Автомобилен багажник за велосипеди!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот _SoRa_ » Пет Авг 25, 2023 7:07 am

Здравейте!
Някой ползва ли следните багажници:
https://www.mjautobox.com/product/%d0%b ... %b4%d0%b0/

https://www.mjautobox.com/product/%d0%b ... %b4%d0%b0/

За Опел Зафира ще се ползва.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Франко » Съб Авг 26, 2023 5:50 pm

Имам Перуцо, но Крузър - Последно возих колело до Велинград и обратно - никакви ядове до 130км/ч. Поради спецификата на моя автомобил трябваше да променям геометрията на горните куки, но на Зафира би трябвало да няма ядове. Качвал съм до 2 велосипеда.
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот evilzet » Съб Авг 26, 2023 10:54 pm

Съвет - слагате си теглич и забрявате тези недоразумения. Имал съм Перузо Крузър , но нищо общо...
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот _SoRa_ » Нед Авг 27, 2023 11:32 am

За такъв тип багажник ще трябва трета табела от КАТ, предполагам.
Ще ползвам багажника за пътуване до село, което е на 28 км от града, 40 минути пътуване.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот andriii » Нед Авг 27, 2023 12:57 pm

Здрасти. Имам този : https://www.decathlon.bg/p/120259-99028 ... vrata.html Ползван е на 4-5 различни коли и седани и комби и хечбек. Всичко ок. Стабилно седи. Погледни дали имаш достатъчно място между ръбовете на 5тата врата и каросерията, за да могат спокойно и със гумичките да се закачат куките.
Успех
andriii
 
Мнения: 128
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот thechosen » Сря Сеп 13, 2023 2:43 pm

Привет

Последните 8 години използвам ivtec багажници, но сега идва момент, в който покрива ще ми трябва за друг инвентар и започнах да търся алтернативи.

Изискванията ми са:
- използване на теглича на автомобила
- възможност за превозване на 4 велосипеда
- екстрата за наклоняване на велосипедите за да се отвори вратата на багажника е препоръчителна
- по-възможност вертикално разположение на велосипедите

В момента автомобила е с "оригиналният" си теглич с топка brink matic, който може да се сваля бързо без инструменти.

Разгледах предложенията, но багажниците за вертикален монтаж, на които попаднах са за директно пресъединяване 2" а не за топка. Предложенията, които са с персъединяване към топката на теглича са до 3 велосипеда. Моделите със закрепване за рамката на велосипеда като Thule HangOn не ми представляват интерес.

Другият вариант който видях е малка двуколесна платформа(ремарке) с крепежи за велосипедите. Това също би ми свършило работа, но идва с някои ограничения - по-трудно маневриране на заден ход, повече място за паркиране, евентуално ограничаване на проходимостта на автомобила, по-обемен инвентар за съхранение.

Чуденките ми са:
- някой попадал ли е на багажник за теглич с топка с вертикално разположение на велосипедите
- багажник с хоризонтално разположени велосипеди, но тип платформа и за 4 велосипеда
- някой опитвал ли е да преправи теглич с топка към 2" или 1,25" дирекно пресъединяване
- използването на "ремарке" за превозването на велосипедите ми се струва не ефективно само за 4-5 велосипеда с оглед на ограниченията посочени по-горе. Ако някои е иползвал ремарке, моля да сподели опита си.
- други предложения за превоз на велосипеди включващи теглич :eyebrow:

Моля давайте идеи и съвети по темата.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот the_rookie » Сря Сеп 13, 2023 6:45 pm

thechosen написа:Привет

Последните 8 години използвам ivtec багажници....

Според мен най-лесното решение е премахване на топката на твоя (или друг теглич ако ти трябва твоя за ремарке) и напасване към багажника дето ти върши работа. Дай някакъв линк към същия, да видим точно за какво иде реч и как би могло да стане.
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот thechosen » Чет Сеп 14, 2023 2:30 pm

Този багажник примерно:
https://www.velocirax.com/products/velocirax-412

Изискванията са:
- 2" (50mm) Class III hitch with tongue capacity of 500 lbs
- 3 3/8 inch (86mm) depth past center of hitch pin hole to insert a VelociRAX

Това трябва да е схемата на теглича:
https://phreedomnet.org/exchange/hitch.pdf

Проблема, е че като мерих сегашното закрепване на теглича вътрешната широчина е 45мм и няма как да се поберат там 2".
Ще трябва да намеря канал и да се навра под колата за да видя какво е закрепването към гредата.

Или да си търся подходящият човек да направим направо целият багажник, който да се пресъединява към сегашният механизъм.
То като гледам ако багажника няма накланяне с малко заиграване с железата може да се направи тестова версия.
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот airborneone » Чет Сеп 14, 2023 4:06 pm

thechosen написа:Този багажник примерно:
https://www.velocirax.com/products/velocirax-412
.



Направиха ми такъв багажник тук. Момчето е от София. Мога по-късно да пусна снимки как стана.
До момента сме возили 7 колела без проблем. Като предполагам, че може да го направи и за по-малко колела.

Теглича ми е 'американски' 2".
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот the_rookie » Чет Сеп 14, 2023 7:42 pm

Така като гледам има доста варианти за импровизация. Бих опитал следния: Към подходящо изрязана планка от листова стомана (например10 мм) с разпробити дупки (по захващането на теглича към гредата) заварям парче квадратен профил с подходяща дължина и отвор в който да влиза квадрата на стойката. Махам двата болта държащи теглича с механизма, слагам планката отляво и с болтовете през нея си хващам пак теглича. Евентуално може да се наложи да се ползват по-дълги болтове (+ дебелина на планката). На практика получаваш два теглича като този за стойката ще е леко отместен от центъра на ляво, но това не мисля че ще е проблем. Вече на място трябва да се прецени точно как да се оформи (да не опира в пластмасите и др.), предварително може да се направи картонен шаблон за планката Изображение
Un1.jpg
(41.08 KiB) 1281 пъти

Рисувал съм и доста по-добре !
Може да имаш проблем със закона заради светлините и извънгабаритен товар!!!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот thechosen » Пет Сеп 15, 2023 11:37 am

@airborneone ще съм благодарен ако може да пуснеш снимки и ако имаш чертеж с основните размери - височина на рамото, размер на скобата за предната гума. В момента и аз се опитвам да "рисувам" схематично за да имам някакви размери и ще ми е много по-лесно ако мога да стъпя на нещо работещо.

@the_rookie благодаря за предложението, ще разгледам точно какво е положението под колата и ще го мисля.
Идеята ти е добра и ако не се получи да се използва сегашният захват - вече съм решил, че ще търся човек с който да изработим багажника и така ще имаме свободата да използваме какъвто начин на пресъединяване е удачен.

Относно светлините, като гледам снимките на други вертикални багажници мисля, че 4 велосипеда могат да се съберат без да ми закриват светлините защото те са изнесени основно в ъглите на колата, но ще си проличи като го сложа :D
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Съб Сеп 16, 2023 8:38 pm

Трябва ми багажник за леката кола и асфалт и като концепция ми харесват сгъваемите, за да ми е по-лесно със съхранението.
Някой има ли по-преки наблюдения между Thule EasyFold и/или Yakima FoldClick? Получавам ли много повече багажник с тулето?
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот the_rookie » Вто Сеп 19, 2023 4:39 pm

moridinbg написа:Трябва ми багажник за леката кола и асфалт и като концепция ми харесват сгъваемите, за да ми е по-лесно със съхранението.
Някой има ли по-преки наблюдения между Thule EasyFold и/или Yakima FoldClick? Получавам ли много повече багажник с тулето?

С уговорката че наблюденията ми не са преки, на твое място от двата бих избрал тулето! Механизма за захващане ми се вижда по-надежден с лост, носачите на който стъпват велосипедите са свързани в едно тоест разпредението на тежеста в шарнирите ще е по-равномерно, а и светлините също са част от тях (няма да се мяткат от възд. струя) . По-тежък е, а това предполага и по-голяма здравина.
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 470
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Нед Сеп 24, 2023 8:47 pm

moridinbg написа:Трябва ми багажник за леката кола и асфалт и като концепция ми харесват сгъваемите, за да ми е по-лесно със съхранението.
Някой има ли по-преки наблюдения между Thule EasyFold и/или Yakima FoldClick? Получавам ли много повече багажник с тулето?


А гледал ли си Buzzrack Eazzy 3? Не знам с какво отстъпва на посочените от теб модели, а цената му е доста приятна.
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот vasio » Сря Окт 04, 2023 5:14 pm

Здравейте,

Възнамерявам да пътувам София-Сърбия-Хърватско-Словениа-Австрия
с багажник на теглич със светлини и място за рег. табела.

Времето ме притиски и няма да мога да издам прослуватата трета табела.

Някой има ли опит с махането на задният номер и поставянето на ремаркето.
Те като не са пломбирани е детска игра това.

Въпроса е ок ли е?

Австрия и Италия знам си карат така, но ако някой има опит ще се радвам споделиац
vasio
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 3:12 pm

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Сря Окт 11, 2023 3:18 pm

protiven написа:А гледал ли си Buzzrack Eazzy 3? Не знам с какво отстъпва на посочените от теб модели, а цената му е доста приятна.

Изглежда ми доста по паянтов, особено захващането на колелата. То с тия колела по 3-5-10 000лв малко не върви пестене на 400лв, спрямо якимата, например, ако ще компроментира нещата. Не виждам и да го има някъде налиèн в БГ.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Съб Окт 14, 2023 10:14 pm

moridinbg написа:
protiven написа:А гледал ли си Buzzrack Eazzy 3? Не знам с какво отстъпва на посочените от теб модели, а цената му е доста приятна.

Изглежда ми доста по паянтов, особено захващането на колелата. То с тия колела по 3-5-10 000лв малко не върви пестене на 400лв, спрямо якимата, например, ако ще компроментира нещата. Не виждам и да го има някъде налиèн в БГ.


Спря ли се на някой в крайна сметка? Ще съм благодарен ако дадеш отзиви от първа ръка, че и аз съм в дилема какво да избера за превоз на два ендуро e-байка.
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот moridinbg » Пет Окт 20, 2023 10:12 pm

От 2 месеца ми виси колелото в Pave-то, а първите снегове вече идват, така че ще взимам като почнат да се стопят и до тогава сигурно ще заделя някой лев за новите тулета.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Вто Апр 02, 2024 4:40 pm

moridinbg написа:От 2 месеца ми виси колелото в Pave-то, а първите снегове вече идват, така че ще взимам като почнат да се стопят и до тогава сигурно ще заделя някой лев за новите тулета.


Имаш ли ъпдейт? Аз клоня към Thule EasyFold за превоз на два тежки ендуро е-байка.
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Сря Апр 03, 2024 3:16 pm

Според вас Buzzrack E-Scorpion 2 изостава ли с нещо от Тулето: https://www.roofbox.co.uk/scripts/rbveh ... C4ure_QE_y ?
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот Xoce2 » Чет Апр 11, 2024 1:24 pm

protiven написа:Според вас Buzzrack E-Scorpion 2 изостава ли с нещо от Тулето: https://www.roofbox.co.uk/scripts/rbveh ... C4ure_QE_y ?


Аз съм вече 2-ра година с холадския вариант на Хапро и съм адски доволен. Компактен и се прибира в багажника на колата.
https://vdlhapro.com/en/producten/atlas ... -xfold-ii/
Аватар
Xoce2
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Пон Юни 15, 2015 8:35 am

Re: Автомобилен багажник за велосипеди!

Мнениеот protiven » Чет Апр 11, 2024 6:15 pm

Xoce2 написа:
protiven написа:Според вас Buzzrack E-Scorpion 2 изостава ли с нещо от Тулето: https://www.roofbox.co.uk/scripts/rbveh ... C4ure_QE_y ?


Аз съм вече 2-ра година с холадския вариант на Хапро и съм адски доволен. Компактен и се прибира в багажника на колата.
https://vdlhapro.com/en/producten/atlas ... -xfold-ii/


Вече поръчах Buzzrack E-Scorpion 2, предстои ми монтаж на теглич и ще дам отзиви :)
Аватар
protiven
 
Мнения: 356
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 158 госта