Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот voda4a71 » Сря Юни 20, 2018 5:22 pm

Ето и развръзката по моя въпрос с магазин Байк център Бургас. Цитирам отговор от някой си Тодор Колев който се води може би някакъв си управител "Здравейте г-н Георгиев,



Първо искам да се извиня за причинените неудобства от страна на Bike Center. Направихме щателно проучване на казуса и остановихме, че има разминавания от политиката за обслужване на клиенти в магазини Bike Center. Бъдете сигурен, че са взети нужните мерки. Бих искал да Ви предложа, като компенсация пълна профилактика и 15% отстъпка за закупуване на компоненти при следваща покупка.



Благодаря, че отделихте от времето си, за да ни запознаете с казус, който е недопустим.



Поздрави,

Тодор Колев" край на цитата.Нямам си никаква идея какво значи ,че има разминавания от политиката за обслужване на клиенти в магазини Байк център и какви точно мерки са взети. Никой не си направи труда да се свърже с мен по телефон. Жалбата я писах на мейла който е даден в раздел контакти на техния сайт. След като ги чаках цяла седмица за отговор звъннах на номер който е даден за онлайн поръчки понеже няма как да се свърже човек с някой управител в тази фирма. Отговора на момчето което вдигна телефона беше ,че не трябвало там да пиша а на друг мейл който той ми даде при положение ,че в раздел контакти точно това е формата за контакт.Отново писане и чакане десетина дена докато се получи този отговор който за мен е неуважение към клиента. Можеше поне някой да звънне един тел. за извинение и да чуе моето мнение от първо лице. Нямам намерение да се възползвам от техните компенсации поради простата причина ,че колелото отново ще попадне в ръцете на същия механик.
voda4a71
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2016 1:49 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Hristian Dimitrov » Пон Юни 25, 2018 10:27 pm

Плюс от мен за екипа на Веломания (Dragzone) Варна. Работят бързичко и качествено. Винаги учтиви, внимателни, с подход към клиента и съобразност с бюджета на всеки. Занесох им Sprint-че за смяна на касета и верига по обяд, казаха че са затрупани с работа и можело да не стане на същия ден. Едва 3 часа след като им оставих байка, ми се обадиха, че е готов. Отивам да си го взема и останах доста изненадан, не само че бяха сменили касетата и веригата но изправиха и ухото за което не подозирах че е криво а също така и настройха скоростите. (Всичко само за 13лв). Преди 2 седмици ходих при тях, купих касета, бандажна лента, хидравлична спирачка и седалка. Дано и още дълго да ми служат. Безгрешна работа на компонентите. Определено това е магазин-сервиз който ще посещавам доста време за напред. Силно препоръчвам! :D
"По-добре да откриеш една грешка в себе си, отколкото хиляди в някой друг"

Skype: darkest_hour_bg
Hristian Dimitrov
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Юни 24, 2018 10:40 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот DungeonHunter » Вто Юни 26, 2018 2:01 am

Hristian Dimitrov написа:Плюс от мен за екипа на Веломания (Dragzone) Варна. Работят бързичко и качествено. Винаги учтиви, внимателни, с подход към клиента и съобразност с бюджета на всеки. Занесох им Sprint-че за смяна на касета и верига по обяд, казаха че са затрупани с работа и можело да не стане на същия ден. Едва 3 часа след като им оставих байка, ми се обадиха, че е готов. Отивам да си го взема и останах доста изненадан, не само че бяха сменили касетата и веригата но изправиха и ухото за което не подозирах че е криво а също така и настройха скоростите. (Всичко само за 13лв). Преди 2 седмици ходих при тях, купих касета, бандажна лента, хидравлична спирачка и седалка. Дано и още дълго да ми служат. Безгрешна работа на компонентите. Определено това е магазин-сервиз който ще посещавам доста време за напред. Силно препоръчвам! :D

Да се регистрираш онзи ден и това да ти е първото мнение - Усещане за.. платена реклама :magnify:
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот stoyancha » Сря Авг 08, 2018 3:32 pm

Големи плюсове за Боби от Baze и Добри от champion-bikeshop.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Petar_stoychev » Сря Авг 08, 2018 4:29 pm

stoyancha написа:Големи плюсове за Боби от Baze и Добри от champion-bikeshop.


Подкрепям :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот picantino86 » Пон Сеп 09, 2019 6:36 pm

Някой може ли да ми даде номера на сервиза на Близнаците София ?
Благодаря
picantino86
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 20, 2019 10:35 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Alpina » Пон Сеп 09, 2019 8:46 pm

Защо ти е да го причиняваш и на себе си и на колелото ти, при толкова много читави сервизи из цяла София?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот picantino86 » Пон Сеп 09, 2019 10:03 pm

Няма да нося велосипед за ремонт. За друго ми трябва.
picantino86
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 20, 2019 10:35 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот victortrt » Чет Сеп 12, 2019 11:10 am

picantino86 написа:Няма да нося велосипед за ремонт. За друго ми трябва.

https://www.google.com/search?q=%D0%B1% ... :1,lf_ui:2
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Съб Авг 22, 2020 12:43 pm

Да ви разкажа и аз какво ми се случи в петък 21.08.2020 .
Та вървя си пеша към байк центъра които се намира на главната по пътя за Джъмбо и Драг зона близо до павирания път при кв.Стрелбище ,така описвам защото не съм от София и бях тука на гости та така виждам от байк центъра там изкарват едно колело от страничната врата на едни хлапета и се прибират а хлапетата се суетят и едното на което е колелото се ядосва и реших да го попитам детето какво има а те му взели 30 лв.и не му направили предната спирачка даже не му закачили жилото както трябва .
Казах му да не се притеснява защото аз цял живот се занимавам с велоремонт и само да ми намери един шестогран и ще му я направя бе пари и за късмет детето имаше такова ключе и още едно друго и му я направих от до а ония му взели парите и си правили пръстите там .
Как може от хлапе на 11 години да се възползваш по такъв долен начин и се отказах да си купя капка от тях .
Е това от мен хора
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот evilzet » Съб Авг 22, 2020 8:39 pm

Така е в големия град, животът е жесток. :nono:
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот fu4ko » Съб Авг 22, 2020 9:40 pm

Не е само в големия град.И в малките го има.Скоро разплитах капла на един младеж.Бях на кеф и реших и стотинка да не взимам.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот evilzet » Съб Авг 22, 2020 10:55 pm

Да де, ти не си взел стотинка, а там са му взели парите и не са го оправили
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Вто Авг 25, 2020 9:29 pm

Как да му взема пари на детето срещам го случайно помогнах му и това е не беше нещо сложно
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Вто Авг 25, 2020 9:31 pm

fu4ko написа:Не е само в големия град.И в малките го има.Скоро разплитах капла на един младеж.Бях на кеф и реших и стотинка да не взимам.

Браво рядко са хората които биха помогнали в днешно време ей така просто
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Чет Авг 27, 2020 2:02 pm

Браво
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Нед Окт 25, 2020 5:00 pm

https://www.bikecenter.bg/uslugi/serviz ... i-i-tseni/
Извлечение от ценоразписа и аз ли не съм разбрал но забележете писано е ,че смяна на спица е 15лв. Аз ли не разбирам или на някой му се ще да забогатее за един ден
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот evilzet » Нед Окт 25, 2020 7:11 pm

Някои цени са наказателни, един вид като клиента е с ръце в гъза, ще си плаща като поп.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Gworan » Пон Окт 26, 2020 4:44 am

Аз не мога да преценя дали цените им са завишени, или просто са софийски. Иначе, зачудих се, какво точно включва едно базово обслужване и какво е пълното обслужване за велосипед (като се има предвид че това не включва сервизиране на вилка/шок, такова има отделно в ценовата листа)?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Boyan1984 » Пон Окт 26, 2020 7:53 am

evilzet написа:Някои цени са наказателни, един вид като клиента е с ръце в гъза, ще си плаща като поп.

Никой не е длъжен да разбира от всичко и да може сам да си сервизира колелото, това не е оправдание за наказателни цени. Аз мога дапси сглобя и разглобя велосипеда,да си направя профилактика на вилката, но спици не мога правя - това значи ли че съм с ръце в гъза?
Същото мога да кажа и за зъболекарите - цените им са наказателни, щото хората не могат да си направят една елементарна пломба. :crazy:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Пон Окт 26, 2020 8:39 am

evilzet написа:Някои цени са наказателни, един вид като клиента е с ръце в гъза, ще си плаща като поп.



Няма да посещавам bikecenter ,нищо че се намира от другата страна на булеварда ,където живея.Не коментирам цените им/при тях има други ,много по-големи дела за коментар ,но това е друга тема / . Сега искам да Ви разкажа една истинска история - защо, вярвам ще разбереге :
Вело -сервиз преди много години /20 /,велосипедите започват да стават все по-сложни , но пред сервиза спира засукана мома ,/тогава нямаше този ентусиазъм да се карат велосипеди / от тези ,които знаят вичко и за всички - със семпло велосипедче - Диалогът : - Майсторе , имаш ли спици ?
- Да
- Колко струват ?
- По 15 стотинки с ниплите.
-Искам три и ако обичаш да ми ги сложиш. Ето ти 50 стотинки ! Майсторът се засмива нежно, мери спиците, завива ниплите и ги подава на девойката заедно с пет лева.
-За теб са безплатни , ето ти и 5 лева за да ми покажеш как да ти ги сложа....
Не вярвам ,че за Форума е необходимо повече обяснение ,но все пак - СМЯНА на СПИЦА :
1.Сваляне на капла 2.Сваляне на гума 3.Сваляне на диск и касета /със специални инструменти , а много често и с "мамата , мамата " ... ! /4.Поставяне на новата спица 5.Качване на стенда за центровка-/на око не става /...и всичко това по обратния ред...
Хайде сега разгледайте ценоразписа за горе-описаните операции. Желая Ви щастие ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот evilzet » Пон Окт 26, 2020 9:49 am

Бояне, ти видя че написах някои цени. Не се иска от теб да си сервизираш вилката, но да си монтираш стойката за бидоня, не мисля, че е майсторлък.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Boyan1984 » Пон Окт 26, 2020 9:54 am

Е за това - съгласен съм, но ставаше въпрос за спицата и аз в тоя контекст го написах това. Но и услуги като смазване на верига с и без сваляне, миене на велосипед - това вече не знам дали някой ги ползва тия услуги, но наистина трябва да си много пребит, за да дадеш 2 лева, да ти смажат веригата.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот batkovan » Пон Окт 26, 2020 10:21 am

не е лошо да се знае какво се включва и смисъл има, да. Аз съм на мнение, че има нужда от прозрачност.. във всичко.

Едно е на ценоразписа да пише смяна на спица 15лв и за 3 спици да ти вземат 45 лв. Друго е цената да е разбита на
1.Сваляне на капла 2.Сваляне на гума 3.Сваляне на диск и касета /със специални инструменти , а много често и с "мамата , мамата " ... ! /4.Поставяне на новата спица 5.Качване на стенда за центровка

и примерно някой да си подготви нещата до процедура 4. и 5. и съответно да плати само това(по-ниска цена).. или пък да плати 1 път за процедурите от 1. до 3. и 3 X 4. и 5., т.к. вече на безхаберния ще му е по-ясно, че за всяка спица няма нужда от процедури от 1. до 3. 3 пъти, а само един.
drag hardy-te-2
batkovan
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Авг 25, 2019 9:00 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 26, 2020 10:26 am

ЕДИН ЗАВЕТ написа:1.Сваляне на капла 2.Сваляне на гума 3.Сваляне на диск и касета /със специални инструменти , а много често и с "мамата , мамата " ... ! /4.Поставяне на новата спица 5.Качване на стенда за центровка-/на око не става /...и всичко това по обратния ред... :wavey:

+ гумата като е безкамерна почти винаги сега :popcorn:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Harka » Пон Окт 26, 2020 10:52 am

Прав е Мики за спицата. Процедурата, ако се прави както трябва, не е елементарна и изисква специализирани инструменти.

Колкото до ценоразписа - няма да коментирам цените, но адмирирам всяка стъпка, повишаваща прозрачността на дадена услуга. По-добре да видиш цените предварително и сам да си прецениш дали те устройват или не, отколкото да си оставиш байка и после да има неприятна изненада.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот prostyler » Пон Окт 26, 2020 11:40 am

Така и така става дума за байкцентъра(В София,Люлин) , аз пък ще похваля момчето не му запомних името (трудно запомням имена) висок слабичък , закарах му колелото на жената да настрои дерайльора задния и предния , ами бих казал че стана много бързо точно и без забележка много учтив почисти и смаза дори вилката ( за нея пари не ми е взимал ) за настройката 10лв както пишеше в сайта :) със сигурност бих го посетил отново и дори препоръчал на приятел :)
prostyler
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2020 1:45 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Alexi » Пон Окт 26, 2020 12:05 pm

мен ми се струва евтиния .. хвърлям им каплата както е с калта ,гумата бозата тиксото касетата и ротора и 15 лв по късно всичко да е във вида в който съм го занесъл ?
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gyurzagyurza » Вто Фев 16, 2021 9:03 pm

https://www.pumpmybike.eu/magazin-uslugi
Какво мислите за това ?
gyurzagyurza
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Ное 23, 2019 9:21 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Harka » Вто Фев 16, 2021 9:25 pm

За кое?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта