Наистина ТОПЛИ ръкавици

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Сря Ное 02, 2022 12:37 pm

Сигурен съм, че някъде има подобна тема, ама не ми се занимава....
Всяка година по това време си задавам същия въпрос -трябват ми ръкавици, които наистина топлят зимата при температури до -10 да речем. Щото стане ли + 5 градуса, на спускане ръцете ми замръзват и не си усещам връхчетата на пръстите.
Сегашните ми ръкавици са брандирани Шимано и вършат работа до +7 градуса, но стане ли влага и студ - тотално мръзнене на спускане.
Склонен съм да дам 100+ лева за ръкавици, но да съм сигурен, че няма да ми мръзнат ръцете. Има ли такива или при всички случаи ще се мръзне?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Exorcist » Сря Ное 02, 2022 3:12 pm

Има такива, и всичките (поне в България от наличните съм ровил за варианти) са общо взето от многопръстовите скиорски/зимен трекинг. Стават спокойно за маунтин байк зимата, пробвано - прегледай напр. моделите на Black Diamond. Имам два модела - за около нулата и за сериозен студ. За около и малко над нулата има модели към и над 100 лева, които си топлят идеално. Обачее... за спускане при около - 5 и особено -10 и надолу, са най-топлите им модели, риъл фийла става по 3-4... Black Diamond - Guide са с диапазон -12 до -29˚C. Цената им е убийствена, но с тях се родих миналата зима. Нагоре с нещо съвсем леко, надолу с тях и за пръв път не замръзваха точно връхчетата на пръстите и при мен са проблема. Реално обаче това наистина са ръкавици само за сериозни минусови температури и/или за зимни спускания, защото са толкова невероятно топли, че лесно може да се препотиш в тях.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Вто Ное 15, 2022 9:14 am

Тъй като не ми се даваха много пари за ръкавици, си поръчах най-топлите на Драг - Drag Shield. Вярно, цвета е гаден, ама се надявам да не мръзна, както тая събота по Осогово...
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Сря Ное 15, 2023 8:00 pm

Пак си пиша в темата :D Някой пробвал ли е ръкавиците LEVEL? Те са за ски и сноуборд, имат различни степени на топло. Просто ми е чудно да чуя, ако някой има опит с тях.
Например имат такива дето ги дават до -5 градуса, до -10 и т.н...но доколко при спускане и каране в студа няма да ми мръзнат пръстите, това вече е друг въпрос. Досега не успях да попадна на такива ръкавици.
Съгласен съм да дам и 200 лева, ама да знам, че няма да мръзна.
Писах на един от магазините - отговориха ми веднъж и дотам.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Ное 16, 2023 10:00 am

Аз съм човек, ня който лятото на 30 градуса му е супер, но зимата мръзна, особено крайниците. Та препоръчвам ти следните опции:
- под 10 градуса тънки мерино ръкавици под нормалните ти. Тези на Декатлон са на добра цена и прилепват отлично по ръката. Също така с тях въобще не ми пречи да пипам прецизно и някакви дреболии. Тъй като летните могат да са доста проветриви може да си заслужава за теб да имаш и едни междинни горни. Тук идеята е, че мериното ти пази топло, а горните просто ограничават проветряването.
- около нулата и надолу вече със зимни ръкавици - честно казано не виждам смисъл по-скъпи от тези https://www.decathlon.bg/p/305623-12872 ... b8f1e89979

Нещо друго много важно - надолу ръкавиците трябва да са сухи. Това обикновено означава да нагоре да си с един чифт горни, а надолу с друг. Нагоре обикновено карам само с летните и ми е добре.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Чет Ное 16, 2023 11:46 am

И аз нагоре карам с едни - надолу с други, ама пак като сваля едните и сложа другите, пръстите вече са студени и тези за надолу вместо да ме топлят - мръзна с тях. Затова искам нещо яко топло. Особено както зимата е хем влажно, хем студено - още повече студ. Ако е сух студ е по-добре. За нагоре си взех Дкеталонски, с които под 10 градуса дори и нагоре пак са ми студени ръцете, но се ядва. За надолу вече си трябва нещо сериозно, затова нямам доверие на ръкавици за 50 лева, щото знамм, че няма да вършат работа.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Ное 16, 2023 12:42 pm

Нещо друго, което забравих да напиша - важно е на торсът да му е топло. Ако не му е достатъчно тогава намаля съвсем оросяването към крайниците. Oт както се оборудвах с мерино термо бельо не съм страдал от студ - моето все от тук съм го вземал https://woolcollection.com/ Всичко което написах е от камбанарията на човек, който е много заморничев и страдал през зимата -> не всичко скъпо е по-хубаво :wavey: Предните ми зимни ръкавици бяха на Dakine, съответно доста по-скъпи, но не бих казал по-хубави.

Ако си наистина толкова екстремен случай, има и ръкавици за цялото кормило - примерно Bar Mitts:
Изображение
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот _SoRa_ » Чет Ное 16, 2023 1:48 pm

Посочените декатлонски зимни ръкавици ги имам вече трета година, но съм карала с тях само една зима и половина. Не знам защо, но безименният пръст и кутрето ми изтръпваха и ми беше много неудобно при спускане когато трябваше да стискам лостчето на спирачката. Отделно не топлят особено добре.
В неделя карах с два чифта ръкавици и пръстите ми пак станаха на чоканчета. Бях с мерино ръкавици и над тях ixs Carve. Температурата беше 8-9 градуса.
В понеделник пристигаха Leatt 2.0 WindBlock с 10к водоустойчивост и 10к дишане.
Утре или в неделя се надявам да ги тествам.

Мерино бельо има и в Декатлон и в omsigh.bg
От вторият сайт имам блуза с къс и с дълъг ръкав.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Чет Ное 16, 2023 2:59 pm

Pr3d4t0R написа:Нещо друго, което забравих да напиша - важно е на торсът да му е топло. Ако не му е достатъчно тогава намаля съвсем оросяването към крайниците. Oт както се оборудвах с мерино термо бельо не съм страдал от студ - моето все от тук съм го вземал https://woolcollection.com/ Всичко което написах е от камбанарията на човек, който е много заморничев и страдал през зимата -> не всичко скъпо е по-хубаво :wavey: Предните ми зимни ръкавици бяха на Dakine, съответно доста по-скъпи, но не бих казал по-хубави.

Ако си наистина толкова екстремен случай, има и ръкавици за цялото кормило - примерно Bar Mitts:
Изображение

Ясна е цялата работа. Никъде по тялото не ми е студено, щото имам всичко необходимо, само връхчетата на пръстите ми мръзнат. Утре ще има готини намаления и ще тествам едни Level-ки.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Вто Ное 21, 2023 11:54 am

Днес ще пробвам ръкавиците, които си взех, но нямат нищо общо с тези дето досега мръзнех. РАзлични галактики направо. Тия са наистина сериозни, гортекс, ветро-водо устойчиви, супер топли (-17). Мисля да уцелих на ръкавици най-после.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот _SoRa_ » Вто Ное 21, 2023 3:42 pm

Какви ръкавици си купи?
Моите не са за много студено. В неделя карах при 4 градуса и трябваше да сложа мерино ръкавиците, защото ми беше много студено на пръстите.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Вто Ное 21, 2023 7:49 pm

Level Trouper https://aquamatrix.bg/zimni-rkavici-mzh ... avici.html
Все още не съм ги пробвал, но така като ги гледам ще държат на студ и спускане. Наистина са много топли и удобни. Е, не са вело ръкавици, по-обемни са, но няма как да не са и да искаме да топлят.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот ВелоВело » Вто Ное 21, 2023 9:47 pm

Стопляш ръцете добре преди да сложиш ръкавиците.
Там е магията, сложиш ли ръкавиците на студени ръце ще мръзнеш.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Вто Ное 21, 2023 10:07 pm

Как топлиш ръце след като си катерил, потен си, сваляш ръкавиците с които си катерил, сменяваш дрехи и ръцете ти остават топли? Няма как зимата да са ти топли ръцете след всичко това, освен ако не влезеш някъде на топло.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот ВелоВело » Вто Ное 21, 2023 11:08 pm

Изображение
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот thechosen » Сря Ное 22, 2023 8:29 am

Добре е също да държиш ръкавиците на топло - примерно във вътрешен джоб на якето или близко до тялото а не в раницата където ще са измръзнали.
Те ръкавиците не топлят а само запазват топлината от тялото, така че ако ръцете и ръкавиците са студени можеби е добре след като ги сложиш да раздвижиш ръцете и тялото преди да почнеш да караш за да се подобри кръвообращението в пръстите и да се позатоплят.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот _SoRa_ » Сря Ное 22, 2023 9:56 am

Търкайки дланите една в друга пак могат да се стоплят.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Сря Ное 22, 2023 10:19 am

Така е, ама ако не са топли ръкавичките, след 5 мин около нулата се пиши умрел от студ. Само като си спомня как съм вил от брутална болка от измръзване с гадни ръкавици и то 20-30 мин след като съм вече на топло, това повече не искам да го изпитвам.
Тия дни го дават да паднат доволно температурите и ще имам възможност да пробвам ръкавиците.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Наистина ТОПЛИ ръкавици

Мнениеот Boyan1984 » Чет Дек 14, 2023 11:36 am

В крайна сметка върнах сноубордските/ски ръкавици LEVEL, че бяха много големи и неудобни за колело. Вместо това взех на GripGrab Nordic 2 - отлични ръкавици, препоръчвам ги. За каране под 5 градуса са супер. Предполагам, до минус 10 ще са супер, може и с чифт долни мериновоси за още по-голям комфорт.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: themaddog и 30 госта