Тема за кратки въпроси

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Пет Апр 29, 2022 6:44 am

е той модела от 3300 няма да е като тоя от 1300 това е гарантирано .. и то разликата не е само монтажа ,и рамката ще е по добра
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот alexmitev » Пет Апр 29, 2022 10:45 am

Alexi написа:е той модела от 3300 няма да е като тоя от 1300 това е гарантирано .. и то разликата не е само монтажа ,и рамката ще е по добра

Точно монтажа очаквам да е същият, понеже се прави от същия екип :) По-надолу в коментарите на сайта на Декатлон за по-скъпия модел пише как колелото е дошло с превъртян болт на плочата...
Има и един доста притеснителен коментар, че болтовете на окачването изпускат и това било проблем на всички Декатлонски велосипеди - ако е така, аз бих покарал поне 2-3 месеца преди да почна с ъпгрейдите!
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Пет Апр 29, 2022 11:01 am

Под "монтаж" Алекси нямаше предвид действието на сглобяване на велосипеда.
Монтаж на колоездачен жаргон означава компонентите, които се монтират на велосипеда. ;)
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот alexmitev » Пет Апр 29, 2022 11:29 am

ОК, не бях наясно с жаргона :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Value » Пет Апр 29, 2022 12:24 pm

Някой може ли да провери това id DPQ5 в сайта на Фокс? До вчера нямах проблеми, но днес не ми показва никаква информация, дори на номера, които вече бях проверил сега не излиза нищо.
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот jayblack » Пет Апр 29, 2022 12:42 pm

Явно имат проблем със сайта, сега проверих 3 кода и за никой не излиза. Не се притеснявай, проблемът не е в твоя телевизор.
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 510
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Value » Съб Апр 30, 2022 5:16 am

Да, явно е имало проблем. Но по сериен номер все още не мога да намеря проверка.

Друга питанка: има ли по-евтин вариант на Fox Racing 3 Position Remote Lever, че е 60-70 евро.
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martin.radev » Сря Май 04, 2022 9:04 am

alexmitev написа:
Yash написа:Бих предложил да се погледнат и уплътненията на вилките.

ОК, може и да не са били 100% наред, но явно тази позиция допълнително им скъсява живота?



Абсолютно недопустимо да изтича масло при тази позиция, и въпреки, че ти се е случвало на повече от 1 байк,
това по-скоро говори, че трябва по-честа да сервизираш отколкото - грешно съхраняване
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martin.radev » Сря Май 04, 2022 9:10 am

_SoRa_ написа:Има ли разлика в подложката при клиновете (bibshorts) за шосе и тези за планина?


Зависи от компанията производител
за Ендура/Асос/и Gore мога да кажа, че няма разлика в памперса по категория на каране, но самото трико е различно като кройка, джобове и разбира се - презрамки
но това не означава, че шосеен бийбс не можеш да използваш в планината, обратното явно е проблем - недай си боже, ако МТБ шортите с джобове се озоват на шосейкаджия и вземе та се лиши от 3 вата заради липса на аеро :) :rofl:
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Сря Май 11, 2022 9:07 am

Бихте ли ми препоръчали органични накладки за спирачен апарат BR-М8020 независимо дали са с охлаждане или без ?
Благодаря!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Май 11, 2022 11:40 am

Lucky Loser написа:Бихте ли ми препоръчали органични накладки за спирачен апарат BR-М8020 независимо дали са с охлаждане или без ?
Благодаря!


Вземи си оригинални на Shimano DS03 :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martin.radev » Чет Май 12, 2022 3:35 am

Lucky Loser написа:Бихте ли ми препоръчали органични накладки за спирачен апарат BR-М8020 независимо дали са с охлаждане или без ?
Благодаря!


Gorilla Brakes - правят изключително качествени накладки за Шимано, разбира се няма как да не е трудно, затова са разположени в UK.., но ако имаш начин да си ги доставиш
Pro Resin compound ще ти свършат работа
https://gorillabrakes.com/shop/shimano- ... rake-pads/
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот pcconsult » Чет Май 12, 2022 11:00 am

Всичко каквото бях намислил да направя по колелото го направих и нямам нови идеи в главата! Усещам го както съм го проектирал. Върви екстра. Само го мия и смазвам - грижи никакви. Почвам да се чувствам като едно време на MacBook-а - отвиквам от проблемите... :^:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Чет Май 12, 2022 12:26 pm

pcconsult написа:Всичко каквото бях намислил да направя по колелото го направих и нямам нови идеи в главата! Усещам го както съм го проектирал. Върви екстра. Само го мия и смазвам - грижи никакви. Почвам да се чувствам като едно време на MacBook-а - отвиквам от проблемите... :^:

Много хубаво! Но какво общо имат тези откровения с точно тази тема ? :popcorn:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот pcconsult » Чет Май 12, 2022 1:07 pm

Lucky Loser написа:Много хубаво! Но какво общо имат тези откровения с точно тази тема ? :popcorn:

Тъпия въпрос е: Ко да прая?
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот alexmitev » Чет Май 12, 2022 1:20 pm

pcconsult написа:
Lucky Loser написа:Много хубаво! Но какво общо имат тези откровения с точно тази тема ? :popcorn:

Тъпия въпрос е: Ко да прая?

В ТУ навремето имаше една табелка със следния надпис: "Ако нямате какво да правите, не го правете тук!" :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Harka » Чет Май 12, 2022 1:20 pm

Продавай го и почвай нов проект!
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Чет Май 12, 2022 3:11 pm

Harka написа:Продавай го и почвай нов проект!

:eek2:
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот pcconsult » Чет Май 12, 2022 3:49 pm

Harka написа:Продавай го и почвай нов проект!

Мисля, че е далече във времето момента, когато ще стигна до неговата продажба. Не мога без колело - ставам като заклет пушач без цигари! Проектирах го с идеята: Байка, който да ме надживее! Мога да почна нов проект и без да го продавам. То самото проектиране си е малко време - за един-два дена творене с десетина версии на чертежа, докато изчистя всичко и узрее вярната идея за байка. Даже това е най-простото. После е сложното защото тогава нещата не зависят само от мене. За другите готови байкове човек може да гледа в Интернет преди това всякакви отзиви и ревюта, а иначе всичко е само на чертежната програма. Хвърля му човек едно голямо мислене всичко как да е (ъгли, размери, тръби, огъвки) и реално ти е само в главата докато не дойде трепетния момент за сглобяването на всички събрани части. В крайна сметка да видиш нещо, което преди това само си гледал на екрана си е интересно и незабравимо преживяване.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Чет Май 12, 2022 5:03 pm

проектирай си мекица ,тия твърдачета им мина времето а и скоро ще ти омръзне :clap:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот pcconsult » Чет Май 12, 2022 8:36 pm

Alexi написа:проектирай си мекица ,тия твърдачета им мина времето а и скоро ще ти омръзне :clap:

Благодаря за предложението, но откакто преди десет години имах Ram Freeride осъзнах няколко неща:
1. Приятна мека возия. Не ми пукаше през какво минава не само предната гума, а и задната.
2. То предпочиташе да върви по нанадолнище.
3. Нагоре е мъка - аз натисках педалите и повечето от силата ми се поемаше от амортисьорите.
4. Чувствах се все едно карам оргомен джип в града - голям разход на мощност, а смисъл никакъв.
5. Само веднъж го карах на Витоша, това ми хареса, но така и не повторих. Едни хлапета тогава си говореха на висок тон: "Гледай, гледай Ram Freeride! Абе не може да е Freeride - ти знаеш ли колко струва!"
Та така - мекици за из гората има много на пазара. Не виждам засега какво толкова по различно мога да изпроектирам, което го няма готово. Аз продължавам да си тежа около 115кг. и ако тръгна да правя нещо, то ще трябва да е доста по здраво от ширпотребата, може би със мощен иглен лагер, който да е един вид вечен и минаващ през цялата рамка близо до средното движение. Проблема, е че тогава и в горната част закрепването на задницата ще искам да е с подобна здравина и наистина да не позволява никакви усуквания и компромиси... Засега размишленията ми са малко по напред от това... :crazy:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот evilzet » Чет Май 12, 2022 9:53 pm

Е, чак пък вечен, на едни 80к км ще трябва да го сменяш, ако го докараш колкото Ситроен здрав.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Пет Май 13, 2022 12:27 am

Да сравняваш 10-годишен RAM Freeride с модерен trail велосипед е като да сравняваш магаре и космос!

П.С. Бих наричал творението ти просто велосипед. Доста бяга от идеята, стояща зад наименованието "байк".
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот pcconsult » Пет Май 13, 2022 10:41 am

Lucky Loser написа:Да сравняваш 10-годишен RAM Freeride с модерен trail велосипед е като да сравняваш магаре и космос!

П.С. Бих наричал творението ти просто велосипед. Доста бяга от идеята, стояща зад наименованието "байк".

:wavey: Дали наричаш велосипеда на български велосипед или на english - bike, velocipede или каквото още се сетиш си е все тая. Мойто творение мога да си го назовавам както ми е кеф. Превода на custom bike винаги ми е бил малко неточен по смисъл: персонализиран велосипед... Някак си все едно като човек отиде на шивач да си поръча костюм да го нарекат после костюма персонализиран костюм. Попитах бат Google: bike. Цъкнах на изображения - най-нормални велосипеди всякакви. Може би бъркаш понятията bikes с mountain bikes, защото не са баш едно и също. Едното са велосипеди ВСЯКАКВИ, докато другото са само планински велосипеди. Та и мойто си е някакъв байк. Едни го харесват, други не го харесват - всеки си е с преценката и мнението. Едно време като всеки начинаещ творец се вълнувах от хорското мнение. После осъзнах, че нищо не може да хареса на всички и вече хич не ми пука. Даже и перфектно да е все ще се намери някой трол-критик, скептик или някой, който просто в момента не е на кеф.
:beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот evilzet » Пет Май 13, 2022 10:48 am

Каква е разликата между накладки G03S и G03A ?
И двете ги дават съвместими с M615.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bdz43r » Пет Май 13, 2022 10:49 am

pcconsult написа:4. Чувствах се все едно карам оргомен джип в града - голям разход на мощност, а смисъл никакъв.
5. Само веднъж го карах на Витоша, това ми хареса, но така и не повторих.
Съвсем правилно си се чувствал - карал си велосипедния еквивалент на огромен джип в града. Тотално извън идеята на този велосипед.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Petar_stoychev » Пет Май 13, 2022 11:01 am

evilzet написа:Каква е разликата между накладки G03S и G03A ?
И двете ги дават съвместими с M615.


Вторите са новата смеска на Shimano които са доста по-издръжливи :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот pcconsult » Пет Май 13, 2022 11:11 am

evilzet написа:Каква е разликата между накладки G03S и G03A ?
И двете ги дават съвместими с M615.

И двата модела са органични накладки, но в G03A има и малко алуминий, докато в другите няма.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот evilzet » Пет Май 13, 2022 11:52 am

Аз имам 2 бр. g03s,но още не съм ги пробвал как са спрямо g02, които доста харчех. Ще купувам дискове и мисля да се запася с накладки, значи да гледам g03A.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Пет Май 13, 2022 11:53 am

evilzet написа:Каква е разликата между накладки G03S и G03A ?
И двете ги дават съвместими с M615.

S- стоманена подложка ,А - алуминиева .. 03 бележи моделната гама ,и е последната за момента - по издържливи са наистина но са според мен семи металик вече макар да ги водят органични ,като ги загледаш се виждат металните частици в тях а по старите модели нямаха
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ммк и 51 госта