Ком - Емине

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 17, 2007 10:42 pm

От мене браво за завършеното начинание. :beer: :beer:
:agree: Браво за това ,че си се сетил да го напишеш.
:offtopic: Повечето във форума повече се "дъвчат" с някой вместо да седнат да напишат някой ред за някой маршрут пък може и ние да минем по него :) :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот rosentm » Нед Юли 22, 2007 8:31 pm

620-720 км
rosentm
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 9:40 pm

Мнениеот aligator » Нед Юли 22, 2007 9:18 pm

много точно, няма що...плюс , минус 100 километра на въпрос ли да го правим а ? А Bi-king нали щеше с джипиес да го измерва, какво ли стана.... :bigeyes:
aligator
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 8:18 am

Мнениеот rosentm » Пон Юли 30, 2007 11:53 pm

имало и други цифри-728 , 742,но може 680 км.да е вярната.
rosentm
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 9:40 pm

Мнениеот tanya » Пон Авг 20, 2007 1:43 pm

//Хапнахме на хижата (х. Върбишки проход)и взехме тъпото решение да се прехвърлим по асфалта в южна България, да минем през селата Везенково, Велислав и Манолич и оттам по брега на язовир Камчия да се докопаме до стената на Язовира и до село Камчия. За тази позорна постъпка не ми се говори много, а и не бива. Така и направихме, но като минахме Манолич и стигнахме язовира беше към 14.00 ч. и се отправихме към ръкава, който сочи на север. //

Така тъй като вчера карахме в този район мога да дам малко информация, която може би ще е полезна на някого.
От х. Върбишки проход се хваща червената маркировка и след едно спускане под ел. стълбове се излиза на минералните бани. Всъщност шосето също води до там, но пътеката си я бива и не е за изпускане. От източната страна на шосето започва черен път, по който се ясно се вижда червената маркировка. Изкачването е 4км и има една чешма. След това следва сравнително равен участък (където също има чешма) и стръмно спускане през гората. Всъщност при него трудността идваше от това, че беше доста изоран от машините движели се по него. (Абе целият район се е превърнал в огромно сечище). В края на спускането се стига до широка поляна с постройки и разклон. Ние продължихме по маркираната пътека, която отново тръгна нагоре. Хубаво е, че с много малки изключения навсякъде се кара без проблеми. Има сянка и много капини по пътя. Голямо плюскане падна. На около 17.5км от хижата отново достигнахме разклон с пейки. Пътеката с маркировката продължаваше нагоре, но изглеждаше доста обрасла. Видяхме една табела, на която пишеше, че на 150м има вода. Отидохме да я потърсим и открихме, че се движим по път, по който под чакъла и прахоляка се виждаше асфалт. Решихме да тръгнем по него. На места пътя беше доста пропаднал, но си беше доста примамливо след баирите да се спускаш надолу. Въпреки, че на мен хич не ми харесваше, че се спускаме на юг, при положение, че трябваше да бягаме на север. Знаех си, че после ще ни излезе през носа и някъде ще трябва да преминем някой проход, за да се върнем обратно в Търговище. Ама вече се бяхме разпилели надолу и нямаше връщане. Така че направихме едно хубаво дълго спускане около 18км до с.Манолич. Има чешма около 7км след началото на спускането. Гледките са невероятни, а надолу асфалта става по-хубав. За цялото спускане видяхме само една кола. Също така минахме през някакво призрачно село, което беше с много стари къщи и напълно изоставено. Все още не мога да си обясна какъв беше тоя запуснат асфалт и за какво е служил, след като началото му си беше горе в планината и наоколо не се виждаше абсолютно нищо необичайно.
Та такива бяха и нашите патила. Понапрегнахме се малко и айде обратно през Върбишкия проход към къщи.
Ще се радвам, ако в бъдеще на някого тази информация му е полезна. Следващияпът ще проверим до къде ще ни изведе маркировката. Би трябвало да е някъде към Риш.
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот aligator » Пон Авг 20, 2007 9:27 pm

ako nasro4ite data obajdajte se, moje da se syberem grupa i da pokarame zaedno po mar6ruta w tazi 4ast na balkana....

Пишете на кирилица!
aligator
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 8:18 am

Мнениеот Yavkata » Пет Авг 31, 2007 8:10 pm

Това което пускам не е директно свързано с колоезденото, а с човек споменат с добро в темата. Заслужава си да се прочете. :agree:
http://www.planinari.org/200703_miteto.htm
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Огромна загуба за всички ...

Мнениеот casper » Сря Сеп 05, 2007 12:42 am

Казвам здравей на всички,аз съм Зарко! Няма да пиша за походани,просто искам да изкажа моите съболезнования за хижаря на заслон Ботев. Този човек наистина много ни помогна,отнесе се много добре с нас! И в разказа го казах ме,през целият поход единствено при него и при хижаря на заслон Орлово гнездо се почувстах ме добре дошли. И двамата ни посрещнаха с големи усмивки и бяха готови да ни помогнат с каквото могат! Излишно е да казвам,но това е голяма загуба за всички нас планинари,които сме тръгнали по-дългите и самотни пътища! Мир на прахта му!
Аватар
casper
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 9:09 pm
Местоположение: London

време е

Мнениеот Svetlin » Сря Апр 16, 2008 12:45 pm

време е за организация вече, някой навит за похода това лято ?????
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот pmitchev » Чет Авг 21, 2008 7:05 pm

Някой минавал ли е Голям Купен с байк? Споделете как..
pmitchev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 12:22 am

Мнениеот Yavkata » Чет Авг 21, 2008 7:14 pm

Хм, че как да е? То пеша си е зор, пък с колело....Носене и дърпане е.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот pmitchev » Чет Авг 21, 2008 8:12 pm

С носене трудно по тези отвесни скали. Има ли варианти без въже? Основно слизането от към страната на връх Ботев ме интересува
pmitchev
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 12:22 am

Мнениеот Yavkata » Чет Авг 21, 2008 8:25 pm

На мен по - проблемен ми се вижда качването от другата страна, отколкото слизането. Има един особено неприятен за мен пасаж, където направо си се набирам по въжето. Бих ти препоръчал да завържеш лента през горната тръба и да я ползваш като презрамка. Гърчав си е участъка, не ще и дума, но не и непреодолим.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот nicky bike » Пет Авг 22, 2008 9:49 pm

pmitchev написа:Някой минавал ли е Голям Купен с байк? Споделете как..

До купена е каране (като изключа качването на Амбарица)... Качването е загрявка ... а после какво е кръсците .... Костенурката ,а пък жълтец е най големия хендек осбен Ботев. Вземете си вода няма никъде!!!!!

Светльо мислил съм за Ком Емине ама тая година пак я Опущих ще мисля за догодина нещо по скоростно ако си навит може да се разберем. :agree: :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот fena73 » Вто Окт 28, 2008 9:15 pm

Силно се интересувам от края на историята! Лично аз минах този маршрут тази година,но пеш!Брахме ядове...бяхме само 2-ма и така....но всичко мина по план!Благодаря на източника,защото ни помогна за ориентиране при вр.звездец!-бараката! ;) Но нататък е пълна КЮРДИЯ!
все пак си заслужава-не съжалявам ИЗОБЩО! И пак ще го направя!!!
fena73
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 9:02 pm

Мнениеот vlassadar » Сря Окт 29, 2008 2:10 pm

Да ви имам ентусиазма! Аз като слушах историите и описанията на маршрута, нямам желание дори да пробвам, може би отделни части, но не и целия. Браво!
Ники, ако изобретиш смислен и не много екстремен план, може все пак да го мисля. Вместо море - 2 седмици планина, няма да е зле. Поне с ГПС-а няма да се лутаме (много)
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот nicky bike » Чет Окт 30, 2008 7:42 pm

Може да направим прехода 30 дена да поставим рекорд за най бавно минат. :rofl:
А какво ще кажеш да навием и Боби да дойде за втори път. :rofl:
Лощото е ,че купана трябва да направим по скоростно защото няма къде да спим. :(!: Пък и вода няма там. Ще трябва да си вземем бира.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот fena73 » Съб Ное 01, 2008 8:57 pm

Абе мислете за тва като за готино изживяване! На мен вече ми липсва.... :dunno: Ако ли не-няма смисъл да се захваща....
fena73
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 9:02 pm

Мнениеот nicky bike » Съб Ное 01, 2008 11:36 pm

Аз не го приемам за лошо изживяване. Даже тези които ме познават биха го приели и доста приятно изживяване ... елате като се организираме ... Ще има веселба. Бъдете сигурни. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот trix » Чет Ное 06, 2008 12:52 am

Ето http://store1.data.bg/donkey/pics/stara%20planina/maps/Stara_planina_maps.exe тук има карта на цялата Стара Планина
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот kikon » Нед Ное 30, 2008 2:35 pm

На мен ми е интересно, някой пробвал ли се е да повтори прехода?
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Мнениеот Antares » Нед Ное 30, 2008 2:44 pm

Ако се поразровиш малко ще разбереш и за опита на Боби Бомбата.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот kikon » Нед Ное 30, 2008 3:03 pm

А някой да е успял и да е подобрил рекорда?
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Мнениеот Quasar » Пон Дек 29, 2008 3:09 am

до 3 през нощта зяпам картинки ама съм крайно надъхан...тая година се възстановявам от счупвания и си събирам колелото и 2010 ако всичко е наред ще го направя тоя преход...предполагам с чичо (чичо и племенник беше казано някъде :D ) той е здрав поне и ще помага
а иначе с RAM HT2 (разликата със заводския е един епикон) ще може ли да се направи добре (защото гледам тук са с меки рамки)
Иначе просто можете да бъдете горди че сте от малкото хора направили цялия (там ония отбивки не се броят) преход на колела
(стара тема е ама нека стои нагоре че да се зарибят повече като мен които карат на не повече от 30км от града си)
Аватар
Quasar
 
Мнения: 294
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 2:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот EAGLE95 » Пон Дек 29, 2008 3:27 pm

Евала за всичките снимки и всичкото писане. Евала за желанието. Браво. :agree: :bowdown:
EAGLE95
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 7:39 pm

Мнениеот te4o' » Пет Яну 02, 2009 12:49 am

Браво!!!Мога само да се поклоня :bowdown: Аз съм минавал малка част от това по това трасе.От хижа Буковец до Прохода на републиката(за 1 ден)
Аватар
te4o'
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 8:10 pm
Местоположение: Нова Загора - Варна

Мнениеот cholla » Пет Яну 02, 2009 1:21 am

Надявам се повече кандидати да се пробват в този преход или отсечки от него, така ще има актуална информация за състоянието на маркировката... Определено липсва на много места(и то основни) и винаги съм се чудел защо местните хора(хижарите най-вече) не се опитат да оправят нещата, те са най-заинтересовани или?
От много време не е тайна, че основен проблем за Ком-Емине си е точно маркировката, причина много хора да не предприемат или да се откажат от прехода. През 2001 бях тръгнал пеша, на много места с обрасли пътеки, отделях време за по-тежките участъци в изсичане на клони и храсти, надявам се съм помогнал на др след мен.
Дано някои от вас каращи по трасето, падащо се локално за тях ще намерят време и малко по-малко ще опитат да поразчистят. Ако ние не си го направим едва ли друг ще се заеме... Има толкова много туристи и др ползващи маркировката, познаващи отделни участъци и никой не се опитва да поддържа трасето... странно, но факт.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот te4o' » Пон Яну 05, 2009 7:17 pm

Ако трябва да бъда честен и ние с моя спътник bullerspike поизгубихме доста време в лутане
Аватар
te4o'
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 8:10 pm
Местоположение: Нова Загора - Варна

Re: Ком - Емине

Мнениеот valeto_small driver95 » Пон Апр 20, 2009 2:16 pm

Здравейте,аз съм на 14 години и другото лято с един мой приятел смятаме да минем по този маршрут.Евала на тия които са успели да издържат,защото терена е доста тежък. :)
valeto_small driver95
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 8:22 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот Quasar » Пон Апр 20, 2009 10:57 pm

На 15 дали ще имаш подготовката и опита с преживяването в нищото, а и самата физическа подготовка, материалната част...едно е да се надъхаш друго е да го можеш а трето да направиш целия преход...иначе успех ви пожелавам просто се замислете преди да се окажете в нищото при 30+градуса с 1л вода и да не знаете къде сте (дано няма такива положения де) Най малкото добре ще е да вземете някой, който има опит в оцеляването :popcorn:
Приятно щъкане из горичките...аз ще го правя предполагам 2010 или 2011 зависи от пари и това кой мога да навия :)
Аватар
Quasar
 
Мнения: 294
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2008 2:24 pm
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта