Градски маршрути

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот Stuny » Вто Окт 28, 2008 6:21 pm

codename47 написа:Студентски Град-магазин Била на бул. България



Тоя маршрут ползвал ли си го скоро ? Има нови строежи малко преди да излезеш на Каблешков и аз нещо не успях да намеря как да мина последните два пъти.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот ko3er » Вто Окт 28, 2008 9:42 pm

edinmilion написа:Eто и моя всекидневен маршрут до работа :laugh:

- с червено по картата е пътя до работа
- със синьо - пътя до вкъщи
точка 1. Младост 1 - ул Йерусалим 54 на кръстовището с бул. Андрей Сахаров /покрай Пощата по моста с метрото, само на доле...тук се развива скорост от 52 км/ч :)) може и повече да се развият но с моето колело не ми се рискува, да не взема да оставя кожена диря по асфалта :Рр
точка 2. Бензиностанция "ОМВ", ПИБ (fiBank), кв. Мусагеница тука пък само на горе...
точка 3. Бензиностанция "Шел" - Ст. град - Дианабад - от където пак на доле се спускам до
точка 4. Пътека зад училището, по която влизам в "Ловния парк", много приятна част тъй като няма автомобили, поне до момента в който пресичам Симеоновско шосе, след което отново парк с широка велоалея!
точка 5. Бул. Н. Вапцаров до пряката на бензиностанция Петрол до крайната точка 6 в непосредствена близост до болница Токуда.

http://store.picbg.net/pubpic/9B/C5/a95 ... 089bc5.jpg

точка 7. На връщане спестявам най хубавата част от маршрута, а именно парка, но пък за сметка на това по булеварда до Телевизионната кула, спускането е бързо, както и по Д. Цанков до кв. Мусагеница точка 8 от картата ;)

6 КМ - едната посока
20 мин. - едната посока


Между точка 5 и точка 6 можеш след като пресечеш бул.Симеоновско Шосе и минеш зад мостчето покрай реката да продължиш директно към точка 6 по обозначената "Алея за велосипедисти" и малко преди края й да се отбиеш вдясно по една малка пътечка,след 10-тина метра пресичаш релсите и непосредствено след тях излизаш точно от долната страна на болница Токуда без да има нужда да катериш нагоре и след това да се пускаш към софия ленд.Ще стигаш много по-бързо ;) Със сиво съм обозначил вече съществуващият път,който обикаля Токуда.

Изображение
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Мнениеот TheAnimal » Пет Яну 23, 2009 4:28 pm

Може ли някой да ми даде идея за маршрут от Горублянско ханче до Хладилника? Като се избягват големите булеварди.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Яну 23, 2009 4:32 pm

TheAnimal написа:Може ли някой да ми даде идея за маршрут от Горублянско ханче до Хладилника? Като се избягват големите булеварди.
Елементарно - през Горубляне, по околовръсно и после по Черни връх :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TheAnimal » Пет Яну 23, 2009 4:41 pm

е те тва го знам, но не ми се кара по оживени пътища, особенно на околомръсното след карулката става доста тясно а е натоварено движението. алтернатива?
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот edinmilion » Пет Яну 23, 2009 7:59 pm

Почти няма как да се избегне трафика...но частично може през Горубляне -> Младост 3 (маршрута на автобус №4). След това държиш само в дясно до Младост 1, пресичаш булеварда, след което през студ. град -> Дианабад
Примерна карта от ТУК

Продължението е през Ловен парк /има карта по горе от ko3er/ от където се излиза на Хладилника.
Единствено последната част се избягва трафика, защото реално само там има велоалея : )
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот gofren » Пон Мар 09, 2009 8:41 pm

Значи искам да попитам следното, някой може ли да ми огради къде горе-долу са циганските махали в района на снимката:
http://img145.imageshack.us/img145/3828 ... agerkr.jpg
питам защото искам да си измисля някакъв що годе по-къс И БЕЗОПАСЕН track до университета, защото моментният най-бърз такъв с градския транспорт (метро+рейс11) може да видите колко е смешен за велосипед (бялата линиика)

И също да попитам относно синята п у н к т и р а н а крива, някой ако е карал от там с колело да каже дали е възможно да се мине изобщо така както съм нарисувал (или по някаква подобна траектория).

ПП: не ми предлагайте по околовръсното, защото като зуумнах малко и
http://img141.imageshack.us/img141/5775 ... imageb.jpg
ето тази пунктираната чертичка всъщност са големи тежки камиони около които, да го наречем фобия, не карам.
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Мнениеот bdz43r » Пон Мар 09, 2009 9:16 pm

gofren написа:Значи искам да попитам следното, някой може ли да ми огради къде горе-долу са циганските махали в района на снимката:
http://img145.imageshack.us/img145/3828 ... agerkr.jpg
Отдясно на двете червени карфици (JP line) е циганската махала. Като приближиш и се виждат купища ситни къщички.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Градски маршрути

Мнениеот jivkonik » Чет Апр 02, 2009 12:44 pm

gofren
Предлагам ти един вариант от БИЛА до Пешеходния свитофар срещу депото в Красна Поляна. От БИЛА до черния път може да си намреиш и по-ненатоварен път през квартала....
Минава се през Западния Парк, има едно стръмно изкачване в началото на парка (като идваш от Люлин), изхода от парка е на Стамболийски (пак и близо до "черните", но не съвсем близо).
В парка все пак повишено внимание! И "черни" има, може и наркоманчета да се мотаят....

http://photo-zona.net/images/user18514/ ... Krasna.jpg
http://photo-zona.net/images/user18514/ ... apaden.jpg
http://photo-zona.net/images/user18514/ ... Krasna.jpg


За пътя през уличките в Красна поляна може би ще ти е по-лесно да ги видиш тук:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=bg&msa=0&msid=115018637019182146635.000458838122a56264a2c&ll=42.698617,23.28299&spn=0.016432,0.038452&t=h&z=15

Ето ти маршрута да си го разгледаш в Google Earth
http://store1.data.bg/jivkonik/GPS/Tracks.kmz
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Градски маршрути

Мнениеот gofren » Чет Апр 02, 2009 4:58 pm

написвам ти (+) щото не мога да ти нацъкам.

мерси за маршрута в най скоро време се надявам да го пробвам.

а да попитам тея къщички на юг от жълтата игличка [При първото дворче - в ляво и се минава през дървено мостче над канала] проходими ли са и цигански ли са. щото гледам път има до някъде
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот aiako » Чет Апр 02, 2009 8:39 pm

Някой може ли да ми даде идея за маршут от Надежда 1 (пазарчето) до Народната Библиотека :eyebrow: .Нямам определени претенции към маршрута освен да е максимално бърз.
Аватар
aiako
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1276
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:27 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот jivkonik » Пет Апр 03, 2009 8:27 am

gofren написа:написвам ти (+) щото не мога да ти нацъкам.

мерси за маршрута в най скоро време се надявам да го пробвам.

а да попитам тея къщички на юг от жълтата игличка [При първото дворче - в ляво и се минава през дървено мостче над канала] проходими ли са и цигански ли са. щото гледам път има до някъде


НЕ са цигански - някви дворчета и вилички на българи са, там не съм имам проблеми!
Циганията са многото къщички, които се виждат на юго-запад от края на бул. Стамболийски, затова и там карайки в края на парка трябва да си имаш едно наум! Другата цигания е тази в КРСНА ПОЛЯНА - срещу блоковете които виждаш (където ти минава маршрута точно преди да излезеш на ПЕШЕХОДНИЯ СВЕТОФАР срещу трамвайното депо)на запад са бившите Виетнамски общежития - в момента цигански катун! И там караш с повишено внимание!!!

Относно жълтия маркер, дето пише [При първото дворче - в ляво и се минава през дървено мостче над канала] - пътеката (пътчето) минава в ляво от двора, спуска се до канала и там е въпросното дървено мостче, веднага след него ПАК ДЪРЖИШ ЛЯВО - започва изкачване на пътеката и излизаш в едни големи равни ливади по черен път, който води право в парка. На входа на парка пак имаш мостче (асвалтово) и веднага след него алеята почва стръмно изкачване. Катериш я до края и, а той се познава по това, че от ляво ти се появява една къщичка с двор на "Горското" или нещо подобно. Тъкмо като изкачиш стръмното, този двор ти се пада от ляво и стигаш централна паркова алея, завиваш по нея на ляво и тъкмо да почне да се спуска голямата алея се озоваваш на "Y" образно кръстовище. Лявата част е голямата паркова алея, която се спуска, ти обаче хващаш ДЯСНАТА ЧАСТ, която е почти равна (леко се спуска и тя де) и по нея караш, пресичаш след 500 - 600м. Ж.П. линията и след още 200-300 м излизаш на края на бул. Стамболийски.
Това е, предполагам ще се оправиш, успех! :wavey:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Градски маршрути

Мнениеот kojota » Пет Апр 03, 2009 11:19 am

gofren написа:мерси за маршрута в най скоро време се надявам да го пробвам.

а да попитам тея къщички на юг от жълтата игличка [При първото дворче - в ляво и се минава през дървено мостче над канала] проходими ли са и цигански ли са. щото гледам път има до някъде


Гледам , че си от Обеля ( аз съм в Люлин ) - може да го тестваме тоя маршрут или (някой друг прз парка) през някой от почивните дни - ако те притесняват черните по добре да сме 2-ма :))
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Градски маршрути

Мнениеот tkpopov » Нед Апр 19, 2009 11:16 am

Само в София ли има мераклии? Колеги-мераклии от Бургас няма ли? Хайде някой хубав уикенд да си организираме среща в Бургас. Да се видим да се запознаем и да повъртим педалите из Бургас и околностите. Ако някой знае нещо повечко по въпроса - да пише.
Аватар
tkpopov
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 12:31 pm
Местоположение: Бургас или някъде на майната си карам колелото!

Re: Градски маршрути

Мнениеот veskoz » Пет Апр 24, 2009 9:41 am

kojota написа:
gofren написа:Гледам , че си от Обеля ( аз съм в Люлин ) - може да го тестваме тоя маршрут или (някой друг прз парка) през някой от почивните дни - ако те притесняват черните по добре да сме 2-ма :))

3-ма и аз съм от Обеля :beer:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот aiako » Съб Май 16, 2009 8:02 am

Искам и аз от Надежда съм :magnify:
Аватар
aiako
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1276
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:27 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот gofren » Пон Май 18, 2009 6:33 pm

Момчаги, проучих въпроса със западен парк и прякото му прекосяване преди бая време, но забравих да погледна темата. Възможно е. Но само толкова.

http://img38.imageshack.us/img38/876/ne ... imagec.jpg

Червената линия е през централната алея на западен парк (чакълестата) дето се стига до най високата точка на западен парк (отбелязаната на картата с квадратче). пътят до там е парков и понеже това е най-високата точка и вие я изкачвате, доста мъчен за достигане. достигнете ли тая най висока точка обаче не е лесно и просто и приятно спускане до улица Суходолска, защото първо минавате през едни храсти дето вече предполагам доста са порасли ами там са някакви къщи (цигани) и бъка от кучета (без/със - домни), които знаем не са нашите най-добри приятели. Основните минуси на червения път следва да са:
- голям наклон за катерене
- кофти настилка, няма и 1 метър асфалт, което значи, че съпротивлението на настилката е голямо => мудно и бавно
- като валне малък дъждец пътят както казах не е асфалтен и става кал, още по-голямо съпротивление на настилката, мазало
- опасност от кучета
- опасност от цигани
- като цяло не е много къс път и би отнел много време и енергия за въртене за прекосяване

Жълтата линия: настилката е някакви чакъли, но е доста на дупки и неравно => муден и бавен път, който в края завършва с езеро. по едно време намерих разклонение: синята линия. и тя стига до улица суходолска, тоест прекосява западен парк, но терена отново е черен (дъжд=мазало) и има по голямо съпротивление от колото асфалтената настилка, неравен терен, има си наклон за преодоляване, близко до улица суходолска вече, се изхвърлят строителни отпадъци и има малко стъкла, а ако спукате гума и нямате резервни части си представете какво ви чака.

изводът е че най-бързо ще стигнете до отсрещната страна на западен парк, ако го заобиколите карайки по асфалтена настилка, аз заобикалям по бул Царица Йоана -> Конст. Величков и така по пътя на рейс 11 до овча купел.
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот deadahmed » Пон Май 18, 2009 10:44 pm

Ето моят маршрут, километри не ме интересуват (колелото тежи точно 20кг), разстоянието сутрин към 6:00 като се тръгне се взима за 45-50мин с чакането на светофарите и оглежданията за рейсъри. Без почивки.

http://rapidshare.com/files/234523878/myroute.jpg.html - 7.3MB jpeg
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот jivkonik » Вто Май 19, 2009 3:06 pm

gofren
Пробва ли моята идея? В началото качването по стръмната алея е тегаво, вярно, но се спестява доста път, а и не минава в пряка близост да гетата.... Ако толкова не ти се катери - може точно преди входа на тунела да ползваш стръмната камениста пътечкат нагоре в дясно (буташ 10 метра), пресичаш ЖП линиятя и по улицата направо стигаш до края на Стамболийски и от там знаеш.... :agree:

С тия натоварен улици не е оферта да им дишаш смрадта шофьорска д...ба! :(!:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Градски маршрути

Мнениеот Antediluvian » Пон Юни 15, 2009 12:05 am

Бихте ли ми казали някакъв добър и кратък маршрут от Надежда до Младост, и от НАдежда до 4-ти километър. :D :D :D :D :D :D :D

/Да ви видя сега колко сте добри/ :D:D:

това в кръга на шегата разбира се :beer:

А, сега сериозно - някой наистина знае ли да съществува НЯКАКЪВ начин да НЕ се преминава отгоре на надлеза ? /откакто затвориха подлеза с трамваите, трябва да ги съдя за опит за убийство да ме карат да минавам отгоре/

КОЙ ПЪЛЕН ИДИОТ като е проектирал Надлез надежда и каквото е да е там, е забравил да я свърже по НЯКАКЪВ начин с пешеходна и велоалея... ?!?!
Мерси, излях си мъката :D:D
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот jivkonik » Пон Юни 15, 2009 10:41 am

Antediluvian
Не знам точно в коя Надежда си и дали ти е удобно да се изнижеш през надлеза на Бакърена Фабрика (то фабриката вече я бутнаха де...), от там ОРИОН, от там Западен Парк, включваш се над Метрото по Тодор Александров и т.н. :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Градски маршрути

Мнениеот Alpina » Пон Юни 15, 2009 2:01 pm

Antediluvian написа:А, сега сериозно - някой наистина знае ли да съществува НЯКАКЪВ начин да НЕ се преминава отгоре на надлеза ? /откакто затвориха подлеза с трамваите, трябва да ги съдя за опит за убийство да ме карат да минавам отгоре/

КОЙ ПЪЛЕН ИДИОТ като е проектирал Надлез надежда и каквото е да е там, е забравил да я свърже по НЯКАКЪВ начин с пешеходна и велоалея... ?!?!
Мерси, излях си мъката :D:D


Сериозно - минавам го минимум 2 пъти на ден и по-често 4 този надлез - няма абсолютно нищо страшно в него, както и наличието на повече конфликтни точки спрямо което и да е кръстовище.

Аз правя така. (Виж прикачен файл nadlez 1.JPG)
Когато ще отивам към центъра "захождам" винаги към надлеза от към Ломско шосе. Така се движиш плътно в дясно през цялото време и нямаш абсолютно никакви проблеми!!! (светло зелената линия)
Връщането става по два начина, като В никакъв случай не се минава от долу!!!
Идвайки от светофарите си плътно в дясно (тъмно зелената линия), като на мястото където надлеза минава над влаковите релси има надигнат асвалт и трябва предварително да се изнешеш малко в ляво, като гледаш за коли.
Стигаш до кръговото, като преди него трябва да погледнеш за коли завиващи към Военна рампа и да се престроиш е дясно на дясната лента за влизане в кръговото. Там изчакваш подходящ момент и тръгваш с колите. По този начин там където се разделят жълтата и синята линия няма да имаш никакви проблеми с коли идващи от ул.202
Ако си по-бавен пак спират, но трябва винаги да гледаш в тях шоферите, за да забележиш дали са те видяли и ще спрат.
От тука вече са двата варианта
- да се спуснеш пак към бул.Рожен (жълтата линия) като трябва да внимаваш където е удивителната - колите от 202 там никога няма да ти спрат!!!
--- Ако няма коли - директно в дясно и спускаш
--- Ако има - трябва да погледнеш дали няма кола в ляво от теб, т.е. идваща като теб от кръговото и ако няма да минеш в ляво и да спускаш докато не се изчисти и да минеш в дясно.
Долу на надлеза преди да се влее в бул.Рожен в дясно има голям отвор в оградата, от там влизат и коли, там трябва да влезнеш, като много внимаваш за трамваи!!! от там си в локалното и при светофара на 8-ми март си преценяваш на къде.
- да завиеш към Ломско шосе (синята линия) там трябва да внимаваш малко с влизащите в кръговото, защото нямат никаква видимост заради растителност, за това не трябва да караш плътно в дясно. Те са 3 ленти, 2-те ляви се използват, за това там караш в дясно на тях и така ще те видят. После където е удивителната трябва да внимаваш за коли от дясно - пак никога не спират, за това просто намали и изчакай преди да завиеш и да се движиш в най-дясно в спискането към Ломско шосе.



Стигайки до светофара имаш няколко възможности (виж прикачен файл nadlez 2.JPG)
- ако искаш да слезнеш към Централна гара
--- просто трябва малко по-внимателно да се престроиш (светло зелената линия)
--- или ако се притесняваш просто да използваш светофара за към ул. Скопие да стане червен, пресичаш и отиваш на светофара от който почва бул. Мария Луиза (тъмно зеления вариант.)
- ако отиваш към бул.Константин Величков или към центъра имаш и варианта да продължиш по синята линия - на първия светофар след като пресечеш ул. Подполковник Калитин спираш и чакаш светофара за да продължиш по нея. Така ако те е страх да стоиш в лявата лента пак избягваш каквито и да е проблеми.

На връщане от ул. Скопие трябва да се внимава само където е удивителната, защото понякога има неспиращи на червеното, но много рядко. Ако тръгваш когато става зелено на първия светофар в надлеза, няма начин освена ако не се туткаш да не минеш на опасното място с коли от ляво, така че да няма такива които минават на червено. Но все пак само там е опасно. Ако пък идваш от Централна гара - пак си си плътно в дясно и няма проблеми.



До преди 2 години по един или два пъти на ден взимах Надежда 2 - Младост 1 и така беше доста време.
Ясно е вече за надлеза. Аз отивах към Централна гара, като само светофара с Опълченска е по-гаден, но си преценяваш сам как да минеш, аз лично заставам м/у лентата за завиване на дясно и тази за направо, като внимавам като светне зелено да няма някой тарикат, който от нея да продължи направо.
От там се движа само по Мария Луиза до ЦУМ - От там по Цар Освободител до Орлов мост. Там влизам в Борисова и карам към басейна Мария Луиза, минавам под Яворов, покрай кортовете, пресичам Незабравка и има два варианта.
- почвам по уличките да се движа към 4-ти километър. Това правех така м/у блоковете до Акад. Методи Попов, по него за малко до Антон Чехов и той те води на 4-ти километър, там пресичаш както си трябва и караш в локалното на Цариградско - от там кой на къде е...
- минавам покрай паркхотел Москва и на кръстовището на Жолио Кюри и Драган Цанков, завивам по последния и карам до светофара на ТУ, там завивам по Трайко Станоев и през моста съм в Младост.
Сега при онкологията може да се завие по Проф. Марко Семов и пак си директно в Младост.

Връщането става така ако е вечер - 4-ти километър, локалното на Цариградско до СУ, там по Васил Левски, след него Сливница, Централна гара........
Ако е през деня по маршрута през Борисова.

P.S. Ех ама си пратих го, да не взема да изтрия всичко и си дописвах :D
Прикачени файлове
nadlez 1.JPG
nadlez 1.JPG (73.69 KiB) Прегледано 8536 пъти
nadlez 2.JPG
nadlez 2.JPG (44.99 KiB) Прегледано 8446 пъти
Последна промяна Alpina на Пон Юни 15, 2009 2:31 pm, променена общо 3 пъти
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Градски маршрути

Мнениеот 25thframe » Пон Юни 15, 2009 2:05 pm

Alpina къде са прикачените файлове? :)
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Градски маршрути

Мнениеот Antediluvian » Пет Юни 19, 2009 1:30 am

Страхотно обяснение, благодаря :beer:

Честно казано, не се бях замислял за варианта ЦУМ - ЦАр ОСвободител- ОРлов Мост - Борисовата ... Досега съм ползвал Граф игнатиев - и по драган Цанков нагоре. /Младост/

За 4ти км - каране от Сточна гара , завиване на Дондуков, завиване покрай английската, направо по Кракра, и след това хващам локалното на Цариградското /нарочно ТОВА локално, защото другото се прекъсва неприятно, а и виждам добре насреща идващите коли/

Jivkonik , този път го ползвам, когато пътувам в посока Красна поляна примерно, или Люлин /за Лолин може и по ОБелско шосе, покрай последната спирка на метрото, и се минава отгоре на тунела/

За съжаление, истината е, че за да се пътува към центъра явно няма начин да се пропусне надлеза. Засега няма проблеми.
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот azzmaster » Нед Юли 05, 2009 11:25 am

Маршрут люлин 5 - студентски град,скоростомерите преди тунела ми отчитат 27-30 км,взимам цялото растояние за около 40 мин,мисля че растоянието е около 18-20 километра.
И аз поначало минавах над тунела,но маршрута коства поне 5-10 мин отгоре на времето за пътуване,и реших в крайна сметка да си минавам по тунела , не е страшно.
Та,маршрута ми минава от последната спирка на трамвай люлин 5 до тунела,не има само един светофар преди тунела , но на него се завива в дясно и обикновенно не го чакам да е зелено+може да се избегнат редиците коли които чакат там с удобния тротоар в дясно (внимавайте че има строеж точно там и има тук таме някое препядствие ).
След това през тунела > като изляза тунела,свивам в дясно на първия светофар,на следващия в ляво и тръгвам по Бул.тодор александров до центъра.Оттам се спускам по витошка,Ндк,сити център,на сити център свивам в ляво и поемам по баира до семинарията-денивелацията е доста голяма,изкачвам го на 17та скорот все пак (от 21),но доста по пряко идва от другите маршрути.Оттам само направо,на 2рия светофар свивам в ляво (добре е да се прередите в ляво малко по рано,шофьорите карат много бързо там),и след това само направо,след 1 светофар и лека денивелация съм до унсс.На връщане спускането от семинарията надолу до сити центъра е приятно,доста бързо +има свободен тротоар ако трябва да се заобикалят задръстванията.Не ви препоръчвам този маршрут ако искате да нямате много допир с коли,постоянно се кара по натоварени булеварди(освен трасето по витошка),но алтернативно може да се кара и по тротоарите,което естествено ще увеличи времето двойно.
Аватар
azzmaster
 
Мнения: 272
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот deadahmed » Пон Юли 06, 2009 9:12 pm

azzmaster написа:Маршрут люлин 5 - студентски град,скоростомерите преди тунела ми отчитат 27-30 км,взимам цялото растояние за около 40 мин,мисля че растоянието е около 18-20 километра.
И аз поначало минавах над тунела,но маршрута коства поне 5-10 мин отгоре на времето за пътуване,и реших в крайна сметка да си минавам по тунела , не е страшно...


Може ли все пак някакъв прикачен файл на точният маршрут, все пак не сме нинджи с кристални топки :nuts:
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот Alpina » Вто Юли 07, 2009 8:23 am

azzmaster, маршрута ти може да се оптимизира, след като стигнеш до "Света Неделя", защото така описан, с това НДК се получава ненужно заобикаляне. Също след завоя на SSC по Свети Наум има един светофар с улица Милин Камък, след това има светофар на Семинарията, после имаш и един на бул. Пейо Яворов и чак след това се появява твоя "втори светофар" където от Симеоновско шосе трябва да се завие към Никола Габровски :beer:

Примерно от "Света Неделя" опитай да продължиш по Граф Ихнатиев, и там или по Драган Цанков до ТУ и зад него влизаш в СГ (пак е дълъг като твоя, но има по-малко денивелация) или на светофара пред Строителния техникум, тръгваш по Христо Смирненски и излизаш на Семинарията. Във втория случай имаш същата денивелация, но скъсяваш е 30% разстоянието м/у Свата Неделя и Семинарията заради обиколката през НДК

deadahmed, няма нужда от такива средства. Описан е достатъчно точно, без последната си част, заради "втория светофар" който всъщност е 4-ти :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Градски маршрути

Мнениеот azzmaster » Вто Юли 07, 2009 8:24 pm

Дам,мисля че описанието е почти точно ,сорри за 2рия светофар :).Ами маршрута който ми предлагаш ти наистина е по кратък,но не и по удобен..по граф игнатиев минават трамваи,пешеходците пресичат без да се оглеждат нон стоп,последния път като минавах оттам избих ГСМ–а от ръката на една пичка която си го мяташе с доста широк захват....+това там пътя е съставен от някакви бетонни плочи и на места между тях има големи процепи които трябва да се заобикалят.Освен това до ВИАС се чака на 3 светофара.Ако е валяло по граф игнатиев е отвратително,навсякъде се насъбира вода в големи локви и трябва доста да се заобикаля.
Докато през ндк,има си велоалеи и по лесно се заобикалят пешеходците,почти не се чака на светофари,терена е много по удобен за велосипед и обстановката е доста по добра (сравни да се разходиш по граф игнатиев или да се разходиш по НДК).
Пробвал сам и 2те,мога да те уверя че през НДК е по бързо въпреки заобикалянето,а и пътя от сити център нагоре до семинарията е по малко натоварен от другия,ако искаш да минеш по тротоара ,тротоара е по запазен от другия и има по малко пешеходци като цяло,може би защото по другия се движат доста студенти от Виас.
Аватар
azzmaster
 
Мнения: 272
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот btb_pro » Сря Юли 15, 2009 5:39 am

От Плевен всеки знае "Химията"-за които не я знае-Професионална гимназия по електротехника и химични технологии"Асен Златаров".
-От училище-до Центъра!
1.Излизате през централния вход.
2.тръгвате надясно.
3.Първата пряка в ляво-павираната покраи"Лазар Станев".
4.Продължавате на долу.
5.Претърпявате едно от наи дивите по-скоро най-дивото градско спускане!
6.По стълбите надолу...
7.Пресичате улицата-няма как да не я пресечете!
8.И отново надолу по стълбите!
9.огледаите се!
10.Вече сте в центъра!
btb_pro
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 8:23 pm
Местоположение: Плевен

Re: Градски маршрути

Мнениеот marvin » Чет Авг 20, 2009 1:53 pm

Здравейте,
Не знам дали пиша в най-точното място с този мой въпрос, и дали вече не се е дискутирало някъде из форума, но .. да..
Та всеки ден карам към работа и обратно с колело през Ловния парк и Борисова градина в частта и до Плиска, и всеки път се чудя, кой е гения, който периодично бута дървета през черните пътища, по които минаваме там с велосипедите. Определено не падат сами, защото повечето имат следи от прерязване с трион, или пък са домъкнати отдалече. Има такива както в Ловния парк, така и по алеите около Плиска... Предполагам, че е някой загрижен пешеходец, на който му пречат велосипедисти, поне в Борисова.. докато в Ловния, идея си нямам - там по онези алеи хора пеша почти никога не минават... И така.. интерсно ми стана някой знае ли нещо по въпроса. Съвсем скоро ще взема един трион в раницата и ще почна да разчиствам..
marvin
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 2:34 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 139 госта