Електрически велосипед за до\от работа?!?!?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Електрически велосипед за до\от работа?!?!?

Мнениеот Gvt333 » Вто Авг 03, 2021 1:33 pm

Здравейте. Наскоро ми хрумна идеята за придвижване до\от работа с Ebike. Изобщо идея си нямам какво да търся. Карам нормално крос кънтри колело, но там нещата са други. Марширута е Перник-Костинброд около 34 км. Искам да е 28ца с калници. Давайте съвети/мнения/обяснения??!!?!
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Електрически велосипед за до\от работа?!?!?

Мнениеот evilzet » Вто Авг 03, 2021 4:01 pm

Ще ме извинява форума, но това си е за някой макси-скутер. 34 км с колите, не е добра идея да се влачиш.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Електрически велосипед за до\от работа?!?!?

Мнениеот Gvt333 » Сря Авг 04, 2021 7:48 am

Не разбирам , нищо от ел колела. За това търся мнения. Няма защо да се извиняваш.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Електрически велосипед за до\от работа?!?!?

Мнениеот statge » Чет Авг 12, 2021 3:40 pm

Аз имам ел. велосипед и точно с тази цел го ползвам.НО:
1. 34 км са много и още толкова и обратно представи си че се движиш с 30 км/ч това са 30 километра за 1 час с други думи ще пътуваш всеки ден по 2 часа и половина отиване и връщане по тъмно и светло в дъжд и сняг ...
2. Не съм от този край но като видях на стрийт вю за какво иде реч за този път определено не е някой малък спокоен път дори по част от пътя през който ще минаваш ако помня добре наш шосеен велосъстезател беше прегазен от ТИР докато бе излязал да потренира ...
3. Батерия - едва ли ще ти се въртят педали всеки ден предполагам по някое време ще го караш само на газ с врътката, моята батерия е 15Аh 48 волта и с централно разположения бафанг е възможно да мина това растояние с един заряд но ще зависи от много неща вятър настилка ....
4. Ако искаш да минаваш тези разстояния забрави за 36 волтовите 250 вата малки велосипедчета ограничени до 25 км/ч ще ти трябва 1000+ вата хъб или поне 750 ватовия централно разположен бафанг но пак си е безумие. Да не говорим и шанса някой ден чичко полицай да те спре ида те глоби като сложим и цената на самия велосипед с по-голяма батерия това няма да е евтино "удоволствие" ако може да се нарече удоволствие карането всеки ден на такива разстояния и пътища на ел. велосипед за и до работа.

Разбирам идеята ти това би било евтино почти без поддръжка превозно средство, без данъци без регистрация което можеш да прибереш във всеки апартамент, маза и прочие но макар и да е по-евтино от кола не може да я замени при такива разстояния. Сложи тези пари в градски и публичен транспорт и мисля че ще си по добре отколкото с велосипед, ел. велосипеда е чудесен само за по-кратки изцяло в градска среда условия, където скоростите би следвало и да са по-ниски поне по закон макар и не на практика.
statge
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 09, 2015 9:20 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта