За крадците и ...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

За крадците и ...

Мнениеот FireFoXa » Съб Яну 20, 2007 8:02 pm

... предпазването от тях. Мисълта ми е, че като се карат колелета за 1000+ лева, не Ви ли е малко страх докато си въртите? Как се предпазвате от крадци докато сте на колелото? Защото една от причините, които ме спира да си купя по-хубаво колело е да не се разделя с него по възможно най-гадния начин... Ясно ми е че крадците няма да посмеят да скочат на някой 20 годишен колоездач, а избират жертвите си в подрастващото поколение 13-18 години... Аз лично съм на 15 и се оглеждам като карам ... Сега сте вие :dunno: :dunno: :dunno:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот CR Vektor » Съб Яну 20, 2007 8:16 pm

Не карай сам и не карай на места където може някой да ти скочи ;)
Freeride,Street,Downhill and Dirt Culture!!!!Truvativ,Marzocchi,Heys,MAVIC,MAXXIS,SIXSIXONE!!!!
Бившо име:Димитър Вергиев
Аватар
CR Vektor
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 9:57 pm
Местоположение: bulgaria/F1l1b3t0

Мнениеот bruce » Съб Яну 20, 2007 8:23 pm

И карай бързо :D
Аватар
bruce
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 8:50 pm

Мнениеот drdre » Съб Яну 20, 2007 8:57 pm

CR Vektor написа:Не карай сам и не карай на места където може някой да ти скочи ;)


Да не караш сам е почти невъзможно.. Защото ако си уговориш някъде среща, пак докато стигнеш до там може да те гепят.. Риск си има.. Аз съм на 17 и много често докато стигна до Хладилника примерно минавам през Ловния парк.. Или ако ходя до центара пак през него.. Риск винаги има .. Какво да се прави..

А иначе ако видя такива лица, давам газ на макс..
Е па я си карам за удоволствие ;)
Аватар
drdre
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 9:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот CR Vektor » Съб Яну 20, 2007 9:02 pm

Не е лошо и да се имат някакви бойни умения не за атака :D а за самоотбрана не трябва да си тръгват безнаказани :(!:
Freeride,Street,Downhill and Dirt Culture!!!!Truvativ,Marzocchi,Heys,MAVIC,MAXXIS,SIXSIXONE!!!!
Бившо име:Димитър Вергиев
Аватар
CR Vektor
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 9:57 pm
Местоположение: bulgaria/F1l1b3t0

Мнениеот MAN6 » Съб Яну 20, 2007 9:14 pm

абе решат ли да ви свалят от колелото...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот gen4o » Съб Яну 20, 2007 9:14 pm

карайте по 3-4 човека и бъдете въоражени с бокс или джобно ножче :^:
MTB TILL DEATH
Аватар
gen4o
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:15 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот FireFoXa » Съб Яну 20, 2007 10:54 pm

Като на война, на война е възкликнал поета... Не винаги може да се кара на групи както споменахте докато стигнеш до мястото на срещата ... Винаги има риск, Системата ни е такава...
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот iiccoo » Съб Яну 20, 2007 10:57 pm

Дали си на 15, 20 или 25 ако решат винаги могат да те свалят. Въпроса е, че ако попаднат на някой побойник ( а аз за съжаление не съм такъв ) за колело за 1000 лв ще му падне пердето и ще ги разкъса всичките :D Залагам за това. Щом имаш такъв стимул пердето ти пада и не ти пука и скачаш ако ще да са 10 човека.
Аватар
iiccoo
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 11:21 pm

Мнениеот drdre » Съб Яну 20, 2007 11:00 pm

Мдам така е ... Sad but true..

Иначе ножката ми е у чантата винаги .. Ако се стигне до там, че тоя не иска само колелото, а трябва и живота си да спасям, вадя ножката и го коля .. :(!:
Е па я си карам за удоволствие ;)
Аватар
drdre
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 9:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот CR Vektor » Съб Яну 20, 2007 11:28 pm

Аве фкарваш му един ФулФейс и край ама после кофтито е че тряя да го водиш в болницата че съвестааа....... :rofl:
Freeride,Street,Downhill and Dirt Culture!!!!Truvativ,Marzocchi,Heys,MAVIC,MAXXIS,SIXSIXONE!!!!
Бившо име:Димитър Вергиев
Аватар
CR Vektor
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 9:57 pm
Местоположение: bulgaria/F1l1b3t0

Мнениеот naso » Съб Яну 20, 2007 11:44 pm

Първо колелото за хилядите левоте се кара само на витоша :) и много не се покава,че имаш изродска машина.За в градско караш нещо там.Ако си спрял и си сам и те наобиколят лайнетата пробаш бой с седалката :) ако ли имат късмет да си в движение ... дам това им е била последната грешка :) :rofl: А пък ако се налага да караш скъпото в града не му по плювайте малко са тея дето небиха се мръднали на байкарче идващо им с 40 + биг оли ;)
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот codename47 » Съб Яну 20, 2007 11:48 pm

drdre написа:
CR Vektor написа:Не карай сам и не карай на места където може някой да ти скочи ;)


Да не караш сам е почти невъзможно.. Защото ако си уговориш някъде среща, пак докато стигнеш до там може да те гепят.. Риск си има.. Аз съм на 17 и много често докато стигна до Хладилника примерно минавам през Ловния парк.. Или ако ходя до центара пак през него.. Риск винаги има .. Какво да се прави..

А иначе ако видя такива лица, давам газ на макс..


аз пък живея до ловния парк и да ти кажа почти не се срещат хора, не знам кой ше ти скочи там, може би някой ловец:). Зависи от квартала, аз избягвам люлин и места с тъмнокожо население ;)
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот blaze » Нед Яну 21, 2007 12:04 am

ХАХ е на нас ли(trial-ите) да ни е гадно после че колелата ни са 1000+ и не на е страх че ще ни ги гепат по простата причина че който види колело без седалка и място за да се сложи такава и му са отщява да кара колело изобщо :D :D :D
Абе, момче, къде ти е седалката бе!?
blaze
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1514
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 8:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот iiccoo » Нед Яну 21, 2007 8:31 am

Ами ако човек си пада само по планинското и си има кола проблема е нулев.Качва на колата, отива горе и там имам чувството и отвързано да го оставиш за цял ден пак никой няма да ти го пипне.Най много някой дядо да го покара и да ти го върне измито :D Иначе ако си по-малък и караш хем горе, хем на улицата, но все пак обичаш повече горе си взимаш 2 байка. Силно се съмнявам, че има човек, който да отдели 1000+ за колело за горе и да се стиска за 200 кинта ако ще на старо да е за колело за градско. Ако пък стихията муе тук в града вече не знам. Аз поне ако бях със скъпо колело в града 100% щях да нося това http://shop.oragie.com/product_info.php ... cts_id=342 Има и вариант за 25-30 лв само дръжката му е по-обикновена.


А ето http://www.sotisbg.com/gazovo_blow.htm Само вижте на една линийка колко са 120 мм :) Това може да си го пъхнете и в ... Много е удобен, евтин и за тази цена надежден.
Аватар
iiccoo
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 11:21 pm

Мнениеот Burn0u7 » Нед Яну 21, 2007 11:59 am

Сваляш колчето със седалката, пък да видим как щи дойде.
PEOPLE=SHITS!
Аватар
Burn0u7
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 3:52 pm
Местоположение: In tha house

Мнениеот i love bikes » Нед Яну 21, 2007 8:36 pm

опасност си има и то голяма пък са мисля да минавам на scott YZ0 + marzcochi Z1........ и нз к'во да правя щото много често карам сам................ пак какъв има в бургас (аз съм си от там родом) просто биенето му е като и точно му пада пердето ама е да кара6е колело...
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот drdre » Нед Яну 21, 2007 10:02 pm

codename47 написа:
drdre написа:
CR Vektor написа:Не карай сам и не карай на места където може някой да ти скочи ;)


Да не караш сам е почти невъзможно.. Защото ако си уговориш някъде среща, пак докато стигнеш до там може да те гепят.. Риск си има.. Аз съм на 17 и много често докато стигна до Хладилника примерно минавам през Ловния парк.. Или ако ходя до центара пак през него.. Риск винаги има .. Какво да се прави..

А иначе ако видя такива лица, давам газ на макс..


аз пък живея до ловния парк и да ти кажа почти не се срещат хора, не знам кой ше ти скочи там, може би някой ловец:). Зависи от квартала, аз избягвам люлин и места с тъмнокожо население ;)


И аз живея на около 40м. от Ловния парк ;) .. Знам че рядко се срещат хора там, но също ги знам кварталните наркоманчета.. Та да си имам едно на ум .

А иначе такива квартали като Люлин въобще не пристъпвам.. Няма смисъл..
Е па я си карам за удоволствие ;)
Аватар
drdre
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 9:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Vankataa » Пон Яну 22, 2007 11:12 pm

Абе тва с колчето е много добра идеа, ама като мойто е със шестогрм :bawling:
А иначе моята техника е винаги да карам с броня. Сега някой ще кажат че съм позйор, ама не съм. Просто един път паднах от един скок без да имам никаква протекция и се надрах гадно.А и падането беше по гръб. Най-тъпото беше че каската и протекторите седяха в шкафчето в нас. И от тогава съм си казал че ще карам само с протекция, независимо къде карам и как карам, защото не искам някой път да стане :wiltel: :skull:
И другата привилегия, е че така изглеждам много по-голям и силен отколкото съм и нападателя поне малко ще се спече което е от голяма полза.
Най-якото е, че ми се е случвало да ми се отварят доста по големи от мене (не за да ми вземат колелото)
и като слезна от колелото, за да ме видят в цял ръст, наистина се сдухват. :jump2:
Vankataa
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 5:29 pm

Мнениеот dracunculus » Вто Яну 23, 2007 3:57 pm

naso написа:Първо колелото за хилядите левоте се кара само на витоша :) и много не се покава,че имаш изродска машина.За в градско караш нещо там.Ако си спрял и си сам и те наобиколят лайнетата пробаш бой с седалката :) ако ли имат късмет да си в движение ... дам това им е била последната грешка :) :rofl: А пък ако се налага да караш скъпото в града не му по плювайте малко са тея дето небиха се мръднали на байкарче идващо им с 40 + биг оли ;)


:D :agree: :D :agree:
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Сря Яну 24, 2007 4:08 pm

Абе хора, какъв е този страх? Вие май доста гледате телевизия? все пак сега сме 2006, а не 1993-1997. По-старите във форума би трябвало да значт, че през онези години се крадеше МНОГО. Сега просто трябва да внимаваш и да си държиш колелото под око или вкъщи. Сложиш ли го в гараш или го вържеш с катинар пред у-ще/работа то заминава, но това е ясно когато колелото е скъпо. Хората дето крадат сега са разни миризливи наркомани и тях ги е страх много повече от вас, абе просто трябва да се внимава малко повече къде се зарязва (т.е. да не се зарязва) колелото.

Аз лично карам колело за доста повече от 1000, почти винаги карам сам (вярно, че карам рядко, но това е друга тема), никога не съм се съобразявал с това от къде да минавам и единствения проблем е с разни шофьори и бездомни кучета.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот FireFoXa » Сря Яну 24, 2007 6:47 pm

Ясно ми е, че не е като "едно време", но все пак малко са хората, които со оставят колелата без надзор и не им пука за тях. Но ако те пресрещнат и обградят бандичка наркоманчета... ко праим? Колкото и да са дрогнати и такива пак са повече и имат повече ръце/крака... Иначе вече е далеч по-безопастно от колкото преди години, но риск винаги има ........
Цаката е да не се кара сам, по тъмно и по шибани места.
И да поясня, че наркоманчетата скачат най-често на малолетни 13-17 годишна възраст...
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Lubo » Чет Яну 25, 2007 10:40 am

FireFoXa написа:........, но все пак малко са хората, които со оставят колелата без надзор и не им пука за тях. .......

Ами ако си дал повечко пари, които не са ти паднали от небето никога няма да си оставиш колелото. Аз например съм си оставял колелото единствено когато кучето е завързано за него :) Тогава въпреки, че кучето е добро никой не си позволява да се доближи до колелото :)
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 162 госта