Велосипедите Radon добри ли са?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот borisfx » Съб Ное 12, 2022 5:27 pm

Някой има ли впечатления от велосипедите марка Radon дали са добри като качество на сглобката и геометрия на рамката. На сайта bike-discount.de които са собственици на марката Radon има доста добри като цени велосипеди, но дали са толкова добри и като сглобка. Питам защото bike-discount.de са търговци а не производители на велосипеди. Явно някой други им произвежда марката Radon. Въпросът е да не са някакви китайци в някакъв гараж.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот martin.radev » Съб Ное 12, 2022 6:16 pm

Това е първото, което ми се наби в очите:
"One of the biggest direct-sales brands in Europe. Available online & Bike-discount MEGASTORE in Bonn, Germany."
https://www.radon-bikes.de/
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот Alexi » Съб Ное 12, 2022 6:27 pm

те си ги сглобяват ,марката е тяхна .. като цена/сглобка са много добре .. геометрията .. малко къси ми идват ,заедно с Кюб но това е политика на марката от едно време са си така
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Ное 12, 2022 7:21 pm

Голяма марка са, с велосипедите нямам опит но не малко съм виждал по пътеките. Инструментите с техния бранд не са лоши, но съм 99% сигурен че инструментите се произвеждат от някоя китайска OEM, за разлика от велосипедите.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот borisfx » Съб Ное 12, 2022 11:49 pm

Благодаря за информацията. Мислех че байк дискаунта са просто търговци и са си регистрирали марката Радон, а китайците им я правят. Както правят много български търговци - имат си собствени марки за някои стоки, но не ги произвеждат те, а ги поръчват на китайците.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Ное 13, 2022 12:43 am

И т'ва не е баш така. Купуваш германско байк, то се оказва следното:

По високия клас Шимано се прави в Япония
Фокс вилки/шокове в щатите.
Остава рамка която често е произведена в Тайван.В някава периферия която често е за смяна. Както съветваха отгоре геометрия, цена и комплектовка, и гаранционно обслужване са нещата на които да обърнеш внимание.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот Harka » Нед Ное 13, 2022 1:53 am

Radon е сравнително стара марка (появява се 94-та година) и е много популярна в Германия заради много доброто съотношение цена-монтаж. Общо взето като позициониране са много близко до Canyon, но са малко по-консервативни и нямат толкова фенси неща.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот imarh » Нед Ное 13, 2022 12:30 pm

borisfx написа:Някой има ли впечатления от велосипедите марка Radon дали са добри като качество на сглобката и геометрия на рамката. На сайта bike-discount.de които са собственици на марката Radon има доста добри като цени велосипеди, но дали са толкова добри и като сглобка. Питам защото bike-discount.de са търговци а не производители на велосипеди. Явно някой други им произвежда марката Radon. Въпросът е да не са някакви китайци в някакъв гараж.


Карам Radon Skeen 27.5 (ХЦ мекица 120мм) от 3 години. Класическа ХЦ геометрия(може би една идея по-агресивна). Аз съм 1.78/85кг и ХЛ рамка (20" седалкова тръба) ми идва тамън като височина и рийч. Като рийч така ми седеше и 18.5" Шокблейз твърдак преди това. Карам доста градско, почти всички популярни ХЦ състезания в календара, че даже и Боровец/Пампорово, но с друг уилсет и гуми. Само за последното ми идва една идея по-висок от необходимото на мин. седалка, но аз съм си лакомия и търся универсалност във всичко ;-).
За това време съм сменял 1 път лагери и кобилица заради нова резба, но сам си бях виновен, понеже не видях разхлабен болт, респективно разбит лагер по-късно там, което доведе до изяждането на резбата. Лагерите(8) са основно дребни, като само 2та долу до средното са по-масивни и е добре да се преглеждат редовно всички. Има ги навсякъде. Рамката е сравнително лека - 3 кила заедно с Монарх РТ3 и чашките. Отзад събира 2.35 Меджик Мери малко на кантар, като остават по 2-3мм до чейнстейн тръбите, но аз спускам с инсърти и помпам под 1.0, така че не се издуват много, че да опират.
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Велосипедите Radon добри ли са?

Мнениеот Alexi » Нед Ное 13, 2022 1:54 pm

20" По спецификациите на Радон е Л ,22 е ХЛ :beer: за това ти е удобна рамката ти си си за Л предвид че са малко къси
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта