Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот mrdaka » Вто Фев 15, 2011 5:40 pm

Всички хвалят веломеханиците си, затова аз ще наплюя наколкото механика, чийто услуги съм ползвал:

1. Стефан в Студентски град - от работата му съм доволен, но цените му са много много високи и се възползва от неразбирането ми, алчен е.
2. Веломания до ВМА - там също съм доволен от работа, по-евтино е от Студентски град, но и те са алчни.
3. Байк центъра - За добър ден 5лв. За дребни неща 5лв. Ходих в забележете два байк центъра в един и същи ден, в първия ми "настроиха скоростите" за 5 лв, не ми хареса, защото бяха по-зле от колкото преди настройката. Веднага отидох в другят байк център, пак настройка, пак 5 лв и накрая вечерта си ги донастоих сам в къщи. Неволята ме учи и се справих по-добре от механиците.

Следващия път със сигурност ще посетя Райко или Пацо или Близнаците. Евала за готината тема
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот prokalnatiq » Вто Фев 15, 2011 5:47 pm

Младост 1 Bike Centre! Много рабрани момчета. Съобразяват се с клиентите си. :beer: :agree:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот enforser » Съб Фев 19, 2011 9:37 pm

+1 за Маншона! Най-добрия механик.
Искам само да ви посъветвам да не си водите колелата в Байк Център - Редута при Сердика Център. Там навремето отидохме с едно приятелче да му напомпът въздушната вилка и му я гръмна тъпия старец!! :nono: :nono: :xx(: После се оправдаваше. И "уж" му я оправиха в Бас , но тази вилка никога не заработи по стария начин. И в Байк Център до кино Изток не разбират от ДХ колела. 1 водач не могат да сложат ! А иначе цените им са .... :crazy:
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот deadahmed » Пон Фев 21, 2011 2:11 pm

Не искам да защитавам Bike-Center, но специално настройването на скоростите зависи в какво състояние са. Това линия на веригата, износени зъби, износена верига, жила, дерайльори - все неща, които трябва да са в добро състояние. Командите също. Колкото до помпането на вилка - ами сори, но ако фабричното уплътняване не задържи 10-11 бара 24 часа, вилката си е за сервизиране.

За водачът не мога да коментирам - ако е такъв без фиксиран монтаж, ще се размести след най-много две спускания...
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Shady™ » Пон Фев 21, 2011 6:39 pm

*enforser По принцип на Изток са по-специализирани във BMX колелата, но ако си имал проблем с водача ти - не е проблема в механика както ти спомена *deadahmed а настройката и т.н. Трябвало е да се върнеш пак и гаранционно да ти го оправят, а ако случайно по няква необяснима за мен случайност - не е по силите му - щеше да те прати в друг магазин или да ти върне парите с усмивка, а не да те накара да платиш пак или да те нахока ;) Например моят водач (Diabolus) два пъти съм се връщал докато го направя/им перфектен :)

Това горе се отнася по същата логика и за *mrdaka - или да беше казал в този другият магазин - "туку що ми направиха скоростите в еди кой си магазин от веригата ви и сега пак имат проблем" и напълно безплатно щяха да ти го ДОрегулират.

А за вилката според мен е било най-вероятно това което описа *deadahmed, можело е да си оставиш вилката и да ти я погледат там или най-добре ако е била в гаранция - да отидеш при вносителят да си търсиш гаранцията, а не в някой друг сервиз. А и имай предвид че понякога малкото камъче обръща колата/колелото, ако е било дефект - бъди благодарен че е станало на място пред магазинът а не след някой скок....

Така че хора преди да порицаете който и да било, защото съм чувал лоши думи за хора(говоря "глобално"... за в България) които са добри, първо си потърсете правата на същото място от където е тръгнал проблемът а не търсете веднага решение на друго място..

:beer:

ПС: За да не правя лоша реклама на хора и магазини - само ще кажа че в Bike Center-a са идвали хора недоволни от места от където обичайно хората са доволни. В такива случаи съм се учудвал, по същия начин по който и сега се учудвам от по-горе написаните неща за Bike Center-a. Всеки може да направи грешка, но съм сигурен и че повечето (особено добрите) ще си я поправят и всички ще са доволни :) Няма непоправими неща и хора.

:^: :agree:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот enforser » Пон Фев 21, 2011 7:49 pm

Не вярвам да е имало проблем с водача тъй като после го сложи каймата за 2мин без проблем ;) Все1 просто предупреждавам за всеки случай,но всеки си има собствено мнение :) Някои пък може да са много доволни от този Байк Център и дано да е така . Аз просто споделям моя горчив опит :idea:
Cross Country enthusiast!
Аватар
enforser
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 3:20 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот crossenduro2 » Пон Фев 21, 2011 9:43 pm

Красимир Паскалев - Velomania Добрич! Адски точен и добър механик, както и прави много отстъпки ! :beer:
Изображение
crossenduro2
 
Мнения: 884
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 9:15 pm
Местоположение: Добрич

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот airborneone » Сря Мар 16, 2011 11:42 am

Бате Рой от Байкцентър кв Изток.
Този човек ми върна вярата в Байкцентъра!!!
Огромно ЕВАЛА, за перфектното му професионално отношение :agree: :beer:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот CTaHu » Чет Мар 17, 2011 6:43 pm

Дженко от Младост, след Макдоналдс-а. На никой с DH или FR байк не го препоръчвам. Той ремонтира само детски колелца и нисък клас байкове ...
Миналата година 3 дни ме развърташе и нищо не можа да направи. :bigeyes: :qright:
Опита да ми изправи задната капла ... само я изкриви на другата страна.
Опита да ми обере един луфт в средното ... не успя (тук може би вината не е изцяло негова ... може и лагерите да са за смяна)
Вилката ми пускаше масло ... изобщо си нямаше на идея какво да прави и дори твърдеше, че никога няма да мога да я оправя и да намеря части за нея. На следващия ден в БАС ми оправиха от раз (части и професионално свършена работа).
Та извода има си сервизи и сервизи ... Не навсякъде могат да севизират всяко колело. :nono:
Продавам:
1. Джърси IXS
Аватар
CTaHu
 
Мнения: 248
Рейтинг: 1316
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 1:50 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vla40 » Пон Мар 21, 2011 9:27 pm

Богдан Бояджиев от Люлин 7 (има и магазин в Люлин 6,но стои само в този в 7-ми (НЕ СЪМ СИГОРЕН ! )
http://bikestore-bg.com/kontakti-.jpg
ето къде се намират магазините :beer:
Беше направил всичко точно :bowdown: :popcorn: ,дори ме изчака малко след работното му време за да си взема байка. :beer:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот lorda1 » Пон Мар 21, 2011 10:23 pm

vla40 написа:Богдан Бояджиев от Люлин 7 (има и магазин в Люлин 6,но стои само в този в 7-ми (НЕ СЪМ СИГОРЕН ! )
http://bikestore-bg.com/kontakti-.jpg
ето къде се намират магазините :beer:
Беше направил всичко точно :bowdown: :popcorn: ,дори ме изчака малко след работното му време за да си взема байка. :beer:

+1 Магазина на "Боби Бомбата"!След като нарпавиш поне 500лв при него(не наведнъж) за всяка час получаваш 5% отстъпка!Като че ли обаче цените за сервизиране са малко, наистина малко завишени-Профилактика на вилка-25лв-при Пацо е почти 2-ойно по-евтино.Но пък всичко прави.....ИДЕАЛНО!
maxvolume написа:Ей.. виж се къв си ЦЪРВУЛ бе.
lorda1
 
Мнения: 406
Рейтинг: 1081
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:55 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот kvelikov » Вто Мар 22, 2011 8:15 pm

Боби е пич и няма как да не си свърши работата качествено. :agree:

А тук искам специално да благодаря на момчетата от Scott (на бул. България) - те си знаят защо... :D :agree:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот geco » Пет Мар 25, 2011 8:14 am

Отново съм много довелн от Серго на ул.Света Тройца в Стара Загора.Винаги успява да намери решение да поправи неща на който повечето други казват че е за ново.Вчера ми поправи помляните кученца и карантии на храповика на главина SACHS.
geco
 
Мнения: 274
Рейтинг: 1279
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 3:43 pm
Местоположение: stara zagora

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот crossenduro2 » Сря Мар 30, 2011 10:10 pm

Днес отидох във Варна, магазин Устрем. Първоначално им се обадих, да ги питам, дали ще могат да ми сменят спирачната течност на 2 спирачки. От Добрич съм и затова ги попитах първо по телефона. Отидохме с баща ми и дадохме въпросните спирачки. Човека, който беше в магазина ми каза, че ще ги обезвъздушава час и половина. :bigeyes: . Отидох да чакам в едно кафе с баща ми. След 10 минути се върнах само да попитам нещо, а пича си играе на лаптопа в някакъв сайт... :(!:
Обясних му, че ще пътувам и ми трябват спешно. След 1 час ни се обади, че са готови. Отидох, видях всичко и останах доста доволен от работата. Купих и две вътрешни гуми и даже ми направиха отстъпка. Извода е, че работят доста добре, но са малко несериозни и бавни. :agree:
Изображение
crossenduro2
 
Мнения: 884
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 9:15 pm
Местоположение: Добрич

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот individual » Пет Апр 01, 2011 2:03 pm

crossenduro2 написа:Днес отидох във Варна, магазин Устрем. Първоначално им се обадих, да ги питам, дали ще могат да ми сменят спирачната течност на 2 спирачки. От Добрич съм и затова ги попитах първо по телефона. Отидохме с баща ми и дадохме въпросните спирачки. Човека, който беше в магазина ми каза, че ще ги обезвъздушава час и половина. :bigeyes: . Отидох да чакам в едно кафе с баща ми. След 10 минути се върнах само да попитам нещо, а пича си играе на лаптопа в някакъв сайт... :(!:
Обясних му, че ще пътувам и ми трябват спешно. След 1 час ни се обади, че са готови. Отидох, видях всичко и останах доста доволен от работата. Купих и две вътрешни гуми и даже ми направиха отстъпка. Извода е, че работят доста добре, но са малко несериозни и бавни. :agree:


Приятелю, когато работиш с клиенти и трябва работата да върви, понякога се налага да оставиш нещо, за да свършиш друго нещо. Лаптоп нямаме, имаме стационарен комп. Трябваше да проверя нещо, което ми отне не повече от 2 минути (не че виждам смисъл да ти обяснявам какво точно съм направил и как, не мисля, че е редно). Та след като съм Ви казал час и половина, а бях готов след 50 минути, мисля, че съм се справил повече от добре, но това го оценявате Вие!
Можеш ли да ми кажеш само какво несериозно и бавно видя и осъзна в услугата ми?! Важно е за работата ни, както и за НЕпогрешните изводи на бъдещите ни клиенти.
Изображение
Аватар
individual
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:51 pm
Местоположение: Варна / Търговище Skype:individual_g

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот veskoz » Пет Апр 01, 2011 2:07 pm

individual написа:дъра бъра

На някои хора не можеш да обясниш, че не работиш само и единствено за тях. :agree:

@кросендуро2 - спешното е х2 в повечето каквито и да е сервизи и е нормално.
Че ти бързаш и ти е спешно никой няма да зареже предишните n брой поръчки. А даже са ти направили и отстъпка.
Единствената им грешка. :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот airborneone » Съб Апр 02, 2011 1:38 pm

Райко от Колелото :agree:
Дефиниция за истински майстор на каплите!
Единственото, от което се оплаквам, е че се премести много далеч :peace:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vvbiker » Съб Апр 02, 2011 2:22 pm

г-н Колев от Байк Център. :agree: Невероятен човек и търговец! Направи ми 100 лева отстъпка.. :beer:
Аватар
vvbiker
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 6:36 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот nenejlhuka » Съб Апр 02, 2011 4:54 pm

изкам да похваля Любо от Drag zone бул. българия . Boxxer-a ми имаше проблем с rebaund-a (работеше само на едната пружина) . Оказа се че някаква шайбичка се е откъртила и трябва да се смени . Bas отказаха да докарат въпросната шайба :crap: Любо се захвана :idea: .... След няколко часа вилката ми работеше отново перфектно :bowdown: . Това не е единствения случай , в който ми е оправял машинката . Евалата братле :beer:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nenejlhuka
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот veskoz » Пон Апр 04, 2011 8:52 am

nenejlhuka написа:Евалата братле :beer:

Любендъра евала не пие. :lol:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gesh0898 » Пет Апр 08, 2011 10:57 am

Тишо! Супер коректни са и другите от БАС. Работят с настроение и всеки път, когато вляза ме разсмиват :D Правят ми отстъпка 10%. Май вече им омръзнах, всяка седмица съм там с оплакванията си за щяло и нещяло. :lol:
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Inzagi » Пет Апр 08, 2011 5:40 pm

Една добра дума за магазин Jester за ремонта/профилактиката на shock-а ми , работи си идеално в момента ,преди това изобщо не работеше добре
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот TheAnimal » Пет Апр 08, 2011 5:45 pm

Любчо - Бирата , вчера най-накрая си тествах вилката, която той ремонтира. Работи перфектно , без забележка. :love:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот novice » Чет Май 05, 2011 5:02 pm

Пичовете от Веломания срещу Медицинска Академия - много готини за лафче, единият, високият, ми е адаш. И двамата са пичове, обаче...
отидох преди 3 седмици, точно преди Великден при тях да ми сменят веригата и задния блок, понеже бяха износени и веригата се късаше непрекъснато. По пътя към сервиза ми спадна и предната гума, която спадаше почти всяка седмица преди това от есента насам. Знаех, че е спукана, но понеже спадаше бавно, не и обръщах внимание. Този път, понеже така и така отивах на сервиз и спадна пътьом, им казах направо да сменят и гумата. В магазина първо 10 минути ме лъгаха, че нямали вътрешна 26''/2.3 с френски вентил, а когато от сервиза им се обадиха, че в каплата ми не може да се навре автомобилен, след още 5 минути чудене изнамериха с френски - тя през цялото време им беше пред очите! :bigeyes: Та... да си продължа разказа. Докато се мотая отпред в магазина с вътрешната гума, по-ниският от 2-та механици беше "проверил" външната гума за останали остри предмети и когато се върнах тъкмо довършваше "проверката" и с РЪКАВИЦИ!!! :idea: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:
Изображение




Не знам какво е проверявал, :bigeyes: но на втория ден сменената, чисто нова, вътрешна гума Continental за 15лв. вече спадна! :bigeyes: Не на мекица но не беше камъкът от след смяната. Перфорацията при нея се оказа съвсем малка и ПОДЧЕРТАВАМ на същото място, като при гумата, сменена в сервиза(прибрах си старата гума Maxxis при смяната и я подлепих). Днес при смяната ги сравних и местата на перфорация съвпадат 1:1!!! :bigeyes: Днес като я сменях, потърсих внимателно на мястото, на което се пада перфорацията спрямо вентила и естествено какво намерих?! 3мм трън, на снимката по-долу се вижда. Той не просто беше забоден във външната гума, той се подаваше цял милиметър отвътре! :bigeyes: Но нали човекът я "провери" с ръкавици...
Не стига всичко, ми при връщането на колелото върху вилката не бяха завили като хората оста на PIKE-а и последната веднага отвори луфт. Казвам им не е стегната, те:"Може да е прецакана резбата. Ние не бихме я стягали многоооо, да не вземе да се скъса QR-а... Иди утре(събота) преди обяд при колегата на бул. "България" да го погледне, той е специалист!" Отидох аз веднага при него и го хванах в 19ч. още там - той само погледна главината и потвърди моето съмнение, че не са навили QR-а като хората...
1 седмица след смяната отидох да попитам по-ниският от 2-та, който я извърши, дали е намерил остри предмети във външната гума. Той каза, че не си спомня и искаше пак да я свали и да я провери. Каза, че едва ли не за 2 дни съм бил могъл да съм спукал и новата гума, на което му отговорих, че е невъзможно да я спукам по начин, по който да спада така лека-полека, точно както преди. Отказах да я сваля повече и му отговорих, че сам ще я сменя, ако продължи да спада. 5 дни по-късно, днес гумата беше на мекица!!! :(!:

Та да обобщим - купих нова гума Continental за 15лв., която отиде фира още същия ден...
"Работата" по венците и смяна на гумата ми струваше 12лв. Отделно центровката на дерейльора с новата верига не е на ниво, понеже на 7-ма и 8-ма предавки отзад дерейльора подскача аха да превключи! Теглим чертата и...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...27лв. пръснати на вятъра и приятното усещане, че все пак не успяха да ми съсипят вилката заради едната смяна на спукана гума...
И накрая какво?! Лепя новата гума 1 седмица по-късно, карам си със старата, лепената, която те смениха, че щяха и да ми съсипят вилката за 1000лв.! И това е сервиз!!! :crazy: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: ИЗВИНЯВАМ СЕ МНОГО НА РЪКОВОДСТВОТО НА ВЕЛОМАНИЯ, НО АКО В СЕРВИЗА ИМ РАБОТЯТ ЧИРАЦИ, НЕКА ПОНЕ НЕ СЪСИПВАТ КОМПОНЕНТИТЕ НА ХОРАТА!
Нищо лично против момчетата, много са любезни, приятни пичове, обаче... не си разбират от работата! Или поне единият от тях.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот lusi5001 » Чет Май 05, 2011 6:15 pm

Много съм доволен от пичовете в бас на НДК (калиакра27) ,както и от нахи , магазин баик зона :) голям пич и винаги прави всичко много качествено :) :agree: :agree:
Много искам нова рамка ! ...
Аватар
lusi5001
 
Мнения: 896
Рейтинг: 872
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:31 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Май 06, 2011 8:26 pm

novice написа:Пичовете от Веломания срещу Медицинска Академия - много готини за лафче...
Теглим чертата и...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...27лв. пръснати на вятъра и приятното усещане, че все пак не успяха да ми съсипят вилката заради едната смяна на спукана гума...
И накрая какво?! Лепя новата гума 1 седмица по-късно, карам си със старата, лепената, която те смениха, че щяха и да ми съсипят вилката за 1000лв.! И това е сервиз!!! :crazy: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: ИЗВИНЯВАМ СЕ МНОГО НА РЪКОВОДСТВОТО НА ВЕЛОМАНИЯ, НО АКО В СЕРВИЗА ИМ РАБОТЯТ ЧИРАЦИ, НЕКА ПОНЕ НЕ СЪСИПВАТ КОМПОНЕНТИТЕ НА ХОРАТА!
Нищо лично против момчетата, много са любезни, приятни пичове, обаче... не си разбират от работата! Или поне единият от тях.

Понеже дъъълго време този сервиз ми беше най-близо до дома(не, че Княжево е близо до "Хигиената", ама нямаше пукнат магазин/сервиз в тая отсечка години наред) та имам така да се каже впечатления от там. По-лошо обслужване в магазина едва ли може да има, а сервиза е под всякаква критика. Или поне беше, избягвам да ходя там вече. Ако трябва да пазарувам от Вломания ходя при Нина, щото е супер готина и си държи на клиентите тая жена, евала и правя. На хигиената бачкаше Любо (бирата) преди, сега не знам къде е, но за него няма две мнения. Помня и една легендарна личност - Тони-центровката едно време се въртеше около Хигиената, но отдавна не съм го мяркал, не че съм и ходил скоро там де. И на него шапка му свалям - взимал е да ми плете капли през нощта и ми ги е носил до Горнобански път в 7 ч. другата сутрин!!!!
Теглим чертата и к'во? Обслужването във Веломания (поне на Хигиената) НЕ СТРУВА. Докато не се научат да си уважават клиентите мнението ми няма да се промени, а единични птички като Нина или Любо пролет не правят. Сори!
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Stancho » Пет Май 06, 2011 10:27 pm

Любо вече работи в сервиза на Drag Zone на бул. България, а Тони Центровката отдавна не е във фирмата. :) По въпроса за компетентноста им две мнения няма. :)
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот novice » Нед Май 08, 2011 2:45 pm

Ами искам да е ясно - от момчетата в сервиза като отношение оплаквания нямам! Обаче компетентността им или поне на този който ми сменя гумата клони към нула! Не знам с кой акъл се сменя гума, без обстойно да се провери външната и без да се открие такова трънище забито в нея!Ама като не можеш да го направиш, поне кажи си. Иначе хем да си оставиш ръцете, хем да вземеш пари за "свършена работа"... :dontknow: :nono: Макар че то ако смяната на една гума ти се опъва, какво остава за по-сложни изпълнения?
Именно Любо, работещ вече на бул."България" потвърди съмненията ми веднага след "сервизирането" на Академията, че колегите му от "Д. Несторов" не бяха завили остта на вилката като хората, а не че има луфт в остта или главината. :nono:

А тези в магазина отпред...които доста оборотно се сменят и все са различни... винаги са ми били много противни с това, че като има да върнат ресто в монети, гледат да се направят на ударени! Може да са монети, но като са сложили такива цени хх.90лв., ще връщат до стотинка, никъде не пише, че трябва да им даваме бакшиши! Щом кака им Нина е точна и коректна винаги и гледа да има лично отношение с всеки клиент и те да се научат! На нея не някакви си стотинки, ресто за кафе за нея и за колегите съм и оставял, ама тя си ги заслужава отвсякъде!
Иначе аз гледам да избягвам също точно тази Веломания на Академията, макар че имам доста неща накупени от нея, но пусто, че ми е най-близка до Княжево! А и гумата спадна, точно докато отивах към сервиза. Иначе щях да отида я в Байксентър Лозенец, я в Бас, я при Нина.


ПС: От пичовете в БАС при НДК впечатлението ми е подобно. Любезни са много като продавачи, гледат да ти угодят, но ако е нещо по-така, засукано или сложно, поради липса на компетентност ли, поради липса на инструменти ли или просто защото са по-скоро бутик "ала мола", гледат да те препратят в Байклаб-а до Кемпински... :dontknow: Поне като не могат да поправят нещо си казват директно, без да се опитват да го "поправят", предизвиквайки 10 други проблема с ремонта...
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Evgeni » Вто Юни 07, 2011 11:37 pm

Един минус за Bike store extreme http://bikestore-bg.com/ Днес с един колега решихме да си размениме рамките и той ми казва(механикът):ама как може да не знаеш ,че чашките трябва също да се сменят(а те бяха еднакви и на 2-те рамки) щото били износени различно.Аз преди не знаех.Можеше да ми обясни, а не:-Изумяваш ме!
После пък във връзка с тази тема viewtopic.php?f=4&t=89151 Беше ми направил ушите според него "прави" и наистиня бяха и все още са.Излиза това момче, дето с него си сменяме рамките:-Майсторът каза, че ушите са ти криви и ще ми струва 20лв(да, с един специален инструмент) да ги направи "за всеки случай".Добре бе, като ги е направил веднъж добре, после що трябва за "всеки случай" пак да ги прави и то не за 6, а за 20лв.Да ми беше ги направил добре още първият път и да бях дал 20лв тогава.Така аз излизам некоректен спрямо човека, че щял да даде 20лв(не ги даде, 'щото Боби не е искал, а само казал колко би му взел).А докато пък раглабяше моето колело, подпря предната капла с диска между венците :xx(: и аз:-Боби, какво правиш....Той замълча и аз леко казах, че ще трябва пак с меглио да го чистя.Той пак нищо не ми каза.Иначе преди не беше така.Всичко правеше идеално.Не знам защо така с мен...Вече само при Пацо ще ходя. :agree:

Минус и за Веломанията до Центъра по Хигиена.Как може човек, разбиращ от колела, да ми хване диска с ПРЪСТИ и да почне да го огъва, изпитвайки здравината му..... :V: И не спря да ми одумва колелото.
royalracing злоупотребява с акаунтите на хора от форума!
Evgeni
 
Мнения: 593
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Yavkata » Нед Юни 26, 2011 9:02 am

Боби Бояджиев-Люлин, бул."П.Дертлиев"- много ми е неприятно ,че трябва да дам недобър отзив за този сервиз. Оставих при Боби, закупена вилка секънд хенд Съртур Ръкс, с молба за пълна профилактика, щателен преглед за дефекти и смяна на каквото е необходимо.след кратко забяване от негова страна,( разбираемо е, сезона е претрупан) закарах байка си да монтират вилката. Попитах Боби -срещнал ли е нещо проблемо, при което получих отговор -"Всичко си е наред." Докато изкарвах колелото от сервиза , установих, че момчето което я монтираше е пропуснало да затегне болтовете на лапата, а после с интерес, отблизо ме наблюдаваше как се мъча да си центровам кормило и вилка. Когато разгледах по -подробно вилката в къщи установих, че семерингите не са в добро състояние (не ми беше съобщено и предложена подмяна)и между ботушите и арката има замаскирана,с кит и спрей отгоре, пукнатина с видима дължина около сантиметър.
Нещо което всеки имащ претенции да работи във велосервиз би трябвало да забележи, особено когато е потърсен за профилактика и преглед. Аз смятам Боби за много точен пич, уважавам го като състезател, но лично за мен в сервиза му куца "обучението на персонала" и когато е претрупан с работа не изпипва нещата.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 182 госта