Каране с музика...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Каране с музика...

Мнениеот iiccoo » Чет Яну 11, 2007 12:19 am

Какво мислите за този приятен порок :) Аз много обичам и то особено през лятото вечер да си слушам нещо и да си карам спокойно из празните улички. Мисля, че не е чак толкова опасно. Ако не усилваш докрай всичко си се чува, та дори и псувните по твой адрес се чуват :nono: Е ив обиате ли музиката по време на колоездене?
Аватар
iiccoo
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 11:21 pm

Мнениеот bruce » Чет Яну 11, 2007 12:24 am

Дам, почти винаги ,когато се сетя да си заредя батериите, си взимам плаеяра и зациклям на някой ритъм. Понякога може да бъде доста вдъхновяващо :popcorn:
Аватар
bruce
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 8:50 pm

Мнениеот Nightbringer » Чет Яну 11, 2007 12:41 am

В града - никога с музика, то си е опасно и без да се лишавам от слуха си :) В планината - зависи от музиката. Ако си подбера някое готино chillout-че и карам бавно и разплуто по някоя анти-технична пътека е много яко, но ако си пусна Children Of Bodom или Running Wild примерно, рискувам да се потроша дори на такъв участък, защото започвам да гоня все по-висока скорост. Адреналина от карането смесен с въздействието на агресивна музика, не ми действа добре и обикновено карам без слушалки . А и тишината в планината е нещо, от което определено имам нужда :)
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bruce » Чет Яну 11, 2007 1:51 am

Nightbringer написа:В града - никога с музика, то си е опасно и без да се лишавам от слуха си :) В планината - зависи от музиката. Ако си подбера някое готино chillout-че и карам бавно и разплуто по някоя анти-технична пътека е много яко, но ако си пусна Children Of Bodom или Running Wild примерно, рискувам да се потроша дори на такъв участък, защото започвам да гоня все по-висока скорост. Адреналина от карането смесен с въздействието на агресивна музика, не ми действа добре и обикновено карам без слушалки . А и тишината в планината е нещо, от което определено имам нужда :)

А не живеем ли точно затова усещане? За този единствен миг, в който се чувстваш господар на света и на съдбата си? Единственият момент, в който сме наистина свободни, когато нищо друго няма значение, и да, когато по един или друг начин се борим за живота си и въпреки това за мен преживяването си струва.
П.п. Нещо съм се размислил, не ми обръщайте внимание, всеки , който подтикнат от моите думи в това постче, реши да свърши някоя глупост, го прави на своя собствена отговорност и аз не ще поема отговорност за действията му. Благодаря.
П.п.2 Говоря за стрийт каране, в планината нещата седят по малко по-различен начин ;)
П.п.3 Ако не откривате нищо смислено в поста ми - досега писах есе по литература и малко се отплеснах. Ей такъв съм аз - :crazy:
Аватар
bruce
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 8:50 pm

Мнениеот Nightbringer » Чет Яну 11, 2007 2:12 am

Аз просто си преценявам приоритетите и риска. Не си мисли, че не обичам да карам бързо и да рискувам, но когато карам по трасе позволяващо ми да развия голяма скорост обичам да съм концентриран за да мога да преценя трезво кога преминавам границата на разумното(тя си зависи от уменията на отделния индивид) и да понамаля скоростта за да сляза от планината без счупени крайници :) При мен агресивната музика замъглява преценката и съществува вероятността да реша, че мога да карам над възможностите си.
Нямам опит в стрийт карането но все пак си мисля, че риска в градски условия е значително по-малък.
П.п. ако и в моя пост няма нищо смислено - в сесия съм и се чудя какво да правя в 2 през нощта докато решавам задачи :)
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Чет Яну 11, 2007 9:02 am

Абе тва с музиката си е до човека ,мене лично ми действа зле .Като си пусна яко метал парче и почвам да карам като камикадзе ,без значение в града или в планината.Както се казва "идва ти power-a" и започваш да въртиш като малумен :crazy: - няма спирачки ,няма технични участъци ,газиш всичко :fire: :hbang:
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Яну 11, 2007 10:08 am

Мен лично всякаква музика ми действа разконцентриращо. Да не говорим, че имам голяма нужда от слух (в града). В планината пък имам нужда от концентрация. Като спра в планината пък ценя повече тишината и/или компанията пред музиката.

Изобщо - за мен карането и музиката са две отделни удоволствия и смесването им като че ли ми носи повече минуси отколкото плюсове.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

за музика

Мнениеот Danger biker » Чет Яну 11, 2007 10:14 am

да обаче при скок може да те убие един път ми падна слушалката по време на скок вярваими не е приатно иначе не лошо да си се спускаш и да ти брамчи! ;)
street Hardtail machine!extreme freeride

no foot Cancan, git up,eminem-jimmy crack corn
machine head-imperium
Аватар
Danger biker
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:11 am
Местоположение: sofia

Мнениеот axelmax » Чет Яну 11, 2007 10:28 am

опасно е и не го правя никъде,защото ми пречи на кординацията

:crap:
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MAN6 » Чет Яну 11, 2007 10:43 am

когато въртя нанякъде- задължително !
когато се мотам из града- почти винаги :)
когато се спущам- никога ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот kotka12 » Чет Яну 11, 2007 10:57 am

доста често карам на музика
но в планината - никога
може би защото никога не карам сам в планината
и тогава е най-малкото неуважение към хората, с които караш
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот spinsession » Чет Яну 11, 2007 10:58 am

@MAN6: :agree:
@axelmax: ....на координацията????????????????????????? :rofl: :rofl: :rofl:
****LEKSUTAN PO DEFAULT****
Аватар
spinsession
 
Мнения: 309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 2:20 pm

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Яну 11, 2007 11:12 am

Когато карам нагоре - слушалките на врата и до там.
но това е в редки случаи(когато нямам компания)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот karuzo » Чет Яну 11, 2007 11:43 am

Няма смисъл от музика и каране заедно :)
Аватар
karuzo
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 8:21 pm
Местоположение: София

Мнениеот kagami » Чет Яну 11, 2007 12:21 pm

И аз мисля, че като не си надънваш музиката, околните шумове се чуват. Вярно е, че с музика карането из града става по-опасно. Аз например в града карам с музика, когато не съм на 'опасна' улица или с други хора.
(Определението за 'опасна' улуца е доста променлива величина, но приемам повечето улици за такива.)

В палнината почти никога не слушам музика - защото обикновено съм с други хора, а и защото шумовете в планината са част от преживяването и не ми се искам да се лишавам от тях.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот FireFoXa » Чет Яну 11, 2007 12:27 pm

Никога не слушам музика, нито в града, нито в планината... Най-малкото не съм си взел някакъв плеър още :D
Но незнам как е в София или Пловдив, но във Варна е пълно с некадърни шофьори, неориентирани пешеходци и лапенца ;) с които трябва да се внимава... И все пак, нали някой трябва да те изнерви максимално и да го нахлебиш хубаво ... :^:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Besen na Kolelo » Чет Яну 11, 2007 8:30 pm

като се сетя да взема MP3 слушам :) :beer: иначе не мился,че е кои знае какво,не е опасно.
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bruce » Чет Яну 11, 2007 8:58 pm

Besen na Kolelo написа:като се сетя да взема MP3 слушам :) :beer: иначе не мился,че е кои знае какво,не е опасно.

Не съм съвсем съгласен, особено в града. Със слушалки например не можеш да чуеш клаксона на налитащ шофьор ... А и музиката те надъхва, вдига ти адреналина... Абе, в общи линии си е хубаво според мен : )
Аватар
bruce
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 8:50 pm

Мнениеот Besen na Kolelo » Чет Яну 11, 2007 10:01 pm

bruce написа:
Besen na Kolelo написа:като се сетя да взема MP3 слушам :) :beer: иначе не мился,че е кои знае какво,не е опасно.

Не съм съвсем съгласен, особено в града. Със слушалки например не можеш да чуеш клаксона на налитащ шофьор ... А и музиката те надъхва, вдига ти адреналина... Абе, в общи линии си е хубаво според мен : )


така е,за т'ва аз карам с музика като стигна до скоковете ;) иначе по улиците рядко ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот codename47 » Пет Яну 12, 2007 10:07 am

непрекъснато карам със слушалки и ги дъня доста, съгласен съм че в началото човек е малко неореиентиран но постепенно се свиква и просто взимаш това предвид че не чуваш движението и си правиш сметката. В планината също карам със слушалки като съм сам, просто според мен е въпрос на свикване
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот Jabsco » Пет Яну 12, 2007 10:39 am

и аз обичам да карам със слушалки когато съм сам.В града също, но се забивам най-вдясно и махам лявата слушалка и така чувам перфектно колите и музиките.А при скокове дава някаква увереност и затова слушам и тогава.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот cichlidi » Пет Яну 12, 2007 2:08 pm

Аз избягвам да карам с музика, особенно ако съм в планината да се спускам. Прекалено ще се вдъхновя и тн и ще стане :bawling: :V:
Иначе определено е яко да си слушаш някоя маняшка песен от някой дизордър например, но ......
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Съб Яну 13, 2007 8:09 pm

Въпреки, че темата е многократно обсъждана преди. Аз когато въртя нагоре много ми помага, така че когато съм сам и въртя нагоре определено съм ЗА. Надолу, изключително рядко. Иначе, наистина агресевината музика много помага да се вдига адреналина. Веднъж, пуснах една пътечка 3-4 пъти с агресивна музика и никога преди не се бях чувствал направо, като неадекватен известно време от приток на адреналин.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Jabsco » Съб Яну 13, 2007 9:39 pm

Абе днеска карах с музика(не бях карал с плейра от много време) и си счупих вилката :) .Така че ще преусмисля отново карането с музика.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот FasTmaN » Съб Яну 13, 2007 9:43 pm

Jabsco написа:Абе днеска карах с музика(не бях карал с плейра от много време) и си счупих вилката :) .Така че ще преусмисля отново карането с музика.
Хахаххахахахаххахахахахахахахаххахаха :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:



А каква беше тя ??? :)
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jabsco » Съб Яну 13, 2007 9:51 pm

FasTmaN написа:
Jabsco написа:Абе днеска карах с музика(не бях карал с плейра от много време) и си счупих вилката :) .Така че ще преусмисля отново карането с музика.
Хахаххахахахаххахахахахахахахаххахаха :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:



А каква беше тя ??? :)

Абе J2-ка и само пружината се счупи, ама днес карах само в парка.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот drdre » Съб Яну 13, 2007 10:48 pm

Аз пък само когато ходя на даскало слушам музика, но слагам само едната слушалка.. Така хем се наслаждавам на музиката заедно с карането, хем чувам всичко около мене перфектно.

Иначе в планината никога.. Защото там предпочитам тишината, спокойствието или компанията...
Е па я си карам за удоволствие ;)
Аватар
drdre
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 9:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот bored » Нед Яну 14, 2007 5:06 pm

Оо, не!!! Байка + плеъра, не, страх(!!!) ме е за харда. :Р
Всичко си е според човека, едни немогат да се концентират на музика, други немогат без.... ;) Доста голямо значение има и самата музика, нека и това се има впредвид у спора ви, за опасно ли е или не...

Hatebreed - Live for This
:hbang:

П.С. Новия iPod shuffle много кефи, перфе ще е за един байкър! Батерията даржи доста, няма излишен дисплей, който да я хаби или да се строши при натиск или удар, не е с хард за който трябва да се притесняваш, 1Gb си е напълно предостатачно за mp3-ки, и е дооооста малък -> 4,1х2,7х1,04cm.

Изображение
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.

Мнениеот bored » Нед Яну 14, 2007 5:12 pm

drdre написа:Аз пък само когато ходя на даскало слушам музика, но слагам само едната слушалка.. Така хем се наслаждавам на музиката заедно с карането, хем чувам всичко около мене перфектно.

Иначе в планината никога.. Защото там предпочитам тишината, спокойствието или компанията...


Това даже не искам да си представя колко неприятно ще ми е.. хем да се наслаждавам на музиката, която съм си пуснал, хем на останалите звуци около мен, УЖАСТ !!!

Просто трябва да се внимава повече в случайте когато слуха ви се занимава с друго, не да се бутате междо онея неща с повечко гуми. ;)
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 158 госта