Използване на MTB карти

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Използване на MTB карти

Мнениеот MEHTOP » Нед Апр 17, 2022 12:19 pm

Здравейте приятели!
Може , темата ми , да не е на правилното място или да има друга тема, ама аз не можах да я октркия.
Въпросът ми е следния - в сайта на мтб-бг, има качени маршрути, тези маршрути, как мога да си ги кача на gps-a, обмислям да купя garmin edge, и да покарам по тези маршрути? могат ли да се качат в тези навигации или , някой , моля да поясни, как работи тази гпс система с маршрутите, които са качили пичагите?
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: Използване на MTB карти

Мнениеот _SoRa_ » Нед Апр 17, 2022 2:38 pm

Здравейте.
Вчера и аз зададох подобен въпрос.
_SoRa_ написа:С каква програма на телефона мога по използвам gps следите предоставени в мтб справочника или ми трябва gps като например Garmin edge?

pascoff написа:
stealth написа:На телефона използвам две карти - планинската с orux maps и openstreetmap с osmand. До сега не съм ползвал следите в режим на следване, но и с двете приложения щом се отвори .gpx файл може да се ползват по този начин. Това би трябвало да работи с всяка по-популярна навигация.


И аз ползвам точно тия две програми на телефона. Орукса е по-детайлен (ако ползваш картата на бгмаунтинс) докато османд е по-изчистен като интерфес и визия на картата.

Орукс е платена.
Инсталирах OsmAnd и показа следите. Идните почивни дни ще видя как ще е.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Използване на MTB карти

Мнениеот stealth » Нед Апр 17, 2022 2:52 pm

https://www.oruxmaps.com/cs/en/more/downloads - Тук може да се изтегли оруксът. Нямам идея, какви са разликите с последната налична версия в магазина на гугъл, но също върши работа. Тази тема може би ще е полезна при инсталирането - Офлайн карта BgMountains за OruxMaps в стил kade.si.
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Използване на MTB карти

Мнениеот gosh6o » Нед Апр 17, 2022 3:34 pm

Аз следите от сайта ги отварям с „gpxviewer“ от плейстор.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Използване на MTB карти

Мнениеот MEHTOP » Нед Апр 17, 2022 5:52 pm

Изтеглих osmand и GPX wier, как се добавят маршрутите и от кои по точно , че нещо не мога да схвана
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: Използване на MTB карти

Мнениеот MEHTOP » Нед Апр 17, 2022 6:28 pm

Разбрах, свялам мапа- gpx файла, след , което го аддвам/share към навигацията и ми ги вади, а като съм на мястото на пътеката, като активирам ,мойто местоположение , предполагам, ще показва на картата, къде се движа, а не само от къде да мина, пък точката на мойто местоположение на седи на едно място?
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: Използване на MTB карти

Мнениеот psychocrew » Нед Апр 17, 2022 8:58 pm

_SoRa_ написа:Здравейте.
Вчера и аз зададох подобен въпрос.
_SoRa_ написа:С каква програма на телефона мога по използвам gps следите предоставени в мтб справочника или ми трябва gps като например Garmin edge?

pascoff написа:
stealth написа:На телефона използвам две карти - планинската с orux maps и openstreetmap с osmand. До сега не съм ползвал следите в режим на следване, но и с двете приложения щом се отвори .gpx файл може да се ползват по този начин. Това би трябвало да работи с всяка по-популярна навигация.


И аз ползвам точно тия две програми на телефона. Орукса е по-детайлен (ако ползваш картата на бгмаунтинс) докато османд е по-изчистен като интерфес и визия на картата.

Орукс е платена.
Инсталирах OsmAnd и показа следите. Идните почивни дни ще видя как ще е.


И аз ползвам Orux, но безплатната версия, която е 7.4.24. Пробвах я и в режим без интернет- работи, само че по спомен трябваше да се свалят картите предварително.
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта