Амбарица

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Амбарица

Мнениеот Newone » Вто Юни 23, 2009 2:22 pm

тучо чучо написа:Мръсници... :(!: :( ..Поне в неделя леко се окаляхме. :crap:


С кого? С тъщата ли? :dontknow: :beer:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Амбарица

Мнениеот abs » Сря Юни 24, 2009 10:35 am

Малко сминки и от мен...
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: Амбарица

Мнениеот Popa » Съб Сеп 26, 2009 2:39 pm

Здравейте, другата седмица- по точно в неделя ( 4 октомври) няколко човека от Габрово мислим пак да завъртим през Амбарица. ;) Дали ще се качим с колите до Беклемето или ще ги оставим в Троян, допълнително ще решим.
Ако има други желаещи да пишат тук в темата :peace: .Карането си заслужава.Поздрави :beer: :beer:
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Амбарица

Мнениеот nicky bike » Пон Сеп 28, 2009 10:24 pm

Popa написа:Здравейте, другата седмица- по точно в неделя ( 4 октомври) няколко човека от Габрово мислим пак да завъртим през Амбарица. ;) Дали ще се качим с колите до Беклемето или ще ги оставим в Троян, допълнително ще решим.
Ако има други желаещи да пишат тук в темата :peace: .Карането си заслужава.Поздрави :beer: :beer:


Като гледам прогнозата ще стане идеално каране. :beer:
И да носите бира за върхът :liplick:
:beer: :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Амбарица

Мнениеот vivabone » Чет Окт 01, 2009 11:54 am

За един ентусиаст ще се намери ли място да се пречисли към вашите редици за Амбарица ?
Love&Ribolove
Аватар
vivabone
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 9:03 pm
Местоположение: Габрово

Re: Амбарица

Мнениеот nicky bike » Чет Окт 01, 2009 9:09 pm

vivabone написа:За един ентусиаст ще се намери ли място да се пречисли към вашите редици за Амбарица ?


Само да не хукнеш надолу да се чудим как да те стигаме... :smash:
Иначе в седем сутринта пред магазина. :)
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Амбарица

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 06, 2010 10:26 pm

Стягате ли се, :D вече има подготовка за 18 юли. :deal:


Изображение


От тук започва спускането. :eyebrow: :hbang2:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Амбарица

Мнениеот nicky bike » Пон Юни 27, 2011 9:22 pm

Миналата година бяхме 39 души по маршрута тази колкото - толкова. http://ispolinbg.com/index.php?option=c ... 26057553/1

Тази неделя (03.07.2011) смятаме да се качим по тези места отново. Който желае може да се включи. В седем тръгване от Габрово и към 9,30 - 10,00 на чешмата под арката на прохода Троян - Кърнаре. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Амбарица

Мнениеот kvelikov » Пон Юни 27, 2011 10:14 pm

Хей, Ники!
Станахте невидими с тези магазини.... :D
Насъбраха ни се толкова много пътеки за каране, че надали ще успеем да повторим Амбарица.
Въпреки това (по-късно тази година), аз ще опитам най-вече заради онази крива пътека вляво след хижата.
И един Вежен пак се замисля - този път до хижата и надолу през лудата пътека.
Ако се впиша в пейзажа, ще се видим. :wavey:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Амбарица

Мнениеот joropc » Вто Юни 28, 2011 5:07 pm

Вероятно ще се домъкна и аз. :) Само да спомена, че тази неделя тръгнах по въпросния маршрут и на първите 500 метра при температура от 3 градуса в комбинация с леден вятър, който почти ме буташе на земята+мъгла, се наложи аварийно да се евакуирам от билото.Дано времето е хубаво, поне засега неделята ще е добра.
:beer:
...ако все пак нещо се обърка с прогнозата, винаги може да се направи това, което направих аз в неделя-23 километрово спускане до с.Орешак ;)
https://picasaweb.google.com/georgiivan ... 6635846162
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Амбарица

Мнениеот taurus13 » Вто Юни 28, 2011 7:15 pm

Не е точно по Амбаришката тема, но понеже е близо да споделя:
Аз миналия вторник метнах Иганово-Гердека-х.Добрила-х.Левски-Карлово. Много ми хареса пътечката от Добрила до Левски - красоти, рекички, водопадчета и на всичко отгоре се кара на 95%. Спускането към Карлово си е*ало мамата в долната част :D .
Затова сега съм решил да повторя двудневно такова, с преспиване на Левски и на другия ден към х.Рай и Калофер - там май се кара повечко. Другата опция,която също ще я направя е през масива Равнец - Райко каза, че със сигурност има множество животински пътечки към Калоферския мъжки манастир.
Та ако искате може да организираме и нещо съвместно в един момент през юли-август. Иначе аз планирам през август да остана някоя седмица на къщата в Иганово, та и тогава може да изорем някой корав маршрут :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Амбарица

Мнениеот SStoeV » Сря Авг 24, 2011 12:40 pm

Тази неделя 28.08, е идеално време да направим тази година най накрая този маршрут. Схемата е известна, товарим се в 7ч. пред магазина по колите. 9ч. старт от арката на Беклемето. Една кола ще остане долу за да качи шофьорите после, който иска може и на ход. :) За тези които не са от Габрово - среща в 9ч. на арката.
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Амбарица

Мнениеот taurus13 » Чет Авг 25, 2011 5:07 pm

Ако сте машини(каквито сте) и се появите около 10 часа на Добрила, току виж се засечем на по бира, тъй като ние ще караме посока Левски-Дюзата-Равнец-Карлово... - ще гоним първия лифт(предполагам около 8:45-9:30) и по план би трябвало най-късно в 10 да сме на хижата. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Амбарица

Мнениеот joropc » Чет Авг 25, 2011 6:26 pm

Понеже през последните два месеца Амбарица-та я правих 4 пъти, вероятно няма да дойда, но мога да дам GPS трак, за едно ново слизане от самата хижа към Черни Осъм."Прясно" открита, много интересна пътека.... :eyebrow: :magnify:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Амбарица

Мнениеот nicky bike » Чет Авг 25, 2011 9:00 pm

joropc написа:... GPS трак, за едно ново слизане от самата хижа към Черни Осъм."Прясно" открита, много интересна пътека.... :eyebrow: :magnify:

Ами дай да я видим тази пътека...
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Амбарица

Мнениеот joropc » Чет Авг 25, 2011 10:04 pm

nicky bike написа:Ами дай да я видим тази пътека...

Трак:
http://tranzit.dir.bg/load.php?id=FFjGk ... 1YF8944921
Гледайте след хижа Амбарица надолу/на северозапад.Пътеката не е нещо екстремно, но става.В най-долната си част преминава в много стръмен черен път на серпентини и голееееми коловози, в които едно хубаво падане не е за изпускане :) .Горната й част е през гората, много бърза и приятна, без особени препятствия.Завършва в реката, която трябва да се пресече(кой както намери :D )и от там по черен път(той е веднага след реката) до Смесите.
С реката внимавайте, 'щото е доста голяма и преди десетина дни щеше да ме "завлече" барабар с колелото и раницата :D .То освен да се намокриш порядъчно, няма какво да стане, де....... ;)
Айде, аз ще ми метна за поздрав от Ботев... :magnify:
taurus13 написа:Ако сте машини(каквито сте) и се появите около 10 часа на Добрила.....

Е, те ако тръгнат в 9 от паметника, няма как в 10 да са на Добрила.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Амбарица

Мнениеот digimortales » Сря Авг 31, 2011 6:26 am

няма ли нещо снимки да зяпаме? :dontknow:
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Амбарица

Мнениеот nicky bike » Сря Авг 31, 2011 11:37 pm

digimortales написа:няма ли нещо снимки да зяпаме? :dontknow:

А бе има ама ме е срам да ги пусна. Какви по велики репортери имаше дори четяха кадрите да не са се набутали. :rofl:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта