Термо бельо

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Термо бельо

Мнениеот tanya » Пон Ное 02, 2009 3:03 pm

Предстои ми покупката на термо бельо за зимата. За жалост нямам никакви магазини подръка да ходя да оглеждам на място.
Не ми се дават и много пари в момента - горе-долу до 50лв за блузка. Вкъщи трябва да се умножава по две, така че сметката бързо набъбва.
Та конкретно. Видях това предложение http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... ts_id=1317.
Четох из форума на ПСС, имаше добри отзиви за продуктите на Bars. Някой от форума ползвал ли е нещо тяхно? Приемам и други предложения.
Карането ни през зимата не е чак толкова интензивно. Всъщност караме и при минусови температури, но не в планината, а и винаги сме на максимум 50км от дома по шосе. Искам да кажа, че не можем да замръзнем кой знае колко. Просто искам да ми е малко по-комфортно.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Термо бельо

Мнениеот did » Пон Ное 02, 2009 3:13 pm

Не че има как да си го купиш, но точно тази седмица в LIDL у немско има примоция на термобельо и хич не изглежда зле.

Изображение

Клинът е 10 евро, горнището е 13 евро.

Не знам как може да си купиш, освен да помолиш някой твой познат в Германия да ти вземе... ама не сещам кого... :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Термо бельо

Мнениеот rarekin » Пон Ное 02, 2009 3:21 pm

"Mainz, DE"

Ах, тиииии ......

Иначе, термобельото е хубаво да е вълнено. Пази топло дори когато си напълно потен в продължение на часове и не се вмирисва толкова лесно както повечето термобельо от разни изкуствени материали. Има и недостатъци ама .... Не е добре да се прави компромис с тази част от екипировката ако мислиш да го използваш интензивно. Аааа. Съобрази се с номерацията на производителя и си вземи един номер по-малко. Винаги се разпуска.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Термо бельо

Мнениеот joropc » Пон Ное 02, 2009 3:37 pm

Аз имам блузка и клин на BARS.Имам такива и на CANTERBURY от CRC,които са доста по-скъпи от първите.Дрехите и на двете фирми вършат прекрасна работа,не мога да направя никаква разлика....т.е BARS си е чудесно термобельо.. ;)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Термо бельо

Мнениеот X_NRG » Пон Ное 02, 2009 5:03 pm

@did
Lidl до колкото знам са немска верига магазини, но също така ги има и в Холандия. Дали офертата ще я има и там? Сестра ми учи там и аз вече и поръчах да ми вземе, но все пак да попитам. :)

Също така като съм висок 190 и що-годе с нормално телосложение какъв номер ще ми трябва? По принцип нося L-XL, но ако наистина се разпуска... чувствам се объркан. :D
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот frantishek » Пон Ное 02, 2009 5:04 pm

Лидъл ги има и в Гърция. И в цяла Европа.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот did » Пон Ное 02, 2009 5:12 pm

Ааааа, за извън Германия не знам. Тука го има със сигурност, но за други места не отговарям. Иначе за 190 см човек - само XL.

rarekin написа: Иначе, термобельото е хубаво да е вълнено.

Е, това в LiDL не е вълнено - 80% полиамид, 12% полиестер и 8% ликра е, т.е. класика в синтетиката, но се усеща много приятно върху кожата (в момента го тествам до парното :D ). Иначе спор няма - вълната си е вълна :agree:

Аз го посочих като вариант на Таня заради бюджета, който си е определила, понеже истинските маркови алтернативи са в по-друг ценови клас.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Термо бельо

Мнениеот X_NRG » Пон Ное 02, 2009 5:23 pm

Благодаря. :) Дано промоцията важи за цялата вегира, за да се сдобия с нещо за студените дни. :)
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот tisho » Вто Ное 03, 2009 12:50 am

Скоро и аз смятам да се обзаведа с термобельо и съм хвърлил око на тези оферти, но като нямам опит с
такива "гащи", засега събирам информация. Ето това, което съм намерил http://www.tashev.bg/bul/underwear.htm
Иначе за Дахщайн знам, че правят добри обувки, но за бельото не знам, а блузката добре изглежда.
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Термо бельо

Мнениеот Stuny » Вто Ное 03, 2009 8:01 am

Върши идеална работа , вмирисва се!
Има по-принцип и долнища и 3 различни дебелини(аз ползвам средната) , не знам какво има в наличност в магазина.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Re: Термо бельо

Мнениеот kojota » Вто Ное 03, 2009 10:01 am

Скоро си купих някакво на фирма CRAFT, уж немско ( аз не разбирам ) пробвах го в магазина прилично седеше - но като нямам база за сравнение не мога да кажа - 60 лв комплекта, което според мен е добра цена като за начинаещ в зимното каране. Това което е показъл did изглежда по приятно обаче - жалко че не го мернах по рано .:) Здраве да е - тази зима ще си вадим изводи за другата - но определено ще ми е по добре от миналата зима :)
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Термо бельо

Мнениеот _SoRa_ » Вто Ное 03, 2009 11:31 am

Някой да има впечатления от Термо бельо Campus ?
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Термо бельо

Мнениеот rarekin » Вто Ное 03, 2009 12:40 pm

kojota написа:Скоро си купих някакво на фирма CRAFT, уж немско ....


CRAFT е шведска компания. Къде е произведено е друг въпрос. И, "да", цената е много добра, особено ако в комплекта е включено и дълго долно термобельо.

Относно покупките на термобельо без да сте го виждали (от интернет магазини) - термобельото е хубаво да се огледа. За шевове, дали са от т.нар. flatlock stitching (препоръчително), дали не минават на кофти места, където да ви създават дискомфорт при продължитено носене, дали е подходящ рамер, каква е ДЕБЕЛИНАТА, на самото термобельо (щото, например Patagonia имат 4 категории на изкуственото им термобельо, като Cap 4 си е направо дебела фланела). Разбира се, ако поръчвате на някой, който знае какво прави, риска да получите нещо нефункционално е малък/никакъв.

Освен това, ако ще вземам термобельо от изкуствени материали, бих си взел само горно с дълъг ръкав. За долно, поради, хмммм, спецификата на областта на носене, бих предпочел или вълнено такова или специализирните колоездачни клинове и хубав (ветро- и водоустойчив) панталон. Вълната има естествени антибактериологични свойства както и подложките на клиновете, които са специално третирани да решават този проблем. Изкуствените материи, ако не са специално третирани (а повечето не са) са потенциално вредни в това отношение. Освен това, от гледна точка на ефекта, който се постига с термобельото, долното термобельо играе несъществена роля спрямо горното.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Термо бельо

Мнениеот IVO Jordanov » Вто Ное 03, 2009 1:46 pm

Наскоро си купих горно и долно термобельо на Spyder. Незнам дали съм направил правилен избор, все пак платих 160 лв, но пък се води висок клас. Не съм голям фен на марката, защото е твърде популярна сред скиорите, практикуващи кръчмо-спускаческия-пистов-стил на позиране и няма да ви обяснявам причината, поради която си го взех, но останах доволен от първия му тест - въртене с 19 килограмовото ми конче до Бялата вода, по алеята. Ще си кажете, тоз пък, ама за мен това си беше изпитание и главата ми беше плувнала в пот (без каска), докато надолу бях съвсем сух.
Имам и един въпрос към мъжете, които носят долно термобельо. Ползвате ли слипове, боксери и т.н. под клина или го обувате на голо? Твърде нехигиенично ми се струва на голо, но пък слиповете, колкото и да е, спарват...
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Ное 03, 2009 1:59 pm

Аз взех някакво от Екстрийм Спорт за 35 лв долнището и 35 лв горнището.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот bikerider » Вто Ное 03, 2009 2:00 pm

Твърдо подкрепям rarekin за вълнено vs. синтетично термобельо.

@IVO Jordanov: Памучен слип под термобельо - анатема. А хигиената ти си я поддържаш, така че не виждам проблема :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Термо бельо

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Ное 03, 2009 2:11 pm

bikerider написа:@IVO Jordanov: Памучен слип под термобельо - анатема. А хигиената ти си я поддържаш, така че не виждам проблема :)

:agree: :agree: :agree: То по принцип памучните гащи и велосипедната седалка са несъвместими.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот IVO Jordanov » Вто Ное 03, 2009 2:23 pm

@NC
Аз ползвах до миналия сезон едно на TCM, за подобни пари (може би даже малко по-евтино) и ми спарваше прекалено много, а и как миришеше не е истина. Дано имаш късмет с твоето :agree:

@bikerider
да разбирам, че го носите на голо :)

А как перете термобельо. Не мисля, че има нещо много специфично - няма мембрана, но все пак да попитам.
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Термо бельо

Мнениеот tanya » Вто Ное 03, 2009 2:24 pm

Имам да мисля още 2-3 дена, до заплата :D
На мен принципно ми трябва само блуза.
Долу си карам с един термо клин на TCM, който имам вече от 5 години и се оказа учудващо здрав и топъл. Дори и при минусови температури и то на спускания пак си ми е добре с него - нито ме запарва, нито ми е студено. Ама аз не съм от зиморничавите, та може и това да е причината. А и на обувките слагам гамаши. Като ти е топло на краката и глезените, все едно ти е топло на цялото тяло.
Пробвах сега в събота и неделя да карам с тънък полар на голо, а от горе само едно елече. Поларът добре си попива и дори да се изпотиш на баира, го няма след това усещането за мокро. С една тънка термо блузка обаче мисля, че ще е още по-добре. Иначе и аз знам, че от вълненото бельо по-хубаво няма. Един приятел има два комплекта вълнено термо бельо, останали му от алпийските експедиции преди 20 години и още си ги ползва, и продължава да е доволен.
На мен и синтетиката ще ми свърши работа за 3-4 часа каране. А за вмирисването - там пералнята ще има тежката си дума. И най-хубавото да е, пак трябва да се пере.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Термо бельо

Мнениеот kibikoff » Вто Ное 03, 2009 2:36 pm

Таня, виж МИЛО какво ще ти предложат. Хем ти е наръки ..., но се обади предварително, че ще ходиш.
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Термо бельо

Мнениеот kojota » Вто Ное 03, 2009 2:38 pm

tanya написа:. И най-хубавото да е, пак трябва да се пере.


Особено като се носи на голо :eyebrow:

Един въпрос - за тези гамаши - това нещо само с байкърски обувки ли става или ?! Аз мислех за някакви гети върху обувките ?!
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Термо бельо

Мнениеот tanya » Вто Ное 03, 2009 2:52 pm

@kojota, ето http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... ts_id=1562, това са гамаши. По принцип се водят колоездачни, т.е. не са ходене. Всъщност може да се ходи с тях при нужда, но бързо ще се амортизират. Иначе съм виждала и такива с цяла подметка от долу, които ще са по-удобни за ходене и за каране, ако не си с автомати.
@kibikoff, и аз си мислех за Milo. Хем са и на 5 минути от вкъщи :D . Имам някои техни неща. Знам, че работят с много качествени материали, но и цените им са по-високи. Все пак мога да намина да видя какво предлагат.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Термо бельо

Мнениеот kojota » Вто Ное 03, 2009 2:57 pm

Мерси за инфото за гамашите - и аз си мислех че не стават за ходене - понеже има доста моменти с бутане при мен :rofl: - еле пък зимата :))
А иначе - точно от този магазин МИЛО си купих термобельото аз.
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Термо бельо

Мнениеот GECKO » Вто Ное 03, 2009 3:03 pm

Аз залагам на Dakine LITE-WEIGHT, за каране до към -5*С. Под тази температура мисля, че не е здравословно да се кара колело (не само за човек но и за колелото). Колкото до продукта - доста добре държи топлината и бързо губи потта, но при студен старт не се представя добре - ако се загрявам преди каране всичко е точно но ако тръгна студен отнема време преди да се сгрея. Основното сякаш е факта, че не се задържа пот и не държи студено при спиране.

Вълната е на пазара от малко повече време в сравнение с фирмите за спортни стоки и няма нищо чудно, че е на такова високо ниво - еволюция :) . Когато ми се наложи да излизам в голям студ имам един вълнен комплект, чиято марка не помня, но рядко прибягвам до него и то предимно за разходки из планините зимно време от колкото за каране.

Успех с търсенето!
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Re: Термо бельо

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Ное 03, 2009 3:13 pm

IVO Jordanov написа:@NC
Аз ползвах до миналия сезон едно на TCM, за подобни пари (може би даже малко по-евтино) и ми спарваше прекалено много, а и как миришеше не е истина. Дано имаш късмет с твоето :agree:

Мисля, че е производство на тази фирма http://www.barsbg.com/ . До сега не съм имал проблеми. Жената го пера в пералнята с други тъмни парцали с цветен Ариел на 40 градуса.
Едит: Всъщност е същото, което Таня е видяла в Горгоната. Продават го на ул. 11-август и може да си го премериш.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот bikerider » Вто Ное 03, 2009 5:22 pm

IVO Jordanov написа:А как перете термобельо.

Синтетичното - хладка вода с много малко прах, колкото за хигиена и обезмирисяване.
Вълненото - хладка или леко топла вода и препарат за вълна.

За да не се разтеглят избягвам да ги пера в пералня или изстисквам на ръка. Сушилня също избягвам или в краен случай ги слагам само тях в нея.

IVO Jordanov написа:@NC
@bikerider
да разбирам, че го носите на голо :)

Не си давам бельото на други хора :P
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Термо бельо

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Ное 03, 2009 7:54 pm

Добре! Повече никога няма да ти го взимам на заем! :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Термо бельо

Мнениеот veno » Вто Ное 03, 2009 8:02 pm

Препоръчвам за който може да му го донесат:

http://www.backcountryoutlet.com/outlet ... -Mens.html
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Re: Термо бельо

Мнениеот rarekin » Сря Ное 04, 2009 12:38 am

Ти препоръчваш, ама имат само размер XXL :xx(: конкретно от това. А моя 260 BodyFit L вече ми е малко не по тялото. Хем умишлено си го взех по-малък от това, което нося по принцип. Представям си т'ва XXL на какво ще стане. Ще можеш и колелото да си загърнеш да не му е студено. :D Иначе, ако се намери начин да се достави до България - :agree: :agree: :agree:

@всички, които НЕ носят термобельо на голо - :cold: :clap:

tanya написа: И най-хубавото да е, пак трябва да се пере.


:D Да, ама зависи каква е нуждата. Ако е за кратко не се усеща (почти), ама ако го ползваш за няколкодневен преход (за тия, дето не си купуват отделно екипировка за велосипед и за планина) и гледаш да икономисваш място от всичко ..... тия със синтетиката гонят всичко живо в радиус 5 км. от хижата. :lol2:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Термо бельо

Мнениеот tanya » Сря Ное 04, 2009 10:19 am

@ rarekin, абсолютно съм съгласна с горното. Аз обаче едва успявам през лятото да се измъкна за няколко дена в планината, та зимни ходения не ми се очертават в близките години. Най-много на някоя по-ниска хижа за 2-3 дена и то с излизания в близката околност, колкото да се отъркаляме дружно заедно с децата в снега :rofl:
За еднодневни карания и синтетиката ще свърши работа. Реално при нас за цяла зима да се съберат максимум 10 дни почивни дни, в които времето да е много студено и да се изисква по-добра екипировка. През останалото време температурите обикновено са над 10 градуса, а това по моите критерии си е топло. Така или иначе през седмицата не мога да карам.
Звъннах на Мило. Имат цялата номерация на Craft (цена 50лв) + останали единични бройки на други фирми, съответно на по-ниска цена. Та тези дни ще намина да ги видя на живо и да меря.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: http, stealth и 30 госта