Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот madsnake » Вто Фев 16, 2021 9:56 pm

gyurzagyurza написа:https://www.pumpmybike.eu/magazin-uslugi
Какво мислите за това ?

Ами аз мисля, че си работи линка? :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gssatcc » Пет Фев 19, 2021 1:20 pm

Аз искам да похваля човека от Мото Рум - http://moto-room.com/. За онлайн магазина нищо не мога да кажа, но на място три велосипеда си поддържам при него. Някои мои измишльотини съм го карал да прави и винаги резултата е бил идеален. Не съм виждал по-квалитетни велосипеди там, така че си е по-скоро квартален майстор за масови велосипеди, но е много добър в това.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот valsbak » Пон Мар 29, 2021 4:14 pm

Похвала за Иван Друмев гр.Сливен, ул.”Тодор Икономов” 4-1 тел.0888201460. Много отзивчив и кадърен майстор. Може да се справи с всякакви проблеми по велосипедите. Активен колоездач. :clap:
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Пет Апр 30, 2021 8:58 am

madsnake написа:
gyurzagyurza написа:https://www.pumpmybike.eu/magazin-uslugi
Какво мислите за това ?

Ами аз мисля, че си работи линка? :)

Имах предвид цените де :wavey:
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот imarh » Пет Апр 30, 2021 1:24 pm

gssatcc написа:Аз искам да похваля човека от Мото Рум - http://moto-room.com/. За онлайн магазина нищо не мога да кажа, но на място три велосипеда си поддържам при него. Някои мои измишльотини съм го карал да прави и винаги резултата е бил идеален. Не съм виждал по-квалитетни велосипеди там, така че си е по-скоро квартален майстор за масови велосипеди, но е много добър в това.


И рядко възпитан като за механик, както и фин човек. Ако сложи една бяла престилка, може да мине направо за лекар ;-)
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот yhristov » Сря Май 19, 2021 3:54 pm

Здравейте!

Бихте ли препоръчали от личен опит добър сервиз/механик за Rochshox окачвания, освен Veloboost? Става въпрос за скърцане и лек луфт, когато хвана и размърдам стержените , същo така и при по-големи скоци/дропове, без да я ботъмвам. Вилката е 2018 Pike RCT3. Също така и имам проблем с окачването на рамката, което явно е притегнато на триъгълника и ще трябва профилктика и евентуално смяна на лагери...опитах в байк центъра в люлин, като го карах да изправят шината, но пичагата каза, че не е успял да развие болтовете на окачването. Колебая се за между Jester и Baze за вилката и окачването на рамката, но приемам всякакви предложения за шопове от които сте доволни.

Благодаря!
Последна промяна yhristov на Сря Май 19, 2021 3:57 pm, променена общо 1 път
yhristov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2021 9:51 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Май 19, 2021 3:56 pm

Май не е виждала профилактика тая вилка.... аз ходя при Бойко в паве байкшоп, приятели са доволни от BAZE също.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот yhristov » Сря Май 19, 2021 4:03 pm

Pr3d4t0R написа:Май не е виждала профилактика тая вилка.... аз ходя при Бойко в паве байкшоп, приятели са доволни от BAZE също.


Уж е виждала, ама май отгоре, отгоре без да са сменяни семеринги, уплътнения и т.н, само чистене и смазване, и лека полека почва да поскръцва и да дразни.
yhristov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 19, 2021 9:51 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Lucky Loser » Сря Май 19, 2021 4:31 pm

След последното ми посещение при Jester, вилката ми постоянно хвърля масло. Преди сервизааацията нямаше такива екстри.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Alexi » Сря Май 19, 2021 5:21 pm

ако са ти сложили от тия китайските семеринги дето ги водят "тунинг ,с ниско триене по хубави от оригиналните " - това е ефекта
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Yash » Сря Май 19, 2021 6:31 pm

Стефан в All Mountain.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот fu4ko » Сря Май 19, 2021 7:21 pm

Lucky Loser написа:След последното ми посещение при Jester, вилката ми постоянно хвърля масло.

Хвърля,щото има.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот bdog » Чет Май 20, 2021 6:15 am

Yash написа:Стефан в All Mountain.


Най-добрият!!!
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот didkodidi » Пет Юни 04, 2021 7:12 pm

Плюсове от мен за Боби от Baze.След профилктика на вилка и шок,нямам забележки.
Благодаря! :beer:
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот didonch » Съб Юни 05, 2021 8:16 am

Аз също съм доволен от Боби, но както при по-вечето добри механици си се чака ред, така че ... търпение.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот scratch » Сря Юли 21, 2021 1:05 pm

Иво и Марио във Велобууст - най-добрите за окачване според мен :agree: :agree: :agree:
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ventsi » Чет Юли 22, 2021 9:41 am

Пацо :agree: :agree: :agree:
Аватар
ventsi
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 10:54 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот NiOOH » Чет Юли 22, 2021 3:37 pm

Похвала за Евгени от Bike Spot. Перфектна работа по смяна на трансмисията. Даже ми беше изправил и предния диск, който биеше леко, нещо за което не бяхме говорили.
NiOOH
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 20, 2021 11:02 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ВелоВело » Пет Авг 06, 2021 4:55 pm

Не ми се искаше да пиша негативно но след днес няма как.
Байк център Стара Загора, единия пич конкретно втори път през пръсти :crap:
Първия път оставих колелото за смяна на гуми (купени от тях) и ми сменил предна вътрешна гума без да съм искал това, без да е спукана и без изобщо да попита преди това. Калника ми един господ знае къде изчезна също.

Днес трябваше да сменя верига и беше идеалния момент да проверя дали предната случка е била грешка или толкова си може. Еми, поозори се със смяната на веригата, не успя нещо и не съм на 100% сигурен но махна още едно звено и я закачи някак като сега при определни скорости съвсем ясно я чувам че стърже. 40 лева на вятъра от днес + калник и вътрешна гума от предния път.
Явно ще се търси друг сервиз.
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Пет Авг 06, 2021 5:22 pm

[quote="ВелоВело"]

Днес трябваше да сменя верига и беше идеалния момент да проверя дали предната случка е била грешка или толкова си може. Еми, поозори се със смяната на веригата, не успя нещо и не съм на 100% сигурен но махна още едно звено и я закачи някак като сега при определни скорости съвсем ясно я чувам че стърже. 40 лева на вятъра от днес ....

Каква е веригата , за колко скорости....? Снимка може ли -за да добием по-ясна представа за цените и майсторите. Благодаря ? :wavey:

ПП Не е само празно любопитство - имам беззащитни техни клиенти -та за това питам .
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Lucky Loser » Пет Авг 06, 2021 5:24 pm

Аз бих се обадил директно на Байк център да им разкажа за този професионализъм :deal:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ВелоВело » Пет Авг 06, 2021 5:40 pm

ЕДИН ЗАВЕТ написа:
ВелоВело написа:
Днес трябваше да сменя верига и беше идеалния момент да проверя дали предната случка е била грешка или толкова си може. Еми, поозори се със смяната на веригата, не успя нещо и не съм на 100% сигурен но махна още едно звено и я закачи някак като сега при определни скорости съвсем ясно я чувам че стърже. 40 лева на вятъра от днес ....

Каква е веригата , за колко скорости....? Снимка може ли -за да добием по-ясна представа за цените и майсторите. Благодаря ? :wavey:

ПП Не е само празно любопитство - имам беззащитни техни клиенти -та за това питам .

KMC нещо си е веригата, снимка на кое?
Относно цените в сайта си са дали цена 2 или 5 лева беше а реално таксуват 10 за смяна като дори не се е налагало да свалят старата
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот NiOOH » Съб Авг 07, 2021 10:15 pm

Единственото нещо, за което съм се доверявал на Bike Center беше монтажа на една стойка на бидон, закупена от тях и то само защото си бях забравил мулти инструмента. Помолих да ми услужат за да си я монтирам, но момчето (много любезно) предложи той да го направи. Всичко мина гладко, нямах забележки :D .
На едно приятелче му монтираха и заключващи се грипове. И той е доволен.
Горе-долу дотам трябва да се разчита. Иначе, момчетата са много отзивчиви и любезни в повечето случаи и се стараят, но в рамките на възможностите си. Това е верига с много магазини и служители, предполагам че има и добри механици измежду тях-някъде, но в общия случай е по-добре да не се очакват чудеса.
NiOOH
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 20, 2021 11:02 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Gworan » Нед Авг 08, 2021 8:01 am

Аз бих се обадил директно на Байк център да им разкажа за този професионализъм


...ако въобще си вдигнат телефона
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот MEHTOP » Съб Ное 06, 2021 2:21 pm

байк център/бургас- ходил съм там в началото за дребни неща, доволен съм от пичовете, както отношение, така и за свършена работа. Не ми се е налагало да сервизирам окачване или смяна на лагери.
Нико БАЙК/Варна - БЕТОН! Отношение + отлично свършена работа, свързана с окачването на целия байк. Тъй , като съм от Бургас, след, като ми свършиха работата, каквото се намира тм и ми върши работа , поръчвам го от тях, без значение ,дали го има този артикул в моя град, или понякога, като ми се наложи да сервизирам нещо, по-скъпо, правя си една разходка до там
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ico_3 » Пон Ное 08, 2021 9:29 am

Моля препоръчайте добър сервиз за сервизиране на вилка.
ico_3
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 4:31 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ВелоВело » Пет Ное 19, 2021 11:23 am

ВелоВело написа:Не ми се искаше да пиша негативно но след днес няма как.
Байк център Стара Загора, единия пич конкретно втори път през пръсти :crap:
Първия път оставих колелото за смяна на гуми (купени от тях) и ми сменил предна вътрешна гума без да съм искал това, без да е спукана и без изобщо да попита преди това. Калника ми един господ знае къде изчезна също.

Днес трябваше да сменя верига и беше идеалния момент да проверя дали предната случка е била грешка или толкова си може. Еми, поозори се със смяната на веригата, не успя нещо и не съм на 100% сигурен но махна още едно звено и я закачи някак като сега при определни скорости съвсем ясно я чувам че стърже. 40 лева на вятъра от днес + калник и вътрешна гума от предния път.
Явно ще се търси друг сервиз.

За няма и 3 месеца каране и веригата се разпадна както и очаквах - а карането е по велоалея до работа и обратно :banghead:
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Сря Ное 24, 2021 8:45 pm

Байк център само вътрешни гуми си купувам за другото мерси
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот zmei » Пет Ное 26, 2021 8:59 pm

Аз като цяло съм доволен от Байк Център Стара Загора. По гаранция ми дадоха нов обтегач SRAM NX, след като се строши стария. Главина са ми правили на друг байк и верно грипове слагаха. Та явно зависи при кой попаднеш. Иначе има и други места в СТЗ, но за там обикновенно се чака. Визирам N-Bike. И двамата пенсионери горе до Стадиона си разбират от работата.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот madsnake » Съб Ное 27, 2021 6:15 pm

Честно казано в Байк център Овча купел съм доволен от жената. Плела ми е 2 капли за градското и нямам забележки. За други услуги не мога да кажа, защото всичко различно от капли си го правя сам.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: protiven и 40 госта