Болки в глутеуса

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Болки в глутеуса

Мнениеот sunfreakz » Нед Фев 11, 2024 9:58 pm

Здравейте. Не знам дали е за тук тази тема, извинявам се предварително ако не е. Имам следният въпрос - при каране на мтб колело, болките в гъза са ясни, но винаги ме боли дясната страна и се получава подуване на мястото което ме боли - като възглавничка ако мога да го определя по този начин. Въпросът ми е случвало ли му се е това на някой друг и ако да решение на проблема има ли ? Благодаря предварително на отзовалите се :)
sunfreakz
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:13 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот pascoff » Пон Фев 12, 2024 12:22 pm

Къде точно е подуването/болката - на контакта със седалката или по-горе към кръста?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот Франко » Пон Фев 12, 2024 7:09 pm

Или в областта на тазобедрената става? Посинява или само се подува? Само при каране на МТБ или и на друг велосипед? Каква физическа подготовка имате? По време на каране и/или след него се получава подуването? След колко дълго каране се получава?
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот sunfreakz » Пон Фев 12, 2024 10:14 pm

Подуването е на мястото което контактува със седалката. Нямам никакви други оплаквания. Спортувам доста често тичане, колоездене, футбол:) карам само мтб и винаги отдясната страна ме боли и се подува. Мястото точно на сгъвката под дупето - мястото на което седя върху седалката. Не посинява. Просто стои повече изпъкнало (подуто).
sunfreakz
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:13 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот Франко » Вто Фев 13, 2024 7:25 pm

Да не е косъм, който расте, но не избива навън ... връхче получава ли се? Възможно е и да е запушен канал на потна жлеза ... твърдо ли е? Бързо ли изчезва?
Най-добре ще е да го види лекар
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот sunfreakz » Вто Фев 13, 2024 10:22 pm

Франко написа:Да не е косъм, който расте, но не избива навън ... връхче получава ли се? Възможно е и да е запушен канал на потна жлеза ... твърдо ли е? Бързо ли изчезва?
Най-добре ще е да го види лекар


Не е твърдо и спада, но не напълно. Не виждам да има връхче.
sunfreakz
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:13 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот martin.radev » Чет Фев 15, 2024 12:42 am

Ако прилича на това от снимката (абстрахирай се от синината - сравни само формата) - се консултирай с лекар-Дерматолог - не изчаквай.., периода, в който може да се оправи с мазила
е кратък - после започват консултациите с хирург...

Успех
Прикачени файлове
.jpg
(478.33 KiB) 62 пъти
2 седмици по-късно.jpg
(487.01 KiB) 58 пъти
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот sunfreakz » Пон Фев 19, 2024 10:51 am

martin.radev написа:Ако прилича на това от снимката (абстрахирай се от синината - сравни само формата) - се консултирай с лекар-Дерматолог - не изчаквай.., периода, в който може да се оправи с мазила
е кратък - после започват консултациите с хирург...

Успех


не мога точно да се ориентирам от снимките, но нямам синини или връхче някакво. Просто меката част където свършва г*за на границата с крака т.е. с което място сядам върху седалката се подува като възглавничка, меко е не е твърдо и няма цвят или връхче и не е фрапантно подуването, но си личи и винаги отдяснята страна, а лявата нямам проблем, боли си ме, но не се подува. Ако спра да карам колело, спада, но не напълно.
sunfreakz
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:13 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот _SoRa_ » Пон Фев 19, 2024 11:10 am

При ЛЛ за направление за преглед от специалист.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот sunfreakz » Пон Фев 19, 2024 1:39 pm

_SoRa_ написа:При ЛЛ за направление за преглед от специалист.



Лошоо .. надявах се да се е случвало и на други и да не е нещо опасно...
sunfreakz
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:13 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот pascoff » Пон Фев 19, 2024 3:07 pm

Мен ми изглежда като протъркване между седалката и гъзъ, но пък защо само от дясно. Пробвал ли си кремове за мазане? Каква е седалката?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот sunfreakz » Пон Фев 19, 2024 6:57 pm

pascoff написа:Мен ми изглежда като протъркване между седалката и гъзъ, но пък защо само от дясно. Пробвал ли си кремове за мазане? Каква е седалката?



Използвам памперс на Gore , мажа се с крем на Sport ready и по-точно лилавия , който уж е точно против болки (но болките си ги има) не са те проблема, седалката ми е карбонова, но с УЖ подплата върху нея за по-голям комфорт, но пак си е твърдо. Подуването е точно в началото на г*за ( след сгъвката където се дели крака и г*за) меко е и няма връх както споменах вече.
sunfreakz
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:13 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот pascoff » Вто Фев 20, 2024 2:10 pm

Може би някъде има асиметрия. Надали е от седалката или педалите, виж дали памперса е еднакъв от ляво и дясно, да не би да има някакъв ръб или нещо от дясно, че само там да се получава. Пробвай да караш без памперс.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот martin.radev » Вто Фев 20, 2024 4:33 pm

И аз мисля, че трябва да потърсиш промяна в условията
пробвай без памперс, с друга седалка - Такова нещо не трябва да се случва от каране на колело.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот sunfreakz » Вто Фев 20, 2024 6:00 pm

Памперса не ми изглежда да е проблем. Без него като карам из града ме заболява доста повече, така че той си помага. Чудя се да не би седалката да ми е малка за голямото дупе и да сядам винаги така че дясната страна да е проблем и от дискомфорта и болката да се получава това подуване. Може би ще опитам да си купя друга седалка и ще пробвам, нямам идея.
sunfreakz
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 11:13 am

Re: Болки в глутеуса

Мнениеот Франко » Вто Фев 20, 2024 7:23 pm

Има ли нещо променено при първото появяване? Настройка, седалка, облекло ...? Ако нещо е променено и е довело до появата на проблема, значи причината трябва да е там.
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 169 госта