Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот _DK_ » Сря Дек 22, 2021 7:42 pm

Честно казано байк център са ужасни....Във всяка една форма, под която съм ги срещал. От гномовете в магазините им, от които покупката на жило е по-трудна от покупката на апартамент без да теглиш кредит, разчитайки само на заплата, до онлайн магазина, чийто телефон никой не вдига и никога не изпращат пратка, която може да проследиш по някакъв начин и продукцията 3то качество. В това число вилка, която беше пристигнала в офиса на доставчика без да бъда уведомен даже за обработване на пратката (за доставката разбрах когато отидох да си взема вилката, изпатена от пича от Сливен и на който до ден днешен съжалявам, че му я върнах и взех тази от байк център), колело последна бройка, което не беше доставено поради "катастрофирал" бус на доставчика (на следващия ден някой в този форум се хвалеше как "пичовете" от байк център му били изпаратили последната бройка на същото колело, тъй като някой се бил отказал от него, а те му били приятели) и много други дреболии...Тази вечер искаха да ме цакат с жило за 5 лева... А механиците, които съм виждал при тях не са наясно обикновен болт на къде се отвива.
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот martin.radev » Чет Дек 23, 2021 6:15 am

Доста сериозни обвинения са това, за кой магазин/магазини и сервизи става дума?
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Alexi » Чет Дек 23, 2021 9:14 am

в интерес на истината байкцентъра държат цените на велочастите ниски като при тях макар да няма налично всичко ,цените са по ниски от най евтините онлайн магазини из европа ,също така доставят безплатно над 50 лв .. като веломеханици не знам как са и не ми е интересно ,ако не можеш сам да си смениш жило/настроиш скорости ,нямаш право да се оплакваш според мен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот martin.radev » Чет Дек 23, 2021 1:32 pm

Да и ако трябва да съм честен е единствения магазин, където ми намаляват стока на касата - без да трябва да питам и да прося намаления, просто защото съм редовен клиент.
Колкото до сервиза им, повечето са БМХъри, но пък са доста готини и усложливи, честно с удоволствие съм сядал да пия по едно кафе при тях докато ми правят колелото,
Бе доволен съм като цяло от тях (Става въпрос за бул. България и Гоце Делчев)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот _DK_ » Чет Дек 23, 2021 9:59 pm

Aууу...извинявам се за негативното си мнение за най-святия магазин. Между другото от към ниво на обслужване Близнаците и пича във Вело нещо си в Сухата река в дългия блок пред фантастикото са на светлинни години пред тях (извинявам се ако ги няма вече тези магазини, от няколко години не съм в София). Да не говорим за леля ви Нина от оригиналната Веломания или пича, дето плете капли в гаража при билата на моста Чавдар. И също така Пимп май байк- най-стабилните на българския пазар, отзивчиви и точни, но за съжаление недооценени и някак си стъпквани от големите две вериги. Наистина жалко, че през последната годна затватят магазини и намаляват асортимента, дано преодолеят тази криза. Но кой съм аз да споря с двамата най-активни разбирачи във форума пре последните 2 години. А, споменах ли как байк център и въздесъщия търговски представител на една велика японска марка не ми признаха гаранцията на спирачно лостче (въпреки становището на механика им, че е дефект), защото му се изтъркала боята на болта на порта за обезвъдушаване (проблема беше друг, това беше основанието за отказ)? И след това си купих нов лост от тях (монопол на пазара, едва ли не). И на второто каране и на него боята на същия болт падна. А една година и около 52 карания по-старо лостче, но купено от Чейнриакшън боята на ВЪПРОСНОТО ШИАБНО БОЛТЧЕ не е мръднала. Живи и здрави.
Аватар
_DK_
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 10:23 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот martin.radev » Пет Дек 24, 2021 5:27 pm

Хех, ощипах ли те, настъпих ли те - не разбрах, но не ме и интересува. Не съм бил, нито груб, нито невъзпитан.
Тук напоследък това да си активен във форума се превръща в повод за нападки, което с смешно, ако трябва да сме честни.
Имаш право да си недоволен точно толкова - колкото си пожелаеш. Колкото до това дали има монопол - това е толкова тъпо, и неинформирано
изказване, че е само по себе си - излагащо - сещам се за поне 4 различни крайни дилъри на Шимано само в радиус от 1км отстояние от магазин на Байк център.

Колкото до Братоците до Попа - абсолютни некадърници, които обезмасляват верига и я смазват правейки 3 грешки, представям си колко ще направят при една сервизация на вилка.., ако изобщо я правят.
А колкото до Суха река и Моста Чавдар.., живея на 200м от Билата на ул. Макгахан в Хаджи Димитър.
Запознат съм с тея майстори, предизвиквам те да влезнеш при тях и да
питаш следния въпрос: "Здравейте, продавате ли Станс боза/сийлънт/латекс за тюблес?"
отговор: "Станс Сий....кво?"
по-добре не мога да се обоснова тезата си.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Пет Яну 07, 2022 9:59 pm

martin.radev написа:Да и ако трябва да съм честен е единствения магазин, където ми намаляват стока на касата - без да трябва да питам и да прося намаления, просто защото съм редовен клиент.
Колкото до сервиза им, повечето са БМХъри, но пък са доста готини и усложливи, честно с удоволствие съм сядал да пия по едно кафе при тях докато ми правят колелото,
Бе доволен съм като цяло от тях (Става въпрос за бул. България и Гоце Делчев)

Точно тия взеха миналото лято от едно хлапе 30 лв.и му осраха предната спирачка , видях детето с очите си беше август 2020 и бях до подлеза когато видях детето с едно негово приятелче и му предложих да му я поправя без пари беше нищо работа за десетина минути и готово ,беше с оранжево колело
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот martin.radev » Съб Яну 08, 2022 2:46 pm

Е точно тия, пък на мен - преди две седмици (по Коледа) ми дадоха на слизане от Витоша - оборотен педал да си се прибера до вкъщи (Х. Димитър), защото счупих ляв педал на оста точно след резбата на курбела при спускането.
Ей така ми го дадоха с уговорката да го върна като минавам или да го пусна по Еконт. Педала е за 5 лева но ме прибра до нас без да бутам. Разбираш ли как за един са Ангел, за друг са Дявол?
Плюс това може и да не са същите, сигурен ли си, че тези, които са ''осрали'' на детето спирачката преди 1година и половина - са същите, които работят там? Лесно се плюе заради случай цитиран от преди 18 месеца..,
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 694
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Пон Яну 10, 2022 9:34 pm

martin.radev написа:Е точно тия, пък на мен - преди две седмици (по Коледа) ми дадоха на слизане от Витоша - оборотен педал да си се прибера до вкъщи (Х. Димитър), защото счупих ляв педал на оста точно след резбата на курбела при спускането.
Ей така ми го дадоха с уговорката да го върна като минавам или да го пусна по Еконт. Педала е за 5 лева но ме прибра до нас без да бутам. Разбираш ли как за един са Ангел, за друг са Дявол?
Плюс това може и да не са същите, сигурен ли си, че тези, които са ''осрали'' на детето спирачката преди 1година и половина - са същите, които работят там? Лесно се плюе заради случай цитиран от преди 18 месеца..,

Може и да не са защото сега не видях скоро да работи онзи същия където даде на детето колелото а има някакви две момчета млади където не съм ги виждал преди а минавам често от там но скоро обърнах внимание явно е имало чистка дано е за добро но найстина случая беше тамошен дано тези са читави , нали все пак темата беше точно за такива историйки и затова я споменах не съм измамник де беше си истина а не плюване за щяло и не щяло .
Имам и една от лятото но с друг магазин и там ме измамиха с вътрешни гуми в смисъл казах , че ми трябват максис или континентал два броя и ме пратиха в другия тяхен магазин на другия край на улицата и хем по телефона се обадиха едни на други и отивам аз в другия им магазин и казвам , че са се обадили за гумите и аз съм човека а той ми казва ами аз нямам а онзи в първия магазин ми казва ами в другия казаха , че има .
Мундарска работа .
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот madsnake » Пон Яну 10, 2022 9:54 pm

Малко он топик.
Не поставяйте всички служители на БЦ под общ знаменател. Не е сериозно .

Малко оф топик
Хора... пунктуация... Не знам за другите, но аз се изморявам когато направя опит да чета мнения, които са просто нахвърлан текст. Честно казано, дори не ги чета. Не е нужно да сме завършили филология, аз лично не съм, но спазвайте поне точките. Опитайте се да прочетете едно такова мнение на глас. :popcorn:
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот imarh » Пон Яну 10, 2022 10:20 pm

Сърбинът в сервизът на БЦ в Младдост 1 е много съвестен и читав!
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Съб Фев 05, 2022 9:44 pm

madsnake написа:Малко он топик.
Не поставяйте всички служители на БЦ под общ знаменател. Не е сериозно .

Малко оф топик
Хора... пунктуация... Не знам за другите, но аз се изморявам когато направя опит да чета мнения, които са просто нахвърлан текст. Честно казано, дори не ги чета. Не е нужно да сме завършили филология, аз лично не съм, но спазвайте поне точките. Опитайте се да прочетете едно такова мнение на глас. :popcorn:

Старички сме вече и станахме на годинки .
Ех лесна е ваща младежи .
Краката вече не ни държат .
Ех дядовата на мойте години да доидеш пиленце :rofl:
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот madsnake » Нед Фев 06, 2022 1:25 am

Стига де, 40 гоня. Младеж бях преди двадесетина :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Вто Фев 08, 2022 8:09 pm

madsnake написа:Стига де, 40 гоня. Младеж бях преди двадесетина :)

:wavey: :roll2:
Ех младо жизнено за 25 жени си нищо ти няма :beer: :clap:
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ВелоВело » Чет Мар 31, 2022 6:58 pm

След сервиз...
Поредния зачеркнат в Стара Загора и май ще трябва сам да се оправям от тук нататък :dontknow:
Изображение
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Евгени 333 » Вто Май 31, 2022 7:41 pm

Здравейте,
Причината, за да се регистрирам тук е тази, че искам да разкажа за това какво ми се случи вчера в магазин за велосипеди Bike Point - Бургас на ул. Кирил и Методий! Останах потресен от отношението, което получих като клиент.
Имах спукана гума. Занесох си колелото при тях. Беше затворено, но след 10 мин отвориха. Междувременно пристигна един по-възрастен велосипедист. Дойде момиче, което отвори, казах и, че съм за гума и мога да си я поставя сам. Закупих я, 9 лв питах дали може и помпа за да си я надуя. Даде ми помпа. Тя излезе с мен пред магазина с другия по-възрастен господин. От тук започна и преживяването ми, заради което и пиша!
След напомпването на гумата и махането на маркуча от винтила, тя започна да изпуска силно въздух от винтила. Тогава и двамата започнаха да ми крещят, че аз съм си развъртял иглата на винтила и, че е нямало как да продадат гума с развъртян винтил. Пълно е било с измамници като мен. Вчера са и вдигнали кръвното от сутринта, и днес също! След това взе груго гумата, влезе вътре и го оправи за 20 секунди. С излизането продължава да крещи колко съм бил нахален, и как съм си развъртял винтила. Сега тя безплатно щяла да го прави, че и да и ползвам помпата безплатно. Обяснявах им 5 пъти, че не зная дори как и защо да го въртя този прослолут винтил. Както и да е. Толкова крещяха по мен, че хората от съседното заведение спряха да си говорят и ме гледаха като престъпник. Казах, че не им искам безплатната помоа, оставих я настрани, взех си гумата и колелото в ръка и се прибрах за да си го направя в къщи сам.
Никога през живота си не съм обиждал или нагрубявал някой, камо ли да лъжа. А там ме нарекоха измамник 20 пъти на висок глас! Не го пожелавам на никой и се надявам да помогна и на други такива като мен да не се опарят там! Просто отидете на друго място!
Между другото писах и исках да обясня това на собственика, но никой не ми отговаря!
Поне си излях яда във форума! Мерси!
Евгени 333
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 30, 2022 10:25 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gssatcc » Сря Юни 01, 2022 11:03 am

Искам да похваля Боян от Байк Център в Младост 1. Съвестен и обяснява какво е направил. Другите им специалисти, като изключим управителя, имат нужда от курс за подобряване на социалните умения. Поради липса на диалог ми бяха продали грешни накладки, които замениха без проблеми, но все пак ако момчето, което уверено ми ги връчи ме беше питало поне един въпрос, за да е сигурно, нямаше да се връщам втори път.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот zmei » Чет Юни 02, 2022 6:48 am

ВелоВело написа:След сервиз...
Поредния зачеркнат в Стара Загора и май ще трябва сам да се оправям от тук нататък :dontknow:

Поне кажи кои е сервиза в СтЗ. Не са много, та да знаем.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Xares » Пон Юни 20, 2022 1:19 pm

Здравейте, имам питане някой сервизирал ли е вилка в Pump My bike на дървеница, интересно ми е справят ли се? Знам че при Иво във велобууст е най добре ама, не ми се дават толкова пари за rock shock 28 пружина, и като цяло как е сервиза там близко ми е , а в Младост и околността , не съм особено доволен от Байк център-а и Драгзона... претоварени са бързат и правят глупости...
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Lucky Loser » Вто Юни 21, 2022 1:35 pm

Xares написа:Здравейте, имам питане някой сервизирал ли е вилка в Pump My bike на дървеница, интересно ми е справят ли се? Знам че при Иво във велобууст е най добре ама, не ми се дават толкова пари за rock shock 28 пружина, и като цяло как е сервиза там близко ми е , а в Младост и околността , не съм особено доволен от Байк център-а и Драгзона... претоварени са бързат и правят глупости...

Какъв точно е проблемът на вилката, че искаш да я носиш на сервиз - питам, защото е най-обикновеният модел на rockshox, както ти се изрази - с пружина ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Xares » Сря Юни 22, 2022 6:46 am

Lucky Loser написа:
Xares написа:Здравейте, имам питане някой сервизирал ли е вилка в Pump My bike на дървеница, интересно ми е справят ли се? Знам че при Иво във велобууст е най добре ама, не ми се дават толкова пари за rock shock 28 пружина, и като цяло как е сервиза там близко ми е , а в Младост и околността , не съм особено доволен от Байк център-а и Драгзона... претоварени са бързат и правят глупости...

Какъв точно е проблемът на вилката, че искаш да я носиш на сервиз - питам, защото е най-обикновеният модел на rockshox, както ти се изрази - с пружина ?


На колелото на жената е , не се движи добре, седи твърда... има голяю шанс да е за смазване, до сега не съм отварял вилка , и се чудя дали имам всички необходими инструменти ,за да го направя аз , а нямам време да нося части в пликче по сервизите след като установя че нямам нещо
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Yash » Сря Юни 22, 2022 8:37 am

Xares написа:...не се движи добре, седи твърда...

Тази вилка толкова си може. Бях с такава.
Ако ще се ползва редовно, мислете за въздушна по-висок клас.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот didkodidi » Чет Авг 04, 2022 8:29 pm

Плюсове от мен за Боби от Baze.Шока беше в много лошо състояние ,сега е като нов.Капалта която ми създаваше проблеми,също е оправена .Нямам забележки.
Благодаря! :beer: :beer:
JEFFSY 29 AL Base
Изображение
Аватар
didkodidi
 
Мнения: 255
Рейтинг: 1322
Регистриран на: Вто Сеп 12, 2017 11:58 am
Местоположение: Плевен

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот NeNo » Сря Ное 23, 2022 6:59 pm

Да дам и моите две стотинки по темата.Поредния разочарован от Байкцентър. Нищо лошо към момчетата от сервиза във Велико Търново. Миналия понеделник оставям вилка за сервизиране с уговорка, че поръчват комплект за сервизация, който ще е при тях в петък, а аз ще имам готова вилка най- късно в понеделник. Вчера (вторник) се свързаха с мен, че от склада са объркали сервизния комплект, но ще изпратят правилния, момчето от сервиза ще поеме доставката и всичко трябва да е точно. Днес минах да проверя как седят нещата, но още не бяха получили семерингите. След два часа телефонът ми звъни, че пак е станала грешка и трябва или да чакам следваща заявка към магазина или да си поема куриерските разходи. Пак казвам, нямам нищо лошо към момчетата, те бяха коректни, но ще се замисля, дали бих занесъл нещо при тях за сервизация!
Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот adamand » Пет Авг 25, 2023 12:38 pm

Здравейте! Имам колело Drag, което е на около 10 години и е нещо като "custom build". Не съм го карал през последните 5-6 години, но наскоро реших да го използвам отново. Има нужда от цялостен преглед, смазване, обслужване на вилката (RockShox Reba) и корекция на няколко проблема, за които знам - липсваща спица, центровка на каплата и изправяне на ухо. Ходих в Bike Center, но след разговора с момчето на касата реших да не го оставям там. Може ли да ми препоръчате добър механик, който ще свърши добра работа?
adamand
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 19, 2013 2:04 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gssatcc » Пет Авг 25, 2023 1:53 pm

Ако си ходил в BC Младост трябва да прескачаш касиера. Не знам кой точно е решил, че може да посреща клиенти, но даже като отивам с конкретна идея какво да купя е способен да ме накара да излезя. Механиците са добри, направо влизай към работилницата от другата врата :)
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gssatcc » Чет Мар 07, 2024 12:04 pm

Пак ще си пиша, но няма как да не похваля Flow Station. Боко оправи едно досадно скърцане, което нямаше намиране. Просто са велики тези момчета! :beer:
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот to4kata » Чет Мар 07, 2024 6:28 pm

Не знам колко ниски цени държат в БЦ, но за един курбел Шимано Деоре 5100 ми обявиха цена от 170+ лв /вероятно щяха да ги докарат над 200 лв със смяната/. Поръчах си го от В. Търново за 112 лв и си го смених сам.
to4kata
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2019 12:44 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Gworan » Чет Мар 07, 2024 8:45 pm

Има някаква грешка при комуникацията явно, на сайта им са 115лв (110,40лв с Bike Center Club)
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот to4kata » Чет Мар 07, 2024 9:39 pm

Може, не съм проверявал сайта. Звъннах спонтанно и това ми отговориха. Даже казаха да оставя колелото, което ме поучуди, все пак смяната е 5 минути. Едва ли са затрупани с работа точно сега. Както и да е ...
to4kata
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2019 12:44 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта