Магазин Bike Point - Бургас

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот Евгени 333 » Вто Май 31, 2022 8:20 am

Здравейте,
Причината, за да се регистрирам тук е тази, че искам да разкажа за това какво ми се случи вчера в магазин за велосипеди Bike Point - Бургас на ул. Кирил и Методий! Останах потресен от отношението, което получих като клиент.
Имах спукана гума. Занесох си колелото при тях. Беше затворено, но след 10 мин отвориха. Междувременно пристигна един по-възрастен велосипедист. Дойде момиче, което отвори, казах и, че съм за гума и мога да си я поставя сам. Закупих я, 9 лв питах дали може и помпа за да си я надуя. Даде ми помпа. Тя излезе с мен пред магазина с другия по-възрастен господин. От тук започна и преживяването ми, заради което и пиша!
След напомпването на гумата и махането на маркуча от винтила, тя започна да изпуска силно въздух от винтила. Тогава и двамата започнаха да ми крещят, че аз съм си развъртял иглата на винтила и, че е нямало как да продадат гума с развъртян винтил. Пълно е било с измамници като мен. Вчера са и вдигнали кръвното от сутринта, и днес също! След това взе груго гумата, влезе вътре и го оправи за 20 секунди. С излизането продължава да крещи колко съм бил нахален, и как съм си развъртял винтила. Сега тя безплатно щяла да го прави, че и да и ползвам помпата безплатно. Обяснявах им 5 пъти, че не зная дори как и защо да го въртя този прослолут винтил. Както и да е. Толкова крещяха по мен, че хората от съседното заведение спряха да си говорят и ме гледаха като престъпник. Казах, че не им искам безплатната помоа, оставих я настрани, взех си гумата и колелото в ръка и се прибрах за да си го направя в къщи сам.
Никога през живота си не съм обиждал или нагрубявал някой, камо ли да лъжа. А там ме нарекоха измамник 20 пъти на висок глас! Не го пожелавам на никой и се надявам да помогна и на други такива като мен да не се опарят там! Просто отидете на друго място!
Между другото писах и исках да обясня това на собственика, но никой не ми отговаря!
Поне си излях яда във форума! Мерси!
Евгени 333
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 30, 2022 10:25 am

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот _SoRa_ » Вто Май 31, 2022 11:16 am

За това в такива ситуации (спукана гума или смяна) разчитам на себе си. Купила съм си комплект за поправка, малка помпа, голяма помпа за вкъщи и чантичка. Скоро ми се наложи да сменя вътрешна и ми отне не повече от 10 мин.
В доста сервизи отказват лепене на вътрешна гума, че дори и на смяна.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот zeedor4o » Вто Май 31, 2022 11:37 am

Здравей колега, ще използвам темата ти, за да излея и аз яда си, но този път от варненски магазин (нарочно няма да му споменавам името, но веригата магазини я има из цялата страна).

Отивам аз да взема ос за задна главина, като предварително съм проверил на сайта, че я има налична във варненския магазин. Влизам в магазина и ме посрещат с думите: "За нещо бързо ли си, че имам други клиенти?" - Е нямаше други клиенти. Единствените хора в магазина бяха обслужвани от друг служител в този момент. Както и да е, викам "Да за нещо бързо съм. Търся ос за задна главина ПЛЪТНА". И служителят ми избухва с: "Какво означава плътна ос, нямаме такова нещо". ДА Ф@K???? :bigeyes: Не съм си представял, че някога ще ми се наложи да обяснявам на служител във вело магазин, че плътната ос е тази, която се стяга с гайки, а кухата е тази, през която мината QR автомат. :crazy: След като му обясних какво търся, служителят ми каза "Отиди да питаш механика." И си замина... Намерих механика, който разговаряше с други хора и дори не ме погледна. Разбирам, че беше зает с други клиенти в този момент, но тъй като вече са започнали да ме обслужват, очаквах първият служител да попита механика за въпросната ос или поне да му каже да ми обърне внимание. Все пак нали съм дошъл за НЕЩО БЪРЗО. Стоях там 5-10 минути без никой да ми обърне внимание и просто си тръгнах.

Потресен съм от безхаберието и кофти комуникацията между служител и клиент, както и между самите служители.

Едно време като не разбирах толкова от велосипеди и ходех често до вело сервизи, сякаш хората подхождаха с много по-голямо внимание и се чувстваше, че имат любов към спорта. А сега все едно ако не съм клиент, който ще си купува колело за 2-3-4 хиляди, не заслужавам внимание.

В момента чувстото като ходя до вело магазин е все едно отивам до офис на мобилен оператор. А преди можех да стоя там с часове и да си говорим за всякакви неща, свързани с колелета.

За щастие все още се намират малки сервизчета, където работят хора вече на възраст, но якото чувство все още го има там. :)
Аз съм принцът на бял Ram
Аватар
zeedor4o
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1519
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 10:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот Евгени 333 » Вто Май 31, 2022 3:50 pm

Аз пък смятам, че точно заради тези отношения, трябва да се даде гласност и трябва да се назовават с имена! Това би било полезно дори и на собствениците на магазини, за да си подобрят качеството на обслужване и да вземат мерки към служитрлите си! Guest Service като най-важното нещо! Има пълни смешници, които все смятат, че другите са им длъжни!
Евгени 333
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 30, 2022 10:25 am


Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот Dido2 » Сря Юни 01, 2022 2:47 pm

Споделям че това място е проклето може би. Тази жена майсторка, може би има много работа ли какво изморена, обаче като умения и отношение към клиент си личи селското поведение. Груба е, прави гафове, например помпи гума и я спука (гръмна) от многото помпене. Смазва верига а смазка достига до спирачките и ги прецаква като те оставя с неработещи спирачки без да знаеш. Взима много пари и продават с по високи цени от да речем байк център. Отвръща и е готова да спори и вика, не издава касова бележка, а на самата нея нищо конкретно не пише, нямат и конкретни цени.
Един ден отиваш питаш за цена 5лв, след 3 дни пак я питаш 8лв

За друг сервиз драгзоне , искаха да ми вземат пари за сваляне на верига, когато това не беше наложително. Справих се сам, без да свалям веригата. И вика 1минута 1лв...ако работи 20минути 20лв... абсолютен грабеж.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот gssatcc » Сря Юни 01, 2022 9:37 pm

Не искам да звучи грубо, но хора говорим за 3-5-10 лева. Ценете труда на хората. Дори тийновете имат повече джобни вече. Ставате малко крайни.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот Евгени 333 » Чет Юни 02, 2022 1:29 am

Никой не говори за пари! Става въпрос за отношение към клиент и за свършване на работа за каквато си отишъл там! Нали за това са го отворили тоя магазин! Който му е скъпо - да не ходи! Просто нормалното е като отидеш да те посрещнат и изпратят с усмивка! След това отново с кеф да отидеш там! Никой не говори за 3,5,10 лв! Толкова тежки станаха, че ако не отидеш с велосипед за 3000 лв и не гледаш неша за под 100-200 лв, значи си мишка и няма нижда да ти обръщат внимание! Само хора с тесен мироглед, които не са излизали от града в който живеят и не са получили никога по-добро отношение (което е нормалното и естествено отношение към човек), може да реагира така грубиянски!
Евгени 333
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 30, 2022 10:25 am

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот Dido2 » Чет Юни 02, 2022 7:03 pm

Аз ценя труда.
Например пукаш задна гума на стар велодипед без Quick realise. Нямаш лепенки или ключ не ти се занимава в жегата, отиваш нова гума 5лв (в лидл бяха 3.50лв) труд 5лв бонус ти донапомпва предната или ти смазва веригата, затяга ти спирачката и ти пожелава безаварийна с усмивка и уважение..всичко това за няма и 10 минути чакане. С кеф ще ти кажа благодаря много и отново при теб ще дойда. Ей това е за уважение.
А не да те изкокошарят с 10лв и то ей така измислена цена без касов бон за нещо дребно и да получиш кофти отношение, чакане или въобще да не свършат правилно работата. Вднешно време се чудят с колко да те метнат и то за щяло и нещяло.
Ей утре отивам в сервиз. Има да сменям заден дерайльор купен от тях на цена по висока от други сайтове. Ще искат да си платя за услугата сигурен съм. Ще го напрая, обаче в процеса ще свалят и верига и ако купя от тях нова понеже така и така свалят старата и ако ме таксуват за слагане на верига ей това вече ще е обир.
Представи си отиваш да се подстрижеш 3ти номер. След подстригването веднага казваш искам още малко до 2ри. И да те таксува 2ри път!!!!!
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юни 02, 2022 7:26 pm

А защо не изисквате касова бележка ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Магазин Bike Point - Бургас

Мнениеот Франко » Чет Юни 02, 2022 7:54 pm

Защо се сравняват цени в сайт и във физически магазин? Защо след като са те подстригали веднъж и след това да искаш още веднъж да свършат същата работа, по твое желание, да не си платиш още веднъж?
Франко
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта