Термо бельо

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Термо бельо

Мнениеот tanya » Нед Дек 13, 2009 10:21 pm

След известно умуване между Craft и Bars, преди 3 седмици си взех Bars
Досега имам две карания с него при коренно различни условия. Първото каране беше при сравнително топло време, може би около 10'. При изкачване карах само по термо бельото, а след това и с полар отгоре. Представи се доста добре - не ми е спарвало, не се намокри. Държи много приятно топло.
Второто каране беше днес. Температурата в града беше -2'. Нагоре може и да е било по-студено. При всички случаи имаше гаден студен вятър, който усещах по лицето си. Върху блузката на Bars имах само едно яке windstopper с лека подплата. Чувствах се отново чудесно и при изкачванията и в равнините части и при спусканията. Добре си работеше блузката - нищо мокро, никакъв дискомфорт, никакво чувство на спарване и прегряване.
Доволна съм от покупката :D . Сигурно има термо бельо и с още по-добро качество, но и това се справи перфектно с моите изисквания и с условията на нашия район. Като се има впредвид и не много високата цена, мога да му дам добра оценка.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Термо бельо

Мнениеот vpravov » Нед Дек 13, 2009 11:06 pm

Наскоро посетих този магазин, по препоръка на приятел сърфист и си взех това. Засега има само едно каране на +6 градуса. Нагоре само по него - надолу с полар и ветровка(елек). Засега съм много доволен, ще видим нататък. В магазина има доста интересни за нас неща(дрешки), въпреки че приоритета е сърф.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот LyuboKolev » Съб Яну 02, 2010 9:33 am

Има на ТСМ по 20 лв. горно и долно к-т. Води се дамско ама аз карам ски с него и няма проблеми, не му личи. Лошото е че трудно се намиира.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Термо бельо

Мнениеот sensation_blue » Нед Май 23, 2010 1:44 am

Eдин малко тъп въпрос но термо-бельото върши ли работа лятото? По точно това, което се води все пак лятно като в каталога на ташев - някакви отзиви за тениските и чорапите?.. А да хвърлил съм око и на боксерките, от където следва още по-тъпия ми въпрос, ако си взема клин с памперс, на голо ли се носи или може точно с такова термо бельо (лятно) :dontknow:
Изобщо може ли нещо да ми препоръчате което наистина да върши работа И за лятото, защото на думи добре е описано, но на практика... :look:
И кое е по удачно - водещ се 100% дишащ велосипеден т-шърт или термо бельо т-шърт, който уж те държи охладен като това например?
В смисъл че първото ми се струва скъпичко, особено ако второто върши по добра работа?
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Термо бельо

Мнениеот taurus13 » Съб Май 29, 2010 9:43 pm

sensation_blue написа:Eдин малко тъп въпрос но термо-бельото върши ли работа лятото? По точно това, което се води все пак лятно като в каталога на ташев - някакви отзиви за тениските и чорапите?.. А да хвърлил съм око и на боксерките, от където следва още по-тъпия ми въпрос, ако си взема клин с памперс, на голо ли се носи или може точно с такова термо бельо (лятно) :dontknow:
Изобщо може ли нещо да ми препоръчате което наистина да върши работа И за лятото, защото на думи добре е описано, но на практика... :look:
И кое е по удачно - водещ се 100% дишащ велосипеден т-шърт или термо бельо т-шърт, който уж те държи охладен като това например?
В смисъл че първото ми се струва скъпичко, особено ако второто върши по добра работа?

То това, че те държи охладен, се дължи на факта, че водата лесно се изпарява от него. Имам и термо блуза и полиестерни фланелки и от двете съм доволен като работа. Все пак тънките фланелки съхнат по-бързо при намокряне. Аз си нося в раницата и двете и след като спра да карам си обличам термоблузката и ми е сухо и комфортно. За боксерките не зная - аз се чудех за тях, макар че много хора казват клина да се носи на голо, заради шевовете по бельото.(макар и плоски), но пък при няколкодневни карания, няма как да си переш клина, та е по-удачно да имаш някой друг чифт термобоксерки.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Термо бельо

Мнениеот thechosen » Пон Май 31, 2010 9:39 am

Термобельото си работи много добре лятото.
Аз карам и ходя по баирите с термо тениски и съм много доволен. Въпреки запарващия гръб на раницита ми, като я махна за 1-2 минути термото изсъхва.
Мисля, че разликата между специализираното за каране термо и обикновенното е само в дизайна - джобове, цип и т.н. Ако може да ги видиш и пробваш и да решиш кое ще ти върши работа ще е най-добре.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот rock » Вто Дек 03, 2013 10:46 pm

Макар ,че темата е стара , препоръчвам термобельото, което в момента е актуално в Лидъл. Взех си блузката от 25 лв. Наистина топли и не спарва. Размерите отговарят.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Термо бельо

Мнениеот PtD » Сря Дек 04, 2013 1:42 am

И аз мога да препоръчам LIDL-ското (с марка Crivit), макар да го ползвам под кожения си екип за мотоциклет. През лятото не прави по-горещо, а през студената есен топли приятно.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Diimmoo » Сря Дек 04, 2013 12:49 pm

В така наречените магазини "Немски Център" в момента има промоция до 15 декември на термо бельо - блуза + клин = 19лв. Може и по отделно да се купят.
Имат блузки с къс и дълъг ръкав. Не съм пробвал по-скъпи марки като Craft, но с такова бельо карам сноуборд и за цената си върши прекрасна работа.
Where the trails ends...
Аватар
Diimmoo
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 4:18 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот taurus13 » Чет Дек 05, 2013 11:05 am

rock написа:Макар ,че темата е стара , препоръчвам термобельото, което в момента е актуално в Лидъл. Взех си блузката от 25 лв. Наистина топли и не спарва. Размерите отговарят.

А как е с миризмата? - някои изкуствета добиват една много интересна миризма за два часа, други пък карат спокойно по ден.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Термо бельо

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Дек 05, 2013 12:10 pm

Миризма - като на нова подметка, друга след няколко дни каране не се забелязва :dontknow:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Термо бельо

Мнениеот rock » Чет Дек 05, 2013 12:56 pm

Умирисва се, няма как. Замирисва на мъж :D
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Термо бельо

Мнениеот рада » Чет Дек 05, 2013 1:59 pm

Хм...при мен не смърди на нищо...Моето е Кипста. Върши ми работа още от планинарските ми години. Върху колелото съм с такава блуза с дълъг ръкав и неопрено-текстилно колоездаческо якенце.
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот PtD » Чет Дек 05, 2013 2:16 pm

Ми то rock казва, че мирише на мъж. Ако не си мъж, няма как да стане :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот taurus13 » Чет Дек 05, 2013 2:54 pm

Бе аз щото имам наблюдения от джърситата - имам едно на роял, дето с каквото и да е прано, след като го облечеш, след 2 часа смърди гадно - не на пот, не на мъж - на нещо неопределимо, хем химическо, хем нещо друго. Други дето имам не са така - мога и по два дена да ги нося с лек компромис.
Добре, мое да си купя една блуза за зимата да пробвам.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Термо бельо

Мнениеот рада » Чет Дек 05, 2013 4:49 pm

taurus13 написа:Бе аз щото имам наблюдения от джърситата - имам едно на роял, дето с каквото и да е прано, след като го облечеш, след 2 часа смърди гадно - не на пот, не на мъж - на нещо неопределимо, хем химическо, хем нещо друго. Други дето имам не са така - мога и по два дена да ги нося с лек компромис.
Добре, мое да си купя една блуза за зимата да пробвам.

Онази гадната химическа миризма съм я надушвала по джърсита, на които материята визуално е малко на чертички, а като ги разтегнеш леко, отвътре се виждат едни безцветни нишки, малко като силиконови. Те и много бързо спират на миришат приятно след половин час каране. :eyebrow:
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот screamBoy » Пет Дек 06, 2013 2:50 pm

Поизчерпахте ли тази тема?

Трябват ми различни гледни точки за нещо може би близко
compression base layer
или на български - стегната дрешка, дето да се носи на голо, а отгоре всичко останало
сега субекта, дето ще се поти в нея основната му грижа е че винаги му е топло и винаги се поти, когато е в движение, а когато спре не се охлажда бързо, сиреч в никакъв случай не трябва да задушава/запарва, колко топли не е от съществено значение
това значи когато в града е -12' се качвам на планината ис е возя на Романски (съответно горе е към -18') и дрехите ми са една тениска с дълъг ръкав (полиамидна, каквато повечето хора носят лятото) едно горно от анцунг и едно ТСМ колоездачно запарващо якенце, разбира се без подплата че иначе соста е нетърпима
проблема на тази композиция е в материите, полиамидните (найлон, nylon) са по-евтини и спарващи, взимал съм ги щото са евтини, разбира се, не за другото
сега искам да взема нещо друго

бдв имам панталон, който пак е найлонов, но има разтегателни участъци (спандекс) които го правят дишащ и това ми е перфе, при същите условия карам само по него ... даже до към 1-2' мога да го изтърпя без никви грижи, за по-топло вече става малко зле, но пък и краката са някак по-нечуствителни ... ангорски чоропагщник, нали ...

като цяло найлона задира, закача повече и като цяло е доста здрав ако е по-дебел, но единственото му предимство е цената
а, и се боядисва отлично - в смисъл пази цветовете и след всяко пране няма промяна, като нов, съхне поносимо бързо

друга материя, с която имам опит - еластан
това е друг вид пластмаса, много еластична и разтеглива, много добре и лято и зима, мирише по-малко от горните а също и от памук, в смисъл екстра е, но съм ползвал само най-тънка такава, ако е по-дебела, мхм, кой знае
като цяло имам къс клин и ми е идеална тази материя за тази цел; с него грижата е че има едни силиконови ластици дето ме стягат отвратително силно; държи на дупки и на късане, не закача лесно
цветовете ми се струва падат с пранетата полека-лека, съхне бързо

трета - ликра
това мисля му казват изкуствена коприна, не се разтяга много, май мирише повече от еластана но по-малко от найлона, съхне бързо
не закача, на триене издръжа (т.е. като падна и се влача не се прокъсва)

четвъртата и най-ползваната материя е полиестер
това не се разтяга, малко закача така че и на късане не е върха, задира по-малко от найлона, но пък на изтриване е по-зле сиреч в найлона има дупки а в това има разригано, бримки
омирисва се полека-лека, изсъхва най-бързо, цветовете държат достатъчно и като цяло май е най-малкото общо зло обаче не се разтяга

допълнителен материал - спандекс
това е дишащо и разтегливо, здраво, много ме кефи но никва топлина не задържа а и се мокри и не съхне, от него обикновено правят някви усилени или вентилационни участъци от дрехата, но никога цели дрехи

та ми трябват идейки за тези моделчета
http://www.chainreactioncycles.com/endu ... prod18116#
това си мисля че ще е здраво, може би ще ми е ок запарването понеже съм свикнал на по-лошо, но пък не съм носил плътно такова и може да ми е малко свръх ... обаче чета отзивите в ЦРЦ и вътре пишат руснаци ... което ме обнадеждава, щото температурните ми предпочитания са сходни сякаш

http://www.ebay.com.au/itm/NEW-Mens-Spo ... 9004921%26
това е само полиестер и спандекс, мисля си че ще ми е по-добре като цяло, обаче само тук-там като има спандекс вероятно няма да е много притискащо сиреч ще е ок като обикновено горно, ама като компресиращо сигурно трябва да си взема 1 размер по-малък, а тогава ръкавите ще са ми къси ... лошо

http://www.ebay.com.au/itm/AU-NWT-Mens- ... 43bc20031c
същото, но по-евтино
разликата с горното е че горе има повече ленти от спандекс т.е. тялото би следвало да е по-добре очертано
иначе казано това тук е още по-обикновена дрешка, но на половин цена - това го включвам преди всичко за да е от полза на други четящи темата

сега вариации на тема полиестер и спандекс има и други, някои са с различни участъци и са уж маркови

съответно питането ми е Ендура или Under Armour горно как се усещат? има ли двойна разлика спрямо евтините ??

гледната точка е една такава предимно за употреба и чак тогава за пари
и това значи: минимум запарване, здрава материя (да не се отпуска), да не мирише много, да притиска равномерно, да може да се пере в машина ... в този ред

знам че повечето от нас купуват едно и се научават да свикват с него, съответно сравненията са хм
изчетох ги тези до тук, тъй като с Таня сме се засичали на живо това нейното го разбирам като че ще свикна и с по-евтинките (омг че как иначе, сега съм с най-мегаевтините и си карам като змей)
PtD доколкото имам спомени е доста по-зиморничав от мен, затова с неговите сигурно ще ми е като с мойте сегашни
bikerider ми се струва също сме много близо, но той е по-тибетлия, аз бих предпочел нещо дето ще си го хвърлям всеки ден в барабана
GECKO имам спомени и той обикновено се спира на неща дето обикновено автоматично ги отхвърлям и започвам да търся нещо по-евтино

в смисъл тези мнения от досегашната тема са ми полезни, нищо че са от преди години и сега 'технологиите са по-други'
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот Andy3 » Пет Дек 06, 2013 3:09 pm

Само искам да уточня, че спандекс, ликра и еластан са едно и също нещо.

Горно имам Ендура с дълги ръкави, бързо съхне, от към миризмата е сравнително добре, но то това си е строго индивидуално повече. Аз съм доволен, върши си работата добре. :) Долно Salewa, перфектно е във всяко отношение.
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Термо бельо

Мнениеот rock » Пет Дек 06, 2013 3:24 pm

Доколкото знам дори и миризмата на пот е нещо индивидуално. Зависи от телесните процеси, зависи от пола, даже зависи и от това каква храна консумираш. Що се касае до търсеното от тебе, знам че бейзлеър от мерино е най-добре, но и изкуствените ще ти свършат работа, конкретно това от Лидъл го дават ,че поддържа температура от 21 градуса за тялото, което не знам колко е вярно. Иначе е ужасно стегнато, стои като втора кожа и засега не се отпуска.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Термо бельо

Мнениеот mover » Пет Дек 06, 2013 3:29 pm

screamBoy написа:...и това значи: минимум запарване, здрава материя (да не се отпуска), да не мирише много, да притиска равномерно, да може да се пере в машина ... в този ред

@screamBoy, ти знаеш защо търсиш точно Compression Baselayer, но заради функционалността, според мен, може да включиш и мерино.
От месец съм си взел една мериносова тениска от щанда в Ц. Хали в Сф и съм принципно доволен. http://www.woolcollection.com/catalog.php?dv=2
Иначе отговаря на 100% за:
- минимум запарване
- здрава материя
- не мирише
В допълнение, можеш да ги видиш, пипнеш и мериш (точно размерите на тези тениски в магазина са много странни!)
Обаче:
- не притиска (?)
- не може да се пере в машина
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот kobso1245 » Пет Дек 06, 2013 4:05 pm

Може ли да се включа с един малко(или много) тъп въпрос, а именно-точно по тялото ли трябва да стои термо белъото?
Миналата седмица си взех една блуза с дълъг ръкав, но малко не уцелих размера(стои ми съвсем леко отпусната) и в момента се чудя дали така ще е добре или е задължително да е по тялото?
Благодаря предварително.
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот рада » Пет Дек 06, 2013 4:41 pm

Е, идеята е да е по тялото, но едва ли е голяма разликата, ако е леко широко.
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот moridinbg » Пет Дек 06, 2013 5:14 pm

Ами не, всъщност трябва да е по тялото. Идеята е да отвежда влагата навън и да задържа топлото, което става при контакт с кожата. И аз поръчвах една блуза с дълъг ръкав онлайн и се оказа, че ми стои много рап. Еми не работи много-много като термобельо. Стоя потен, то стои влажно... След това си взех друга блуза плътно по тялото и резултатът няма нищо общо. И двете са 100% мерино на известни марки с приблизително еднаква плътност.

И един съвет - 100% мерино. Първите дни боцка повече, но е естествено анти-бактериално и може и една седмица да се носи без да се вмирише, докато синтетиката почва да лъха на мърша още след един ден по-активно потене.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот kobso1245 » Пет Дек 06, 2013 9:20 pm

moridinbg написа:Ами не, всъщност трябва да е по тялото. Идеята е да отвежда влагата навън и да задържа топлото, което става при контакт с кожата. И аз поръчвах една блуза с дълъг ръкав онлайн и се оказа, че ми стои много рап. Еми не работи много-много като термобельо. Стоя потен, то стои влажно... След това си взех друга блуза плътно по тялото и резултатът няма нищо общо. И двете са 100% мерино на известни марки с приблизително еднаква плътност.

И един съвет - 100% мерино. Първите дни боцка повече, но е естествено анти-бактериално и може и една седмица да се носи без да се вмирише, докато синтетиката почва да лъха на мърша още след един ден по-активно потене.

Мда, и аз се бях насочил към мерино, но и като цена не са много евтинки, може би по-натам.
Иначе благодаря за инфото, утре ще се разходя да видя дали мога да си взема по-малък размер и най-накрая да я видя като как е :Д
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот eMcKu » Пет Дек 06, 2013 9:29 pm

Някой да е ползвал такова ?
http://www.woolcollection.com/page.php?wt=un
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Термо бельо

Мнениеот rock » Пет Дек 06, 2013 11:37 pm

В Халите имат щанд. Това е т.нар. турско мерино, бях се засилил да си вземам миналата зима, но нямаха номера. Добро е , но не най-доброто.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: Термо бельо

Мнениеот Admin » Съб Дек 07, 2013 10:37 am

От лятото насам тествам едно термобельо на Icebreaker - от мерино, 150г/м2, т.е. доста тънко и леко, дълъг ръкав, води се всесезонно и наистина е, доколкото може дори през лятото да се кара с него. До тази година не бях пробвал тази материя и съм истински впечатлен от нея - конкретно тази блуза изобщо не боцка, мека е като памучна, два пъти по-тънка и лека е, съхне по-бързо, топли като памучна блуза с дълъг ръкав и най-важното, наистина не се вмирисва. Имах случаи да я карам по 4-5 дни без изпиране и нямаше никаква или почти никаква миризма. Със сигурност всяка от синтетичните ми блузи (термо или не, няма значение) се вмирисва в пъти повече само след един ден каране. Така че за мен това напълно оправдава двойно по-високата цена - ако знам, че трябва да карам на няколкодневен преход, едно е да мъкна няколко блузи или да се чудя как да пера на място, друго е да нося само една. Идната седмица, живот и здраве, ще има и статия за въпросната дрешка.

screamBoy, а ти нарочно ли търсиш compression base layer? Доколкото знам, това вече си е съвсем друга концепция, но не съм се ровил в детайли.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот Harka » Съб Дек 07, 2013 11:49 am

Още един глас за мериното. Нося мерино от 2006-та, когато "Стената" за пръв път решиха да внесат бройки за проба на Ortovox. По онова време не само в България, но и в Европа тази материя не беше кой знае колко популярна. За щастие в момента нещата са коренно различни спрямо тогава и мериното доби голяма популярност като човек може да си го купи отвсякъде вече. И не е случайно - за тези 7 години, откакто нося, не съм си и помислял да го сменям с нещо друго.
Само ще добавя една забележка - колкото и фин да е косъма, колкото и повечето хора да не усещат никакво боцкане, все пак има и такива с по-чувствителна кожа, за които мериното е неприятно за носене. Така че трябва да се пробва - не е за абсолютно всеки.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот tanya » Съб Дек 07, 2013 6:27 pm

След няколко години активно ползване на термо бельо да се включа пак по темата.
screamboy, от Барс-а след няколко години ползване продължавам да съм много доволна. След почти всяко обличане е минавал през пералнята и си е като нов все още. Страшно ми е удобно и комфортно с него и много си го нося. При по-топли дни само по него, с някое тънко елече, при минусови температури с уиндстопер отгоре. И за мен това е максималния брой дрехи, който мога да нося нагоре и по равно, колкото и да е студено. Ако облека още нещо, сигурно ще експлоадирам.
Имам и мериносова блузка на Ендура. Предимства - не мирише, изобщо, но той и Барс-а е с доста приемлива миризма и не е от тези дето се осмърдяват бързо. Ендурата обаче ми е леко свободна - не ми е широка, но не е плътно по мен и може би заради това, усещанието е, че топли по-малко и съответно я нося по-рядко.
Така че, термо блузката - плътно по тялото, иначе е кофти.
От лидълските имам клин. Не съм карала колело обаче с него. Взех за зимните пързалки да го обувам под гащеризона. В това му приложение върши работа.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Термо бельо

Мнениеот screamBoy » Съб Дек 07, 2013 7:39 pm

имам от около месец мериносови чорапи (ендурски, да живее ЦРЦ), да, знам че не мирише грам (нюхането нали не е на грамаж, хехе) и за топлина са идеални ... просто няма втора такава материя
бамбуковите чорапи по суперите са нещо доста близко за лятото, но за сега не са много ок
за чорапи мериното е веднъж ... то принципно като малък съм носил шаячни дрехи и боцкането не ми е особен проблем, но все пак имам някакво осезание за него и обикновената вълна се усеща повече
и за всеки ден мандахерцане насам-натам такива дрешки - предполагам, изхождайки от чорапите - даже сигурен съм, ще е перфе

но за каране...
трябва ми 'компресорно' облекло защото как да кажа ... в последните 1-2 месеца се зачетох на тази тема ... това еластаново клинче дето го имам ми е от 2004-та и си давам сметка че тези мускули дето са покрити от него и дето не са мегастегнати от ши*аните му силиконови ластици ... та от това клинче се чуствам прекрасно (където не са ластиците) ... точно големите мускули по краката са ми ок ... а колената и долните по-малки са извън него и обикновено там е по-зле, което може да е от ластиците че те са над колената ... и това е точно от компресирането на еластана ... със свободно веещи се парцалки на това място е по-зле
пак лятото само по такъв клин ми е просто идеално, докато тениска полиестер или найлон - ми усеща се и то сигурен съм се усеща щото се вее, ако ми е плътна и леко стегната ще е ммм спи
те шосейките са го открили това отдавна, нали, но на стигна ме и мен прозрението!
ежедневни дрехи като нося ето сега съм с едни дънки като за преходен сезон, но щото са ми от по-кльощави години стоят на някои места като ластични и е ок с тях, нищо че са тънки
в смисъл този ефект дето компресорните дрешки правят кръвообращението по-различно е за мен лично толкова печеливш, че ми е достатъчен да го ползвам за термодреха ... това по-слабички и спортни хора едва ли ще им е ок по същия начин

така че съм си викнал вече едно цяло клинче ... за долната част на тялото нямам съмнения какво ми трябва, но за горната беше по-различно и фактически съм страшно благодарен на всички за отзивите
дори докато си пишех предния пост ми се понаредиха някои идеи а сега вече - първо реших какво да взема за каране, второ най-вероятно ще си взема и едно мерино горно за не-каране, и понеже няма да е за каране мога да взема почти всякакви, та тези дето ми ги дадохте ще ги видя сега през седмицата имам 1-2 свободни дни и това ще ми е новогодишния подарък ^___^

а за компресия и каране ще взема някаква средна цена, ако тези от немския център не ми харесат

ей хора, ма злато сте ^_"
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mozz и 10 госта