Ком - Емине

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Ком - Емине

Мнениеот grach » Вто Апр 14, 2015 10:32 pm

b1k3ra написа:
grach написа:...с палатка и чувал за около 6-8 дни /без неделя: ден за връщане към Сф с влак/
Бих се радвал на спокойна и весела компания: да остане малко време за разглеждане на природата.


Колега, сигурен ли си с разчета си?
Извинявам се ако греша, все пак не те познавам и не знам как и по колко караш, но просто 6-8 дни, спокойно и разглеждане някак не ми се връзват заедно... :dontknow:


Извинявам се , че не се уточних:
Разчета е правилен, но само за половината маршрут -
няма да успея да стигна до края, заради свободното време с което разполагам , както и като физическо натоварване.
Идеята ми е да го мина на два етапа : тази година 2015 ако е хубаво времето до Беклемето, а с повечко късмет до Бузлуджа или гара Кръстец / но там е и най трудния , а предполагам и интересен етап от пътуването./,
а следващата 2016 до Емине.
grach
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:31 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот NeNo » Вто Юни 02, 2015 8:48 pm

Някой има ли пълен GPS трак с маршрута? Искам да е колкото се може по- актуален.
Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот Ивайло » Сря Юни 03, 2015 8:48 am

NeNo написа:Някой има ли пълен GPS трак с маршрута? Искам да е колкото се може по- актуален.


Ето тук гледай.
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот valentin.georgiev » Сря Юни 03, 2015 10:30 am

@Neno
Имам записа ми от преминаването ми миналата година, но тя следата не се променя много.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот frokeee » Чет Юни 18, 2015 10:33 pm

NeNo написа:Някой има ли пълен GPS трак с маршрута? Искам да е колкото се може по- актуален.

Neno, видях, че се сте двама по-нагоре в темата. За кога планувате да преминавате, защото аз изглежда ще успея края на Юли и си търся компания. Имам известен опит от миналата година понеже стигнахме до Сопот, но спътника се разболя и решихме да слезем.
frokeee
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Юни 28, 2012 10:47 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот NeNo » Пет Юни 19, 2015 10:29 am

Проблема е че си нямаме идея за точната дата, но ще е началото на август най-вероятно. Всичко идва от там че спътникът ми е кандидат-студент и му предстои изпити, записване и т.н. Ще имаме готовност да тръгнем веднага щом приключи.
Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот Vorac » Пон Юли 06, 2015 1:26 pm

Други ден(8 юли) ще опитаме Сопот - Емине. Пишете на лс ако Ви се включва, да се разберем :eyebrow: .
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Ком - Емине

Мнениеот Николай1 » Пон Юли 06, 2015 10:31 pm

NeNo написа:Някой има ли пълен GPS трак с маршрута? Искам да е колкото се може по- актуален.


И аз се интересувам от GPS коло следи за Ком - Емине. Прегледал съм планинарския форум и съм свалил следите от там, сщо прегледах следите от Супермаратона но не можах да намеря GPX на самите участници. Имам предвид, GPX със времената и скоростите.

Това ще е много полезно за някои като мен които няма да има възможност да кара по част от маршрута преди същинския преход и не е бил с колело по билото до сега. Разликите от носене на колелото със 2 км/ч и спускания със 30км/ч правят планирането след втория-третия ден почти невъзможно в сравнение с пешеходен преход където има по постоянни скорости на предвижване.

Ако вече има качени някъде накои от GPS следите с времена или .fit фаилове (например на някои от участниците в супермаратона от 2012) ще мога лесно да си умножа времената на преходите по 2 или 3 или колкото преценя и да си планирам дневните преходи по целия маршрут по точно.

Мерси
Николай1
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 03, 2015 12:42 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот Петър Велков » Вто Юли 07, 2015 9:46 am

Mога да питам Живко за тракове, но на хартия има веломаршрут КЕ + денивелационни профили във все още "пресния" пътеводител ;)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Ком - Емине

Мнениеот Николай1 » Сря Юли 08, 2015 12:23 am

Петър Велков написа:Mога да питам Живко за тракове, но на хартия има веломаршрут КЕ + денивелационни профили във все още "пресния" пътеводител ;)


:agree: Едни от тия тракове ще ми дадат доста добра идея на практика колко време всяка отсечка отнема на колело.
Тази книга не съм я виждал, но повечето от пътеписите тук и в планинския форум съм ги изчел :) тракове, карти, профилите и местата на водите са на компютъра вече.
Николай1
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 03, 2015 12:42 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот valentin.georgiev » Пет Юли 10, 2015 6:04 am

@Николай,
ако искаш мога да ти пратя един файл, който си бях подготвил с времената на преминаване на различните отсечки от различните групи.
Мисля, че може да бъде добър ориентир за хора със средни възможности (физически и технически).
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот DragAirlines » Пон Юли 13, 2015 10:13 pm

@Valentin.Georgiev защо не го качиш направо този файл някъде и не пуснеш линк, ако не е проблем. Може и на други да е полезен. :beer:
DragAirlines
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Авг 02, 2013 8:43 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот valentin.georgiev » Вто Юли 14, 2015 10:33 am

Ето и файла,
нека всеки го използва с малко мисъл и отчитане на индивидуалността на всяко каране.
Примерно за моето преминаване Балкана беше много мокър, което определено влияе на времената.
Графика ми беше за около 8 дни - не стана.

П.П. Кога ли ще намеря време да си напиша пътеписа :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Прикачени файлове
Kom_Emine_schedule.xlsx
(19.95 KiB) 412 пъти
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот rook » Сря Юли 22, 2015 10:49 pm

Здравейте.
Има ли хора, които мислят да го минават към средата на август?
rook
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 22, 2015 10:27 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот NeNo » Чет Юли 23, 2015 12:45 pm

Някой вече да е преминал Пътеката? Ако се намери човек нека сподели за проблемни участъци. Ние пътуваме в събота и неделя поставяме началото на прехода. Всяка информация е добре дошла.
Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот Николай1 » Нед Авг 16, 2015 11:38 pm

Здравеите,
Ще се опитам за премина Ком-Емине за 4 дни с колело.

Ето феисбук събитието: https://www.facebook.com/events/463625070475333/

И темата в Планинския форум http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=9058
Николай1
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юли 03, 2015 12:42 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот did » Пон Авг 17, 2015 7:11 am

Опитай за 3 дни. Ще е още по-впечатляващо за дарителите.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ком - Емине

Мнениеот Zuk » Съб Авг 22, 2015 9:02 am

Моля, за мнения - участъкът Свищиплаз - Беклемето до колко става за каране? Не държа да мина точно по маркираният маршрут. Искам да карам колкото е възможно повече. Четох пътеписа на Борис Борисов, който в този участък е минал пеша, но преди това го е минавал и с колело.
Аз не държа въобще на маршрута, просто имам 2 свободни дни и искам да карам. ;)
По-добре късно, отколкото по-късно.
Аватар
Zuk
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:06 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Пон Авг 24, 2015 12:07 am

Борис Борисов е минавал тоя участък 2 пъти пеша и 3 пъти с колело. Ама от минаването с колелото едва ли е карал повече от 10% от маршрута :dontknow: Виждал съм обаче клипове как някакви извънземни спускаха от Вежен надолу към Юмрука по вкопаните пътеки през хвойните, т.е. възможно е... по принцип :bigeyes:
Ако си от тях, питай тях. Ако питаш мен и ако верно ти се КАРА - избери си друг маршрут :D
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Авг 24, 2015 9:05 am

От Вежен до х.Ехо се кара спокойно от по-опитен колоездач, няма драматични наклони или препятствия - Юмрука се подсича.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот xargs » Пон Авг 24, 2015 9:06 am

То направо единственото каране е от Вежен до Ехо. И до вежен, но дотам си е баир и е доста бутане :) Този участък повече с колело не бих го минал.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот Admin » Пон Авг 24, 2015 10:02 am

От Вежен към Козя стена също има технично каране, но е насечено от 2-3 непреодолими (за мен поне) участъка, където трябва да се носи. След Козя стена към Беклемето зависи откъде ще се мине - има една подсичащо-заобиколна пътека, по която дори минаваше състезанието Ком-Емине и по нея е технично каране, но все пак предимно каране.
Като цяло миналата година в рамките на Балканче тази част от билото на Стара планина ми хареса много, но тогава след Козя стена ние се спуснахме към Чифлика.
Кратък разказ със снимки можеш да прочетеш тук: http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -2014-day2
Още снимки има тук: http://www.mtb-bg.com/index.php/gallery ... -2014-day2
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот valentin.georgiev » Пон Авг 24, 2015 11:01 am

@Zuk над Свищиплаз, но под билото минава една пътека, която те изкарва на конско кладенче - идеална е за каране. След това до Картала май нямаш много каране, спускаш се към Планински извори - там е равно и може да се повърти до Петте чучура. Следващите върхове (до кончето) - буташ нагоре и спускаш надолу (някои от тях имат подсичащи пътеки). От Вежен натам са писали колегите по-горе. Но този етап си е много бутане и носене.
Ако имах два дни за каране не бих си избрал този участък от Балкана.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Авг 24, 2015 11:16 am

xargs написа:То направо единственото каране е от Вежен до Ехо. И до вежен, но дотам си е баир и е доста бутане :) Този участък повече с колело не бих го минал.


От Ехо до Козя стена също е основно каране (с горното уточнение за уменията) - има пътека, която e малко по-долу от класическото минаване към Козя стена. Спуска се и после се избутва малко преди хижата - маркирана е. От Козя стена до Беклемето се кара по много хубава подсичаща пътека, по която даже може да се поддържа скорост
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот Zuk » Пон Авг 24, 2015 10:46 pm

Благодаря на всички, които ми казаха по нещо. За момента (утре и сряда) ще се съсредоточа върху софийските части на Стара планина. :liplick:
По-добре късно, отколкото по-късно.
Аватар
Zuk
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:06 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот did » Вто Авг 25, 2015 7:36 am

Ареее, Дизелът тръгна. Не знам кой е най-бърз маратонец или колоездач, но кой е с най-як PR и финансиране е напълно ясно. Всички централни медии имат репортери на Балкана, Дизелът с як екип, физиотерапевт, пейсмейкъри... ЯКО!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ком - Емине

Мнениеот Lucho Dimov » Вто Авг 25, 2015 1:05 pm

НАЙ-ГОЛЯМАТА ПОМОЩ

Попитах Николай Начев дали можем да му бъдем полезни с нещо, а той отговори: „Най-голямата помощ е някой да ме пресрещне някъде, за да ме зарадва. И да кара с мен по пътеката...”

KОМ-ЕМИНЕ ЗА 4 ДНИ* – RUN OR BIKE – ДИЗЕЛА И/ИЛИ НИКИ НАЧЕВ
https://www.facebook.com/events/426231517567316
Friends 4 Ski & Board! U2...
Аватар
Lucho Dimov
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2014 11:55 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот ermenkovbg » Вто Авг 25, 2015 1:28 pm

Пожелавам му успех и времето да е благосклонно към него! Дано успее! :bowdown:

П.П. Колкото и хора да има екип - бягащия е един :peace: Няма лошо да се вдига медиен шум около такова събитие, така ще стигне до повече хора. Току виж, че някой подрастващ се е запалил и решил да изостави неравните битки с тролове, орки, дракони и т.н. или пък някой Здравко да спре "Нацепина" и да работи повече кардио :dontknow:
„Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата.“
„Накъдето и да карате, то е срещу вятъра и по нанагорнище.“
Аватар
ermenkovbg
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 1:45 pm
Местоположение: на баира

Re: Ком - Емине

Мнениеот ermenkovbg » Чет Авг 27, 2015 2:49 pm

Този Дизел е нечовек :bowdown: Да видим колегата Ники как ще завърши. За сега върви добре :clap: Има сериозна вероятност да направи нов рекорд :eyebrow:
Успех и на двамата :beer:
„Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата.“
„Накъдето и да карате, то е срещу вятъра и по нанагорнище.“
Аватар
ermenkovbg
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 1:45 pm
Местоположение: на баира

Re: Ком - Емине

Мнениеот Чичка » Чет Авг 27, 2015 3:05 pm

Pr3d4t0R написа:
xargs написа:То направо единственото каране е от Вежен до Ехо. И до вежен, но дотам си е баир и е доста бутане :) Този участък повече с колело не бих го минал.


От Ехо до Козя стена също е основно каране (с горното уточнение за уменията) - има пътека, която e малко по-долу от класическото минаване към Козя стена. Спуска се и после се избутва малко преди хижата - маркирана е. От Козя стена до Беклемето се кара по много хубава подсичаща пътека, по която даже може да се поддържа скорост


Реално, вече я няма тази пътека, защото има едно каменно свлачище и я бута постоянно. По-добрия вариант е като се стигне до разклона на самата пътека да се мине по горната, за която има табелка "Внимание! Опасен участък"

А на който му е интересно за момчето от Габрово дето се опитва да го мине за 4 дни, то може да го следи на живо тук:
http://share.findmespot.com/shared/face ... saIBZ9DSYb
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
Чичка
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:09 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 130 госта