Началото, или как се зарибихте с Пл. Колоездене!?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот jd » Сря Ное 12, 2008 1:16 pm

При мен прогресията е следната:
3-4 годишен - руско детско колело "Дружок".

8-9 годишен - BMX от тези сините, дето бяха много модерни на времето. Беше много яко и "много вървеше". Първата ми каска-половинка. Първата ми фрактура с колело (лява китка).

на 15, със първите ми собствено изкарани пари си всех един Cross Leader с в-брейове, двустенни капли. Голяма гордост беше. Тогава всъщност и почнах да карам по планини и гори. Основахме с още няколко съученика клуб по планинско колоездене в Американския колеж. С това колело също успях да се намеля на Витоша и да си счупя ключицата. После пак го карах още, докато не го свиха от мазето.

След Кроса едни приятели ми подариха един руски "Турист", който беше в отчайващо състояние. Следваше тотална реставрация (май само рамката, курбелите, скоростите и задната главина бяха оригиналните). С това колело, което си е градско се качвах и на Витоша нялко пъти и учудващо издържа. В момента си го държа като музеен експонат.

2004 година, март си всех един Drag F4. Почнах да карам по-активно по планините, предимно ХС. През 2005 почнах да чета и мтб-бг,но без регистрация в форума.

Януари тази година - регистрация във форума.

Юли тази година - открих, че челото на Ф4-ката е напукано. Време беше за нова рамка - ht2. Така се започна с ъпгрейд 2008, при който в момента от старото колело са останали предния обтегач и курбелите.

С други думи - карам от малък, а се зарибих да ходя по горите преди около 10тина години ;)
иначе сега съм с гипс от последното падане (да, пак лява китка) ;)
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот sando g » Сря Ное 12, 2008 7:44 pm

Бях четвърти клас и тогава от по-горните класове имаше един Кристиян (по прякор тъпото), който се занимаваше с планинско колоездене. Веднъж видях как разглежда някакви снимки с колела в компютърния кабинет и проявих интерес. Така се запознахме с него. Известно време си говорехме за колела с него, аз го слушах и попивах...
Един ден дойде на училище с колело. Бомба беше първото по сериозно колело, което подробно разгледах и покарах. Хареса ми естествено. Аз тогава имах един гаден Крос Спринтер и въпреки всичко питах ''Тъпото'' дали иска да идем с него на Витоша да видя какво е. Качихме се до междинка на кабинковия лифт с бутане и след това тръгнахме надолу. През цялото време карах много бавно на спирачка и една овладявах колелото :D и малко по малко взехме да ходим там по-често и по-често.
След това(в 6ти клас) си купих един Драг Ф4 и си го кара доста време по Симеоновските пътеки, просто само тях знаех. Година и половина след, като го взех отидох за първи път на Бай Кръстйо с лифта. Хареса ми и продължих да карам там.
След известно време задобрях и буквално е**х мамата на рамката (кубилици и чейнстей) и си купих твърда рамка. И общо взето на това Ц2 се научих на всичко, което знам сега. Развих техника и т.н.
Сега карам Рам Фриирайд и Дънкън Пуси Дърт. Радвам се, че започнах да се занимавам с този спорт, доставя ми удоволствие и смятам още дълго да карам колело. Специални благодарности към човека, коъто ме запали по планинското колоездене!
:beer:
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот ACID BURN » Сря Ное 12, 2008 8:02 pm

.....Хм....интересен въпрос е това!Защото всъщност не мога да определя как съм започнал с колоезденето...Още от малък 5-6 годишен съм карал.Но да кажем така:
2004 се състезавах с шосеен велосипед...е състезавам е доооста силно казано..тренирах в "ЦСКА"-то.И един ден.Карайки си шосейката минах с нея по един черен път.Черен, ма почти като асвалт толкова отъпкан и без никакви камъчета.Тогава реших, че шосето просто не е за мен.И нещото, което ме тласкаше е това, че исках да съм на колело възможно най-скоро!Започнах с ХЦ и досега това е стила, който много обичам, но по стечение на обстоятелствата започнах и да спускам.Направих рекорд за себе си за най-много изминати километри за един ден, но това не мисля, че е нещо с което човек да се гордее.
И сега за мен планинското колоездене е нещо мноооого вълнуващо!
Нещо, което не мога да премахна от себе си, нещо което ме различава, нещо което ме прави щастлив винаги.
Самата мисъл, че ще се събера с хората и ще карам ме радва много, мисълата, че ще мога да почувствам как работи колелото и още много специфични неща.Самото приготовление за каране..все едно да гледаш дете как се радва, че Коледа идва.За мен това е дрогата без която не мога! :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Ozzie » Сря Ное 12, 2008 8:27 pm

Хъмм.. Не съм писал в тази тема...
Сигурно на всички ще им е любопитно да узнаят моята история.
ИзображениеИзображениеИзображение
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот individual » Сря Ное 12, 2008 8:57 pm

Ozzie написа:Хъмм.. Не съм писал в тази тема...
Сигурно на всички ще им е любопитно да узнаят моята история.
ИзображениеИзображениеИзображение

Досещам се за историята на Ozzie-младши, амааа, я да видим к'Фа е и твоята?
Изображение
Аватар
individual
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:51 pm
Местоположение: Варна / Търговище Skype:individual_g

Мнениеот Shady™ » Сря Ное 12, 2008 9:54 pm

Купих си Драг д бомб и исках алуминиеви курбели...после нещо друго, нещо друго, още малко, после почнах и да карам...гледах bender OT Disorder 2..и така...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Foxy_FR » Сря Ное 12, 2008 9:56 pm

Shady™ написа:Купих си Драг д бомб и исках алуминиеви курбели...после нещо друго, нещо друго, още малко, после почнах и да карам...гледах bender OT Disorder 2..и така...

Bender Rulez!!!
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Foxy_FR
 
Мнения: 277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 9:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот Анелия » Сря Ное 12, 2008 10:20 pm

Моята история:
Еп. 1: от първи клас имах Балканче (то кое ли дете нямаше) и съм карала до тийнейджърски години някъде (не помня точно до кога), но само на село, тъй като в града е опасно за едно дете, поне според майка ми.
Еп. 2: не бях се качвала на колело с години докато на един пикник един познат не дойде с негоото Онтарио ТЕ. Аз му поисках да покарам и се качих съвсем замалко, тъй като ме беше страх да не се изтърся и да потроша на човека колелото.
Еп. 3: Споделих плахо на мъж ми, че ми е харесало и че искам колело. Той пък с всичкия си ми уйдиса (ех, че хубава дума) на акъла :crazy: и се нави даже повече от мен. Аз не бях убедена колко ще карам, защото ми са известни поне 1000 души, които имат новички колела, покарани 3-4 пъти и прилежно прибрани на тавана/в мазето. Заради това и не инвестирах много пари в колелото, а си взех Хакер. Ако знаех колко ще карам (от пролетта съм минала над 3000 км, което си е повече от колата ни), щях да си взема нещо по-свястно. Но както казва .... (мхм, дали беше Антарес) в една друга тема, навярно е по-добре да свикнеш да караш на някакво по-кофти колело, да свикнеш да се оправяш с недостатъците му и тогава да си вземеш по-добро.
Нещо като заключение: Не бих казала, че мога да карам колело, но пък мога яко да въртя педалите. не знам даже дали някога ще се науча... Моля, не ми се смейте, но все още слизам от колелото, ако трябва да кача някой по-висок бордюр. Важното е, че ужасно много ми харесва, то си и личи по изминатите километри, по това как използвам всяко щастливо стечение на обстоятелствата (свободно време, климатични условия и компания) и вече съм подкарала колелото, по стотиците ми вече мнения в този форум :^: и ...охх много дълго стана, няма да отегчавам уважаемите читатели :rofl:

Ozzie написа:Хъмм.. Не съм писал в тази тема...
Сигурно на всички ще им е любопитно да узнаят моята история.

:popcorn:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Мнениеот EmZo » Чет Ное 13, 2008 2:19 am

gofren написа:станах на 20 години взех една работа изкарах пари ... и си купих колело. незнаех как да го карам дори, но ми беше ясно че скоро ще се науча.


Много тъжно и много интересна история като цяло. :crap:

@TheAnimal Ти наистина ли си от Зверино? Ние почти при всяко каране минаваме от там. Може да пием някой път по кола на кръчмето на моста, а може и да покараме. :nuts:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Deadmau5 » Чет Ное 13, 2008 10:12 am

Моята история е кратка. Всичко започна преди две години, когато с един приятел решихме да си направим разходка до хижата във Враца. Отидохме постояхме малко наслаждавахме се на гледката към града. Когато решихме да си ходим, аз видях една пътечка и реших да слезна по нея с тогавашното ми колело Cross Speedster, за жалост по пътечката се спуснах сам. След спускането много се изкефих, макар и да се движех с 10-15км/ч и след един ден пак отидох на въпросната пътечка, и така ми стана навик. След това постепенно започнах да се запознавам с байкарите от града, те ме водеха на нови пътеки. И до ден днешен вече горе доло знам всички пътечки във Врачански Балкан.
Аватар
Deadmau5
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1058
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 8:19 am

Мнениеот TheAnimal » Чет Ное 13, 2008 10:27 am

EmZo написа:@TheAnimal Ти наистина ли си от Зверино? Ние почти при всяко каране минаваме от там. Може да пием някой път по кола на кръчмето на моста, а може и да покараме. :nuts:

не от София съм, но Зверино и Краводер са ми едни от любимо-звучните имена на села :^:
но това не пречи на пролет да покараме в района :beer:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Мнениеот Дизел » Чет Ное 13, 2008 10:59 am

Няма да се връщам твърде назад във времето на разните балканчета, школници, жабки и даже пеперудки, щото ще стане много мемоарно, но по планинското колоездене се запалих по следния начин.
Карах едно китайско недоразумение, което приличаше (но само на вид) на МТВ, докато в един момент на яко набиране на педалите, фрайлауфа изпусна и аз си забих със засилка муцуната на асфалта. После болници, това онова, но междувременно ме хвана яд на тъпото колело и реших да си вземе нещо по-истинско. Взех си, нещо уж по-истинско и щях да съм доволен, ако един колега, с голям опит с колелата (състезания, ТрансАлпи, но също и опитен механик) не започна да ме открехва лека полека. Така осъзнах, че "истинското" колело, което бях купил, всъщност е много далече от истината. Започнах да чета, да човъркам сам, да сменям това и онова, докато накрая стана наистина добро колело. Междувременно въртях доста и педалите и така...
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Мнениеот taurus13 » Пет Ное 14, 2008 12:13 am

Абе гледам един грозник всяка вечер как го зарибяват, като отпървом му късат снимката на любимата, та да няма за кого да плаче и да може да обикне истинския спорт и после го качват на едно колело с две по-малки отстрани и го засилват по баира :D А..да и за да притъпят всякави желания за съпротива го наливат с някава кафява пенлива течност.
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Мнениеот flex » Пет Ное 14, 2008 11:51 am

От малък когато карах балканче което ми взеха от ръцете в морската градина и заради това ядох доста сериозен бой. Малко хора имаха планински велосипеди повечето караха BMX от типа "Внимание проблем - БМХ-а е под мен". Още тогава исках да карам където другите не могат и да съм далеч от тях защото повечето дечица от махалата бяха малки изродчета а сега са по-затворите. От тогава не бях карал докато сам не си закупих велосипед.
Chuck Norris smells what the Rock is cooking... because the Rock is Chuck Norris' personal chef.
Аватар
flex
 
Мнения: 736
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 9:21 am
Местоположение: /dev/zero

Мнениеот taurus13 » Пет Ное 14, 2008 10:35 pm

Да бъда малко сериозен и да споделя и аз....ми мойте родители са бивши алпинисти и все ни мъкнеха по планини, но аз никога не го разбрах това нещо "туристунгерството" и все ходех и си мечтаех да можеше сега с колеоото ей така от тук...по тази пътечка, през онази горичка и така.... Иначе в София не слизах от колеото - то ми е любов от първото качване на един "Школник" За съжаление трябваше да минат години за да се появат тези високо-технологични байкове които сега децата приемат за даденост. Сега съм на 36 и слушайки как тревата хруска под гумите, се връщам в онези детски години и се чуствам щастлив, че детските мечти се сбъдват....и ми се кара и ми се кара и го сънувам това каране. Не искам Лондон, не искам Ню йорк, не искам скъпи коли и др. простотии - искам да мина по всички ония страхотни красиви планински пътеки с колелото си. Това е единственото нещо което ме прави ама наистина щастлив. Да не говорим че успях да съчетая с това и другото си детско увлечение - фотографията.
Ако мога да надзърна само за миг 100 години напред, бих искал да видя байковете на бъдещето....(надявам се да нямат двигатели).
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Началото, или как се зарибихте с Пл. Колоездене!?

Мнениеот ALEX » Вто Ное 18, 2008 7:01 pm

Трима приятели ме заведоха на едно кално "трасе" в гора - предимно спускания със малки леки изкачвания. Спуснах го като пенсионер (супер бавно). След това продължихме да ходим там и така.

Второстепенна информация :
Велосипед : Cross Apex - ефтина окомплектовка.
Протектори : не.
Карах седнал и се чудех как не падам с главата напред. Дълго продължих да си карам така. По късно, след един стръмен наклон, паднах и ми обясниха, че трябва да съм изправен.
Колоезденето в града уврежда сърцето
http://www.varnacity.info/search.php?pa ... w&nid=1800
Маска за колоездене против вредни газове?Kъде се продава?|Велосипед за всякакъв терен?
Аватар
ALEX
 
Мнения: 80
Рейтинг: 960
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:56 am
Местоположение: Варна Varna /Skype име: Acisor

Мнениеот vlassadar » Пет Ное 21, 2008 3:51 pm

Не знам дали първо проходих или първо прокарах, защото първото нещо с педали беше една "формула"-количка с педали, после минах през цялата верига - триколка, колелце с помощни колела, балканчета... С това балканче съм ходил до Самоков покрай язовира, как съм го правил не знам, но също и ходих с рейса до Алеко и оттам само по пътя. Изживяването беше страхотно, въпреки силния сърбеж в задните части след всички тия павета. Миришеше силно на изгоряло масло от контрата, което просто ми харесваше, нямаше друг вариант да го "запаля". После тази ера отмина и дълго нямах колело. В това време започнах да разучавам пътеките и маршрутите по Витоша. Без карта, без план. Така заобичах и планината. После всичко се сля в едно, когато навлязоха байковете, и сега вече всичко си е на мястото :)
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот dob » Пет Ное 21, 2008 7:05 pm

съквартирантите :dunno:
automatic crystal remote control
they come to move your soul
Аватар
dob
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1413
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 2:03 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот n3k01 » Пет Ное 21, 2008 11:27 pm

Не се бях качвал на колело 7 8 а можеби 9 години.Излиза оферта за едно хубаво колелце(мека рамка),хубава сглобка.Качват ме на Витошата ,заобиколна лале и аз се пускам кат пенсионер(супер бавно),стигаме до междинката на кабинката и другите викат аиде още едно,а мене ме боли сичко едвам се държа на колелото,ма кво да правя качвам се.Е добре че ме светнаха пичовете да зема да пусна малко спирачките на тия камъни дет ми се струваха по-големи от гумите ми :rofl: да отпусна малко краката и като минах някво разстояние,спрях видях какво сам минал и си викам бааааа,и от там на долу ебати кефа.Та от тогава до сега всеки удобен случаи сам някаде по планината с колелецето :^:
n3k01
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 4:43 pm
Местоположение: софия

Мнениеот kikon » Съб Ное 22, 2008 8:39 am

TheAnimal написа:Случи ми се тази година, не бях карала колело от 8-10 години. В средата на лятото взех колелото на един приятел, пребих се на два пъти, то не беше фронтфлип през кормилото, влачене по земята, ожулвания ейй голям кеф. Казах си: това ще да е моя спорт за безснежните дни...ииии месец по-късно вече станах горд собственик на първото ми колелце :^:

Хаха и при мен беше подобно :beer: Само че реших, че е по-добре да се пребивам на собствено колело все пак :D И си казах, че аз такива откачени неща няма да правя никога :rofl:
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Мнениеот lowriders » Съб Ное 22, 2008 8:50 am

Бях 5 клас когато се запалих по планинското колоездене.Една вечер случайно бях гледал "шоуто на слави" и видях Димитър Гайдов от отбора на ram bikes(тогава естествено незнаех как се казва и че съществува такава марка за колела)и видях как започна да говори за новия модел на ram.Понеже никога не бях виждал такова колело ми беше много интересно.2005 си взех drag the bomb което ми беше първото сериозно колело.Тогава един ден с един приятел отидохме на витоша.Качихме се до междинната като бутахме.Спуснахме се надолу и на мен ми беше много кеф.От тогава много ми хареса и започнах да карам активно.2007 започнах да чета във mtb-bg.2008 май месец си направих регистрация.Началото на 2008 си взех scott voltage yz1.Започнах да си подобрявам техниката на каране.Септември тази година продадох скота и сега чакам да дойде лятото,за да си купя рамка scott gambler.Това е много готин спорт и се радвам,че се запалих.
Аватар
lowriders
 
Мнения: 376
Рейтинг: 1130
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 9:14 am
Местоположение: гр.София,кв.Надежда-2

Мнениеот Ozzie » Съб Ное 22, 2008 2:18 pm

Защо си мисля, че Митко Гайдов гостува на Слави през 2006-та година? Изображение
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот SilverWolf » Нед Ное 23, 2008 12:52 am

Как съм се зарибил със колелета, ами аз си карам колело още от малък (както всяко нормално дете). Интересното при мен беше че единствен аз гледах възможно най малко да карам по асфалта, постоянно карах из напоителния канал на село (срещу течението), после едно лято дойде баща ми с едно колело Бианчи или нещо подобно. Знам само че е много тежко 25 кг 100% ги има. Та с него на другото ми село ходих в планината и се спусках по шишарките(със гладки гуми и в-брейк), всеки път като слезнех най-долу краката ми трепереха. Та това с новото колело се случи...не помня преди 4-5 години, та от тогава се мъча с него. Преди 9-10 месеца спуках една от гумите и го оставих у братовчед ми уш че ще дойда някой ден да му оправя гумата. Но бях толкова отчаян от това колело и ме караше да се чувствам толкова зле че в крайна сметка още не съм отишъл. На 14-ти септември тази година отидох в Стара Загора за годишнината с приятелката ми, там един мой голям приятел който работи цяло лято и си беше изкарал много пари, и съответно имаше страшно Ц2. Та отидох аз там и реших вечерта да обърна малко внимание и на него, и отидохме с нея да се видим с него и приятелката му в един парк. Той беше с колелото но беше тъмно и аз неможех да го видя в детайли(не че бих разбрал нещо). Помолих го да покарам малко и той ми позволи, беше любов от пръв поглед или по точно първи 100 метра. Толкова стегнато, леко и удобно. Просто бях поразен. От тази вечер нататък не сприрах да говоря за колелета, дори приятелката ми ми се беше разсърдила защото само за това говоря. Бях много зарибен, не излизах от този форум, боляха ме очите всяка вечер от четене на теми. НО нямах пари. Имах само някъкви 20 лв и нищо повече. Намерих един интересен човек който продаваше Клаймър евтино с готини части и просто не спирах да си мечтая за него. И един ден отидохме с баща ми до местния магазин за колелета чиито собственик баща ми познава, той му обясни че от старото ми колело нищо не става и това което съм си харесал е много добра далавера. Баща ми беше доста скиптичен (българина го боли най-много по джоба), но се съгласи да ми даде 350 лв. при условие че за Коледа, Рожденният ми ден (28.12) и Нова година няма да искам нищо. Аз бях толкова ентусиазиран че веднага се съгласих. Същата вечер писах на въпросния продавач, но за мое съжаление той се отказа от това да продава колелото. :( На другия ден се събрах със другите байкъри от Казанлък и отидохме уш да си взимам Онтарио на изплащане защото СТРАШНО много ми се караше а само за това имах пари. Оказа се че магазина точно тази събота не работи. После намерих един СТРАШНО точен човек от софия който ми продаде рамка Ассаулт. След това купих вилка Дуро от един приятел, после каплите нови и курбели от гореспоменатия ми приятел с Ц2. Така вече от 3-4 седмици имам байк. Основно карам сам но не е голям проблем за мен :) Даже вече успях да направя една ужасна човка но всичко е наред :)

Благодаря за вниманието :)
Аватар
SilverWolf
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 3:08 pm
Местоположение: Kazanluk

Re: Началото, или как се зарибихте с Пл. Колоездене!?

Мнениеот roshaw » Чет Ное 27, 2008 10:16 am

Айде народеееее!

Имам село (намира се над Маджарово - Черничино) и там като се научих да карам оранжевото Балканче всеки ден ходихме по едни черни пътища и горички с братовчеди разни и приятели. Ефекта беше, че после баща ми сменяше спици през една седмица, 'щото бяхме набарали един участък, в който имаше много (че и достатъчно големи) камъни по нанадолнище. Перфектно да похвърчиш малко.

Няколко години по-късно с двама приятели (пак със същото балканче) направихме 66 километров пробег с колелата от Крумовград до селото ми и обратно като в едната посока е почти само нанагорнище, поради което успявахме да забележим всяка къпина, която беше изяждана едва ли не с корените и тръните.
Интересно, че на връщане нищо не видяхме, ама то с тая скорост :)

После доста години си мечтаех за колело, ама пусто като все нямаше пари за такова. Та накрая преди 3-4 години като работех в Хасково се появиха малко парички, с които си взех Drag-чето. С него всеки ден на работа, докато .....

Един ден влизам аз в mtb-bg и установявам, че Байкария ще правят някакво каране из Източни Родопи. Ухаааа! Толкова се бях зарибил, че въпреки късното ми тръгване, се присъединих към групата наполовината преход. После китари работи, каране, Перперикон, Маджарово и т.н.

Та от тогава все ме гложди и за жалост имам все по-малко време за каране вече ... да му се не види! :V:
Изображение
Аватар
roshaw
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:42 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Началото, или как се зарибихте с Пл. Колоездене!?

Мнениеот ivo_bpfc » Чет Апр 02, 2009 12:02 pm

Мен специално ме зариби един мои приател който кара от дълго време.Отидох с него на Тепето в Пловдив.Гледах го към 15-20 мин и се махнах защото толкова много се изнервих защото те карат,а аз не :D :lol2: и така започна всичко :beer:
В Пловдив Имаме Правило-Навънка Говорят Неправилно!!!

[img] http://www.niksen.hit.bg/bulgaria20nad20vsi4ko.jpg [img]
ivo_bpfc
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 9:19 pm
Местоположение: Майка България!!!!

Мнениеот Lilly » Съб Апр 04, 2009 5:46 pm

Ами... Благодарение на Павел (gdude) започна всичко :) :) :) Неговото даскало беше в същата сграда като моето и там се запознахме. Тогава карах едно спринтче и всички колела ми изглеждаха еднакво.. Както и да е де, но той ме зариби много, вече не помня с чар ли успя да го направи или с умения :D и оттогава всеки ден на байка :popcorn: Благодаря ти, Павка! :)
Аз като говоря, не приказвам...
Аватар
Lilly
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1457
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 5:52 pm
Местоположение: София

Re:

Мнениеот Editor » Съб Апр 04, 2009 8:47 pm

kikon написа:
TheAnimal написа:Случи ми се тази година, не бях карала колело от 8-10 години. В средата на лятото взех колелото на един приятел, пребих се на два пъти, то не беше фронтфлип през кормилото, влачене по земята, ожулвания ейй голям кеф. Казах си: това ще да е моя спорт за безснежните дни...ииии месец по-късно вече станах горд собственик на първото ми колелце :^:

Хаха и при мен беше подобно :beer: Само че реших, че е по-добре да се пребивам на собствено колело все пак :D И си казах, че аз такива откачени неща няма да правя никога :rofl:

Така , така .....А за истинските виновници няма да споменеш, а? :D
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Началото, или как се зарибихте с Пл. Колоездене!?

Мнениеот kikon » Съб Апр 04, 2009 9:38 pm

Така е, първи беше Stancho, след това вие, а след това почти целия форум... трябва ли да изпадам в подробности? :wavey:
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Началото, или как се зарибихте с Пл. Колоездене!?

Мнениеот IVO Jordanov » Съб Апр 04, 2009 11:43 pm

kikon написа:първи беше Stancho, след това вие, а след това почти целия форум... трябва ли да изпадам в подробности?


това извадено от контекста как звучи :D
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Началото, или как се зарибихте с Пл. Колоездене!?

Мнениеот Prey » Нед Апр 05, 2009 1:40 am

:offtopic: Научих се да карам колело :banghead:
Почнах да ходя с баща си по ХС преходи когато бях на 8-9 години.
:stupid:
Аватар
Prey
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1812
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 8:14 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kaliopo, satzata и 139 госта


cron