Оценки, критики и мнения за един XC Bike

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Оценки, критики и мнения за един XC Bike

Мнениеот bojidar » Съб Яну 06, 2007 3:26 pm

Честита нова 2007 година европейски съфорумници,
моля за оценка: възможности те му, стоъността (какви пари би струвал в момента) и качествата му, ще бъда безкрайно благодарен ако повече го оценят обективно този XC Bike:
-рамка:RAM HT2 -199лв.
-вилка: Rock Shox Judy TT 100mm. - 190лв.
-централно движение: Truvativ Squaer LE - 19лв.
-курбели: Shimano Acera - 30лв.
-педали: VP с метални шипчета на шестограми - 22лв.
-верига:KMC неръждавейка с някакво покритие -15лв.
-венци Shimano HG 30 (шлицови) 7-ца - 22.90лв.
-главина Formula (с шлици) 7/8-ца - 28лв.
-спици (предни и задни) DT Swiss 72бр. 25лв.
-шини (предна и задна): Sun Rigal Rihno Lite 2бр. - 60лв.
-гуми външни (предна и задна) Michelin Weildgriper UST 2.0 30лв
-гуми вътрещни (предна и задна) Maxxis -15лв.
-чашки VP A42 полу интегрирани 20лв.
-лапа Truvativ XR 25.4 5 фрадуса издигане 33лв.
-кърмило Amoeba BORLA 25.4 5 градуса издигане- 25лв.
-команди Shimano Acera 7-ца -34лв.
-грипове Shimano - силиконови -15лв.
-колче за седалка Tranz X - 18лв.
-седалка Selle Royal LOKING алуминиеви релси (подсилена) 25лв.
- скоба за седалка Amoeba - 10лв.
-спирачки Tektro A820 vs SRAM 9.0 30лв.(втора употреба с калодки BBB.)
-обтегач Shimano Alivio - дълго рамо - 20лв. (втора употреба-стар модел)
-предна главина: Deore LX '06г. с CL - 39.90лв.
-жила и брони: Jaguar и Shimano -17лв.
-преден дерайльор Shimano Acera 15.00лв.
-автомати Tranz X 7.00лв.
благодаря предварително за оценките, карам агресивно XC и FR бих бил благодарен, ако ми отговорите ставали това колело за тези дисциплини.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот mih » Съб Яну 06, 2007 4:03 pm

Като за начало махни вилката от списъка, доказано дръвче е. На тази цена можеш да си купиш нова вилка с маслено смекчаване и даже да ти останат пари, така че няма какво повече да се каже по този въпрос.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mitakaman » Съб Яну 06, 2007 4:12 pm

На мен ми харесва като цяло но наистина има по добри вилки за тези пари, освен това мисля че не си се спрял на правилните спирачки.
П.П.
Ако можеш вземи курбели и средно на шлици няма да съжаляваш ;)
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bojidar » Съб Яну 06, 2007 5:17 pm

Безкрайно много съм ви благодарен за отговорите, но очаквам още (като брой), за спирачките мога да каже, че спират по-добре от много дискови, дори и хидравлични от нисък клас, конкретният пример е, наклон 45-50 градуса, на вело рали Бузложа един приятел се заби в дънер на бук и естественно последва падане, а и моите не свирят за разлика от неговите, не забиват, на са толкова щумни, а спират дори и на мокро, за вилката също смятам, че Rock Shox си е Rock Shox, така, че за напред просто от най-високите класове, за курнелите и централното мисля, че и това ще стане, но всичо с времетоси аз съм си много доволен от моите, не ръждясват, гладко превключване не прейвърля, но благодаря за мненията ви, ще се съобразя с тях в течение на времето, небива да се забравя, че съм на 14 години, очаквам още мнения и забележки, благодаря предварително, иска да ви попитам какъв клас е моят велосипед нисък, среден или висок.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот mitakaman » Съб Яну 06, 2007 5:27 pm

http://ram-bikes.com/eng/ht2.html
Ето виж за каква употреба е проектирано колелото ти а според мен е начално-средно ниво на средния клас. Ае на мен много ми харесва, а с малки подобрения ще ти е идеален особено щом си на 14. :agree:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Newone » Съб Яну 06, 2007 5:29 pm

Нисък.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Съб Яну 06, 2007 5:47 pm

За 190 лв по добре си вземи Rock Shox J2,маслена е,искай със Софт пружина,като се смаже както трябва работи чудесно.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот mih » Съб Яну 06, 2007 5:59 pm

klmn написа:За 190 лв по добре си вземи Rock Shox J2,маслена е,искай със Софт пружина,като се смаже както трябва работи чудесно.

Късно е, той това колело явно вече си го притежава и просто пита как ни се струва.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bojidar » Съб Яну 06, 2007 6:59 pm

Специално за вилката не, защото вилката е на бащами, подарих му я за рожденният му ден и мога да му я върна, когато пожелая и да си взема друга, иначе mih е прав, не мисля че колелото ми е нисък клас, както смята Nowone.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот Harka » Съб Яну 06, 2007 7:08 pm

Newone е прав.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот boi4ka » Съб Яну 06, 2007 7:14 pm

Здравей:)
Аз съм близо 100кг. и го юркам вече 5 месеца Рам-а без никакви забележки. Сравнително леко е, сглобено е добре за цената си и ако го ползваш за това, за което е предназначен, ще си много доволен:)
Карам умерено крос кънтри, като на моменти има много брутални продължителни пускания и до сега колелото не ме е подвеждало, дори и в зимни условия:)
Другите са прави, за тези пари си вземи друга вилка, по възможност маслена. Моят Рам трябваше да е с J4, но пристигна с Маниту Сплайс Комп....добра вилка, но без заключване. Според мен наблегни на спирачките. Тектрото спира добре наистина, но при по лошо време, дъжд и сняг, не може да се сравнява по никакъв начин с дисковите спирачки.
Иначе за начало ти е добре колелото, ти сам ще разбереш с времето какво ще ти е нужно и ще си го надграждаш постепенно:)
Айде успех и безаварийно каране:)
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот Admin » Съб Яну 06, 2007 8:08 pm

bojidar написа:не мисля че колелото ми е нисък клас, както смята Nowone.


Зависи с какво го сравняваш. Ако гледаш заподноевропейския и американския пазар, наистина е нисък (начален) клас планински велосипед. Което не значи, че е лош и не бива да ти разваля по никакъв начин удоволствието от карането ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Съб Яну 06, 2007 10:44 pm

Admin написа: Което не значи, че е лош и не бива да ти разваля по никакъв начин удоволствието от карането ;)


:agree:
Това е най-важното. Не се пристеснявай толкова, че това или онова е нисък клас. Имаш хубава и здрава рамка за основа, като ти се счупи нещо сменяш с по-хубаво и така. Е, вилката е препоръчително да се кара само за ХС, карането бързо по тежки терени ще й скъси живота доста.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bojidar » Нед Яну 07, 2007 12:36 pm

Благодаря на всички за отговорите, съгласен съм, че сръвнение със западно европейскят пазар и колелата, които предлага, съм съгласен, че е нещо средно между нисък и среден клас, сам се убедих в това, защото преди два месеца сикупих рамка за второ колело Schwinn Mesa GS и цената й беше съвсем различна от на рама, нова струва, околу 450лв.- много здрава немска рамка взета от Австрия, но въпреки цената Рама ми се струва по добре направен с подсилките правени на хидравлика за вилката- стояла е две-три години по складове и на истина не работи много добре но ми каза ха, че с едно отваряне, като се смаже с правилноте смазки ще заработи както трябва, въпреки това ми се струва че не е чак толкова лоша, взех я ръководен от мисълта, че всичко си струва парите, за спирачките съм се спрял на две модела от Magura - Clar и July, за отпред и ще стане класически XC Bike, но въпреки всичко смятам, че колелото ми не е най-нисък клас сръвнявайки го с пазара в България и това, което се кара среща в планините ни, благодарен съм за всички мнения, които са ми са се хареса ли и не чак толкова, но очаквам още, мисля, че това, което казват Admin и F1-MAN, най-важно е желанието.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот bikerider » Нед Яну 07, 2007 5:03 pm

bojidar написа:рамка ... Schwinn ...немска рамка


:)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Оценки, критики и мнения за един XC Bike

Мнениеот screamBoy » Пон Яну 08, 2007 2:14 am

bojidar написа:1)-рамка:RAM HT2 -199лв.
2) -вилка: Rock Shox Judy TT 100mm. - 190лв.
3) -централно движение: Truvativ Squaer LE - 19лв.
4) -курбели: Shimano Acera - 30лв.
5) -педали: VP с метални шипчета на шестограми - 22лв.
6) -верига:KMC неръждавейка с някакво покритие -15лв.
7) -венци Shimano HG 30 (шлицови) 7-ца - 22.90лв.
8) -главина Formula (с шлици) 7/8-ца - 28лв.
9) -спици (предни и задни) DT Swiss 72бр. 25лв.
a) -шини (предна и задна): Sun Rigal Rihno Lite 2бр. - 60лв.
b) -гуми външни (предна и задна) Michelin Weildgriper UST 2.0 30лв
c) -гуми вътрещни (предна и задна) Maxxis -15лв.
d) -чашки VP A42 полу интегрирани 20лв.
e) -лапа Truvativ XR 25.4 5 фрадуса издигане 33лв.
f) -кърмило Amoeba BORLA 25.4 5 градуса издигане- 25лв.
10) -команди Shimano Acera 7-ца -34лв.
11) -грипове Shimano - силиконови -15лв.
12) -колче за седалка Tranz X - 18лв.
13) -седалка Selle Royal LOKING алуминиеви релси (подсилена) 25лв.
14) - скоба за седалка Amoeba - 10лв.
15) -спирачки Tektro A820 vs SRAM 9.0 30лв.(втора употреба с калодки BBB.)
16) -обтегач Shimano Alivio - дълго рамо - 20лв. (втора употреба-стар модел)
17) -предна главина: Deore LX '06г. с CL - 39.90лв.
18) -жила и брони: Jaguar и Shimano -17лв.
19) -преден дерайльор Shimano Acera 15.00лв.
1a) -автомати Tranz X 7.00лв.
за ХС и ФР

1-много oк
2-никому ненужен боклук
3-можеше да вземеш Еубико за 12лв и щеше да спестиш 7лв
4,5-ок, не забравяй шиповете да залепиш с лепило !!!
6-КМС е един от 10-те най-големи производители на вериги в света, ако не и най-големия, 'някаква верига КМС' е общо-взето по-неточно от 'някакво камъче от реката', да, всичките речни камъни би трябвало да са облички ... имат както отлични така и напълно неподходящи за МТВ вериги
7,8-ок
9 - глупост, евтините ДТ освен че са ненужно тежки са и ненужно скъпи, или си взимаш Алпина или ДТ поне среден клас (60-90ст бройката, но за такова колело и каране няма особен смисъл, е да, освен гъзарията дето само ти ще си я знаеш де), вкарал си 32х2х(25-13)=64х12~7лв ненужни
а-ок
б-с такива гуми никакво, абсолютно никакво ФР не можеш да правиш ... в планина ... освен ако не ги направиш безкамерни но и тогава ще е мъчение, просто са тесни
ц-ок, когато смениш външните и тези ги смени с най-големите или направо на безкамерни
д-абе ... стават, ако са алуминиеви за да ги сменяш тях а не челото
е-издигането добре, но щом (отново) се споменава ФР то не издигането а дължината е важна, тези са дълги, така че не става, за агресивно ХС също не става, за нормално ХС е ок, освен ако не съм проспал пускането на 40-60мм такива, някоя от тях ще е ок
ф-пак градуси и издигания, и пак няма най-важния размер, предполага се че е поне 660, ако е така - ок
10-ок
11-ненужно скъпи боклуци, ръкавиците са много по-важни и тези излишни 10лв дето си ги сложил тук можеше да ги наместиш на много други места
12-колчетата са точно 2 вида - с 2 болта и с 1 болт, никакво значение няма марката, взимаш най-евтиното с 2 болта и това е, ако твоето не е такова - съболезнования
13-какво й е подсиленото, алуминиевите релси са възможно най-лошия избор за планина, щото са възможно най-слаби, взимаш някаква удобна що-годе здрава седалка на старо с Хр-Мо релси за 10лв и това го изхвърляш
14-браво, отново 5лв ненужни
15-какви да е за 15лв, примерно Аливио БР-М420 ще ти вършат абсолютно същата работа, ВБР-тата са точно 2 модела - с директно затягане на накладката и с индиректно затягане (е, има и други модели, но за планина са твърде безмислени), взимаш какви и да е с директно затягане на накладките (основата на накладката е с резба и направо на нея се затяга гайката), от тези предложените вероятно Тектро ще са по-евтини така че вземи тях
16-ок, потърси деоре за 30-35лв, ще е дори още по-ок
17-без майтап, какъв изобщо е смисъла от това нещо ?? предполагам си го взел щото е евтино ? е, да, ама има и формула на близка цена с преходник и можеш да закачиш и ЦЛ и ИС ротор на нея, разбираш ли
18-4 жила и 4метра брони Шимано пълен комплект скорости и спирачки за цялото колело към 10лв, 8лв на вятъра
19-стига тъпотии, Шимано турней 18 за 5лв и от тук пестиш 10лв
1а-какво е това ?

ето, дал си на вятъра около 50лв, честито
парите би трябвало да се влагат където трябва, а не където не трябва, освен ако някой друг не ги изкарва де

Диагноза: колелото е много добро за велотуризъм и ХС, но главно заради вилката, сложи някаква нормална и ето ти колело за агресивно ХС
Препоръка: избягвай да се самонабутваш така жестоко. не само ти самия, но аз и Господ също няма да ти простим.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Гост » Пон Яну 08, 2007 2:03 pm

Съгласен със ScreamBoy :popcorn:
Гост
 

Мнениеот bluskanie » Пон Яну 08, 2007 2:31 pm

Аз пък не съм съгласен по 2 или повече пункта...

Средното, което предлагате Еубико е потресаващо слабо. Разликата м/у него и Труватива за 19лв е наистина огромна. Не само защото Труватив поне е от метал.

Обтегача... разбира се, че Асера е в пъти по-не зле работещият от Турни. За въпросното ХС има значение, да не говорим за ФР, където слабия обтегач може да се свърже с наистина лоши преживявания.

Ръкохватките за мен лично са много важни... важно е да са тънки, удобни и да не превъртат :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот screamBoy » Вто Яну 09, 2007 8:41 am

задния дерейльор е изключително важен, а предния ? пари на вятъра и е съвсем невъзможно да ме убедиш в друго :))
за средното е по-вероятно твоята преценка да е по-точна, вярвам си тествал повече и доста по-дълго :peace:
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот klmn » Вто Яну 09, 2007 8:50 am

Стига бе,обтегача ми е най евтиния клас на Шимано и 4-та година си бачка безпроблемно,касетата на средното също-Шимано от 13 кинта (май Аливио беше??) ;)
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Вто Яну 09, 2007 3:55 pm

screamBoy написа:задния дерейльор е изключително важен, а предния ? пари на вятъра и е съвсем невъзможно да ме убедиш в друго :))
за средното е по-вероятно твоята преценка да е по-точна, вярвам си тествал повече и доста по-дълго :peace:

Ми предния, не може да влезе в спиците :)

Не е нужно да съм тествал повече, а просто съм тествал и двете средни и знам, че Еубикото е пълен ташак, който се разстъргва след 3-ия месец. И при двата ми опита с това средно се получи така. После си купих този труватив и тря ти кажа, че месеци си бачкаше ОК, преди да си продам колелото...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот tailor » Вто Яну 09, 2007 4:23 pm

bluskanie написа:
screamBoy написа:задния дерейльор е изключително важен, а предния ? пари на вятъра и е съвсем невъзможно да ме убедиш в друго :))
за средното е по-вероятно твоята преценка да е по-точна, вярвам си тествал повече и доста по-дълго :peace:

Ми предния, не може да влезе в спиците :)

Не е нужно да съм тествал повече, а просто съм тествал и двете средни и знам, че Еубикото е пълен ташак, който се разстъргва след 3-ия месец. И при двата ми опита с това средно се получи така. После си купих този труватив и тря ти кажа, че месеци си бачкаше ОК, преди да си продам колелото...
Те затова Eubico фалира преди има-няма 2 години
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bojidar » Пет Яну 12, 2007 3:13 pm

Здравейте, такъв отговор и такава тема очаквах, за пореден път се уверявам, че наистина хората тук знаят с какво са се захванали.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Re: Оценки, критики и мнения за един XC Bike

Мнениеот TOYAGA » Пет Яну 12, 2007 4:05 pm

screamBoy написа:пълни глупости


Както обикновено....
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот tancho » Нед Яну 14, 2007 10:13 pm

за суштите пари взимаш товаИзображение
Аватар
tancho
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1429
Регистриран на: Вто Авг 08, 2006 2:20 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 127 госта