Тема за кратки въпроси

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martin.radev » Чет Мар 25, 2021 1:34 pm

Винаги съм се чудел, защо хората в Източна България (Половината ми рода е в Сливен) ползват този Добри за поръчките си??
Може и да е готин пич, но ето че бели стават...
Байк24-това е топ-рейтед онлайн шоп в ЕС.., и да го замениш с такъв от БГ е странно!
И преди някой да е ревнал да го защитава - на всичкото отгоре и прави грешки с доставките *приятел остана без 5/10 цяло лято да ги чака
друг си поръча дреболий - пристигнаха след 30 дни.

Както и да е @Sora не се притеснявай дори и посредника да е проблем, стига да си имаш документацията - ще ти помогнат от съпорта им
в най лошия случай ще трябва да си платиш 10-20на лева.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Чет Мар 25, 2021 2:03 pm

:offtopic:
Аз, намирайки се не в Източна България.. извинявам се, Източна БГ(нали тъй е модерно), съм го ползвал 2 пъти. Препоръчаха ми го, защото бил коректен. Спрямо мен наистина беше. Включително при покупката на каската ми(Met Parachute) преди 2 години, като се забави заради наличности та цялото нещо трая около 5 седмици. При разговор с човека, той самият ми каза "Можем да я сменим или откажем или да чакаме". Аз реших да изчакаме, защото не ми трябваше спешно.

Иначе казано да, явно бели стават, но пък е готин пич.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Чет Мар 25, 2021 3:03 pm

За моята поръчка като посредник ползвах адреса на Габко в Байерн. Исках по-бързо да пристигне. Това ми беше трета поръчка от сайта. Предните две бяха до адрес в България, 10 евро.
Добри прави поръчки от друг сайт.
Уж да спестя някой лев, но вчера пуснах нова поръчка до адрес в България. Прецених, че за 7 лв. не си заслужава да се занимавам с куриер. Така даже ми я носят до вратата.
Писах на поддръжката още във вторник, но нямам отговор за това как да върна пратката при положение, че се намира в друга държава.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Чет Мар 25, 2021 3:54 pm

Добри се ползва предимно защото нямаш куриер от Германия до БГ ,човека взима само за куриера от Сливен до където си ,отделно е любезен и коректен ( до колкото сайта от който пазарува е коректен ,като цяло там е страшно мазало 2/3 от артикулите ги няма налични )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Мар 25, 2021 3:59 pm

martin.radev написа:Винаги съм се чудел, защо хората в Източна България (Половината ми рода е в Сливен) ползват този Добри за поръчките си??
Може и да е готин пич, но ето че бели стават...
Байк24-това е топ-рейтед онлайн шоп в ЕС.., и да го замениш с такъв от БГ е странно!
И преди някой да е ревнал да го защитава - на всичкото отгоре и прави грешки с доставките *приятел остана без 5/10 цяло лято да ги чака
друг си поръча дреболий - пристигнаха след 30 дни.

Както и да е @Sora не се притеснявай дори и посредника да е проблем, стига да си имаш документацията - ще ти помогнат от съпорта им
в най лошия случай ще трябва да си платиш 10-20на лева.


През Добри се поръчва от Hibike а не Bike24. Отделно аз от могобройните пъти които съм поръчвал чрез него никога не съм имал проблем дори и да се замени нещо.Не знам какво не му е топ-рейтед на Hibike....да не говорим че почти винаги цените на доста от нещата са по-ниски.
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Чет Мар 25, 2021 4:18 pm

Ето какво ми отговориха от bike24:
Thank you for informing us about your wish for a return. For a free return to BIKE24 please generate a return label on our website:

https://www.bike24.com/returns.html

Please print it and attach it to your return shipment. With this return label, shipping back to us is free of charge for you. Please remove the original shipment label from the parcel or make it unreadable by blacking it out or similar.

As soon as your return has been processed at Bike24, we will send you a confirmation via e-mail.
For further questions regarding your return please do not hesitate to contact us again.



Yours sincerely


Утре съм в пощата :D
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Gworan » Чет Мар 25, 2021 5:53 pm

Някой виждал ли е да се продава нещо такова, или да си е правил нещо подобно, да сподели как? Че тия дт суис барабани са направени от кашкавал Витоша...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martin.radev » Чет Мар 25, 2021 6:03 pm

Petar_stoychev написа:
martin.radev написа:Винаги съм се чудел, защо хората в Източна България (Половината ми рода е в Сливен) ползват този Добри за поръчките си??
Може и да е готин пич, но ето че бели стават...
Байк24-това е топ-рейтед онлайн шоп в ЕС.., и да го замениш с такъв от БГ е странно!
И преди някой да е ревнал да го защитава - на всичкото отгоре и прави грешки с доставките *приятел остана без 5/10 цяло лято да ги чака
друг си поръча дреболий - пристигнаха след 30 дни.

Както и да е @Sora не се притеснявай дори и посредника да е проблем, стига да си имаш документацията - ще ти помогнат от съпорта им
в най лошия случай ще трябва да си платиш 10-20на лева.


През Добри се поръчва от Hibike а не Bike24. Отделно аз от могобройните пъти които съм поръчвал чрез него никога не съм имал проблем дори и да се замени нещо.Не знам какво не му е топ-рейтед на Hibike....да не говорим че почти винаги цените на доста от нещата са по-ниски.


Аз не съм казал, че през Добри се пазарува от Bike24 :-). А, че Te - Bike24 са от топ-шоповете в Европа.
Иначе - явно е пич, защото хората го харесват и продължават да си ползват тази услуга, за доставката, но имаш ли възможност да си
доставиш продукта директно от Байк24 - до вратата вкъщи...,защо да ползваш посредници? Онези ти дават дата и тракинг код, знаеш по всяко
време къде и кога ще се придвижи пратката. Просто не мисля, че спестяването на под 10 лева си заслужава.

П.С: За цените му чувам, че са по-ниски от доста места - може би това е големия му плюс, но не съм сверявал с германските сайтове
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Petar_stoychev » Чет Мар 25, 2021 6:10 pm

martin.radev написа:
Petar_stoychev написа:
martin.radev написа:Винаги съм се чудел, защо хората в Източна България (Половината ми рода е в Сливен) ползват този Добри за поръчките си??
Може и да е готин пич, но ето че бели стават...
Байк24-това е топ-рейтед онлайн шоп в ЕС.., и да го замениш с такъв от БГ е странно!
И преди някой да е ревнал да го защитава - на всичкото отгоре и прави грешки с доставките *приятел остана без 5/10 цяло лято да ги чака
друг си поръча дреболий - пристигнаха след 30 дни.

Както и да е @Sora не се притеснявай дори и посредника да е проблем, стига да си имаш документацията - ще ти помогнат от съпорта им
в най лошия случай ще трябва да си платиш 10-20на лева.


През Добри се поръчва от Hibike а не Bike24. Отделно аз от могобройните пъти които съм поръчвал чрез него никога не съм имал проблем дори и да се замени нещо.Не знам какво не му е топ-рейтед на Hibike....да не говорим че почти винаги цените на доста от нещата са по-ниски.


Аз не съм казал, че през Добри се пазарува от Bike24 :-). А, че Te - Bike24 са от топ-шоповете в Европа.
Иначе - явно е пич, защото хората го харесват и продължават да си ползват тази услуга, за доставката, но имаш ли възможност да си
доставиш продукта директно от Байк24 - до вратата вкъщи...,защо да ползваш посредници? Онези ти дават дата и тракинг код, знаеш по всяко
време къде и кога ще се придвижи пратката. Просто не мисля, че спестяването на под 10 лева си заслужава


Аз с посредници от сорта на Габко не пазаря също.Иначе относно Добри,както вече споменах човека винаги е бил коректен поне с мен и стига нещата да са налични в Hibike идват за околко 10-15 дена.Когато не съм на зор за нещо не виждам причина защо да не си спестя тия 10 лева.Да не говорим че преди да ти дойде пратката в Еконт не си набил нито левче...та няма и какво да изгубиш. :beer:

Ето ако не си запознат каква точно е схемата https://www.hibike.bg/por-ca-pri-hibike ... 5b9c8da1cd
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Съб Мар 27, 2021 9:00 am

Какво е необходимо за почистване и поддръжка на резервоара за вода?
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот jayblack » Съб Мар 27, 2021 9:45 am

_SoRa_ написа:Какво е необходимо за почистване и поддръжка на резервоара за вода?

Бих казал, че най-важното е доброто сушене. Моят вече 3 години го ползвам без да има какъвто и да е аромат/вкус. Ползвам го само за вода, електролитите ги разтварям в бидончето. Иначе мехчето го взимам след всяко каране под душа с мен и го мия с топла вода. Никога не съм оставял вода да зеленяса вътре. След това съм му направил от една пластмасова закачалка за дрехи - сушилня. Чак когато изсъхне го прибирам. В фризера също е вариант, няма да има микроорганизми, но ароматът на фризер е възможен. :D
Pinkbike написа:... fork that is as sensitive as an emo teenager kid.
Аватар
jayblack
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martin.radev » Съб Мар 27, 2021 10:05 am

Аз го измивам с вода + Сода ба прах + изстискан Лимон като гледам да прокарам и поне 100-200мл през маркуча преди изплакването
после трябва добро подсушаване като избягвай да го правиш на слънце (аз лично взимам кухненска хартия правя 3-4 топки смачкани и ги пълня вътре и го оставям на проветриво място докато видимо няма влага вътре - после го складирам в едно от чекмеджетатаа на фризера ми, където го оставям да ''зимува'' до следващото ползване, което не е повече от 3-4 ползвания на година. Но това, което ти е преложил Jayblack е примамливо
като спестяване на време и мисля, следващия път като ползвам моя Зефал, да тествам неговия метод
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Съб Мар 27, 2021 10:40 am

Чисто нов е моят резервоар и искам да го подготвя за ползване.
Преди години бях чела за таблетки за почистване на протези.
А маркуча, през който минава водата с каква четка се почиства?
Резервоара е 2 л. на Evoc.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Съб Мар 27, 2021 8:13 pm

_SoRa_ написа:Чисто нов е моят резервоар и искам да го подготвя за ползване.
Преди години бях чела за таблетки за почистване на протези.

И аз съм чувал, че става с тях. Не съм ползвал.
Вариант е сода бикарбонат. Слагаш много малко сода - на върха на лъжичка, пълниш резервоара и да престои през нощта. На другия ден измиваш.


_SoRa_ написа:А маркуча, през който минава водата с каква четка се почиства?

https://sourceoutdoor.com/en/accessorie ... -brush-kit
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот protiven » Съб Мар 27, 2021 10:55 pm

_SoRa_ написа:А маркуча, през който минава водата с каква четка се почиства?


https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dSz0Q3Z
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот borisfx » Нед Мар 28, 2021 4:41 pm

Ако направя поръчка на сайта Bike24, как я пращат до България - по Спиди, по Еконт или по Български пощи?
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот _SoRa_ » Нед Мар 28, 2021 6:06 pm

borisfx написа:Ако направя поръчка на сайта Bike24, как я пращат до България - по Спиди, по Еконт или по Български пощи?

DHL.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bdz43r » Нед Мар 28, 2021 7:53 pm

А DHL идват със Спиди/dpd.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот fu4ko » Нед Мар 28, 2021 9:23 pm

bdz43r написа:А DHL идват със Спиди/dpd.

Също и с Български пощи.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот gssatcc » Пон Мар 29, 2021 9:44 am

Да, едно време се знаеше DHL -> DHL Bulgaria. ПОсле се почна Спиди, Рапидо (като се взеха и стана една организация имаше голямо мазало с доставките), че и Български пощи се намесиха. Всеки път е загатка с какво ще ми дойде пратката :roll2:
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 389
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Gworan » Пон Мар 29, 2021 10:20 am

Последните ми две поръчки, от последните два-три месеца, от Bike24 си дойдоха с DHL България.
От bike-discount също пращат по DHL, но за моите поръчки, винаги ги прехвърлят тук на Спиди.
По български пощи до сега нищо не съм получавал от Германия.
Общо взето, като получиш DLH тракинг номера, ако е комбинация от цифри и букви, очаквай го по Спиди, ако е само цифри - идва от DHL.
Една подробност - никога не им дават на куриерите телефонния ми номер, и винаги ми слагат бележка на вдоха, че не са ме намерили (а аз съм си вкъщи), и започнах да им се обаждам предварително преди деня на доставка, за да си дам ноемра, и да го предадат после на куриер...
Последна промяна Gworan на Пон Мар 29, 2021 10:24 am, променена общо 2 пъти
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот martin.radev » Пон Мар 29, 2021 10:21 am

Абсолютно съм съгласен с gssatcc
за последните 5 доставки стана такава манджа с грозде, че не знаеш откъде ще пристигне
Преди беше DHL - DHL на българска земя - после започнаха да аутсорсват поръчките, защото нашия DHL, чарджват пари
все едно разкарват тракийското съкровище и почнаха да ползват - каквото им падне имам доставени стоки от Байк24 чрез
Спийди/Рапидо/Еконт и даже някаква таксиметрова компания, която пък шофьора ми сподели, че те пък аутсорсват Спийди на
територията на София.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 695
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Harka » Пон Мар 29, 2021 11:39 am

@Gworan:

Не дават телефонния номер, защото в Германия никъде по онлайн магазините не е прието въобще да си го даваш. Няма и за какво - там нямат практика да ти звънят. Оттам идва и разминаването с начина на функциониране на пратките там и тук. Целият проблем у нас идва от това, че масово домакинствата нямат надеждни пощенски кутии. Или адресът не е напълно ясен, или пощенските кутии са във входа, който пък се заключва. Ужас направо. Затова и вече никой нищо не праща по пощата, ами по разните му там куриери, които пък могат да функционират само ако имат телефонния ти номер, защото адреса, който имат, така или иначе е само за ориентир къде горе-долу живееш...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Пон Мар 29, 2021 11:47 am

Всъщност и това не е съвсем така. Като поръчвах частите за Нюка, на стикерите от там си пишеше всичко - адрес, който съм подал и тел номер. На стикера на нашия куриер, на мястото на адреса пишеше: GDPR.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот gssatcc » Пон Мар 29, 2021 12:46 pm

На стикера на кутията пише GDPR, но куриерът, който ти носи пратката има достъп до всички налични данни. Идеята донякъде е тази кутия като се размята наляво, надясно да не ти се развяват данните. Абе този GDPR като цяло вкара само бумащина без да решава някакви съществени проблеми.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 389
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Пон Мар 29, 2021 12:58 pm

Gworan написа:Някой виждал ли е да се продава нещо такова, или да си е правил нещо подобно, да сподели как? Че тия дт суис барабани са направени от кашкавал Витоша...

Дт Суис предлагат стоманен такъв хъб но е трудно откриваем ,с такъв фабрично идват моделите им за ебайк .. имат и шимано 12 стоманен дори .. а това на снимката ти е хъб на Новатек ,те предлагат такъв стоманен пин ( както и капли базирани на техни главини а те са десетки модели )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Пон Мар 29, 2021 2:16 pm

gssatcc написа:На стикера на кутията пише GDPR, но куриерът, който ти носи пратката има достъп до всички налични данни. Идеята донякъде е тази кутия като се размята наляво, надясно да не ти се развяват данните. Абе този GDPR като цяло вкара само бумащина без да решава някакви съществени проблеми.

А прочете ли частта, в която написах, че на стикера, който лепят в чужбина, си пише абсолютно всичко?
Даже имах случай, в който от Спиди не ми доставиха пратката на деня и на сайта им видях, че са я отбелязали като неуспешна. При положение, че цял ден имаше човек в нас. Звъннах им и ми казаха, че адресът не бил пълен. Нещо, което не беше вярно. Когато си получих кашона, на стикера от чужбина бяха отпечатали пълния ми адрес и телефония номер.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Пон Мар 29, 2021 2:36 pm

:offtopic:
Спиди идват поне веднъж на ден в офиса на фирмата, в която работя, за документи и тем подобни т.е. много добре познават адреса.
Но когато трябваше да ми доставят нещо, бяха звъняли на националния телефон на фирмата, а не на моя ли же-се-ем номер, който бе изписан на товарителницата. След това бяха отбелязали в сайта си, че са ме търсили, не съм бил вдигнал и затова я бяха препратили към офис :popcorn:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот gssatcc » Пон Мар 29, 2021 4:30 pm

Yash написа:А прочете ли частта, в която написах, че на стикера, който лепят в чужбина, си пише абсолютно всичко?


Тези стикери никой не ги гледа, явно не е бил прочетен изобщо при получаването и са работили само по информацията в товарителницата. Нито имам общо със Спиди нито ги защитавам. Докато траеше сагата със сливането им с Рапидо имах пратка, която в рамките на седмица според тракинга се бяха опитали да я доставят 18, да 18, пъти. Изобщо не им вярвам на тракинга за международни пратки.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 389
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Пон Мар 29, 2021 4:45 pm

Всъщност идеята ми беше, че GDRP условията само нашите тук се правят на интересни да спазват, поне публично. В другите страни си пишат данните ти на общо основание...
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта