Каква дължина на лапата?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Каква дължина на лапата?

Мнениеот Drunken MadLoud » Сря Мар 30, 2022 3:20 pm

Здравейте, това ми остана като последен чарк за поръчка, за да сглобя "железния кон" и както винаги ми е най-голямата дилема. Знам че е строго индивидуално предпочитание, и повечето пъти когато сглабям колело поръчвам две дължини лапи...откачена работа знам, но и никога не мога да определя коя точно ще свърши работа :D . Този път обаче така или иначе превиших бюджета и не ми се дават излишни пари на вятъра, та се чудя каква дължина лапа точно да си поръчам. Нещо връз сложни ми идват сметките и сглабянето на ново колело с тия нови геометрии и тенденции. Въпроса е дали да е 35 или 45мм дължина на лапата? Рамката е Pipedream Sirius S5 Longer, ще я карам със 130мм вилка (искам да компенсирам малко, това че е нисичка). Рамката е проектирана около вилка с максимален ход 120мм, но я дават и съвместима със 130мм. Рийча е даден като 485мм мерен при 100мм вилка, таа при 130мм не знам колко ще е точно, но и не искам да залягам над кормилото, а и предпочитам по "лежерна" и изправена позиция на каране по ред причини, същевременно не искам и със съвсем къса лапа, за да се чудя при катерене как да вкарам предната гума в "правия път". Клоня към 45мм, но и не знам дали няма да се гърбя и да залягам много над кормилото с нея. Знам че и въпросната модерна "геометрия" го изисква, но и искам известен комфорт при по-дълги карания. Предишното ми колело беше с 441мм рийч, и ми беше доста комфортно за дълго каране, но беше проектирано около лапа 60мм и колче с изнасяне, така че се обърквам кои мерки са напълно точни и по кои да се водя или пресмятам. Все пак всички производители си го мерят както си искат...колкото и грубо да звучи :D . Приемам акъл...че на мен не ми остана, а и бързам да поръчвам че трябва да се кара. :beer:
Благодаря ви предварително.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта


cron