Проблем с пратка от dhl

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Value » Вто Авг 15, 2023 6:01 am

Здравейте!
На 02.08.2023 закупих стока от частно лице от Германия. От 08.08.2023 е без промяна в движението. Писах на продавача за проблема и той съответно е направил запитване до dhl.
Аз от моя страна мога ли нещо да направя?
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Gworan » Вто Авг 15, 2023 6:26 am

Проследяването понякова не се обновява в реално време. А аз съм забелязал случай да не се обновява въобще с дни, и после да навакса. Случва се да има и непредвидено забавяне на пратката някъде.
До днешна дата стават десет рабодни дни така че на мен не ми се струва толкова стряскаща ситуацията. Все пак става въпрос за dhl :)
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Value » Вто Авг 15, 2023 7:11 am

Доста пратки получих поръчани около 03.08 дори от 06.08, даже от Китай днес чакам Спиди да ми достави колет. Притеснявам се, защото пратката е близо 700 евро.
Това е последният статус:
Export parcel center.
Destination country/region: Bulgaria

Tu, 08.08.2023, 07:10 hours
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Авг 15, 2023 10:31 am

Няма ли вече тракинг номер в България? Тук ги предават на спиди. Може да се обадиш на ДХЛ България дали ще ти кажат нещо повече.

На мен ДХЛ ми загубиха една пратка от Дания декември месец, но беше онлайн магазин и се оправихме лесно.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Value » Вто Авг 15, 2023 11:00 am

Писах снощи на dhl и ми отговориха "Здравейте,
Тези пратки не пристигат в БГ с DHL, моля обърнете се към БГ пощи, Спиди или Рапидо.".
Днес разговарях и със Спиди. При тях има само информация, че има пратка от Германия за България, но нищо повече. Само телефона е забравен да се напише, но трябва да пристигне в Бг за да може да се добави. Имам проследяващ номер от Спиди, но нищо не показва освен за кой град е пратката.
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Авг 16, 2023 1:05 pm

Value написа: Само телефона е забравен да се напише, но трябва да пристигне в Бг за да може да се добави. Имам проследяващ номер от Спиди, но нищо не показва освен за кой град е пратката.


Не е забравен а нарочно го махат, ГДДПР или някаква подобна простотия ми се оправдаваха... Най големия т*шак е че телефона го има напечатан на всеки един от етикетите, просто наще ги мързи. Това ми се случва ВСЕКИ път с пратки на ДХЛ от Германия.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот martin.radev » Сря Авг 16, 2023 10:41 pm

Този проблем го имам винаги със Спийди - и НИКОГА с ЕКОНТ.

2 пъти съм подавал оплакване в агенцията за защита на потребителите, защото Спийди въпреки, че имат точен адрес - при липсващ телефон просто ъпдейтват
"Клиента не е на адреса" - пратката препратена към офис.
И пратка за която съм дал 20 лева за доставка до вратата (От DHL->Speedy) - се превръща в пратка, която трябва да тичам до офис да си я взема и то след като си я потърся първо.

Ако не е станало ясно - мнението ми за спийди е: "Бавна и мъчителна смърт за всичко в жълто-синя тениска!"
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот evilzet » Сря Авг 16, 2023 10:47 pm

Проблемът с телефоните не е в Спиди, а в шибаните ДЖидипиар ДЖендъри от ДЖърмани!
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Авг 17, 2023 10:46 am

martin.radev написа:Този проблем го имам винаги със Спийди - и НИКОГА с ЕКОНТ.

2 пъти съм подавал оплакване в агенцията за защита на потребителите, защото Спийди въпреки, че имат точен адрес - при липсващ телефон просто ъпдейтват
"Клиента не е на адреса" - пратката препратена към офис.
И пратка за която съм дал 20 лева за доставка до вратата (От DHL->Speedy) - се превръща в пратка, която трябва да тичам до офис да си я взема и то след като си я потърся първо.

Ако не е станало ясно - мнението ми за спийди е: "Бавна и мъчителна смърт за всичко в жълто-синя тениска!"


Същия казус 1:1. Когато пратките пристигнат през пощата ми ги оставят лично или при съсед.

evilzet написа:Проблемът с телефоните не е в Спиди, а в шибаните ДЖидипиар ДЖендъри от ДЖърмани!


Ако толко ги болеше за лични данни нямаше да ги печатат на шипинг лейбъла. И телефон и адрес са ясно видими на всяка една пратка. Това си е чиста некадърност от страна на Спииди. Съгласен съм с колегата, 14 евро доставка и да се налага до офис да търчиш и да се редиш...

Да не кажа, че и ДХЛ са "читави", пълни некадърници са и те. 2021-ва чаках пратка 3 седмици, две от които беше в Румъния. Накрая се ъпдейтна тракинга че пратката е върната обратно без каквато и да е причина. Не стига че имат най-скъпата услуга, ами и най-кирливата. Накрая пратката пристигна с дупка в средата все едно някой е ръгал с ключове, за щастие нямаше щета по самия продукт. Всяка пратка изглежда все едно е играно футбол с нея. С GLS, UPS и БГ Пощи ни веднъж да имам каквито и да е оплаквания, а цената за доставка ако въобще е платена е наполовина.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Авг 17, 2023 12:03 pm

Така са спиди... използвам им порталът и си слагам телефонът като пристигне в България. Ако не ви бърка да дойде за 10-14 дни може да ползвате ггбг/гъбко + Еконт.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Value » Чет Авг 17, 2023 2:49 pm

Най-вероятно продавача е пропуснал да напише тел. номер. На другите пратки хората са го оставили.
За 50 евро доставка днес се разкарвах да мъкна като хамалин 10 кг пратка. :nono:
За това ли платих толкова скъпа доставка?
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Alexi » Чет Авг 17, 2023 2:51 pm

само дето с Гъбко ( примерно ) ако пратката дойде с проблем почва едно прехвърляне на топката ,щото имаш 3 куриера общо и не е ясно кой я е повредил .. случай от преди години - чисто нова рамка дойде с изкривено ухо поради подмятане на кашона ( ухото естествено го няма налично в БГ и е 35 евро + доставка ) .. както по горе писаха колегите можеш да си добавиш телефонния номер към товарителницата с обаждане ,и ще ти я донесат на адреса
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Авг 17, 2023 5:25 pm

Value написа:Най-вероятно продавача е пропуснал да напише тел. номер. На другите пратки хората са го оставили.
За 50 евро доставка днес се разкарвах да мъкна като хамалин 10 кг пратка. :nono:
За това ли платих толкова скъпа доставка?


Брат, на всички прати досега е имал напечатан номера на шипинг лейбъла (от ДХЛ), които лейбъли понякога са повече от един. Просто некадърници, 4 години не се научиха.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот martin.radev » Съб Авг 19, 2023 8:42 am

Хех вижте, с телефон или без телефон - доставката е до точен адрес! (И такъв е предоставен с пощенски код/улица/блок/вход и апартамент)
Да не би, Спийди да ми плащат месечната такса на личния телефон, аз може и да нямам такъв.

Искам да ви кажа за истински случай от преди 2 години -
Аз бях под карантина - за да ида до поликлиниката с Ковид, трябваше да се обадя на кварталния.
И в един хубав момент Спийди ми ъпдейтват тракинга, "клиента не е на адреса, пратката е пренасочена към офис"
5 бона беше глобата точно по това време, тия щяха да ме вкарат в съдебна зала, ако се беше разчуло - пък после оспорвай по съдилища :)
Да не говорим 3 пъти пратки ми пращат за град Гоце Делчев - при точен адрес София, кв. Гоце Делчев (с пощенски код за съответния квартал в София)

пак повтарям имам над 80 пратки от Байк24/Байк-Дискаунт/Р2-Байк/Байк компонентс...
Отидат ли към ЕКОНТ - те изискват и телефона от немеца, дали защото имат сертификат за GDPR - не зная, но това е факт и проблем няма.

Пак да повторя - СМРТ за спийди и всичко в синьо-жълто :beer: ;)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Gworan » Съб Авг 19, 2023 10:10 am

Новата глупост от спиди, може би е малко офтопик, но не се сдържам...
Всички пратки вече задължително трябвало да са в кашон/кутия. Три пъти ме връщат и не ми приемат пратка, защото не е в кутия. Обаче като ги питам те да ми дадат кутия, аз ще си я платя - нямат. :crazy:
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1022
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот Alexi » Съб Авг 19, 2023 10:15 pm

Никой куриер в БГ не звъни на звънец ,това смятам го знаете .. ако няма телефон на пратката реално няма как да ви я разнесат ,макар че са поели ангажимент и са взели пари за това . И ако не знаете да я чакате ,да звъните телефони насам натам няма и да я получите .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с пратка от dhl

Мнениеот runnerpz12 » Нед Авг 20, 2023 8:12 pm

Даммм, а и не само в България във Великоиндопакистания е същото, нито на звънец звънят нито на телефон, минават и уж почувства вратата, пак я заебават отвън и това е, че са и нагли пишат доставено, дамм. Изгубиха ми много пратки, а и ebay се научи открива case и пише куриера е доставил и това е.
runnerpz12
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 5:52 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 146 госта