Въпроси за вело геометрия

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Въпроси за вело геометрия

Мнениеот tbk515 » Нед Мар 12, 2023 4:46 pm

Здравейте!
Замислил съм да взема втори велосипед, който да е нещо като гравел с дроп кормило.. Проблемът е, че съм късокрачко, т.е. размера на чатала ми е под всякакви норми. В момента карам 26-ца DJ пригоден за спускане и дропове, геометрията ми е ОК. Въпросът ми е: има ли разлика между МТВ и шосейни Stack и Reach? Т.е. възможно ли е да се направи шосейна рамка с МТВ размерите, които са ми удобни в момента? Мисълта ми е ако си поръчам рамка от MarinoBike, дали ще е това, което търся?
Благодаря!
Аватар
tbk515
 
Мнения: 275
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:42 pm
Местоположение: Майна Сити

Re: Въпроси за вело геометрия

Мнениеот the_rookie » Сря Мар 15, 2023 8:04 am

Stack и Reach са си Stack и Reach! Идеята на "шосейния" тип геометрия е аеродинамична позиция съчетано с лека, но здрава рамка! За постигането на това се използва схема с формата на диамант. За да направиш "шосейна" с голям Stack , трябва вилка с голямо разстояние център/корона и (или) дълга челна тръба! Ако искаш повече Reach, трябват здрави горна и долна тръби! Дропбар комбиниран с по-малък челен(мтб) ъгъл, и изнесен напред център на тежеста влошава управлението! Не разбирам, защо искаш дропбар на мтб геометрия!?
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Въпроси за вело геометрия

Мнениеот tbk515 » Чет Мар 16, 2023 6:26 am

Благодаря! Осъзнах, че въпросът ми не е правилно зададен. Също така разбрах, че трябва да прежаля 2 заплати и да взема Drag Sterrato, за да видя каква ще ми е удобната геометрия.
Аватар
tbk515
 
Мнения: 275
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:42 pm
Местоположение: Майна Сити


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта