Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот KiselotoMliako » Чет Авг 25, 2011 10:26 pm

А, аз отидох при тях само защото бързах да ям шкембе тая вечер на Планинец уж :). Каквото ми трябва, знам че ако не го намеря при Дани, Райко или Нина ще се поръчва от CRC.

И понеже не искам да съм само хейтър, смятам, че тук е мястото да похваля:
- Дани (Дани байкс) за цялостното му творчество по колелото ми и добрите оферти;
- Райко (Колелото), който пък ме е оправял с подръчни средства в планината, а и тази събота, пак благодарение на него ще мога да си търкалям 32 дупковата шина с нова главина;
- Вивело в Младост 1 - от техния сервиз също винаги съм оставал с добро впечатление.
:beer:
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Antares » Пет Авг 26, 2011 8:33 am

+Райко!

Благодарение на него, миналата неделя можах да карам. Много съм доволен и като отношение и като свършена работа по наплитане на капла и изправяне на рошав ротор!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот niksan_736 » Пон Авг 29, 2011 11:20 pm

Един ГОЛЯМ + за Боби от Люлин. :beer:
Винаги е коректен и работи много добре :agree:
Мислиш се за гангстер, а се биеш със сестра ти..... (music) :D
Аватар
niksan_736
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 9:18 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vakkov » Вто Авг 30, 2011 2:18 am

Един ей такъв + за момчетата от Джестър.
vakkov
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 10:54 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот darki » Вто Авг 30, 2011 11:07 am

Сега и аз мога да споделя впечатления относно работата на няколко хора от стара загорския край :D

Много голям + плюс за Кольо от N-Bike - най-добрия "вилкаджия" и механик в Стара Загора и окръга :beer:

Много голям + плюс за Добри Добрев (Добрев байк)-Казанлък. Добре е да се наблюдава с какъв голям мерак се отнася към всяко колело независимо от цената му и грижата, която полага за да реши даден проблем.

Сега иде червеното:
Много голям - минус за "Косев и Тинков"-Стара Загора, защото.....

оффф тук е сложно.

Двамата демонстрират много лош еснафски манталитет. Голяма грешка е да си купиш колело или компонент от друго място и да ги потърсиш за услуга, не гаранционна профилактика или някаква друга услуга свързана с колело или компоненти. Оффф тогава ще чуете: "Защото не отидеш да си направиш ремонта от там където си купил "обекта" на ремонт. Независимо, че отиваш с парите си и очакваш адекватни отговори и действия, като цената е тази която те кажат. Подобен манталитет е най-малкото неуместен и характерен за години, в които из градовете имаше по един магазин за велосипеди и двама-трима механика. Искрено се надявам да спрат с тази си своя политика, защото търговията и услугите са "тънък" занаят, те не е за всеки. Един доволен клиент ще доведе поне 10 нови, но един недоволен клиент ще върне по 20 потенциални клиента. На мен лично Тинков се опита да ми "продаде" велосипед с размер на рамката XL при условия, че съм висок 173 с думите: "Не се притеснявай за рамката ще и свикнеш", защото в "склада" имаше само големи размери. Дано се коригират, но едва ли ще стане ! :nono:
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот boriss13 » Чет Сеп 01, 2011 11:46 pm

Изображение дъ бест!!! :)
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот porsche4456 » Чет Окт 20, 2011 6:02 pm

богдан бояджиев бомбата несъм доволен от него той е много двуличен аз си зглобих колело и повечето части бяха от него освен рамката колелото е iron horse sunday за около 5000лв всичко беше перфектно до момента когато аз отидох в магазина му и седеше отвън и пиеше кола и зяпаше на некав boxxera когата отидох там беше вечер и му оставаше около 20мин от работното време поисках му една бутилка дот даде и се правеше че неме познава и веднага отиде да дрънка с оня и сама му поисках да ми даде един шестограм и той ми каза айде стига си ми идвал за глупости с оня там (обиди го нещо) до нас съм ходил по ебати начина а цитирам: оня другия му е дал в джоба над 8000 лева 2 колела и на брат му 1 при него няма да стъпя повече
БОГДАН БОЯДЖИЕВ НЕ
ПАЦО РАБОТИ ПЕРФЕКТНО НО КАТ ГО питаш се няма че няма
А ДАНИ ОТ ЛЕТУСТРУЙ 6 Е ПЕРФЕКТЕН
porsche4456
 
Мнения: 42
Рейтинг: 987
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 12:57 pm
Местоположение: sofia

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот airborneone » Пет Окт 21, 2011 10:01 am

За пореден път се убеждавам, че неадекватността е на мода.
Един огромен минус за True Riders и 'перфектната' поддръжка на Фокс.
Само ми се ще да видя, как ще сменят резервни части на отборните карачи, като дойде време...

Макском София за хара, които продават повече от 3 месеца в този магазин,
да НЕ правиш разлика между Синтеровани и Органични накладки е просто НЕДОПУСТИМО!
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот icko0o » Пет Окт 28, 2011 10:28 pm

Николай от N-Bikes Стара Загора просто е перфектен.
Аватар
icko0o
 
Мнения: 304
Рейтинг: 1342
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 7:34 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот r1nftw » Съб Ное 05, 2011 5:14 pm

Един ей такъв + за Пацо от Вело 2009!
Intel core i7 920 @4,1GHZ Sapphire HD7870 Ghz edition OC @1250/1600
Аватар
r1nftw
 
Мнения: 417
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 6:24 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот slomosht » Сря Ное 09, 2011 8:11 pm

колю или n bike стара загора е най якия майстор може да идеш да ти оправи колелото на добри цени доста по ниски от софйииските (за профилактика на boxxer зима 25 лв)да седиш и да си говориш с него и винаги ти дава шестограм или помпа там квот ти тряя :agree: :agree: :agree:

минус за тинков и косев стара загора
на един приятел ми се спука клаимбъра на третия месец и не му го смениха и в тоя магазин има само shimano което лично мен не ме радва
Карам BMX
slomosht
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1106
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 10:54 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vla40 » Вто Дек 27, 2011 12:21 am

niksan_736 написа:Един ГОЛЯМ + за Боби от Люлин. :beer:
Винаги е коректен и работи много добре :agree:

И от мен един + за него.
Скоро ще пробвам X-4-ката. :popcorn:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Sladkata_Eli » Съб Дек 31, 2011 4:15 pm

И аз ще дам + за Боби от Люлин. :beer:
Аватар
Sladkata_Eli
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1119
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 5:16 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот JoroDH » Пон Яну 02, 2012 2:25 am

Един огромен + за Боби от Люлин (Bike Store Extreme) много коректен и отдаден на работата си! До сега не съм имал никакви проблеми каквото съм искал съм го получил и винаги е перфектно направено. Ако има проблем с нещо направено от него и отидете реакцията винаги е адекватна. Случвало ми се е дори заради едно скъсано ухо да ходи до центъра да купи за да може да ми го монтира на колелото защото нямаше в наличност... :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
JoroDH
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1123
Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 8:39 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Phant0m » Пон Яну 02, 2012 12:43 pm

Един голям + за Ram Bikes сервизираха ми вилката и я ремонтираха за една доста ниска цена. :beer:
Аватар
Phant0m
 
Мнения: 278
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 4:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ferrari4456 » Сря Яну 04, 2012 3:07 pm

-За боби от люлин.Правеше ми една част и съвсем спокойно го питах сега какво му правиш"Абе я кво те интересува бе,аз ще си го правя кво си ща,нали искаш да ти го оправя,да не си ми набор бе,мноо ме дразниш ся,сериозно ти казвам."
След това се държа като пич,но това държане е недопустимо. :nono:
Всичко мога да поправя ,стига да знам как.
ferrari4456
 
Мнения: 183
Рейтинг: 999
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 10:52 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ferrari4456 » Сря Яну 04, 2012 3:08 pm

Плюс за Дани байкс и Пацо :agree:
Всичко мога да поправя ,стига да знам как.
ferrari4456
 
Мнения: 183
Рейтинг: 999
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 10:52 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот climbera » Пет Яну 20, 2012 5:18 pm

ferrari4456 написа:Плюс за Дани байкс и Пацо :agree:

+1 за Дани ако става въпрос за същия на Летоструй.
Аватар
climbera
 
Мнения: 246
Рейтинг: 1056
Регистриран на: Нед Юли 18, 2010 12:44 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ferrari4456 » Пет Яну 20, 2012 5:24 pm

climbera написа:
ferrari4456 написа:Плюс за Дани байкс и Пацо :agree:

+1 за Дани ако става въпрос за същия на Летоструй.

Същия ,много ме кефи като майстор,изпипва нещата на добра цена и е голям пич :agree: :D
ferrari4456
 
Мнения: 183
Рейтинг: 999
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 10:52 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vvvaaal » Пет Фев 10, 2012 8:01 pm

Един ОГРОМЕН + за момчетата от Джестър. Занесох им шок за сервизация в неработно време, донесоха ми го до мен заради студовете и на всичкото отгоре ми казаха да им платя друг път, защото нямах в мен тогава.
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот BeezyJay » Пет Фев 10, 2012 9:05 pm

darki написа:Сега иде червеното:
Много голям - минус за "Косев и Тинков"-Стара Загора, защото.....

оффф тук е сложно.

Двамата демонстрират много лош еснафски манталитет. Голяма грешка е да си купиш колело или компонент от друго място и да ги потърсиш за услуга, не гаранционна профилактика или някаква друга услуга свързана с колело или компоненти. Оффф тогава ще чуете: "Защото не отидеш да си направиш ремонта от там където си купил "обекта" на ремонт. Независимо, че отиваш с парите си и очакваш адекватни отговори и действия, като цената е тази която те кажат. Подобен манталитет е най-малкото неуместен и характерен за години, в които из градовете имаше по един магазин за велосипеди и двама-трима механика. Искрено се надявам да спрат с тази си своя политика, защото търговията и услугите са "тънък" занаят, те не е за всеки. Един доволен клиент ще доведе поне 10 нови, но един недоволен клиент ще върне по 20 потенциални клиента. На мен лично Тинков се опита да ми "продаде" велосипед с размер на рамката XL при условия, че съм висок 173 с думите: "Не се притеснявай за рамката ще и свикнеш", защото в "склада" имаше само големи размери. Дано се коригират, но едва ли ще стане ! :nono:

Ами минус и от мен за този неквалифициран веломеханик, които успя да ми сложи нов XCR за скромните 7-8 часа. :bawling:
Аватар
BeezyJay
 
Мнения: 265
Рейтинг: 1114
Регистриран на: Съб Авг 06, 2011 9:58 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ferrari4456 » Пет Фев 10, 2012 10:59 pm

BeezyJay написа:
darki написа:Сега иде червеното:
Много голям - минус за "Косев и Тинков"-Стара Загора, защото.....

оффф тук е сложно.

Двамата демонстрират много лош еснафски манталитет. Голяма грешка е да си купиш колело или компонент от друго място и да ги потърсиш за услуга, не гаранционна профилактика или някаква друга услуга свързана с колело или компоненти. Оффф тогава ще чуете: "Защото не отидеш да си направиш ремонта от там където си купил "обекта" на ремонт. Независимо, че отиваш с парите си и очакваш адекватни отговори и действия, като цената е тази която те кажат. Подобен манталитет е най-малкото неуместен и характерен за години, в които из градовете имаше по един магазин за велосипеди и двама-трима механика. Искрено се надявам да спрат с тази си своя политика, защото търговията и услугите са "тънък" занаят, те не е за всеки. Един доволен клиент ще доведе поне 10 нови, но един недоволен клиент ще върне по 20 потенциални клиента. На мен лично Тинков се опита да ми "продаде" велосипед с размер на рамката XL при условия, че съм висок 173 с думите: "Не се притеснявай за рамката ще и свикнеш", защото в "склада" имаше само големи размери. Дано се коригират, но едва ли ще стане ! :nono:

Ами минус и от мен за този неквалифициран веломеханик, които успя да ми сложи нов XCR за скромните 7-8 часа. :bawling:

А на мен сестра ми ми караше колелото и хидравликата изтекла и без да ме пита за да не се карам с нея го закарала до там.Като разбрах отивам с ужас до там, като знам какви тапанари са ,намирам един дядка брадат да ми реже маркучите на хидравликата с градинска ножица :evil: .Направо пулудях.Добре че не я беше срязал ,хванах го точно преди 1-2секунди преди това да стане.После извиках баща ми ,защото оня ми дърпа колелото и вика да му дам 25лв за това че си е изгубил времето.Но като баща ми дойде с още негови приятели бързо бързо ми го даде :rofl: с извинения.............Извод не си водете колелата там.Аз се разминах само със скъсани нерви......
Всичко мога да поправя ,стига да знам как.
ferrari4456
 
Мнения: 183
Рейтинг: 999
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 10:52 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот bike4ever » Нед Фев 12, 2012 12:56 am

Пацо и Боби +++++++++
bike4ever
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1133
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 8:41 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот dob111 » Сря Мар 28, 2012 7:35 pm

Свидетелствам,
с един голям + за Райко като механик.
Като един знаещ и добронамерен доктор обслужва велосипеда.
Последна промяна dob111 на Сря Мар 28, 2012 7:53 pm, променена общо 1 път
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vla40 » Сря Мар 28, 2012 7:42 pm

+ За Боби от Люлин. :)
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Сря Мар 28, 2012 10:53 pm

Вело Ателие и Тони Центровката (на Козяк 35) - ++++
Бая години вече си ремонтирам колелата там, кога на самообслужване, кога останем да се потим до късно над някое заяло средно... Никога не са ме изоставяли и винаги са обръщали внимание на всяка моя прищявка :D
Собствениците са страшни пичове, винаги може да се разбереш с тях :beer:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот zafirovp » Сря Мар 28, 2012 11:26 pm

Механиците от БАС до НДК - Всичко, което са ми правили по байка е било на шест. Цените са нормални и винаги когато съм ги попитал нещо са ми отговаряли в подробности. Работят бавно, но много качествено.
Bikecenter в Лозенец - Бях си оставил колелото за ремонт на спирачката, а заедно с това бяха оправили куп други дребни работи без голямо оскъпяване. Под дребни работи имам предвид, затягане на някоя друга спица, реглаж на скорости и слагане на допълнителен бандаж на каплите.
Velomania на бул. България - На механика, който работи там му свалям шапка. Доста е скъпо, но винаги когато ми трябва някакъв ''custom тунинг'' го е правил точно както съм очаквал.
Близнаците - никаква материална база, но много евтини цени. Обикновено ходя там за дребни настройки.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Yavkata » Вто Апр 03, 2012 5:37 am

"Едно магазинче в ж.к. Младост. Казва се Велофон. Собственика е много готин човек и е много компетентен.
Адреса е: Младост бл.222 (магазинчето е срещу блока).
Сайт: http://www.velofon.com.
Работно време: Вторник-Събота от 12.00 до 19.00ч."
Голям минус.Тотално несериозна работа. От форума разбрах, че предлага голямо разнообразие от уши, или при липса има човек за изработка.
Дадох му едно уше от Sunn. Следва една седмица пауза и при разговорите "Ами нямам, ще го правим". Хубаво, минава още седмица. "Ами още не съм го занесъл". На третата седмица: "Точно сега съм при майстора, ще стане , обади се другата седмица". Четвърта седмица. "Нямам време да отида, обади ми се другата седмица." Пета седмица. "Ами май няма да стане, сега е вече сезона и има много работа." Шеста седмица- пробвам да си върна поне оригалното ухо.Още пет-шест разговора. Най -накрая успех! Успях да си получа оригиналното ухо "Ами сега е сезона, ще го направим зимата". Два месеца колелото стои разглобено, не свърши никава работа, и само ме мотаеше по телефона. За това време можеше да си намеря друг да го направи или да поръчам от чужбина. Да беше казал в началото , че няма време и няма да стане, да не ме вкарва в приключения. Разбирам , че е сезон СЕГА, но ухото беше при него още февруари.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот манджа » Сря Апр 04, 2012 1:14 am

darki написа:
Много голям + плюс за Добри Добрев (Добрев байк)-Казанлък. Добре е да се наблюдава с какъв голям мерак се отнася към всяко колело независимо от цената му и грижата, която полага за да реши даден проблем.


Бе нещо си се сбъркал мисля... той работи само на принципа ''ново'' :V:
Pulse STR
Аватар
манджа
 
Мнения: 533
Рейтинг: 1454
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:06 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gilb » Сря Апр 04, 2012 9:14 am

манджа написа:
darki написа:
Много голям + плюс за Добри Добрев (Добрев байк)-Казанлък. Добре е да се наблюдава с какъв голям мерак се отнася към всяко колело независимо от цената му и грижата, която полага за да реши даден проблем.


Бе нещо си се сбъркал мисля... той работи само на принципа ''ново'' :V:


Не съм много съгласен :beer: той е човек на настроението..може да си го хванал в лош момент.

ON:
Адмирации към работата на на Николай от N-bike Стара Загора :) И за него важи същата максима както и за Добри Добрев - изнервен ли е нищо не му се прави,но кой не е така?
Винаги бързо и щателно се е справял с "болежките" на велосипеда ми,въпреки че понякога гарнира работата с малко мрънкане "Уффф това пък как го направи бе?" и тем подобни :lol:
Притежавал съм Boxxer,888 а сега карам Fox 36 - всички те са били щателно сервизирани,без грешка от него.

С малко негативно впечатление съм останал от работата на "Косев и Тинков" Стара Загора... като цяло работят бавно,желаният резултат невинаги е налице и се държат меко казано надменно,което лично за мен не е в техен (чисто търговски) интерес.

Друг механик в който съм посещавал в Стара Загора е Серго. Никога не съм го търсил за нищо свързано с байк,но за шосейни велосипеди - :agree: той е човека.Още когато тренирах шосе този човек ме е спасявал,буквално, от всякакви възможни разправии. (Като караш и чупиш отборно колело на отбор с миниатюрен бюджет :lol: трябва сам да си го оправяш..а като не знаеш - Серго е насреща).
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 168 госта