Термо бельо

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Термо бельо

Мнениеот Gworan » Пон Ное 02, 2020 10:15 am

Ще гледам аз нещо друго тогава, и без това ми е леко голямо вече това яке. За Endura софтшел някой има ли мнение?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Термо бельо

Мнениеот fu4ko » Пон Ное 02, 2020 10:25 am

И на мен не ми се дават толко пари за мерино.Бих дал за по евтина блуза и яке до 50лв.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Harka » Пон Ное 02, 2020 10:31 am

Gworan написа:Мериното наистина ли е в пъти по-добро?

Да, наистина. Вълната е единственият материал, който задържа топлина дори когато е мокър. Аз лично откакто сложих мерино за пръв път (май беше 2005-та), не мога да си представя да се върна на нещо друго. Това ми е най-универсалната дреха - ползвам я от ски и пешеходене зимата, до картинг и даунхил през лятото. От -25° до +35°. Единственият недостатък на мериното е, че на хора с много чувствителна кожа им боцка.
Какво би било по-добър вариант, тъй като не мога да сваля якето докато карам нагоре - прекалено силен вятър има.

Трябва ти нещо максимално дишащо (но все пак спиращо вятъра) над термобельото. Софтшел от Лидъла надали е такова. За жалост добрите материи в това отношение не са от най-евтините. Прецени дали и колко ти се инвестира.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот Harka » Пон Ное 02, 2020 10:37 am

fu4ko написа:И на мен не ми се дават толко пари за мерино.Бих дал за по евтина блуза и яке до 50лв.

В такъв случай не очаквай някакъв много по-различен резултат. Единственото, което ще можеш да постигнеш с твоя бюджет, е просто да изсъхваш по-бързо, когато станеш вир вода.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот Gworan » Пон Ное 02, 2020 10:57 am

Harka написа:Трябва ти нещо максимално дишащо (но все пак спиращо вятъра) над термобельото. Софтшел от Лидъла надали е такова. За жалост добрите материи в това отношение не са от най-евтините. Прецени дали и колко ти се инвестира.


За примерно около 200-250лв може ли да се вземе нещо добро в това отношение? И, примерно, как да разбера кое е достатъчно дишащо, и същевременно спиращо вятър/лек дъжд. Примерно, гледам едно яке Alpinestars Tahoe, и пише Breathability: 5.000 g/m²/24h но нищо не ми говори на мен тази стойност...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Термо бельо

Мнениеот Lucky Loser » Пон Ное 02, 2020 11:58 am

Gworan написа:Breathability: 5.000 g/m²/24h

5000 не е нищо особено, със сигурност не си заслужава 200+ лв за подобно. Софтшел/якета с подобни качество има масово по вторите употреби за по няколко лева.
Ако се ще се взима нещо ново, препоръчвам да е поне 10 000, че и нагоре. Според личен опит 5000 върши някаква работа единстветно, ако дрехата има ципове под мишниците - вършат чудеса за вътрешното проветрение.

Ето това е с много добри показатели, но пък промоцията в магазина е свършила.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Harka » Пон Ное 02, 2020 12:02 pm

Gworan написа:За примерно около 200-250лв може ли да се вземе нещо добро в това отношение?

Предполагам, че с малко повече ровене може, да.
И, примерно, как да разбера кое е достатъчно дишащо, и същевременно спиращо вятър/лек дъжд. Примерно, гледам едно яке Alpinestars Tahoe, и пише Breathability: 5.000 g/m²/24h но нищо не ми говори на мен тази стойност...

Аз лично за твоята цел бих взел лека дъждовка. 5000g/m²/24h е ужасно недишащо. Ориентировачно: над 8000г се приема за дишащо, но не особено подходящо за активни спортове. Над 20 000г е вече ОК, а над 30 000 е много добре. Аз бих търсил над 20 000.

Едит: С Lucky Loser сме писали заедно. Endura-та, която е препоръчал, изглежда много добре наистина.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот nkc20 » Пон Ное 02, 2020 1:29 pm

@Gworan

https://www.extreme-bg.com/yake-vodoust ... order=DESC

Това е интересно предложение - с 10 000 мм воден стълб и 10 000 г "дишаемост". Като гледам в момента е намалено, но има само два размера и не знам дали ще има точно твоя. А и не знам доколко ще е подходящо за колоездене, защото ми се струва издължено.

Иначе, ако не ти се дават толкова пари, компромисен вариант е (има и много други цветове):

https://www.extreme-bg.com/yake-vodoust ... &order=ASC

Аз съм с такова, а и още доста хора съм виждал напоследък с такива. Не е от най-дишащите, но има два отвора на гърба, от които може да се "вентилира". Иначе е доста компактно, има си торбичка, в която се прибира. Като материал не е нищо особено - прост найлон. При изкачвания обаче си спарва малко, затова, ако го караш в по-студено време (но е достатъчно топло и въртиш достатъчно интензивно, за да се изпотиш), хубаво е отдолу да си с мерино, за да не ти се отвежда топлината и да не ти е толкова некомфортно от мокрото.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот pascoff » Пон Ное 02, 2020 3:01 pm

И с най-доброто мерино да си, ако си сложиш отгоре найлон, няма никакъв смисъл. Дишаемостта в нашия спорт е много важна. Дупки и отвори по якето не определят неговата дишаемост. Аз бих заложил на качествен (софт)шел/ветровка. Декатлон имат сравнително добри и не скъпи варианти, zajo имат магазин тука и правят големи промоции. Ако целта е само ветроустойчивост, по-добре е софтшел - демек мека материя, която диша по-добре от найлоновите варианти (в бюджетния клас якета). За водоустойчивост нещата се променят малко.

За термобельо (и не само), няма как да не похваля нашите приятели от враца: https://omsight.com/product-category/base-layers/ ... WoolVerine Hoody е най-доброто, което съм носил някога. Ползвам го от летните перпендикулярни до зимни ски с един шел от горе само (при положителни температури). Най-ценното на мериносовата вълна е, че не се вмирисва. Иначе има и качествени неща от изкуствена материя, но се вмирисват по-лесно.

Най-добре са специализираните дрехи - като споменатите Endura - които обаче са и по-скъпи като цяло.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот hrissim » Пон Ное 02, 2020 3:49 pm

pascoff написа:...
За термобельо (и не само), няма как да не похваля нашите приятели от враца: https://omsight.com/product-category/base-layers/ ... WoolVerine Hoody е най-доброто, което съм носил някога. Ползвам го от летните перпендикулярни до зимни ски с един шел от горе само (при положителни температури). Най-ценното на мериносовата вълна е, че не се вмирисва. Иначе има и качествени неща от изкуствена материя, но се вмирисват по-лесно.

...

Мараба, Митак :beer:
Заинтригува ме с WoolVerine, ама нали пусто се се съмнявам, когато информацията за използвания плат е недостатъчна /тегло на плата на метър квадратен, вид на конците и шевовете, кройка/, отзиви за това как се усеща вълната върху голата кожа /дразни ли/ и др. Ползвам мерино термобельо на Icebreaker, Ortovox, Smartwool, Devolt, Super.natural и Isobaa, даже тествах предпремиерно горно термобельо на български производител - бе нещо цената на WoolVerine е съмнително ниска :dontknow:
Би ли споделил повече информация?
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Термо бельо

Мнениеот nkc20 » Пон Ное 02, 2020 4:10 pm

pascoff написа:Най-добре са специализираните дрехи - като споменатите Endura - които обаче са и по-скъпи като цяло.


Като цяло съм съгласен с всичко, но тия Ендура наистина са се самозабравили малко с цените си. Не ми се дават 300+ лева за "дишащ найлон", който освен това трябва да обгрижваш постоянно изключително внимателно и старателно с импрегниращ препарат.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот pascoff » Пон Ное 02, 2020 5:31 pm

hrissim написа:
pascoff написа:...
За термобельо (и не само), няма как да не похваля нашите приятели от враца: https://omsight.com/product-category/base-layers/ ... WoolVerine Hoody е най-доброто, което съм носил някога. Ползвам го от летните перпендикулярни до зимни ски с един шел от горе само (при положителни температури). Най-ценното на мериносовата вълна е, че не се вмирисва. Иначе има и качествени неща от изкуствена материя, но се вмирисват по-лесно.

...

Мараба, Митак :beer:
Заинтригува ме с WoolVerine, ама нали пусто се се съмнявам, когато информацията за използвания плат е недостатъчна /тегло на плата на метър квадратен, вид на конците и шевовете, кройка/, отзиви за това как се усеща вълната върху голата кожа /дразни ли/ и др. Ползвам мерино термобельо на Icebreaker, Ortovox, Smartwool, Devolt, Super.natural и Isobaa, даже тествах предпремиерно горно термобельо на български производител - бе нещо цената на WoolVerine е съмнително ниска :dontknow:
Би ли споделил повече информация?


Ейй Ицак :)
Много мога да пиша за дрехите на omsight ... само да не излезе, че ги рекламирам :) Всъщност напълно си заслужават, имам 4 дълги панталона, 1 байк шорти, въпросното термобельо, вълнен пуловер, че и вълнена шапка :) Като цяло хората там (конкретно познавам Вальо) много държат на материите, които ползват. Освен от личния опит, това го виждам и в ентусиазма, с който говорят за продуктите си (последния от които е брутално яке от Dyneema). Цените не мога да коментирам, мога само да предполагам че се опитват да оцеляват в тия времена. Конкретно за WoolVerine, материята е тънка (предполагам към 100тина гр. на кв.), с еластан, като кройката е прилепнала по тялото. Ръкавите са достатъчно дълги, така че да не се опъват като караш колело с изправени напред ръце (проблем за виски хора). Шевовете са здрави за 2год. и нещо ползване. Усещането е по-скоро фино отколкото грубо (като материя), не дразни кожата. Не се вмирисва за 5 дена ПУ :) Но най-якото е качулката, върши чудесна работа в много случаи, може да е слагаш дори над каската :)

Направо им звънни, сигурен съм, че с удоволствие ще ти разкажат подробносто. А най-добре ходи до Враца да покараш тамошните пътеки, тъкмо ще разбереш защо правят качествени дрехи :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот Admin » Пон Ное 02, 2020 9:59 pm

Да споделя и моите 5 стинки за термобельото...
Започвам от евтините - имам 2-3 евтини синтетични термоблузи от Декатлон, купувал съм ги просто заради цената (около 10 лв. едната). Ползвам ги и вършат работа основно за ненатоварващи активности - лек пешеходен туризъм предимно по равно, леки карания с колелото без стръмни изкачвания и без резки температурни промени, но най-вече ги нося вкъщи през зимата. Казано най-просто, блузите топлят добре, но докато са сухи. Намокрят ли се, не могат да се сравняват с вълната. И, разбира се, се вмирисват порядъчно при потене. По-добре са от памук, разбира се, защото по-лесно съхнат и по-добре се проветряват, но все пак ако се препотя, остават влажни и се усеща.
От много години имам едно синтетично термобельо на Craft, което ми е подарък от pascoff. :wavey: Всъщност това май ми беше първото термобельо изобщо. В момента стои в раницата като резерв за всякакви хладни ситуации - нося си го там и зиме, и лете, но реално рядко го слагам, т.е. обикновено предвиждам условията и карам с други блузи, та тази е ако ми потрябва суха, допълнителна и т.н. Както и да е, това е една от най-приятните дрехи, които съм имал. Доста проветриво, доста приятно топлещо и, не знам как са го постигнали, но дори и изпотено държи топлинка почти като вълнено. Единственият му недостатък спрямо мериното е това, че при потене се вмирисва, както останалите изкуственяци. Но все пак за протокола е редно да отбележа, че има блузи от изкуствени материи, които доста се доближават до качествата на вълната.
И сега за мериното... ами няма равно, наистина. Най-вече заради това, че държи топлина и като е влажно, освен това се вмирисва много по-малко, така че при карания като ПВ, където в продължение на 4-5 дни е хубаво да разчитам на минимален багаж, е незаменимо. През годините съм ползвал Icebreaker, Omsight Woolverine без качулка (ползвам го и в момента) и Ortovox (ползвам го в момента, но не за колоездене, защото ми е все още ново и любимо и не искам да пострада от тръни и драки). За Icebreaker-а съм писал статия преди доста години (https://mtb-bg.com/2013/12/14/test0109- ... y-ls-crewe), но накратко: беше сравнително тънко (150 г/м2), много фино и меко, много бързо съхнещо, по-скоро лятно и пролетно-есенно. Много приятно за носене, но и лесно уязвимо - след първата година започна леко да се прокъсва тук-там, после още и още и май на третата година вече трябваше да го бракувам. Възможно е и молци да са го набарали, макар че го пазех старателно (държах го в плик, а не натюр). За Omsight също съм писал статия (https://mtb-bg.com/2018/02/07/test-2018 ... verine-top), но сега имам доста по-дълги впечатления от него. Между другото имам и клин от същата серия. Та накратко за Woolverine: не знам точния грамаж на м2, но е по-дебело от Icebreaker-а и сходно с Оrtovox-а, така че бих предположил около 170-180 г/м2. Изключително здраво се оказа - вече четвърта година е основната термоблуза, която ползвам, и за момента нито се е прокъсало, нито се е разтегнало. В сравнение с двете чужди и скъпи марки, които посочих, платът е малко по-твърд и лееко боцкащ, но за мен не е проблем, защото кожата ми не е чувствителна (не се обривам или нещо подобно), а лекото боцкане, честно казано, даже ми създава допълнително усещане за топлина. Така че като се сложи „на кантара“ и цената му, съм повече от доволен и бих го препоръчал на всеки, стига да не е с някаква изнежена и лесно дразнеща се кожа. Освен това, моето е от първото поколение, а имам някакъв спомен, че при разговор с Вальо от Omsight той ми беше споменал, че впоследствие са намерили още по-хубав мериносов плат, но може и грешно да помня, не знам. Четейки мнението на pascoff, неговото звучи като да е по-тънко и меко от моето... Ortovox-а (185 г/м2), както казах, за момента не го ползвам за каране, но е супер мек и приятен, топли добре, но не мога да кажа колко ще е здрав.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот Lucky Loser » Вто Ное 03, 2020 8:48 am

И след всички тези полезни писания ето и явно не толкова тъпия ми въпрос :) :

Какво е чувството/усещането да се носи термобельо от мерино лятото, когато е примерно 25° ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Boyan1984 » Вто Ное 03, 2020 9:20 am

А защо да носиш мерино лятото? Има си бързасъхнещи джърсита за жегите.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Термо бельо

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Ное 03, 2020 9:41 am

Трябва да е по-тънка мерино блузка и разликата с лятно джърси е, че не се вмирисвам. Важно е да се знае, че се чувствам добре на горещо и се потя малко сравнено с повечето хора. Проблемът е, че доста лесно може да се закъса сравнено с джърси.

По-горе беше писано, че бюджетът е много определящ - на WoolCollection блузите са истински (напълно потвърждавам мненията от 1ва страница на темата) и не струват колкото една хубава спирачка. Та 65 лв. в момента струва най-обикновена памучна мъжка риза даже https://woolcollection.com/%D0%BC%D1%8A ... 0%BD%D0%BE
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Термо бельо

Мнениеот thechosen » Вто Ное 03, 2020 10:18 am

Чувството през лятото е като и през всеки друг сезон - супер комфортно :D
Аз карам основно с мерино и при 25 и при 35 градуса няма никакъв проблем да се носи. Както и другите споделиха - проветрява се добре, съхне бързо, не се вмирисва.
Има различни дебелени. Аз например имам основно тънки блузи с къс ръкав и по-дебели с дълъг, при по сдудено време ги комбинирам и ако се движа активно дори и при ватър оставам само с тях а полара/ветровката обличам когато спра.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Lucky Loser » Вто Ное 03, 2020 10:38 am

По-скоро имах предвид, че както зимата ти е топло с него съответно за лятото просто не става. Е, явно съм грешал :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Gworan » Вто Ное 03, 2020 10:53 am

Добре де, аз мерино не съм обличал през живота си, така че не знам какво е чувството да го носиш. Все пак, лятото, или при температури около 25°, все пак става въпрос за термобельо или както им казват base layer, нещо което слагаш под дрехите, демек - носиш два ката дрехи, не мога да си представя как ще е по-комфортно в топло време, в сравнение с носенето на един кат шорти и тениска/джърси. Някой може ли да го обясни този феномен?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Термо бельо

Мнениеот Harka » Вто Ное 03, 2020 11:35 am

Всъщност дрехата не "топли", дрехата изолира. Т.е. обикновено една дреха, независимо каква, няма активен топлещ елемент. Същото се отнася и за термобельото от мерино - това е един изолатор, който използва въздухът около власинките си за тази цел. Именно този слой въздух помага за терморегулацията на тялото както през зимата, така и през лятото.
Всички знаем, че вълната "топли" дори когато е мокра. Защо? Защото власинките абсорбират влагата, отвеждат я и въздухът между тях те изолира от студената пот. Същото става и през лятото обаче. Тялото се охлажда чрез потта, така че е важно тя да бъде отведена и мериното прави точно това - отвежда потта и създава слой въздух, който те изолира от външната жега.

Това е. Аз лично ползвам мерино термобельо през лятото за под бронята, когато карам даунхил, за под картинг костюма, когато карам картинг и под кожения костюм, когато карам мотор. Свойството да не се вмирисва също е един много як фийчър.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот Harka » Вто Ное 03, 2020 11:43 am

Gworan написа:Все пак, лятото, или при температури около 25°, все пак става въпрос за термобельо или както им казват base layer, нещо което слагаш под дрехите, демек - носиш два ката дрехи, не мога да си представя как ще е по-комфортно в топло време, в сравнение с носенето на един кат шорти и тениска/джърси. Някой може ли да го обясни този феномен?

Естествено, че никой не си го слага като base layer под някакви друхи дрехи. Тънко мерино с къс ръкав би заместило джърсито. Аз лично нямам такова (но отдавна искам да пробвам), съответно ползвам джърсита, но когато трябва така или иначе да сложа нещо отгоре (броня или костюм), тогава мериното ми е единственият избор и никога повече не бих се върнал към нещо друго.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот fu4ko » Вто Ное 03, 2020 1:54 pm

Мисля да пробвам това https://raptorbg.com/bg/%D0%BB%D0%BE%D0 ... 1%8C%D0%BE не ми се дават повече пари.Трябват ми и пари за ремарке ще купувам.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот moridinbg » Вто Ное 03, 2020 6:00 pm

Аз нося тънка мерино тениска лятото. Пак е декатлонска, не помня дали имаше цифри някъде, но ми изглежда около 100гр/м2. Отгоре или нищо, или броня и джърси.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот batkovan » Сря Ное 04, 2020 5:30 pm

Admin написа: Omsight Woolverine без качулка (ползвам го и в момента) .. Та накратко за Woolverine: не знам точния грамаж на м2, но е по-дебело от Icebreaker-а и сходно с Оrtovox-а, така че бих предположил около 170-180 г/м2. Изключително здраво се оказа - вече четвърта година е основната термоблуза, която ползвам, и за момента нито се е прокъсало, нито се е разтегнало. ... Освен това, моето е от първото поколение, а имам някакъв спомен, че при разговор с Вальо от Omsight той ми беше споменал, че впоследствие са намерили още по-хубав мериносов плат, но може и грешно да помня, не знам. Четейки мнението на pascoff, неговото звучи като да е по-тънко и меко от моето...


Аз си взех WoolVerine Hoody прясно прясно и тежи 220гр L размера, худито е някъде там 1 м2 (104x68см плюс ръкави два 15х68см и качулка), тоест точна преценка е около 180 г/м2, дори малко повече и на актулано предлаганият мерино-плат. Може би идея по-меко си го представях(сравнявайки с зимен base layer клин и тениска нонейм, пуловери няколко от мерино), тънко е, но това за мен не е недостатък и ми е много комфортно и не ме дразни.
drag hardy-te-2
batkovan
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 25, 2019 9:00 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот _SoRa_ » Чет Ное 05, 2020 6:53 am

В сайта на omsigh не видях да има термобельо за жени. Кое да имам в предвид при избора на размер, като само chest е с различни см. :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Термо бельо

Мнениеот pascoff » Чет Ное 05, 2020 9:24 am

_SoRa_ написа:В сайта на omsigh не видях да има термобельо за жени. Кое да имам в предвид при избора на размер, като само chest е с различни см. :dontknow:


Така е, всички са една дължина, само ширината е различна.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот _SoRa_ » Чет Ное 05, 2020 9:57 am

pascoff написа:
_SoRa_ написа:В сайта на omsigh не видях да има термобельо за жени. Кое да имам в предвид при избора на размер, като само chest е с различни см. :dontknow:


Така е, всички са една дължина, само ширината е различна.

До сега не съм ползвала вълнено бельо и не знам след изпиране свивали се, отпуска ли се или си остава същото? Колебая се между размер M и L.
И друго да попитам: има ли тънки вълнени чорапи за колоездене? Поръчах си на "Ташев", но са ужасно дебели. Трябва да си купя обувки 1-2 размера по-големи за да ги нося, отделно ми се струва, че ще ми е прекалено топло с тях по време на карането :dontknow:
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Термо бельо

Мнениеот thechosen » Чет Ное 05, 2020 10:11 am

Има мерино чорапи и тънки и дебели.
Аз имам тънки Endura BaaBaa и Shushon (още една българска марка :clap: ) тънки за лятото и по-дебели за пролет/есен.
Шушоните се представят добре на прилична цена, теста на Админ

За тях важът същите характеристики като за термо бельото. На мен са ми много удобни и комфортни.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Lucky Loser » Чет Ное 05, 2020 10:29 am

thechosen написа:Shushon (още една българска марка ) тънки за лятото и по-дебели за пролет/есен.
Шушоните се представят добре на прилична цена, теста на Админ

И от мен един + за Shushon !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Ное 05, 2020 10:45 am

Пере се като всяка друга вълнена дреха - всяка пералня от този век има програма за ръчно пране без центрофуга и студена вода. Съхне много бързо.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта