Как се храните??

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Как се храните??

Мнениеот AmaTamA » Съб Яну 24, 2015 4:01 pm

човек е това което яде ! :liplick:
AmaTamA
 
Мнения: 84
Рейтинг: 933
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 5:01 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот connann » Нед Фев 08, 2015 7:17 pm

Ето една хубава закуска :agree:

От предната вечер 100гр. хубаво измита грухана пшеница се залива в 0,5 или 1 литров термос с вряла вода. На сутринта водата се изсипва и се изпива на гладно половин - един час преди закуска. Към житото може да се добави мед, орехи, лимонов сок, канела и е готово за ядене :)
Аватар
connann
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 12:39 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Чет Фев 19, 2015 10:48 am

Злоупотребявам с мед :D

@connann добре звучи закуската ти, особено ако се добави и едно динозавърско яйце :8D:
а тая вода защо я пиеш?
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Как се храните??

Мнениеот windv » Чет Фев 19, 2015 11:47 am

natalito написа:а тая вода защо я пиеш?


О топлата водица е ключова в началото на деня, да избистри нещата:) Направо ти активира цялото тяло. Някои хора дори просто топла водица или си медец слагат или лимон...Аз и топла отввара от билчициц сутрин вкарвам...И това сичко дори да не е водата, в която е киснато нещо.

А медецааа...откакто си посадих два кошера на двора, ми е много благо:) ням ням.
Пчелните ухапвания също се пристрастих към тях...редовно по някоя доза пчелна отрова влиза добре ехехехе. :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот evin » Чет Фев 19, 2015 12:05 pm

Голяма чаша вода/чай без захар и мед на гладно сутрин (500 мл) задейства метаболизма и после бързо изгаряш закуската

Медът е много полезен, спор няма, но с напитка и на пълен стомах. Бабешката рецепта "1 лъжица мед на гладно" е смърт за стомаха и води до гарантиран гастрит и язва - консултирайте се с кой да е гастроентеролог. Същият ефект има и шоколад на гладно, особено с лъжица от буркан.
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Как се храните??

Мнениеот Vorac » Чет Фев 19, 2015 1:41 pm

И аз задължително пия по чаша вода сутрин, обаче газирана и с хмел.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Чет Фев 19, 2015 2:11 pm

Аз питам конкретно за тази вода, в която е кисната пшеницата. :agree:

windv написа:А медецааа...откакто си посадих два кошера на двора, ми е много благо:)

охоо, задели едно бурканче за мен, наиш къв съм фен на таз благина :look:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Как се храните??

Мнениеот connann » Чет Фев 19, 2015 8:24 pm

natalito написа:@connann добре звучи закуската ти, особено ако се добави и едно динозавърско яйце :8D:
а тая вода защо я пиеш?

Това всъщност е рецептата за т.н. житен режим, който се прави всяка година през м. февруари. Целта му е пречистване и духовно извисяване. :dontknow:
Аз, като не толкова извисен :look: , закусвам с това понякога. Идеята, според посветените, е, че лимецът или житото е растение, което доброволно се е жертвало да бъде храна. Във водата от житото се отделя огромна енергия и за това се пие. На малки глътки, защото енергията се възприема през небцето, не през стомаха. На сутринта водата далеч не е топла, по-скоро е със стайна температура. А се пие половин час преди ядене, за да не разрежда стомашните сокове и да развали храносмилането. За няколко милилитра стомашен сок трябва да се филтрират десетки литри кръв, а това е излишен разход на енергия, особено за спортисти. Поне така казват ...

Или с две думи: и водата струва пари, за това се пие :D :agree:
Аватар
connann
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 12:39 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Съб Фев 21, 2015 4:42 pm

Vorac написа:И аз задължително пия по чаша вода сутрин, обаче газирана и с хмел.


Някой пият кафе/чай аз пия биричка. Не ми се разхлопва сърцето и ми е спокойно цял ден. За по продължителен ефект се предпоръчва повече от една доза. :beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Съб Фев 21, 2015 8:37 pm

ЧестоНеадвкватен написа:
Vorac написа:И аз задължително пия по чаша вода сутрин, обаче газирана и с хмел.

Някой пият кафе/чай аз пия биричка. Не ми се разхлопва сърцето и ми е спокойно цял ден. За по продължителен ефект се предпоръчва повече от една доза. :beer:


Ама с или без л-карнитин :lol:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Как се храните??

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Фев 22, 2015 4:42 am

natalito написа:Ама с или без л-карнитин :lol:


С нацепин! :roll2:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Вто Фев 24, 2015 12:35 pm

Има си теми за градусите и стимулантите. Ако може в тази да обсъдим нещо по-практично, като например т.нар. воинска диета. Пробвал ли я е, практикувал ли я е някой от четящите тук. Ако може да сподели някакви пинизи :).
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Как се храните??

Мнениеот i love bikes » Вто Фев 24, 2015 12:48 pm

@natalito Ако говориш за хранене веднъж дневно - правил съм, но не виждам някакъв особен смисъл, нито по-различен резултат.
Като цяло е трудно да се пазиш да не качиш мазнини, защото когато дойде момента за ядене бях доста гладен и локумо поглъщах. Четох, че много хора почват да ядат повече от колкото е нужно и накрая коремче.
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Re: Как се храните??

Мнениеот Vorac » Вто Фев 24, 2015 2:24 pm

natalito написа:Има си теми за градусите и стимулантите. Ако може в тази да обсъдим нещо по-практично, като например т.нар. воинска диета. Пробвал ли я е, практикувал ли я е някой от четящите тук. Ако може да сподели някакви пинизи :).


Един колега в офиса е пробвал/чел. Идеята била, че до обед изгаряш/изхвърляш "токсините" (и после се храниш).

Другаде спък съм чувал, че основното й предназначение е за хора, които нямат време за хранене :dontknow: - ставашсутрин, тренираш, обядваш, почиваш, тренираш, спиш. Нещо такова

Аз пък като ме домързи да закусвам и вечерям, а само се насвиня на обед, хич не се чувствам добре, даже и да е с някакви готвени манджички.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Как се храните??

Мнениеот moridinbg » Вто Фев 24, 2015 6:03 pm

житото е растение, което доброволно се е жертвало да бъде храна. Във водата от житото се отделя огромна енергия и за това се пие. На малки глътки, защото енергията се възприема през небцето, не през стомаха.


Изображение
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Вто Фев 24, 2015 6:23 pm

i love bikes написа:@natalito Ако говориш за хранене веднъж дневно - правил съм, но не виждам някакъв особен смисъл, нито по-различен резултат.

Ами да, за това става въпрос. А идеята е, че гоня "независимост". Но не искам това да е за сметка на състоянието ми. Искам да съм супер куул :lol: цял ден.

i love bikes написа:Като цяло е трудно да се пазиш да не качиш мазнини,

Мазнините ги регулирам със слайдерите мед и алкохол. Очаквам да не е по-различно. :)
Но как да изкарам цял ден и как вечерта да изям цялото необходимо количество. :dontknow:
И това да става естествено некак си. Та за това питам за инфо от първа ръка. Иначе попрочетох.

Vorac написа: ставаш сутрин, тренираш, обядваш, почиваш, тренираш, спиш

а ако и някой ми плаща за това :8D:

Не, всъщност в случая, за който питам, храненето е преди съня, не по средата на деня. :agree:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Как се храните??

Мнениеот connann » Вто Фев 24, 2015 7:05 pm

Според някои най-добре е да се яде веднъж на ден. Който не може - по два пъти. Така вътрешностите имат време да си почиват и възстановяват. Ако се руча по цял ден :D смляна и не смляна храна се омесват, стават разни химии и ферментации и човек се натравя постепенно, както и околните в стаята :D
Но хората са различни - някои издържат на такъв режим, други - не и трябва да положат усилие, за да го постигнат.

Ако една диета/начин на хране не му идва на човек от вътре, по-скоро може да навреди. Всичко трябва да се прави с положителна емоция. И е хубаво да се яде само през светлата част на денонощието - след изгрев и преди залез.
Аватар
connann
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 12:39 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот i love bikes » Сря Фев 25, 2015 1:30 pm

natalito написа:Не, всъщност в случая, за който питам, храненето е преди съня, не по средата на деня. :agree:


Абсолютно вярно и за това исках да ти обясня сега.

Идеята е да приемеш нужното ти по принцип количество мазнини, протеини и въглехидрати, в едно ядене. Бях структурирал режима така че тренирах вечер след като приключа с дневните занимания и вечерях непосредствено след това. Първо, защото е важно след тренировка да се хапне, второ, че най-доброто време за това е вечер за да използваш съня за максимално възстановяване и зареждане за следващия ден.

Като човек, който винаги закусва, не съм имал проблем да превключа буквално веднага на 'войнския' режим. Нямах и проблеми да продължавам да ям така, просто психологически не се справях с това да ям нужното количество, а не повече. (за това беше и коментара ми за мазнините, които можеш да натрупаш лесно с този режим, ако не внимаваш. От това се оплакват и доста хора)

Лично мнение, този режим не носи положителни страни за мен. Това не значи, че не трябва да се пробва, даже те съветвам да го направиш, защото ако не опиташ няма как да знаеш.
Това, което най-много е давало ефект при мен е НВ-ВМ, от тогава са ми и най-силните физически постижения (на колело или не). Но пак, зависи от човека и начина на живот. В момента не съм на НВ-ВМ, защото е трудно да го спазя. А не си ли стриктна, то няма как да постигнеш добър резултат, независимо за какъв начин на хранене става въпрос.

Има вариации на войнския режим, като например: 6 дни да ядеш нормално, а произволен един ден от седмицата да ядеш веднъж и то вечер.

Надявам се да съм ти полезен с този отговор. :)
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Re: Как се храните??

Мнениеот zImage » Чет Фев 26, 2015 10:57 pm

При по-активен спорт ми изглежда много трудно да изям достатъчно храна, ако се храня само веднъж на ден. Имам предвид ако ти трябват над 3000 ккал на ден и говорим за естествени, не твърде преработени храни. Само за илюстрация: 3000 ккал = 42 яйца или 3.5 кг варени картофи или 8 кофички кисело мляко и т.н. трудни за изяждане наведнъж неща. Аз например през последните няколко седмици консумирам към 2700 ккал на ден и губя тегло.

Иначе intermittent fasting диетите (към които мисля спада и warrior diet) си имат своите положителни страни – напр. т.нар. автофагия, която се задейства типично след 12-16 часа без храна. Ако не ти трябва супер много енергия (активно спортуващ) intermittent fasting 1-2 пъти седмично е добра идея.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот vpravov » Пет Фев 27, 2015 1:02 am

natalito написа:Искам да съм супер куул цял ден

"Белия прах" е доста скъп :D
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Как се храните??

Мнениеот EmZo » Нед Мар 15, 2015 11:53 am

natalito написа:Злоупотребявам с мед :D


Дефинирай "злоупотребявам". :D Интересно ми е, защото и аз съм пристрастен към тази благина и някакви хора ми казват, че прекалявам. Като цяло нормата ми е около буркан ан седмица, което според мен си е напълно нормално и е далече от много. Но пък меда който си взимам от един местен производител е толкова благ, че последния буркан си го взех в четвъртък, а сутринта погледнах, че вече е малко под половината. :D
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Как се храните??

Мнениеот windv » Нед Мар 15, 2015 12:24 pm

EmZo написа:
natalito написа:Злоупотребявам с мед :D


Дефинирай "злоупотребявам". :D Интересно ми е, защото и аз съм пристрастен към тази благина и някакви хора ми казват, че прекалявам. Като цяло нормата ми е около буркан ан седмица, което според мен си е напълно нормално и е далече от много. Но пък меда който си взимам от един местен производител е толкова благ, че последния буркан си го взех в четвъртък, а сутринта погледнах, че вече е малко под половината. :D



това с меда , то като и вс друго, си е до всеки организъм за него си. С жена ми с ядеме медец , но сме двама и за около 10дни оправяме 1 буркан.
Имам приятели, при които проблема беше с алергични реакции и една чудна случка, когато си забърка мега мощна комбинация от мед и пчелен прашец. Та той съвсем спокойно си ги хапваше и двете по отделно в някакви по-леки количества ,но от съчетанието им се случи много груба реакцийка алергична. Та при теб това явно няма да е проблем, но при вс положения е много това дето казваш като количество. И аз се имам за медояд любител на пчелните произведения, особено като са си от мойте пчели и като знам колко ме жилиха докато го събирам, ама главно в чая си го слагам и когато ям разни каши от овесени ядки или попарка.
Сигурно би било проблем с теглото при хора, които всичко им се лепи...И при всичко положения, както казваш от пчелар, който познаваш и знаеш че не ги храни със захар. щото тва е като да пиеш мляко от супермаркета от анаболни крави. Демек няма нищо полезно в него. Също и мед от супермаркет, особено вносен е абсолютно безсмилено според мен да се купува.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот EmZo » Нед Мар 15, 2015 12:58 pm

Ами аз си взимам меда само от един пчелар, който има вид на пурист в това отношение и изглежда читав, но човек никога не знае. Просто по-вкусен, ароматен и сладък мед от неговия не съм опитвал до сега, особено липовия. Та чак почвам да изпитвам съмниния вече. Онзи ден докато си взимах поредния буркан една жена преди мен спомена, че те пътувала много и си взимала мед от различни места, но този бил най вкусния.
Физически се чуствам добре, килограми не качвам за сега, хапвам го сутрин за закуска с домашен соден пълнозърнест хляб и вечер в комбинация с кисело мляко и банан, която предпочиам пред всички виодове готови десерти сладки вафли и т.н. Просто ми е в пъти по-вкусно и въпреки ежедневната консумация не може да ми писне :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Нед Мар 15, 2015 9:04 pm

EmZo написа:
natalito написа:Злоупотребявам с мед :D


Дефинирай "злоупотребявам". :D Интересно ми е, защото и аз съм пристрастен към тази благина и някакви хора ми казват, че прекалявам. Като цяло нормата ми е около буркан ан седмица, което според мен си е напълно нормално и е далече от много.


За седмица е добре. Злоупотребата е за 3-4 дена :8D:. Ама сега го карам малко по-спокойно. Всъщност то и на седмица е много, ама . . . много на душманите :D
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Как се храните??

Мнениеот zImage » Нед Мар 15, 2015 10:24 pm

Възможно ли е да се използват мазнините като основен източник на ернергия? За мен отговорът е съвсем очевидно да, тъй като въглехидратите съставляват по-малко от 20% от храненето ми в зависимост от това дали и как точно тренирам. И така вече 10 години. Но ето и едно добре проведено изследване, за да не караме само на анекдоти:

http://www.bengreenfieldfitness.com/201 ... ou-burn-2/

Пълните резултати ще се публикуват по-късно през 2015, но началните данни са многообещаващи :idea:
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Нед Мар 15, 2015 10:52 pm

zImage написа:Възможно ли е да се използват мазнините като основен източник на ернергия?

След всички материали, които изчетох съмнение за това, че могат, нямам. Дори и в някакви много кратки пероди от по няколко дни пробвах НВ-ВМ и определено няма аналог. Само дето ми е толкова трудно да спазвам подобна диета, поне за момента, че няма накъде.
Благодаря и на теб за линковете, които пускаш :agree:
Ама както се разбира, ние тоя мед не го ядем, за да черпим енергия, а защото сме пристрастени :8D:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Как се храните??

Мнениеот zImage » Нед Мар 15, 2015 11:27 pm

natalito написа:Ама както се разбира, ние тоя мед не го ядем, за да черпим енергия, а защото сме пристрастени :8D:

А, аз това не го пуснах като контра-аргумент на меда — просто се ъпна темата и се сетих за въпросното FASTER study.
Бтв, определено количество мед в добре подбрани моменти може да се мушне без кой знае какви странични ефекти. Доста зависи от контекста...
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот windv » Нед Мар 15, 2015 11:59 pm

пък ей така ръжта , утре ще стане на боза и кекс :spiny: :spin:

http://media.snimka.bg/s1/4396/035035636-big.jpg?r=0
Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот connann » Пон Апр 13, 2015 7:43 pm

zImage написа:
http://www.bengreenfieldfitness.com/201 ... ou-burn-2/

Пълните резултати ще се публикуват по-късно през 2015, но началните данни са многообещаващи :idea:


zImage, много хубав линк! Бях си го запазил, за да го прочета и осмисля, когато имам повече свободно време. Най-после някой да направи истинско изследване за влиянието на НВ ВМ диета върху спортната форма. За съжаление, след като я прочетох, останах разочарован.

В статията се разказва как са проведени серия от тестове, които да докажат, че диетата превръща човек в машина за горене на мазнини.
Като начало, този тип изследвания се правят от десетилетия. Дори и в България се води статистика от 70-те години. Особеното тук е, че обектът е на специална диета.
Това изследване е правено 2014 февруари - преди повече от година, не мисля, че статията ще бъде тепърва обновявана с по-пълни резултати. В началото пише, че са изследвани цяла група добре тренирани спортисти, разделени на две групи на ниско и високо въглехидратна диета. Тук са публикувани текущите резултати на само един човек. Няма направено изследване преди започването на диетата, за да се установи влиянието и. Не е казано и каква спортна подготовка се води - все пак храненето е само един от факторите за развитие.

За първия тест - VO2max.
Ben Greenfield /авторът на статията/ казва, че започва значително увеличаване на въглехидратния обмен само в последните две минути от 12 минутния стъпаловиден тест. Това изобщо не е така. Колонка RER показва линейно увеличаване на използването на въглехидратите. Коефициент 0,70 означава горене на мазнини, 1,00 - въглехидрати /0,84 - протеини, но те се използват само, ако няма друго, а и тогава се гледа азотния баланс, за което и си събира урината/. Така че тук не се вижда някаква разлика от стандартните стойности за всеки друг.
VO2 result


3 часов маратонски тест.
Не знам какво е очаквал да види от този тест, който освен това е направен неправилно, защото липсва факторът мощност. Мощността определя от къде ще дойде енергията - при ниска мощност от мазнините, при по-виска - от въглехидратите, при още по-висока - от креатинфосфата. На практика всяко равномерно натоварване с продължителност над 30 минути е за сметка на мазнините. Дебел маратонец няма.
За сравнение на 12 минутния тест с увеличаваща се интензивност се видя, че си гори въглехидрати като пич!

И защо, по дяволите, след като го направиха като игленик и му източиха толкова кръв, нито веднъж не показа какви са стойностите на лактата - основен показател за тренираността и използването на въглехидратите! Можеше просто да направи един стъпаловиден тест до отказ, да покажат как му се увеличава лактата и къде от VO2 max му е прагът на анаеробния обмен, да го сравнят с други и щеше да стане ясно всичко.

Не се споменава тази диета за какъв тип натоварване е подходяща. Ако е маратонско - ОК, тежести - може би, там се разчита главно на КрФ. Но какво правим, ако човек се занимава с футбол, баскетбол, бокс, спринт на 200 или 400м? Мазнините не могат да осигурят достатъчно енергия за толкова кратко време. Поне не е направил тест, който да го докаже.

Друго - направиха му биопсия, за да докаже, че гликогенът му се възстановява. От какво да се възстановява, след като твърди, че използва само мазнини за енергия?! И за това не са публикувани резултатите от пробите. След като е изтърпял тази касапница, да му бяха направили и изследване какъв тип мускулатура има - с преобладаващи бели или червени мускулни влакна. Това също е много важен фактор - червените мускулни влакна имат повече митохондрии и е нормално да усвояват добре мазнините. Но какво правят хората с преобладаващи бели влакна? Щеше да е хубаво и това да се включи в теста.

Никъде не е дадено какъв му е пулсът, по-надолу в коментарите Ben казва, че е около 10-15 /предполагам, че това са удари за 10 сек/, което е доста слаба интензивност. От всички коментари под статията намирам само два смислени и в единия се твърди, че е бягал слабо. Не съм маратонец и не мога да преценя дали е така.

Не разбирам, защо са се захванали с такова сериозно и полезно изследване и са го направили толкова посредствено. Може би е само реклама. :dontknow:
Аватар
connann
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 12:39 pm

Re: Как се храните??

Мнениеот natalito » Вто Апр 14, 2015 3:27 pm

connann написа:Не разбирам, защо са се захванали с такова сериозно и полезно изследване и са го направили толкова посредствено. Може би е само реклама.

Манипулация викаш, с цел реклама. Като цяло са досадни разни постоянни натяквания. Ама то този Ben е проповедник, там всеки десети е такъв. :lol: Сега не ми се чете пак тоя линк, но споменява ли някъде всъщност, че ползва само мазнини за енергия. Нали идеята е, да се ползват предимно мазнини. Според ситуацията, а не винаги. Споменаваше и за някакво зареждане.

Ето един, който ми е по-симпатичен. :D
https://youtu.be/NqwvcrA7oe8
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта