BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот ivcho01 » Сря Фев 16, 2011 10:01 am

:clap: евала за труда :bowdown:
Аватар
ivcho01
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 7:26 pm
Местоположение: София

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот k0k0 » Сря Фев 16, 2011 10:14 am

Извинете, а дали ще е възможно да се направят и във формат за iGo?
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот azoic » Сря Фев 16, 2011 10:19 am

k0k0 написа:Извинете, а дали ще е възможно да се направят и във формат за iGo?


Най-вероятно може, но едвали. Това си е много труд. Все едно да почнат отначало :)
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот subritual » Сря Фев 16, 2011 2:18 pm

Не е много труд.Векторизираните данни могат да се извлекат и да се работи само по специфични настройки и визуализация.
Но е необходим компилатор, който струва пари.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот EmZo » Сря Фев 16, 2011 2:24 pm

Абе само аз ли имам проблем с инсталацията на картата под Widows 7? Тръгва и към края дава грешка, разархивирало е по-голямата част от файловете в Гармин-ската папка, ама има липсващи и съответно в Mapsource не излиза нищо.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот azoic » Сря Фев 16, 2011 2:29 pm

EmZo написа:Абе само аз ли имам проблем с инсталацията на картата под Widows 7? Тръгва и към края дава грешка, разархивирало е по-голямата част от файловете в Гармин-ската папка, ама има липсващи и съответно в Mapsource не излиза нищо.

На "Домашния" компютър съм с ХР и нямам проблем :dontknow: Ще трябва да пробвам на лаптопа да видя как е.
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот subritual » Сря Фев 16, 2011 2:50 pm

EmZo написа:Абе само аз ли имам проблем с инсталацията на картата под Widows 7? Тръгва и към края дава грешка, разархивирало е по-голямата част от файловете в Гармин-ската папка, ама има липсващи и съответно в Mapsource не излиза нищо.

Касае се за грешка при сваляне,най-вероятно от даунлоуд клиент.
Опитайте с друг или направо с вградения в браузъра.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот thechosen » Сря Фев 16, 2011 3:55 pm

Странно, при мен на Windows 7 64bit се инсталира нормално и се появява в MapSource. Пробвай да използваш "Run as administrator" от контексното меню за стартиране на инсталатора. Понякога помага :praying:
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот hrissim » Пет Юни 17, 2011 2:46 pm

Здравейте,

пуснахме нова версия на картата - 20110615 . Можете да я изтеглите от http://bgmountains.org/maps/category/4# (директен линк за теглене - http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/bgm/bg ... 110615.exe )

Промените са както следва ( копирано оттук):

В настоящата версия BGMountains 20110615 са включени три нови картни листа - Централен Балкан, Руй и Любаш-Стража-Ездемирска. Хоризонталите вече са на отделни картни листове и са с покритие за цяла България. Подбрена е визуализацията на картата по нива. При дребномащабен изглед е добавена карта с шейдърен слой. Има добавени много нови пътища пътеки и точки в Беласица, Краище, Люлин, Огражден, Пирин, Рила, София, Витоша, Влахина. Картата на Рила е оптимизарана за бързо опресняване на екрана. Покритието на Краище е разширено в Сърбия. В Пирин за района около Вихрен са въведени изолинии с повишена точност, който ще се разширява за в бъдеще.

Мапсетът съдържа следните карти:

1. Беласица - автори Емил Тодоров и Деян Василев
2. Огражден -автори Деян Василев и Емил Тодоров
3. Малешевска планина - автори Даниел Георгиев и Деян Василев
4. Алиботуш - автор Деян Василев
5. Стъргач - автор Деян Василев
6. Плана - автор Емил Тодоров
7. Витоша - автор Роберт Караджов, Цветомир Кънчев, Деян Василев*
8. Пирин - автори Деян Василев, Димитър Рашев и Цветомир Кънчев.*
9. Люлин - автор Емил Тодоров
10. Рила - автори - Ведрин Желязков, Деян Василев, Димитър Рашев.*
11. Влахина планина - автор Димитър Златаров.**
12. Верила - автор Деян Василев.**
13. Краище - автор Димитър Златаров.**
14. Софийско поле - автор Емил Тодоров, Пейчо Лабов.**
15. Средна Стара планина - автори Ведрин Желязков, Деян Василев, Димитър Рашев
16. Любаш, Стража и Ездемирска - автор Вячеслав Благоев
17. Руй - автор Вячеслав Благоев

* За тези планини са ползвани данни от проекта BG Topomaps, автор K2 (Константин Коцев), с разрешение на автора.
** Тези планини имат недовършено покритие на теренните полигони.

Екипът, който разработва картата благодари на всички, които са споделили живи данни - те са включени в картата. Нови тракове и точки можете да пускате след регистрация на на http://bgmountains.org/tracks?task=view.upload . Не пропускайте и кутията за дарения в горния десен ъгъл на главната страница - нужни са средства за купуване на лицензи за програмите, с които работим, поддръжка на сървърите, за хостване на сайта и т.н. :D

Поздрави
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот frantishek » Пет Юни 17, 2011 3:04 pm

Браво :bowdown:
Ма много цветна.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот vivo » Съб Юни 18, 2011 2:49 pm

Както беше предложено на първата страница, защо не използвате http://www.openstreetmap.org/ ?
Вече са излезнали много БЕЗПЛАТНИ продукти които могат да работят с OSM карти. Карти за Garmin също могат и СЕ правят от информацията.

Много и различни организации използват информацията от там за да предоставят безплатни карти и продукти специално за колоездене.
Предимството на OpenStreetMaps е че се работи само върху една карта, а после може да се export-не към много устройства като Android, Garmin, iPhone и какво ли още не. Все пак не всеки има Garmin машинка, но вече много хора имат смартфони с GPS.

За пример, аз съм добавил голяма част от пътечките в жк Тракия, Пловдив като малък тест. За съжаление съм в България само лятото и не ми се отдава много възможност да обикалям планините ни и за сега нямам принос към пътечките там.

Ако желаете повече информация, може да метна някое друго линкче.
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
vivo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:28 pm
Местоположение: Лондон/Пловдив

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот subritual » Съб Юни 18, 2011 4:45 pm

Към авторите или потребителите е този въпрос?
Планинската и уличната карта не могат да се сравняват според мен.
А относно ПДА-тата,те е по-добре да си останат в града.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот vivo » Съб Юни 18, 2011 11:44 pm

subritual написа:Към авторите или потребителите е този въпрос?
Планинската и уличната карта не могат да се сравняват според мен.
А относно ПДА-тата,те е по-добре да си останат в града.


OpenStreetMap предлага и двете и така можеш да използваш само една карта за пътуването до пътеката и разходката по пътеката.

Въпросът ми бе отправен към всеки който има с какво да допринесе. Предимството на OSM е че е изключително лесен за използване и добавяне на нови обекти.
Също така има много готови програми които могат да конвертират картата в подходящ формат за различните програми.

PDA и смартфони вече много се доближават до специализираните машинки за навигация. Има какво да се иска, но не всеки може да си вземе такава.
Първите също предлагат на потребителя и повече гъвкавост тъй като има най-различни програми за навигация, а при машинките си ограничен.

Аз си бях сложил TomTom и Garmin на телефона и не отстъпваха по нищо спрямо специализираните машинки. Имам и едно TomTom ONE XL, но си предпочитам телефона.

Единствения сериозен недостатък на телефоните за който мога да се сетя е, че батерийката не кара много. Но пък и цената на втора батерийка е нищо в сравнение с цената на машинка.
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
vivo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:28 pm
Местоположение: Лондон/Пловдив

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот Morpher » Нед Юни 19, 2011 7:17 pm

Принципно е неоспоримо, че интегрираните в PDA устройствата GPS модули имат достатъчна точност, но за ползване. Не за правене на карти, защото:
1. Никой, не обича разлики от ±20-30 метра в картата и настоящата позиция на потребителя. Това за каране може да доведе до объркване и някой път може да се наложи да се връщаме назад, за да тръгнем по правилния път. (това не е разбира се чак толкова сериозен проблем, но е досадно)
2. Поради краткия живот на батерията в активен режим, траковете, генерирани от телефона, често не биха свършили голяма работа(не казвам никога).
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот vivo » Нед Юни 19, 2011 8:48 pm

Това е така. Но ето какво е моето предложение което ще бъде достъпно от максимален брой хора:

  • Тракове да се качват на OpenStreetMap от хора с телефони и машинки, тъй като аз предпочитам да имам пътечка с няколко метра отклонение от колкото никаква.
  • После всеки вече ще може сравнително лесно да си свали/направи карти за наличното им устройство, било то телефон или машинка.
  • OpenCycleMap рендерирането на карти от OpenStreetMap показва и информация за надморската височина, подобно на Google Terrain Map.

Предимството е, че за OSM има вече готови програми за добавяне към картите, и за генерирането на такива за различни навигационни програми.
BGMauntains до колкото разбирам ще прави карти САМО за Garmin което силно намаля потребителската база. С OSM може да се поддържа и всичко останало като не се изисква много труд за това, а просто въпрос на намиране на готова за целта програма.

Пример: За андроид има една програмка OsmAnd ( http://osmand.net/ ) която може да тегли картите от интернет на момента, или да използва векторни свалени такива. Картата за цяла България с абсолютно всичко е около 20-30 MB като или може да се използват готовите карти които се свалят от самата програма, или може да се свали OSM екстракт на България ( http://download.geofabrik.de/osm/europe/ ), след което да се конвертира в подходящия за програма формат с 3 кликания. При второто нови карти могат да се свалят всеки ден и да се конвертират за около 5 минути.

Според мен OSM предлага платформа с която максимално ще се улесни работата на тези които правят карти за MTB, но също така и ще достигне до най-много хора.

OSM също осигурява свободата на качената там информация, и това че винаги ще е безплатна и без ограничения за използване.
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
vivo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:28 pm
Местоположение: Лондон/Пловдив

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот hrissim » Нед Юни 19, 2011 9:10 pm

vivo написа:...

Колега, един съвет - отвори нова тема за OSM и там оформи дискусия.
Ето ти линкче да си свалиш необходимият файл за PDA, като се предполага, че си инсталирал на него Garmin MobileXT - http://tranz.it/load.php?id=lqFnV6DfjZFDXbGs884106

*******************************************************************************************************************************

Ето изчерпателна информация за картата и софтуера, необходим за ползването и:

В настоящата версия BGMountains 20110615 са включени три нови картни листа - Централен Балкан, Руй и Любаш-Стража-Ездемирска. Хоризонталите вече са на отделни картни листове и са с покритие за цяла България. Подбрена е визуализацията на картата по нива. При дребномащабен изглед е добавена карта с шейдърен слой. Има добавени много нови пътища пътеки и точки в Беласица, Краище, Люлин, Огражден, Пирин, Рила, София, Витоша, Влахина. Картата на Рила е оптимизарана за бързо опресняване на екрана. Покритието на Краище е разширено в Сърбия. В Пирин за района около Вихрен са въведени изолинии с повишена точност, който ще се разширява за в бъдеще.

Мапсетът съдържа следните карти:

1. Беласица - автори Емил Тодоров и Деян Василев
2. Огражден -автори Деян Василев и Емил Тодоров
3. Малешевска планина - автори Даниел Георгиев и Деян Василев
4. Алиботуш - автор Деян Василев
5. Стъргач - автор Деян Василев
6. Плана - автор Емил Тодоров
7. Витоша - автор Роберт Караджов, Цветомир Кънчев, Деян Василев*
8. Пирин - автори Деян Василев, Димитър Рашев и Цветомир Кънчев.*
9. Люлин - автор Емил Тодоров
10. Рила - автори - Ведрин Желязков, Деян Василев, Димитър Рашев.*
11. Влахина планина - автор Димитър Златаров.**
12. Верила - автор Деян Василев.**
13. Краище - автор Димитър Златаров.**
14. Софийско поле - автор Емил Тодоров, Пейчо Лабов.**
15. Средна Стара планина - автори Ведрин Желязков, Деян Василев, Димитър Рашев
16. Любаш, Стража и Ездемирска - автор Вячеслав Благоев
17. Руй - автор Вячеслав Благоев

* За тези планини са ползвани данни от проекта BG Topomaps, автор K2 (Константин Коцев), с разрешение на автора.
** Тези планини имат недовършено покритие на теренните полигони.


Не пропускайте да направите дарение за развитие на проекта! В горния десен ъгъл на сайта (http://bgmountains.org) има връзка към PayPal за целта. Благодарим Ви!!!
--------------------------


ЛИНК ... и ТОЗИ за повече подробности.

По мое лично мнение - това е най-точната карта за GARMIN, що се касае за ПЕШЕХОДЕН туризъм.
Изпробвана лично от мен по Пирин, Рила, Витоша, Верила, Плана, Алиботуш и Беласица.

ИНСТАЛАЦИЯ:
Картата е в .exe формат и се самоинсталира в папка GARMIN. Това значи, че трябва да имате инсталирана програмата MapSource.
След като инсталирате BGMountains, маркирате картите и ползвате от менюто Transfer функцията Send To Device. Програмата инсталира маркираната/ите карта/и на разпознатото, свързано с USB кабел към компютъра Ви, GPS устройство.
ДИРЕКТЕН ЛИНК за изтегляне на последната актуална версия на картата в .exe /изпълним/ формат.

В случай, че нямате инсталирана MapSource - давам линк за сваляне на готов файл в .IMG формат на всички планини от мапсета - gmapsupp.img, който файл трябва да качите директно в папката GARMIN на GPS устройството Ви, посредством файлов мениджър.

Легенда с използваните условни знаци:
http://img412.imageshack.us/img412/3710 ... legend.jpg

Картата НЕ може да замести подходящото метеорологично време за посещение на планината. :lol:
Уважавайте планината!!! :!:
Ходете подготвени в нея! :!:
Съобщавайте къде отивате! :!:

Много добро РЪКОВОДСТВО за инсталация на необходимия софтуер за GARMIN в .pdf формат.


п.п. Всички връзки от този пост са актуалните към момента!
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот vivo » Нед Юни 19, 2011 9:42 pm

Всичко това е добре, но ...

  • За повечето неща ти трябва Windows PC. Аз лично предпочитам и използвам САМО Linux.
  • Един от линковете към MapSource води до страничка как да го инсталираме и после да го КРАКНЕМ. Айде пак с пиратството...
  • Garmin навигация за Android все още няма.
  • GarminMobileXT струва пари или отново трябва да се ПИРАТСТВА.
  • Няма ги Родопите, но предполагам че в последствие и те ще се пръкнат в мапсета.

Докато моето предложение е:
  • Евтино - потребителя няма да похарчи и стотинка.
  • Лесно и достъпно за голям диапазон от устройства и операционни системи. Повечето инструменти за боравене с картите са написани на Java, тоест тръгват на всичко.
  • Информация от bgtopomaps присъства И в OSM. Останалото единствено зависи от това потребителя къде си качва пътечките...


Ще отворя специална тема, но по-нататък че сега имам изпити, а и си мисля че ако трудът се обедини в един проект, то тогава ще е най-резултатен.

Беше спомената и точността на GPSите на телефоните. Прикачил съм един трак от миналата година в Пловдив.
Маршрут: Голямо конарско шосе (Sprint) - Тракия.
Устройство: HTC HD2, Програма: RaceChrono Позиция за устройство: Горен джоб на раница
Поради ограничения на форума, файлът е качен като .txt . Само го променете на .kml

Уточнение - ясно се вижда че си обичам тротоара. Към Тракия има малко криволичене, но там вече бях прибрал телефона дълбоко в раницата, а забравих да го изключа...

Когато се import-не в Google Earth, тракът има голяма прецизност спрямо пътя или тротоара. Точно затова си мисля че телефони СТАВАТ за правене на карти.
Особено за извънградско, защото там няма рефлектиране на сигнала от сгради и други съоръжения. Ако вече попаднеш в някоя "жунгла" (Господари на ефира... :rofl: ), там вече може да има малко загуба на прецизност.
Прикачени файлове
20100729-0947-route-export-SPRINT-Trakia.txt
(122.17 KiB) 644 пъти
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
vivo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:28 pm
Местоположение: Лондон/Пловдив

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот subritual » Нед Юни 19, 2011 10:36 pm

Технологични ми колега vivo,не гледай само от своята камбанария.
Опитах се да ти обясня с две думи,но явно не схващаш.Искаш да подбудиш авторите на картата да работят в OSM за да ти е по-лесно да работиш ти?
Знаеш ли колко хора не могат изобщо да си инсталират карта? А ти твърдиш,че става лесно с OSM приложенията?
Но въпросът изобщо не е в това,а това, че Гармин са едни от най-добрите приемници за планински туризъм,не за рутиране по улиците.
И дори конкретно моделът 60csx, за който е и оптимизирана картата като цветове.
Защото не се налага да му свети екрана за да се вижда,защото може да се търкаля по пътеките,защото работи под вода и тн..
А това за един планинар е важно.За един компютържия с туристически наклонности може и да не е.
Аз лично използвам доста други източници,когато си планирам маршутите.Един от тях е и OSM.Имам и качени тракове там.
Edit:
hrissim написа:Колега, един съвет - отвори нова тема за OSM и там оформи дискусия.
:agree:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот vivo » Пон Юни 20, 2011 3:46 pm

Добре, ще си отворя нова тема.

А ще е възможно ли да ми пратите наличните ви тракове, за да мога аз саморъчно да ги кача в OpenStreetMap?

Мисля си, че поне споделянето на такава информация ще е полезна и на двата проекта...
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
vivo
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Май 31, 2011 9:28 pm
Местоположение: Лондон/Пловдив

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот Сашо » Сря Юни 29, 2011 8:38 am

Поздравления към авторите за новата версия на картата и благодаря за труда, който са положили!

Искам да попитам кога ще излезе българската версия на картата ? До колкото знам не е трудно да се генерират две версии, ако веднъж вече я има на кирилица. Всички останали карти имат по две версии, а джипиесите отдавна поддържат кирилица.

А да разчиташ на смартфон и OSM в планината е същото като да караш шосейка по стръмна планинска пътека с камънаци - става, но не е пригодено за това и не знаеш до къде ще стигнеш.
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот PtD » Сря Юни 29, 2011 10:46 am

Сашо написа:А да разчиташ на смартфон и OSM в планината е същото като да караш шосейка по стръмна планинска пътека с камънаци - става, но не е пригодено за това и не знаеш до къде ще стигнеш.


Аз си зарязах Garmin GPS-а през 2007-ма и досега не съм имал случай да съжалявам. Че бил устойчив и али-бали - няма никакво значение, и той има екран, подлежащ на трошене. Aко се опакова телефончето подходящо, няма никакъв проблем.


Morpher написа:Принципно е неоспоримо, че интегрираните в PDA устройствата GPS модули имат достатъчна точност, но за ползване. Не за правене на карти, защото:
1. Никой, не обича разлики от ±20-30 метра в картата и настоящата позиция на потребителя. Това за каране може да доведе до объркване и някой път може да се наложи да се връщаме назад, за да тръгнем по правилния път. (това не е разбира се чак толкова сериозен проблем, но е досадно)


Я пак? Ще ме светнеш ли кои потребителски устройства могат да се използват за правене на карти? GPS чипът на телефона ми дава по-добра точност от стария ми Garmin eTrex Vista C.

Засега единственият минус е батерията, но както беше посочено, той се решава елементарно, втора батерия струва 15-20 лева и тежи няколко грама.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот hrissim » Съб Мар 24, 2012 9:39 pm

Нова допълнена версия на картата 20120323.
Настоящата версия BGMountains 20120323 има две издания - на кирилица и латиница. Включени са четири нови картни листа - Родопи Запад 1, Родопи Запад 2(Средни Родопи), Осогово и Западна Стара Планина. Последната карта е в много начален етап на разработка и е надежден източник единствено за точки.
Хоризонталите са на отделни картни листове и са с покритие за цяла България. При дребномащабен изглед е добавена карта с шейдърен слой за цяла България. В Пирин районът с изолинии с повишена точност е разширен.


Повече ТУК
Точно навреме :eyebrow:
:beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот hrissim » Съб Авг 24, 2013 12:03 pm

Нова версия на картата от 12.08.2013.
Повече подробности и връзки тук.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот capola » Съб Авг 24, 2013 10:03 pm

Браво за начинанието, но аз също съм за OSM. Всички маршрути качвам там.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот hrissim » Сря Сеп 24, 2014 4:15 pm

Новата версия /20140920/ е готова и пусната преди онлайн OSM варианта:
- http://bgmountains.org/maps/category/4
10x to Дидо, Емо, Ведрин и всички знайни и незнайни тракоспомоществователи :beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот hrissim » Пет Сеп 26, 2014 7:50 am

Добрютро. :wavey:

Следи и друга информация за подобряване на картата можете да качвате /след регистрация/ тук:
- http://mountain.bajhui.org/trac

Подробности - в нарочната тема на планинарския форум.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот outfaced » Пет Сеп 26, 2014 8:36 am

Каква е причината все още да няма DEM data в картата? Без това не мисля, че можем да говорим за завършен продукт за навигация в дивото.
Инак евала де ... :beer: :agree:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот hrissim » Пет Сеп 26, 2014 11:09 am

outfaced написа:Каква е причината все още да няма DEM data в картата? Без това не мисля, че можем да говорим за завършен продукт за навигация в дивото.
Инак евала де ... :beer: :agree:

Харесва ми да си играем на развален телефон :rofl:
- http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=82116#82116
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот 4getcredo » Пет Сеп 26, 2014 11:17 am

hrissim написа:
outfaced написа:Каква е причината все още да няма DEM data в картата? Без това не мисля, че можем да говорим за завършен продукт за навигация в дивото.
Инак евала де ... :beer: :agree:

Харесва ми да си играем на развален телефон :rofl:
- http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=82116#82116


:rofl: ... Тръгнах и аз да цитирам :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: BGMountains - GPS карта на българските планини за GARMIN GPS

Мнениеот outfaced » Пет Сеп 26, 2014 12:38 pm

така де ... крос форум комникейшън :)

Гадни монополисти са тия гърмяните и тва си е :crap:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта