Помощ за закупуване на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ за закупуване на велосипед

Мнениеот nikskywalker » Пет Апр 01, 2022 10:40 pm

Здравейте! Казвам се Николай и съм на 29 години. С увеличаването на цените на горивата, реших да изоставя на заден план автомобила и да си закупя велосипед. Честно казано не съм карал колело от ученик, така че за мен е предизвикателство. Не съм достатъчно запознат и ще съм благодарен, ако получа съдействие по някои въпроси. На първо време съм се спрял на една определена марка - Fuji. Четох по разни чуждестранни сайтове, че са добри велосипеди, а също така ми харесват и на визия. Знаете ли откъде може да се закупи такава марка велосипед? В случай, че не мога да отркия Фуджи, бих склонил и на някой хубав РАМ. Бюджетът ми е до около 500 лв., като се оглеждам за велосипеди втора ръка, но запазени. В ОЛХ има няколко обяви, но нищо съществено. Бих предпочел колелото да е с хидравлични дискови спирачки. Също така, аз съм висок около 184 см. Според вас какъв размер трябва да бъде рамката на велосипеда? Четох различни новини и в повечето случаи за този ръст пише 20-21 инчова рамка. В допълнение искам да кажа, че ще карам около 70 % по асфалт и 30 % по черни пътища, но предпочитам планински байк. Възнамерявам да си правя и маршрути от сорта - София-Ботевград по стария път през селцата; или София-Своге.
Благодаря Ви предварително!
nikskywalker
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 29, 2022 12:52 pm

Re: Помощ за закупуване на велосипед

Мнениеот Alexi » Съб Апр 02, 2022 7:32 am

бюджета е доста малък за приличен велосипед ,особено нов .. взимай нещо от олх на първо време
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта