Някой кара ли от Сливен?!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот мляко с ориз » Пет Ное 16, 2012 2:08 pm

Привет!
Във Сливенския Балкан има много пътеки за всеки вкус. Познавам доста хора, които карат. Аз карам и асфалт и пътеки, карам и по цял ден. Където каже компанията :beer:
Другата седмица, имам да правя капла и след това съм на линия за карания. Ще се радвам да се видя със хора от форума и да покараме заедно. Най-вероятно Сряда, Четвъртък ще съм готов за пътеките. Докато оправя байка си карам другото колело само по асфалт.
Поздрави и само напред! :peace:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот Mooby » Нед Ное 18, 2012 9:29 pm

Сряда ще е перфектно за каране само да нямам важни ангажименти и най-важното да е хубаво времето. :beer:
Не е важно да си първи, важното е да си бърз!
Продавам велосипед за XC
Аватар
Mooby
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 9:25 pm
Местоположение: Сливен

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот Mooby » Вто Ное 27, 2012 9:55 pm

БАЙК СРЕЩА СЛИВЕН
Кога: 1 Декмври 2012, Събота
Място: Пл. Х. Димитър
Час: 12:00ч (на обяд)
Стил каране: ХС, АМ
Всеки който ще идва или има нещо против да заповяда да пише! Моля до петък вечер всеки да изяви своето мнение! Желателно е да има хора от други градове!
В Сливен има голямо изобилие от пътеки за всеки стил каране. Всякакви повърхности от твърда почва до големи камъни и скали. А на едно любителско каране се навъртат 30км., но съберем ли си ще има 2х30км. Сливен е малък и лесен град накъдето и да се обърнеш навсякъде балкан и накъдето да тръгнеш все ще останеш доволен! Струва си да караш тук, затова искам да популяризирам града ни и пътеките които може би са едни от най-добрите в България! Останалото оставям на вас, дали ще идвате или сливналии ще си караме. :beer:

Поздрави,
Кристиан
Не е важно да си първи, важното е да си бърз!
Продавам велосипед за XC
Аватар
Mooby
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 9:25 pm
Местоположение: Сливен

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот TheGeek » Пет Ное 30, 2012 12:29 pm

Там съм!
TheGeek
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:52 pm

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот pdp » Чет Дек 06, 2012 2:43 pm

здравейте и от мен. и аз карам хс около сливен.
събота 8.12. да покараме към черковното. среща 10.30 на пл.левски в градинката.
pdp
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:27 am
Местоположение: сливен

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот TheGeek » Чет Дек 06, 2012 3:50 pm

Аз може и да дойда, ако е готов байка, ама да не стане като предната събота да вися половин час и никой да не дойде.
TheGeek
 
Мнения: 92
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 5:52 pm

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот kvelikov » Съб Май 04, 2013 4:02 pm

Хелоу, Сливен!
2013-та нещо сте се умълчали... ;)

Ако ми се отвори парашута, във вторник (7.05.2013) мисля да заснема спускането по Хайдушката пътека (или пък трасето от мини DH, зависи кое е по-интересно и технично).
Има ли свободни за компания, статисти и майстори на спорта?
И дали лифта работи (вкл. за байкове), или пак ще побутам нагоре... :smash:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот bigchicken » Чет Юни 27, 2013 8:10 pm

Алоооо, Сливен, от много каране не остава време за писане, ама я подскажете малко пътеки, че никога не съм ги разглеждал от гледна точка на каране, а не съм обикалял натам от няколко години. Има опасност да се завъртя идната седмица с колулото нататък и да отделя един ден за разходка. Като се тръгне по асфалта къде най-рано мога да се шмугна в храстите (за ХС иде реч)? Сещам се за пътеката откъм разклона за Даулите през Гунчов кайнак... Мержелее ми се една през Мочурите и Белия кайнак към Чаталка... Подскажете бре! От , до, през... Пък ше почерпин по пиене :) :beer:
Аз мога да бъда намерен в Изолатор, ама чух, че са излезли предсрочно във ваканция, та ако е отворила Пунтаканата... :)
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот samigg » Пет Юни 28, 2013 10:33 pm

kvelikov написа:Хелоу, Сливен!
2013-та нещо сте се умълчали... ;)

Ако ми се отвори парашута, във вторник (7.05.2013) мисля да заснема спускането по Хайдушката пътека (или пък трасето от мини DH, зависи кое е по-интересно и технично).
Има ли свободни за компания, статисти и майстори на спорта?
И дали лифта работи (вкл. за байкове), или пак ще побутам нагоре... :smash:
:beer:

ами виждал съм със колело да се качват :agree:
samigg
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1115
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 3:23 pm

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот bigchicken » Пон Юли 01, 2013 7:05 pm

На лифта се качва според кефа на шефа.За пътеките нищо не казвате, но нищо, ако стигна до там явно аз ще ви разказвам, щом не си ги знаете и си ги криете. Ще покараме, побутаме, поносим и ще разберем.
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот Earl » Сря Юли 03, 2013 9:11 pm

Добър вечер!
Някой желае ли да се включи на 21 юли, към обиколката на България. Момчето( навярно с компания) ще тръгва от Сливен на 21 юли и етапа ще завърши в Стара Загора. Ето малко повече инфо
Аватар
Earl
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 03, 2013 2:11 am
Местоположение: Сливен

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот bigchicken » Пет Юли 05, 2013 7:22 pm

Мдааа. В сряда пристигнах към 15 часа в Сливен и докато дойде време за ментичка в градската реших да пробвам този маршрут http://www.bikemap.net/en/route/1922096-sliven-mcherkovnoto/#/z14/42.6842,26.28139/terrain, та към пет вече се потях.
Приятно катерене, което щеше да леко скучно ако бях по-добър, но от мен сливенските камънаци изискваха повече концентрация, че на някои места трудно се потегля.Началото, както е по посочения маршрут, беше малко странно, защото DHлърите са си направили разни техни си нещица без да оставят малко местенце отстрани. Пък скокчетата надолу може и да са приятни, ама като трябва да ги изкатериш от обратната страна... :D Може да се тръгне и по асфалта към Батмиш и от там да се подходи, ама кому е нужно... :D на няколко места се позачудих за пътя, от години не съм обикалял там, но телефоните са станали голяма работа, та се придържах към синьото криво на картата. Много предпазливи спускания, че наистина не знаех какво да очаквам. И с право. И камънаци, и кални вани... Виетнамките като газят натоварени с дърва не прощават и коловозите на някои места си бяха страшни... Абе не си е за сам човек, не успях да се отпусна. По едно време чух изтрел, та нахлузих яркооранжевия дъждобран на раничката. Да не ме обърка някой в храстите :) После едни ци... роми мъкнеха едни чували, ама кой да спре да ги пита кво мъкнат на дупето на географията с непроходими гори наоколо. Аз сам не рискувах. После започна още по-страшно слизане, като и следите от каквато и да е цивилизация започнаха да изчезват, а на места клоните удряха направо през кръста. А после започна истинското храсталясване, разнообразено с прецапване на реката от време на време. Промушване, бутане, влачене, тук таме и пропълзяване. На места реката изглеждаше лесна за пресичане на ход, ама явно бях решил да уцеля всички огромни и скрити под водата камъни, та си погазих доста. Като цяло бива, ама в последната част преди асфалта колелото ми беше излишно, което разваля удоволствието. Не бих го повторил, поне не сам. Има алтернатива, която съм минавал 2-3 пъти с мотор навремето. На едно място вместо надясно се кара наляво, пътя май се качва по-нависоко, минава се край една къщичка, заслон май беше някакъв и после в ляво се хваща към Чинтулово. Едно готино спускане с много камънаци, ако не ме лъже паметта. Някой ден ще го пробвам и това.
Има видео от цялото упражнение, но като се прибера ще го монтирам.
Утре? Мисля да пробвам пътеката през Тодоровото аязмо към връх Кутелка, ако някой не ме разубеди навреме. Пък ако се получи и съм още цял ще опитам пътеката от там през Мочурите към лифта и после май ще трябва по асфалта да сляза, че никаква идея си нямам за пътека за слизане. Айде, бе сливналии, един път ще се прибера с колелото и ще ме оставите сам да се мъча! :crap:
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот kvelikov » Вто Юли 09, 2013 6:43 am

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот outfaced » Вто Юли 09, 2013 9:42 am

GPS трак на въпросните западни пътеки :dontknow: ... щот линка води пак към трака на хайдушката.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот PECO » Нед Сеп 28, 2014 6:08 pm

Здравейте, някой може ли да каже какво е положението с лифта,
а съшо има ли хора , които биха искали да покарат покрай Сливен,
че нещо такова ми се върти из главата за другата седмица.
PECO
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 11:00 am

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот _SoRa_ » Сря Авг 26, 2020 10:48 am

Здравейте.
Макар да съм от гр. Сливен признавам си, че не знам кой знае колко пътеки за каране в планината. Преди 8-9 г. редовно се качвах до кръста като минавах първо по пътя за с. Бяла, след това "пътеката на здравето" и от там до кръста. Друга пътека, която много харесвах беше Селището- Бялата вода. Но тогава имах IH MK3 elite, а сега имам Drag Storm.
Може ли да споделите леки пътеки, до които мога да стигна на самоход без да се налага да стигам с л.а.?
:wavey:
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот Alexi » Сря Авг 26, 2020 8:40 pm

ее колежке ние се събираме от цяла БГ да караме вашите пътеки ти не ги знаеш .. Кутелка ,Чаталка ,Бъчвата ,Хайдушката ,Моллова Кория ... :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот _SoRa_ » Чет Авг 27, 2020 5:33 am

Alexi написа:ее колежке ние се събираме от цяла БГ да караме вашите пътеки ти не ги знаеш .. Кутелка ,Чаталка ,Бъчвата ,Хайдушката ,Моллова Кория ... :beer:

На мен ми трябват по-леки пътеки, без чак толкова камъни/скали. :D По-скоро туристически пътеки, които могат и да се карат.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Някой кара ли от Сливен?!

Мнениеот outfaced » Вто Сеп 01, 2020 4:17 pm

_SoRa_ написа:
Alexi написа:ее колежке ние се събираме от цяла БГ да караме вашите пътеки ти не ги знаеш .. Кутелка ,Чаталка ,Бъчвата ,Хайдушката ,Моллова Кория ... :beer:

На мен ми трябват по-леки пътеки, без чак толкова камъни/скали. :D По-скоро туристически пътеки, които могат и да се карат.

Верно, тия не се карат ... фърчат се :D
Иначе са си туристически.

Бялата Вода е лека. Но южните склонове на Стара Планина като цяло са си серт. Огледай се към Средна Гора.

ееех, IH MK3 elite ... мили спомени :beer:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mozz и 115 госта