Велосипед за много тежък мъж

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот pekostadinov85 » Сря Яну 04, 2023 9:09 pm

Здравейте и за много години.
Кара ми се колело, ей така го реших, просто проблемът е, че съм 140 кила .... и съм 190 висок ... айде височината - квото такова, ама килограмите :(
Градът ми е малък, но що годе улиците са асфалтирани, с тук таме някоя дупка, но може да се кара нормално колело на големи дистанции. Дайте някой съвет за трекинг, сити или някакво колело, вие му разбирате повече. От няколко дена чета тука и вече главата ми е пълна каша. Само да кажа, че тези с извитите кормила и тънките, колкото пръст гуми, не мога да ги карам :D Бюджет - не знам, 2,3,4000 - колкото дойде нещо, което ще ме издържи.
pekostadinov85
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2023 5:59 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот martin.radev » Чет Яну 05, 2023 9:25 am

Привет, приятел!

Килата не са такъв проблем, поне докато караш алуминиева рамка
Байка от тази обява е пример какво да търсиш, а ако имаш и начин да си го вкараш от Великобритания - направо скачай:
Чудесна агресивна и модерна рамка с феноменална вилка, чудесни спирачки и изобщо периферията му е супер
със забележката, че е 10ск, но това е лесно за ъпгрейд и накрая като теглиш чертата един феноменален хардтейл 29ка с Пайк (Ултимейт), СЛХ спирачки и деоре драйвтрейн - ще ти стъпи около 2500 лева.
Честно казано, направо ме е яд, че този не е в Европейския съюз, а в Нотингам (UK) - страхотен е

https://www.ebay.de/itm/354464150602?ha ... R6y8uoywYQ
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Яну 05, 2023 12:48 pm

Здравей. Спрямо описанието на типа каране което смяташ да правиш, както и телосложението ти, мисля че по скоро ти трябва нещо такова:
https://www.hibike.bg/surly-krampus-model-2023-pc017360d1dd99171151c6891bc0ca91e#var_15361576
Стоманена рамка и вилка със 29х3.0 гуми. Няма над какво да трепериш толкова относно повреди и обслужване по такъв тип колело, за леко каране не ти е нужна нито амортисьорна вилка, нито телескопично колче (с които и без това е вероятно да имаш проблеми предвид теглото ти), а и с тези размери на рамка и гуми няма да изглеждаш, като "циркова мечка" на детско колело. Предполагам, че цената няма да ти допадне...както и на мен предвид окомплектовката, но имаш опция да си купиш и само така наречения Frameset...демек рамка и вилка и да си го сглобиш по твой вкус.
https://www.bike-components.de/en/Surly/Krampus-29-Frameset-p69436/
Мисля, че спокойно би могъл да смъкнеш 1000лв. от обявената цена за цяло колело. Ако смяташ, че нямаш нужната компетенция за подбор на компонентите, с колегите от форума бихме помогнали. Също да добавя, че си за XL размер рамка...в случай че не си го установил сам вече. :beer:
Последна промяна Drunken MadLoud на Чет Яну 05, 2023 1:14 pm, променена общо 1 път
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Boyan1984 » Чет Яну 05, 2023 1:00 pm

4000 бона и отгоре за това, тия нещо са се побъркали. Преспокойно сглобката я прави за 1000-рка надолу и то с още по-хубави компоненти.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2421
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Alexi » Чет Яну 05, 2023 1:01 pm

ако се спреш на тоя вариант да си купиш рамката ,можем да ти сглобим тука във форума велосипеда и ще излезе доста по евтин от тия 4500 лв за цял велосипед :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот pekostadinov85 » Чет Яну 05, 2023 7:26 pm

Благодаря за отговорите...
преди години имах един драг, на който амартисьорната вилка се чудеше на коя страна да се огъне, отделно че средното движение хрупаше направо...а си беш нов. Отделно каплите се бяха накривили доста, понякога като катерих някой бордюр, може би от това и от тежината ми. Та, днеска цял ден пак гледах и реших:

1 https://www.cube.eu/bg-en/cube-editor-metalblue-n-black/647400 - този как е? XL рамка естествено
2 кажете ми каква рамка да взема т.е към каква рамка да се ориентирам - разбрах - стоманена или алуминиева, но другото? Най-вероятно да е за гуми 29?
pekostadinov85
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2023 5:59 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Яну 05, 2023 8:46 pm

Здравей. Искаше съвет за колело с не тънки гуми, и за което да не се притесняваш предвид телосложението ти. Нямам претенции, че съм ти дал най-добър съвет, но избора на който си се спрял, ми се струва противоречив на първоначалните ти изисквания. Няма лошо да искаш леко алуминиево колело...но ще се справиш ли с липсата на скорости? Имам предвид, дали смяташ че имаш и нужния тренинг? Освен това, ако няма изгледи да намалиш теглото си и смяташ все пак да си използваш бъдещата покупка за дълго време, не е ли по-разумно да заложиш на това, което ще те издържи за напред? Не ми се обиждай, защото преди години бях почти същите килограми като теб (с моите 134кг. тогава и 88кг. сегашни...е може и 90 около празниците :piggy: ), така че ти влизам съвсем във положение. Аз лично бих заложил на Surly-то, предвид че е предназначено за килограмите ти, предвид че ще има заначително по-комфортна возия, а и ще е по-универсално и солидно колело...а и вероятно за същите или дори и по-малко пари от Cube-a. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот pekostadinov85 » Чет Яну 05, 2023 9:14 pm

Drunken MadLoud написа:Здравей. Искаше съвет за колело с не тънки гуми, и за което да не се притесняваш предвид телосложението ти. Нямам претенции, че съм ти дал най-добър съвет, но избора на който си се спрял, ми се струва противоречив на първоначалните ти изисквания. Няма лошо да искаш леко алуминиево колело...но ще се справиш ли с липсата на скорости? Имам предвид, дали смяташ че имаш и нужния тренинг? Освен това, ако няма изгледи да намалиш теглото си и смяташ все пак да си използваш бъдещата покупка за дълго време, не е ли по-разумно да заложиш на това, което ще те издържи за напред? Не ми се обиждай, защото преди години бях почти същите килограми като теб (с моите 134кг. тогава и 88кг. сегашни...е може и 90 около празниците :piggy: ), така че ти влизам съвсем във положение. Аз лично бих заложил на Surly-то, предвид че е предназначено за килограмите ти, предвид че ще има заначително по-комфортна возия, а и ще е по-универсално и солидно колело...а и вероятно за същите или дори и по-малко пари от Cube-a. :beer:


Surly- готовата сглобка или само рамка и да ударито едно рамо при сглобяването?
А и защо няма скорости CUBE-a?
pekostadinov85
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2023 5:59 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Чет Яну 05, 2023 9:32 pm

Разбира се, че само вилката и рамката със съвет от наша страна относно окомплектовката ;) .
Прав си за Cube-a, моя аматьорска и прибързана грешка е, че не обърнах достатъчно внимание и не вложих логика при първоначалня преглед на линка. Има скорости, да. В грешка съм. Имал съм колело с такъв тип скорости макар и с не Alfine главината, и не съм останал "очарован" по ред причини. Не искам обаче да се изказвам некомпетентно, защото е възможно нещата да са се променили с годините и сега да си заслужава все пак. Предполагам, че и други ще изкажат мнение относно въпросният модел колело, и скоростната му система. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот psychocrew » Чет Яну 05, 2023 10:09 pm

Не се опитвам да те разубедя от Cube-a, но обърна ли внимание на максимално допустимите килограми в графата "More Informations" ?
psychocrew
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1449
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 8:26 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот pekostadinov85 » Чет Яну 05, 2023 10:30 pm

psychocrew написа:Не се опитвам да те разубедя от Cube-a, но обърна ли внимание на максимално допустимите килограми в графата "More Informations" ?


сега като го написа - да
значи и то отпада.
pekostadinov85
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2023 5:59 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Alexi » Чет Яну 05, 2023 11:11 pm

тия вътрешни скорости не са за тебе ,свят ще им се завие .. представлява миниатюрна скоростна кутия в главината ,досети се какви здрави зъбчатки има
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот the_rookie » Пет Яну 06, 2023 2:09 pm

pekostadinov85,тая рамка на Сърли-то ( https://www.bike-components.de/en/Surly ... et-p69436/ ) е смятана за 300 фунтов колоездач + 5 фунта оборудване или
"136 kg rider weight, 2.3 kg gear, 138 kg total weight" по метричната система! Гаранцията на рамката би трябвало да важи 5 год. и 3год. за вилката. Имай едно наум!
пп Поправям се за гаранцията след като проверих на страницата им! Три години е- което за мен е леко противоречиво на заявката която дават,...но това е друга тема и лек повод за размисъл!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот dvamataludi1 » Пет Яну 06, 2023 4:25 pm

това няма ли да стане
https://niko.bike/product/scott-sub-cross-50-men/
dvamataludi1
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Яну 04, 2023 2:31 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот _SoRa_ » Пет Яну 06, 2023 4:43 pm

Съпруга ми е към 130 км.
От 2020 г. кара drag storm 3.0 https://dragzone.bg/28-storm-2-0-r2000- ... WoQAvD_BwE
Не кара толкова често и само и единствено по асфалт, по 20 км., но все пак велосипеда все още си е цял.
Аз имам същия, но смених доста неща. В сегашният си вид е превъзходна машинка.
Щом няма да правите скоци и подобни неща, не би ли трябвало да се търсят по-издържливи капки, гуми, седалка :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2525
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот pekostadinov85 » Пет Яну 06, 2023 6:36 pm

Съвсем се обърках, но явно да, или трябва да взема рамката на сърли и да правя колело или някой от предложените.
А ако искам амортисьорна вилка, каква трябва да взема? Имам предвид - след като няма да е амортисьорна предполагам че няма да поема много добре неравния път и дали ще е комфортно?
pekostadinov85
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2023 5:59 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот _SoRa_ » Пет Яну 06, 2023 6:46 pm

Хубава карбонова вилка е добра алтернатива, но нямам представа има ли ограничения за теглото на колоездача.
Аз съм с такава и за градско, лек черен път е идеална.
_SoRa_
 
Мнения: 2525
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Boyan1984 » Пет Яну 06, 2023 6:54 pm

Ако парите не са ти проблем взимай Сърли-то с хубави чаркове и ще се радваш на безпроблемна возия с години. С нормална поддръжка, разбира се и смяна на части, когато му дойде времето. Прави се един път, за да не се чудиш постоянно какво да му сменяваш:beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2421
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот pekostadinov85 » Пет Яну 06, 2023 7:38 pm

_SoRa_ написа:Хубава карбонова вилка е добра алтернатива, но нямам представа има ли ограничения за теглото на колоездача.
Аз съм с такава и за градско, лек черен път е идеална.


Доколкото прочетох, е хубаво да е с масло, а не с пружини, нали?
pekostadinov85
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2023 5:59 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Яну 06, 2023 7:40 pm

Не ти трябва амортисьорна вилка, ако се решиш на Surly-то. Гумите достатъчно ще обират каквото е нужно за стила ти на каране. Като покараш с подобни гуми и рамка, ще разбереш. Повечето вилки...а и вероятно всички не са предвидени за твоето тегло. Т.е. само с пренапомпване, вероятно пак ще усещаш вилката мека, а и рискуваш да изгърми в някакъв момент. Отиваш на допълнителни разходи за тунинг на вилка, която да се доближи до нуждите ти, но много вероятно пак няма да е баш така...демек ще дадеш излишни пари, които би могъл да вложиш в по-смислени за целта компоненти по колелото. Ориентировъчно читава вилка, която ще позволи подобен тунинг (чисто нова) ще е приблизително 1500лв...само вилката. Не те навивам за Surly-то, но и пак казвам че амортисьорна вилка или телескопично колче, са ненужни разходи за карането, което ще правиш...а и ще са допълнително главоболие. Вероятно всяка рамка би те издържала за много лежерно каране, но ако ще даваш над 1000-2000лв. аз лично бих играл на сигурно, и бих си направил колелото както си трябва. Предполагам, че не ти се струва обосновано да дадеш такава сума за колело, предвид дългата пауза от некаране. Хубаво и евтино, няма обаче. Ти си преценяваш. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот pekostadinov85 » Пет Яну 06, 2023 8:57 pm

Разбрах вече - няма вилки, няма колчета :) чиста рамка :)
само още нещо преди имаше едни размери за гумите ...т.е може и да са били повече, но аз така си спомням .... сега гледах някакви 700х42 това за 28 ца ли се води или? Може ли някой да ми обясни?
Отделно капли, шини, спици и тн., за моето тегло, към какви трябва да се ориентирам? С риск да се повторя - предния ми драг, преди доста години, каплите му бяха доста криви, заради теглото ми...
pekostadinov85
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Яну 02, 2023 5:59 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Яну 07, 2023 12:50 pm

700c и 29" стандартите са с еднакъв диаметър на шините, но с различни широчини предвид предназначението им. Разбирай, че първия стандарт се отнася за шосейки, gravel и т.н. а втория за MTB. Ако въпроса ти е дали можеш да сложиш 700с гуми на Surly рамката...би могъл, но и не виждам смисъла. За сметка на бързината която търсиш при 700с, би изгубил комфорта на возия при дебелите гуми. Ако те интересува дали би могъл на една и съща шина да слагаш и двата стандарта гуми в случай, че единият не ти допадне...можеш, но и аз лично не ти го препоръчвам, защото се ограничаваш спрямо размера на шината и гумите. Ако пък въпроса ти е дали можеш на шина предназначена за 29х3.0 да сложиш 700с гума... не, не можеш и ако имаш подобни идеи, по-добре си наплети
или купи два готови отделни комплекта капли, шини, wheelset-ове (кой както ги нарича) за двата стандарта. За да използваш 29" и 700с гуми на една и съща шина, то тя трябва да е с вътрешна ширина 25 до 30мм. но тогава си ограничен да използваш широките 700с гуми и по тесните 29". За 29" гуми 2.6, 2.8 и 3.0 универсален размер шина е 35мм вътрешна ширина. За 3.0 гума препоръчително е шина с 40мм и нагоре вътрешна ширина, за да използваш пълния ѝ потенциал. Ако искаш комфортна возия и сравнително бърза и универсална гума, може би 29х2.8 XC гума би била удачен избор за теб. Размерите са в инчове, обръщаш ги в милиметри и получаваш диаметъра и ширината на гумата. Имай предвид, че диаметрите може и да се спазват, но описаните ширини леко варират при различните производители. 700с е така, защото гумите при този стандарт са с приблизително 700мм диаметър. Относно какви шини, спици, главини и т.н. да избереш, то трябва да поясниш дали все пак се спря на варианта със сглабяне на колело, бюджета който си определил и терена, на който ще го караш. Аз лично бих вложил най-много в wheelset-а в този случай, останалото може да е (даже за предпочитане) Deore окомплектовка. :beer:

...ако все пак съм в грешка относно различните размери и стандарти, моля колегите да ме поправят. Признавам, че не следя толкова често всичките възможни тенденции и продукти, които изскачат. :D
Прикачени файлове
tyre_sizes_3.jpg
tyre_sizes_3.jpg (74.06 KiB) Прегледано 3620 пъти
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот the_rookie » Съб Яну 07, 2023 5:48 pm

Ако намеренията на стопанина са наистина сериозни, мисля че тая рамка на Surly няма да го приближи много до това което търси! Според мен https://www.somafabshop.com/shop/soma-f ... #attr=1928 е по-добър избор, но за съжаление достъпа до него е по-труден!
пп Пожелавам добра 2023г. на всички! :beer:
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Съб Яну 07, 2023 7:29 pm

Здравей. Не ми се обиждай, защото не го казвам с подобен тон или намерения, уважавам мненията ти защото обикновено са аргументирани и добре обосновани. Този път обаче не мога да разбера с кое Soma-та е по-добра за нуждите на pekostadinov85 от Surly-то. Нито съм заклет фен на която и да било марка, нито го агитирам да си купи Surly, но и наистина не мога да разбера преимуществата на Soma-та. Гледано от моята "камбанария" му предложих Surly-то, защото е CrMo рамка (както и Soma) и вилка, които знаем че поемат по-сериозни натоварвания и имат по-комфортна возия, а и може да ги купи от EU дилъри без излишни разходи за митници и т.н. За да се обоснова аз, Surly-то за мен е с по-добра геометрия спрямо Soma-та...и двете да речем се доближават като категория на предназначение, но при Soma-та геометрията e съвсем архаична. Surly-то има възможности за всички стандарти задни главини, докато Soma-та е 12х142. При Surly-то може да сложиш всички възможни размери гуми, при Soma-та се съмнявам. 27.2мм. колчето си е класика при XC и т.н. стандарта, но в конкретния случай не е толкова "благинка"...да не кажем обратното. Допълнителното анодизиране на рамката срещу корозия си е полезен бонус. Soma може и да имат дилъри в EU...но пак цената срещу Surly-то в комплект с вилка, не ми се вижда оправдана. Има и много други екзотични опции...например Nordest Sardinha 2 Kit с по "модерна" геометрия, но цените отиват нагоре, както и се губи преимуществото на дебелите гуми, които да заместят амортисьорната вилка. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот runnerpz12 » Съб Яну 07, 2023 8:56 pm

Твърдо съм за стоманената рамка, ето предложение за готово колело има XL https://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOBDGX/ ... ntain-bike.
runnerpz12
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 5:52 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Яну 13, 2023 5:37 pm

Понеже автора на темата може би се "уплаши" от цените и евентуално сглабяне на цял велосипед, имам компромисно предложение, което мисля че не е никак лошо. Смятам, че с надграждане на спирачките до четири бутални Shimano Deore M6120 или MT520 и дискове 180/180мм. Курбелите и средното движение след време. Както и гуми от порядъка на Maxxis Torch, Ikon, Pace, Ardent и т.н. както и примерно WTB Ranger, Nano и т.н...според крайното предназначение за каране, би се получило прилично колелце. Имах такова колело за градско каране и му сложих гуми Maxxis Torch 29x2.10 и имаше още предостатъчно място, така че предполагам че би поело гуми 29х2.20 до 29х2.40 със стоковите шини, освен това новият модел ми се вижда като да има още повече потенциал за широки гуми, както и геометрията е доста по-добра. Рамката е с доста комфортна возия предвид че е CrMo, a и ако имаш проблеми с нея, Marin не задават много въпроси и ти пращат нова...освен това се води, че е с доживотна гаранция. :beer:
https://www.simplebikestore.eu/en/marin-muirwoods-2023.html?id=271270256&quantity=1
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Boyan1984 » Пет Яну 13, 2023 5:52 pm

Колелцето изглежда баш такова каквото му трябва на човека. А относно "доживотните" гаранции -до края на чий живот - твоя или на рамката :liplick: И в двата случая живота може да приключи във всеки един момент... В повечето случаи до живот означава 5 години, щото, знаеш и метала старее, маа му....Само блек метъла не старее :D :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2421
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Drunken MadLoud » Пет Яну 13, 2023 6:01 pm

За чий живот става въпрос, не мога да кажа :D . Не съм имал фатален проблем със CrMo рамка на Marin...ноо имах проблем със спукана боя и ми пратиха нова рамка. ;) :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Велосипед за много тежък мъж

Мнениеот Boyan1984 » Пет Яну 13, 2023 8:36 pm

Е, значи са стабилни в това отношение.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2421
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта