Мнения за рамка NS Bikes Eccentric CrMo 2021?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнения за рамка NS Bikes Eccentric CrMo 2021?

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Сеп 10, 2021 5:59 pm

Здравейте, реших да надградя с една идея малко по премиум и съвременна спрямо сегашната ми рамка, и съм се насочил най-вече предвид цените и наличностите към NS Bikes Eccentric CrMo 2021. Не търся агресивна геометрия, а по-скоро балансирана. Нито имам време за аграрене, нито са ми останали читави стави за целта. Търся комфортна возия и лек потенциал за по-агресивно каране. Първия ми въпрос е относно размерите на рамките на NS, или по-специално тази. Аз съм 182см. висок и според таблицата им за геометрия ми се вижда, че М размер ще се доближава най-вече до това което търся. По-принцип винаги съм си карал L размер, но ми се струва че при тях това отговаря на XL. Или са малко старомодни откъм оразмеряване и геометрии, или има нещо сбъркано в таблиците им. За L размер дават прекалено дълъг "reach" за това което търся, доста дълга седалкова тръба, а и чело от 125mm...което много ме дразни. Та ако някой разполага с тази рамка или е наясно с оразмеряването на NS, моля да сподели мнение, дали съм на прав път. Другият ми въпрос е относно хода на вилката. Рамката на NS е предназначена за ход 130-150mm. Понеже колелото ще се кара в конфигурация 27.5+...за да съм точен гуми 27.5х3.00 изцяло, а и на първо време ще прехвърля голяма част от компонентите на сегашното ми колело, мислех и да използвам сегашната вилка (всъщност е и реално нова и още не съвсем разработена), която е Manitou Machete ABS+ 27.5"+/29" 120mm, височина от ос до корона 525mm. Наясно съм с негативните промени в геометрията, като единствено и най-много ме притеснява дали средното няма да падне прекалено много. Дори и да ми изпадне друга вилка на добра оферта, не мисля да ползвам повече от 130mm ход така или иначе. Според вас заслужава ли си да търся направо и нова вилка, или да видя как ще са нещата с тази и евентуално ако е зле положението, тогава да се засилвам за още покупки? Ако някой търкаля такава рамка, моля да сподели и как е откъм возия, т.е. дали е от по-щадящите CrMo рамки или е подсилена прекалено много и спомага за премахване на камъни в бъбреците? За справка сегашната ми рамка е Marin Pine Mountain 2019 L размер. Разликата от реалните цифри в таблиците на Marin, е че със въпросната вилка челния ъгъл е 67, а не 69 градуса. При Marin-а печеля от по-ниското тегло на рамката което е около 2250гр. и супер комфортната возия, докато при NS-а печеля от една идея по-дългия "reach", проходната ос (която всъщност и в момента не ми е никакъв проблем) и малко по-агресивната като цяло геометрия. Това са ми дилемите. Благодаря ви предварително за споделените мнения и разсъждения, и наздраве!
:beer:

...ако някой има предложения и за сходни CrMo рамки до към 600 евра, моля да сподели. Изключвам Ragley, Cotic и т.н. подобни, защото колкото и да ги харесвам не търся нито такъв тип геометрия, нито ми се дават чак толкова пари. Ако пък някой има за продан рамка Genesis Tarn, да пише веднага на лични. :D
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта