsi
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 10:54 am

Re: Вдигане на левела

Мнениеот martin.radev » Пон Юни 21, 2021 4:38 pm

С каране ще калиш тялото и групите мускули, които се ангажират най-активно при катеренето - теглото пречи много от опит го знам.
Както те посъветва колегата по-горе: по-напомпаните гуми ще помогнат,
така и по-дълга лапа (това ще попречи на други неща, но нали борим баирите в момента)
също и носа на седалката може да го наклониш надолу, за да си в по-равна позиция по време на катеренето.
Както ти писа madsnake - вода пий редовно на интервали, аз бих добавил и храната - останаше ли веднъж гладен или жаден, вече е късно.., и ще страдаш.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Вдигане на левела

Мнениеот _SoRa_ » Пон Юни 21, 2021 5:47 pm

Каране, каране ... Е, и някои части от велосипеда са от значение.
С какъв велосипед карате? Колко са плочите и зъбите на курбелите и на венец-касетата? За мен са от значение, поне в началото.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Вдигане на левела

Мнениеот Франко » Пон Юни 21, 2021 7:25 pm

Прекалено напомпаните гуми също не са добра идея, особено ако се налага да ставаш на педал - губи се сцепление. Гледай да си хващаш собствено темпо, което да подобряваш с всяко каране - може малко да е, но да има подобрение. Водата и храненето са важни, особено ако изкарваш повече от час без да слизаш от колелото. Обаче основното е карането.
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Вдигане на левела

Мнениеот zmei » Чет Юни 24, 2021 9:34 am

Каране, но и тренировка. Особенно кардио на кростренажор или вело. Много помагат, поне при мен. Освен ако не караш по един час без почивка и без равно или спускане. Естествено и колелото е важно, но като си натрениран не е от голямо значение.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: imarh и 163 госта