Велотренажор

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велотренажор

Мнениеот Wonko » Пет Сеп 09, 2022 10:00 am

Здравейте,

Има ли хора, които ползват велотренажор за поддържане на форма, когато времето е лошо?
Ще се радвам на отзиви и препоръки, тъй като след кратко проучване на пазара не мога да реша на кое да се спра - wahoo core или elite direto xt-t?
:peace:
Wonko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 30, 2014 8:45 pm

Re: Велотренажор

Мнениеот zmei » Пет Сеп 09, 2022 10:22 am

Пробвал съм с велотренажор, но кростренажора при мен работи много по-добре. Най доброто е кростренажор или гребен тренажор. Велото не е оптималния кардио уред. Съвета ми е да погледнеш и кростренажорите.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Велотренажор

Мнениеот gssatcc » Пет Сеп 09, 2022 11:24 am

Привет,
Това трябва да излезе следващият месец и без да съм специалист ми се струва добра окомплектовка за парите си: https://eu.zwift.com/pages/zwift-hub
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 390
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Велотренажор

Мнениеот zmei » Пет Сеп 09, 2022 2:56 pm

За толкова пара се взима цял кростренажор Кетлер или на Декатлон. Не виждам предимство от фитнес гледна точка. Ако трябва да е вело, да може би е яко.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Велотренажор

Мнениеот Wonko » Пет Сеп 09, 2022 2:59 pm

gssatcc написа:Привет,
Това трябва да излезе следващият месец и без да съм специалист ми се струва добра окомплектовка за парите си: https://eu.zwift.com/pages/zwift-hub


Този модел наистина изглежда доста обещаващо, също ми попадна :magnify:
Wonko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 30, 2014 8:45 pm

Re: Велотренажор

Мнениеот evilzet » Пет Сеп 09, 2022 4:10 pm

Карал съм велотренажор преди години, но и аз съм на мнение, че кростренажора е много по-удачен уред и малко по-трудно писва. Защото карането на тренажор не е като навън - иска доста мотивация.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Велотренажор

Мнениеот Wonko » Пет Сеп 09, 2022 4:32 pm

Това което ме печели при велотранажорите е тренировъчните планове, достъпни през приложенията, както и интерактивността.
Разликата с велоергометър е голяма, а относно кростренажора - супер е за кардио :)
Wonko
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 30, 2014 8:45 pm

Re: Велотренажор

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Пет Сеп 09, 2022 6:20 pm

Wonko написа:Здравейте,

Има ли хора, които ползват велотренажор за поддържане на форма, когато времето е лошо?
Ще се радвам на отзиви и препоръки, тъй като след кратко проучване на пазара не мога да реша на кое да се спра - wahoo core или elite direto xt-t?
:peace:

Недей ! Забрави , ако не си състезател ! Естествено - ти решаваш , но ми се обади след три месеца въртене на педали в затворено помещение ! Ако си устискал - черпя по твое желание ! :wavey:

ПП ...ало,минусо - писачите , изчакайте е Вие - за да видите резултата ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Велотренажор

Мнениеот zmei » Пет Сеп 09, 2022 8:45 pm

Аз тренирам на кростренажор три години от 40 до 70 минути всеки ден. Така че всичко е възможно. Определено не съм състезател и спортист. Но кростренажора ми даде супер издръжливост и за колелото.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Велотренажор

Мнениеот Bi11y » Съб Сеп 10, 2022 7:30 am

zmei написа:За толкова пара се взима цял кростренажор Кетлер или на Декатлон. Не виждам предимство от фитнес гледна точка. Ако трябва да е вело, да може би е яко.


Кой модел ползваш ? Аз имам един КТН ,който не ползвам защото не ми пасва на биомеханиката - не ми е удобен изобщо.

Заглеждах Tacx , но вероятно ще трябва да сглобя някаква градска рамка за да могат всички в къщи да ползват ...
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Велотренажор

Мнениеот Gworan » Съб Сеп 10, 2022 8:41 am

Аз имам Direto XR. Както Wonko спомена, плановете са плюс, и са интересни. Или дори само отделните тренировки.
Върши работа за поддържане (може би дори и за подобряване) на формата. Ако издържиш психически. Адски скучно е. Наистина. Особено на продължителни тренировки, които са по час и половина - два.
Навън мога да карам и повече без да ми доскучее, но вкъщи на тренажора след 40-50 минути ми втръсва. С приятели, които също имат тренажори, сме на едно мнение по този въпрос.

Пробвах да гледам филм/сериал докато въртя, и така ми беше по-добре.

За велотренажор е хубаво да имаш постелка, и задължително трябва да имаш вентилатор в стаята, иначе става локва на пода.

Zwift е готина игра, но според мен абонамента е прекалено скъп за това което е. По-интерактивно е, но не променя драстично нещата.
Всеки тренажор ще си има и някаква апликация за телефона от марката, но не знам дали предлагат безплатни планове за тренировки. Приемрно Elite даваха безплатни 12 месеца за техния абонамент.

Моя тренажор последно бях пробвал да го връзвам към гармина, и ръчно си копирам и въвеждам тренировки, които съм си харесал от Zwift, могат да се намерят на сайта. Готино е и че така мога да си повторя някакво трасе, което имам записано от каране навън. Но не може да симулира наклона абсолютно точно.

Плюс - не е нужно да излизаш от вкъщи за да покараш колело, и като усещане си е доста близко до карането навън. Не е нужно да се екипираш раница, с термо бельо, зимно яке/панталон, ръкавици и т.н.
Минус - заема доста място. Не е удобно всеки път да го сгъваш и прибираш някъде, и да откачаш/закачаш колелото за всяка тренировка. Аз обикновено го оставам в стаята цяла зима с колелото закачено, но си е неудобство ако нямаш възможност да отделиш някакво помещение само за това.

За кростренажор не мога да кажа нищо, виждам го като напълно различен уред за различна цел. Аз съм на мнение че не става като заместител на вело. Може би зависи какво искаш, просто общо казано кардио тренировка, или конкретно вело тренировка.

Въпреки че имам тренажора, пак предпочитах да излизам навън, независимо колко е студено, стига да е сухо.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта