Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот airborneone » Пет Фев 11, 2011 10:47 pm

HepBeH_XaMcTep написа:...

:offtopic:
Лисицата има подобни улеи, мисля, че трябва да тестваме отивайки към Локорско(след сесията)
Какво мислиш Пешо?
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Другар » Пет Фев 11, 2011 10:48 pm

airborneone написа:Тествано с 2 колела за момента,
Скорост до 60км (качване до Драгалевци) разлика в консумацията: 0
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3998_n.jpg

Скоро тест с 3 колела при 120км/ч + :D

Да добавя, че за "тежки" и нестандратни рамки, това е най-доброто решение което някога съм ползвал.
Лесно и удобно, много по-ниско отколкото ако е монтаж с предна гума ( т.е. вече не бруля клоните пред блока)
За мен това е багажник #1 дори въпреки леко усложнения монтаж заради височината на "Рибата"


Според производителя,колко е максималната скорост безопасна за теб и останалите?
Не те питам за друго,но да не разказваме как сме карали с 200 с колела,винкели и перални по багажниците,че ми е писнало от тестери.!Нещо като климбер с боксер. Мир !
Другар
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1146
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 5:08 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот airborneone » Пет Фев 11, 2011 11:04 pm

Другар написа:Според производителя,колко е максималната скорост безопасна за теб и останалите?

По спомени 120км/ч,
което имайки предвид ограниченията в по-голямата част на Европа и реалността на българските пътища си мисля, че е идеално.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Другар » Съб Фев 12, 2011 9:55 am

;) Хубаво е да имаш "бърз" багажник
Другар
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1146
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 5:08 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mjjmiro » Нед Мар 13, 2011 10:16 pm

Здравейте, вече имам багажник!!! Взех си Thule 972 Hang On, много добри първи впечатления, бързо закрекпване към теглича и много лесно и бързо поставяне на байка. Прикачил съм две снимки, на едната байка е по-повдигнат понеже ми се струва, че при първия вариант ще трябва да свалям преднага гума, защото пада малко ниско и е много близо до асфалта. Благодаря на всички за мненията!
Прикачени файлове
20110313_199.jpg
(333.46 KiB) 1178 пъти
20110313_197.jpg
(327.97 KiB) 925 пъти
Аватар
mjjmiro
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 2:37 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот taurus13 » Пон Мар 14, 2011 12:02 am

Нямаш проблем с колелото на първата снимка, освен ако не "прелетиш" някой "легнал полицай". Само трябва да внимаваш някоя гума да не застава пред ауспуха, защото аз съвсем наскоро така си гръмнах гумата. :erm:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Admin » Пон Мар 14, 2011 9:14 am

И по двата начина става, но защо не по третия? :D А именно на горната тръба и на долната. Аз най-често точно така ги закрепям - можеш да го видиш в първата снимка от тази статия, външното колело:
http://www.mtb-bg.com/index.php/product ... 3-test0019
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот mjjmiro » Пон Мар 14, 2011 8:40 pm

Admin написа:И по двата начина става, но защо не по третия? :D А именно на горната тръба и на долната.

Благодаря, не се бях сетил за този вариант.
Аватар
mjjmiro
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 2:37 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PowerSlide » Вто Мар 15, 2011 1:45 pm

Честито за новият багажник :agree:
И като го сложиш на колата и тръгнеш на някъде и те спрат тарикати катаджии какво се прави? Казват "Отчасти са закрити номера и задните светлини"
Изображение
:popcorn:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот airborneone » Вто Мар 15, 2011 2:42 pm

PowerSlide написа:Честито за новият багажник :agree:
И като го сложиш на колата и тръгнеш на някъде и те спрат тарикати катаджии какво се прави? Казват "Отчасти са закрити номера и задните светлини"

На 3 страници е дискутиран този проблем в тази тема, защо пак трябва да тъпчеме на едно и също място?
Има информация от там нататък всеки сам си решава.
Мен са ме спирали с такъв багажник 30 минути ме държа... не за друго ами се оказа, че страшинката и той байкър :D
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PowerSlide » Вто Мар 15, 2011 3:02 pm

Абе аз да кажа, понеже собственика на такъв багажник е в грубо нарушение, да не каже после ама не знаех, що не казахте и т.н.
@airborneone мини покрай Стара Загора (с отчасти закрит заден номер) да видиш какви са байкъри катаджиите :(!:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yavkata » Вто Май 31, 2011 6:51 pm

Дали има някой ползвател на този модел:
http://screambikes.eu/bg/bagajnik-za-av ... eviso.html
Нямам теглич, и греди по покрива, колата е Рено 19- Шамад, седан.
Алтернативата на Тюле Фрее уей, го дават, че закриват гумите задните светлини.
Ползвах багажника с релсите Унитек, на Алпина, но при него тежестта е изнесена назад и ми смачква бронята.Иначе е добър по отношение на това , че не закрива номера и светлините.
При Тревизото ми се струва , че тежестта е по -равномерно разпределена и не пада изцяло върху бронята.Дали е така? Въобще с този седан, нещо се вкарах в чудене за багажник за велосипедите, дали пък да не го сменя него?
Приемам конкретни предложения за модел подходящ за седан, да не закрива светлините и номера, да не е за теглич или покрив и да не изкъртва дъртата мека броня.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот subritual » Вто Май 31, 2011 8:31 pm

Тревисото е един от по-добрите от серията,но за твоята кола не е подходящ,защото ще легне на задното стъкло,а и без това и при него може би около 80-90% от тежеста пада върху бронята.Аз с такъв багажник съм имал свирене (резонанс) от горните каишки при скорост от около 70км/ч на Опел Астра хечбек.Също разхода е по-висок.
Щом бронята ти е мека можеш изобщо да забравиш за подобен багажник.Каишките трябва да стоят затегнати,а това е невъзможно при положение,че конструкцията пружинира.
Поради същата причина мога да нося максимум 2 велосипеда на моята мека огъваща се броня.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yavkata » Сря Юни 01, 2011 10:58 am

Прерових вариантите за греди на покрива и това Рено си е направо "греда". Има оригинални греди, над 300 лв(само гредите, без велобагажника, (давам още 600лв и взимам и автомобил към тях). По форумите на Рено се обсъжда, че "Илиенските" универсални (от 30 до 60-90 лв.) ставали и вършели работа. Вече спора е дали реалната и товаронисимост е 30 или 50 кг. Чудя се, дали да се доверя на някой от"универсалните греди" и с два таванни велобагажника да реша дилемата си, или да взимам някой модел мачкащ задната броня. За бронята не ми пука, ама да не тръгнат байковете "на стоп" по шосето.Байковете са два Рам АМ и Рам НТ1, 18 инчови. тоест ако взимам заден багажник да се чудя и те как ще легнат към него.
П.П. Колко ми беше лесно като стигах на самоход до мястото на каране.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот subritual » Сря Юни 01, 2011 11:43 am

Взимай гредите и не се чуди.Колкото и да са кекави,ще са по-стабилни от бронята.
Незнам дали се сещаш,но амортисьора на АМ-а ще пречи за окачването на задния тип багажници,освен ако не е някое Туле.

П.П:Сега като се замисля, 3 байка може и да им дойдат в повече на гредите.
Потърси из автофорумите за оригинални такива.Аз изпуснах едни преди време,човека ги даваше за 50лв.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yavkata » Сря Юни 01, 2011 12:02 pm

Байковете са два. Явно таванния вариант е по -правилния. Пък и гредите могат да бъдат допълнително подсилени. Благодаря за съдействието :beer: Ще почвам да избирам в тази насока.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Exorcist » Сря Юни 01, 2011 12:37 pm

[quote="Yavkata"].......[quote]
Аз си взех ето такъв http://screambikes.eu/bg/bagajnik-za-av ... nezia.html и съм с Форд Ескорт ето такъв http://www.automedia.bg/files/news/body ... hia_Eu.jpg и пасва идеално за два велосипеда, като стъпва долната част не на бронята, а на багажника между чистачката, а предната част стъпва на задното стъкло. Тежестта пада изцяло на багажника (правих набирания на държача, за да видя дали нещо ще се счупи и къде отива усилието), няма проблем за стъклото и се държа перфектно стабилно до Желява и обратно уикенда. Ако вдигнеш ъгъла може и три велосипеда да събереш. Ако имаш интерес, пиши ЛС да се видим и да ти дам да го изпробваш или да ти пратя снимки как стои на Ескорта с две колелета :)
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот airborneone » Сря Юни 01, 2011 12:51 pm

@Yavkata ,
няма да сбъркаш с багажници за покрив.
Аз лично ползвам 3 тюлета за покрив и съм много доволен, въпреки, че качването на байковете след каране (на доста високия шаран) ми е малко трудно...
Като цяло под 90км/ч разхода не се променя, над 130км/ч покачването е доста осезаемо,
но имайки предвид, че нямаш проблеми с катаджии и колелата са на "сигурно място, за мен лично си струва
Успех с избора :agree: :beer:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PtD » Сря Юни 01, 2011 5:05 pm

airborneone написа:и колелата са на "сигурно място, за мен лично си струва


Зависи колко са високи мостовете, под които минаваш. От личен опит :xx(:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот overclock » Сря Юни 01, 2011 5:58 pm

И аз да се похваля с багажник за покрива. Колелото се качва много бързо и лесно. Не съм любител на високите скорости, но по стечение на обстоятелствата го тествах при адски силен вятър и трябва да потвърдя, че няма никакви проблеми. Багажника е оригинален на БМВ. Взех го през e-bay.de, 3бр. - 200лв включително доставката, но това не включва релсите. Тях ги взех от БГ на много добра цена от автоморга с 90% английски автомобили :D . Мисля, че за седан това е най-удачния вариант, дори и да излиза една идея по-скъпо. Търсете си в ebay, но добрите цени са есента :bulb:

http://media.snimka.bg/8734/023722682.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/8734/023722714.jpg?r=0
overclock
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2005 4:11 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Yavkata » Чет Юни 02, 2011 12:54 pm

В крайна сметка обикаляйки няколко автомагазина закупих единствения наличен модел, който според продавачите става за таваня на рендето. Взех и някакви италиански велолобагажници за покрив от Байкцентъра. След тестове ще споделя впечатленията си. Още веднъж благодаря за съветите и предложенията на всички.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот teoedosi » Чет Юни 02, 2011 1:42 pm

subritual написа:Взимай гредите и не се чуди.Колкото и да са кекави,ще са по-стабилни от бронята.


Повечето от евтините напречници /50-60 лв./ са достатъчно стабилни и с добра товароносимост.В фирмата имаме доста такива монтирани на фабричния рейлинг на сервизните Опели от години ,и се товарят всеки ден със стълби и какво ли не, и не са мръднали.Проблема е че имат тъпо захващане ,което се монтира бавно с болтове.,тежки са ,ръждясват/те нашите няколко години не са сваляни де/и тече ръжда.Гумените тампони които предпазват боята в зоната на контакт са негодни, и не особено ефективни.С две думи-за стара кола нема грижи,проблем е само бавния монтаж/ако го демонтираш/,защото Тулето се щтраква за секунди.Същата е ситуацията и с тези който захващат с лапичка във фугата на вратата и гредичката на покрива.
Аватар
teoedosi
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1661
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 2:33 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот fryer » Пет Юли 08, 2011 3:51 pm

Малко стара тема,но и аз да споделя опит,тъй като миналата година бях пред същата дилема какъв багажник.Колата ми е Вектра Б седан и някак си не ми се стори удачно тежестта на колелетата да пада върху задната броня и капак.Плюс това:
- издраскването на боята от пепел между бронята/капака и багажника е гарантирано;
-в случай на ПТП,колелетата първи ще понесат удара;
-закрива се задният номер и светлини(макар и частично);
-при дъждовно време всичката мръсотия от пътя е върху байковете;
-не мисля,че разхода се вдига драстично,а и в крайна сметка сигурността е на първо място за мен,да не говоря,че все пак не пътувам София-Ню Йорк за да ме удари толкова силно по джоба;
В крайна сметка си вземах оригинални заводски греди за покрива(втора употреба) и два нови багажника за покрив - Thule и Perruzo top bike.
Определено смятам,че вариантът горен багажник е много по-удачен от този за отзад(изключвам багажник тип теглич,тъй като нямам такъв).
И да не забравя,определено разликата в качеството на двете фирми е в полза на Thule.От тук нататък не мисля да използвам друга марка по отношение на тези аксесоари.

Поздрави!
:beer:
fryer
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 8:32 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PtD » Пет Юли 08, 2011 5:50 pm

fryer написа:-не мисля,че разхода се вдига драстично,а и в крайна сметка сигурността е на първо място за мен,да не говоря,че все пак не пътувам София-Ню Йорк за да ме удари толкова силно по джоба;


Значи за теб 25-30% не е "драстично" увеличение на разхода?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Съб Юли 09, 2011 3:54 pm

PtD написа:
fryer написа:-не мисля,че разхода се вдига драстично,а и в крайна сметка сигурността е на първо място за мен,да не говоря,че все пак не пътувам София-Ню Йорк за да ме удари толкова силно по джоба;


Значи за теб 25-30% не е "драстично" увеличение на разхода?


къде видя тия цифри 25-30%!?

Имам багажници и за покрив и за заден багажник, никой от двата не вдига разхода повече от 10-15 процента при скорости под 120 ... ако караш натоварен с колела над тази скорост - забрави, че съм се включвал по темата.

Как правиш 25-30% , с каква кола и при какви скорости .... заядливата майна от гнила трица се е включила много адекватно малко по-горе ... всичко зависи от марката на автомобила и аеродинамичната концепция, заложена в автомобила. ... Универсален отговор няма.

ПСС: фен съм на багажниците за покрив и използвам тях, но наскоро прочетох, че в доста EU държави (в т.ч. Германия) те са забранени.... ще се радвам някой да даде повече информация в този аспект!?

ПСССП:
така щъкам в момента:

http://photo-zona.net/images/user19050/album22895/large/1309956432_ysvd5530_HPIM1453.JPG

така щъках преди:
http://photo-zona.net/images/user19050/album23105/large/1273734226_goqf0375_HPIM0513.JPG (дано се вижда)

.........и за разлика 25-30% не съм чувал......... :
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот airborneone » Вто Юли 12, 2011 1:54 pm

Напълно подкрепям ПтД, въпреки, че съм един от най-големите фенове на багажниците за покрив.
Ползвал съм всички захвати на Тюл - теглич, покрив и стъкло,
няма отново да пиша защо съм се спрял на вариянта за таван,
но при 3 колела отгоре и скорост над 90км/ч разхода скача много,
стига и над 30%.
Информативно, колат е wv sharan.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PtD » Вто Юли 12, 2011 3:02 pm

Vectra C, комби, 3.0 турбо-дизел. Нормалният разход е около 7.5, с колела отгоре скача на 10, при скорости от 130-140 км/ч. Увеличение 33%. Други въпроси?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Сря Юли 13, 2011 9:14 am

PtD написа:Vectra C, комби, 3.0 турбо-дизел. Нормалният разход е около 7.5, с колела отгоре скача на 10, при скорости от 130-140 км/ч. Увеличение 33%. Други въпроси?


"Други въпроси" - да: - Засичал ли си със същото количество велосипеди, монтирани отзад и при същите скорости колко скача разхода?
Защото, когато дискусията е "Отгоре или отзад" :boggled:, според мене е коректно да се посочва разлика в разхода между монтаж А и монтаж Б.

ПС: За мен ще е изненада, ако точно вектра комби харчи повече с велосипеди отгоре, отколкото с велосипеди отзад.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот PtD » Сря Юли 13, 2011 11:50 am

Insight написа:
PtD написа:Vectra C, комби, 3.0 турбо-дизел. Нормалният разход е около 7.5, с колела отгоре скача на 10, при скорости от 130-140 км/ч. Увеличение 33%. Други въпроси?


"Други въпроси" - да: - Засичал ли си със същото количество велосипеди, монтирани отзад и при същите скорости колко скача разхода?


Не, не съм. Но пък и не съм говорил, че разходът скача с еди-колко си спрямо монтаж отзад. Аirborneone може би има наблюдения по въпроса.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Insight » Сря Юли 13, 2011 12:50 pm

PtD написа:
Insight написа:
PtD написа:Vectra C, комби, 3.0 турбо-дизел. Нормалният разход е около 7.5, с колела отгоре скача на 10, при скорости от 130-140 км/ч. Увеличение 33%. Други въпроси?


"Други въпроси" - да: - Засичал ли си със същото количество велосипеди, монтирани отзад и при същите скорости колко скача разхода?


Не, не съм. Но пък и не съм говорил, че разходът скача с еди-колко си спрямо монтаж отзад. Аirborneone може би има наблюдения по въпроса.


Да де, ама репликата ти за 25-30% е на поста на фрайър, който пише за дилемата си горен/заден багажник ... както и да е.

Важното е, да се знае, че в много редки случаи резхода на гориво между горен и заден багажник е повече от 5% и то не винаги в полза на задния монтаж.
Склонен съм да мисля, че при ванове и комбита с по-рязко отсечена задна част има някакъв шанс задния монтаж да окаже по-малко влияние върху и без това лошата аеродинамика в тази задна част на колата.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 157 госта