За различните стилове в българското МТБ пространство...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот victortrt » Пон Дек 15, 2014 11:48 am

Съдейки по преобладаващите въпроси тук, то трябва да добавим нещо като ърбън хс - това е каране по улици, булеварди, велоалеи и паркове /основно по асфалт/ с нисък до среден клас байк със оригиналните рошави гуми и футуристично стърчащи калници особено отзад на байка.
Този стил се практикува от тинейджъри, млади дами и мъже около 20 - 30 години. Тези хора хипер много се кефят как добре им гази колелото неравностите из градската среда като бордюри, изпъкнали плочки по тротоара, павета и прочие и го карат най-вече по тротоара макар улицата до него да е гладка като писта. То в интерес на истината дори улицата да е гладка, колелата им не вървят по нея по-бързо отколкото по тротоара по обясними причини.
Много от тях не искат да сменят гумите си с по-нормални, защото нямало да си отиват на дебелата рамка, пък и колелото им така е по-яко.
Ако някой се е познал, да извинява, но това ще значи, че стилът наистина съществува. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот sakrayaami » Нед Май 24, 2015 11:11 am

Да потвърждавам за стила :)
Поради липса на достатъчно време да изляза по пътеките с мойто Рам-че 2-ка карам в града по този начин :)
sakrayaami
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 11:40 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот taurus13 » Съб Фев 13, 2016 1:57 am

таяя тема да я махате оотук че мноо банална стана
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот MIKEY MOUSE » Съб Фев 13, 2016 6:23 pm

2015-men-Black-tie-british-Gentleman-cycling-jersey-short-Sleeve-and-bib-pants-bike-cycling-clothing.jpg
2015-men-Black-tie-british-Gentleman-cycling-jersey-short-Sleeve-and-bib-pants-bike-cycling-clothing.jpg (78.61 KiB) Прегледано 21679 пъти
FB_IMG_1455224725120.jpg
FB_IMG_1455224725120.jpg (19.19 KiB) Прегледано 27321 пъти
taurus13 написа:таяя тема да я махате оотук че мноо банална стана


´´...не, не ,не не сме развили темата по отношение на стила в екипа /облеклото на стилния колоездач/.Колегите от другия Форум вече са далеч напред.
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Boyan1984 » Нед Фев 14, 2016 9:11 am

Китайците са велики бря.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот stoyancha » Пон Апр 25, 2016 8:37 pm

Доста се смях :rofl:
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Andrei88 » Чет Апр 28, 2016 8:31 pm

попилях се от смях уникална тема аз мисля че съм от втория тип , велотуристи ама не на 100% де :)
Andrei88
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 10, 2016 2:07 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Zlobilka » Съб Авг 06, 2016 4:27 pm

Браво на автора за интересните описания . :clap: :clap:
Аз така като гледам се вписвам в почти всички стериотипи / обичам да карам всичко и навсякъде / .
Предстои да се впиша и в стилът вело-пътешественик скоро :)
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот goso » Вто Авг 30, 2016 6:45 pm

Много интересна тема.
Нещо за тия дето карат до работата, че не мога да се охарактеризирам. :D
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Zlobilka » Пет Сеп 02, 2016 10:36 am

Ами все пак е форум и тема за планинско колоездене . Не са много хората който ходят в планината на работа с колелото :) , но пък от друга страна се намират доста който ходят на работа с МТБ . Май не е лоша идея да се опише подобен стил . Аз ще се пробвам , доколко успешно ще видим !
Умните хора - за кратко УХ . Тази група няма възрастови ограничения . Тук ще срещнете индивиди на възраст от 5 до 99+ години . Като най-младата прослойка са предимно от азиатско-африканския регион /без расизъм / , просто там се налага да започнат работа по рано . От преклонната възраст индивиди може да срещнете и по нашите географски ширини . Предимно нощни пазачи , който на работното място предимно спят и похапват , когато обикалят района си са въоръжени предимно с бастун или ... два , но предвижването до работа и обратно става на две колела , като вече усилено навлизат в употреба електрическите такива / предимно внос от чужбина .. хммм ... купени .... ахъммм....,като оригиналния собственик дори не подозира за извършената транзакция /. Групата няма и полови ограничения , доколкото може да разчитаме на статистиката /много точна наука / , преобладават индивидите от мъжки пол - /Gender / male ... една стрелка там сочи нагоре ...., така де когато всичко по хардуера е в изправност /все пак сме по умните...- доказан факт . Gender / female , там всичко е ясно даже и да има проблем с хардуера , няма външни белези по който разбереш . За Ох-охх-ооохххх -аааааахххх вече има доста напреднал софтуер , като всеки ден в интернет пространството излизат нови , безплатни приложения. За практикуващите този стил няма ограничение за килограми за разлика от другите стилове . Срещат се индивиди от 20 кила с мокри гащи до внушителните 200+ кг . Благодарение на модерното инженерство и иновации / в кратце космически технологии / вече има достатъчно надеждни системи и дори цялата седалка да е потънала там дето слънце не огрява , превозното средство се държи изключително стабилно ...... , като изключим някои поражения по пътната инфраструктура / дълбоки коловози , разместен паваж/плочки , дупки , изкривени пътни знаци , съборени дръвя... и др дреболии /. Индивидите практикуващи този стил , се характеризират с изключителна находчивост и интелект . Те са способни да стигнат от точка А до точка Б за максимално кратко време избирайки оптималния маршрут , който понякога по случайност е дори права линия. Всякакви препятствия от рода на неправилно паркирани автомобили , майки с колички , изкуфели бабки , безпризорни дечица , бесни помияри , натоварен трафик и др. , са само някакви дребнички неща , прескочили само за малко, от някакъв долен паралелен свят в нашата китна пост-модерна кому-демокра-Анархична действителност.
Тук там се намира по някои по изнервен представител на стилът УХ , който си позволява от време на време да ни занимава с оплаквания от гореизброените и да отваря разни ненужни теми за простотия , депресия и др /за което му препоръчвам в най скоро време да посети психиатъра си а не да търси помощ от не-професионалисти , който само допълнително ще задълбочат проблема . Тук определено няма да разискваме неадекватно построените вело-алей и проблемите с тях , защото за един истински представител на УХ това не са никакви препятствия по пътя към заветната цел.
Стилът няма класови ограничения . Бедни / Богати - качени на колелото всички сме равни , няма задължително облекло . От официални костюми до шорти и джапанки . понякога и без потник . Всичко е позволено . Няма и строги изисквания към превозното средство. Намират се модели и от преди първата световна война / ръждясали до степен на разпадане , но учудващо все още в движение / . Принципно преобладават евтините модели , който собственика с малки притеснения може да остави без надзор където му е кеф и има 50% вероятност като се върне да намери колелото непокътнато.
Най-често обаче се случва през време на престоя да изчезне някоя незаключена и не дотам важна за предвижването част / седалка - не се лигавете може да карате прав , или да си носите в чантата резервна / , / предна гума - ами ще карате на задна / , /задна = карате на предна / , / кормило - нали можете да карате без ръце / , / спирачки - кой пък ги ползва тези екстри / , /рамка- хмм сега вече имаме проблем /. В връзка с горното за този стил каране се срещат доста често велосипеди тип Франкенщаин - не се знае вече коя част от къде е докопана , кърпена работа . Срещат се и любители на силните усещания който ползват скъпото си МТБ за предвижване до работа . Те обаче се характеризират с изключителна наглост и безпардонност , като го качват горе в офиса , подпират го на най-неудобното за всички околни място и с широка усмивка питат , нали не ви пречи? . Понякога обаче номера не минава и се налага да пишат в една тема която в момента няма да споменавам.
Zlobilka
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 11:39 am

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Сеп 02, 2016 11:05 am

victortrt написа:Съдейки по преобладаващите въпроси тук, то трябва да добавим нещо като ърбън хс - това е каране по улици, булеварди, велоалеи и паркове /основно по асфалт/ с нисък до среден клас байк със оригиналните рошави гуми и футуристично стърчащи калници особено отзад на байка.
Този стил се практикува от тинейджъри, млади дами и мъже около 20 - 30 години. Тези хора хипер много се кефят как добре им гази колелото неравностите из градската среда като бордюри, изпъкнали плочки по тротоара, павета и прочие и го карат най-вече по тротоара макар улицата до него да е гладка като писта. То в интерес на истината дори улицата да е гладка, колелата им не вървят по нея по-бързо отколкото по тротоара по обясними причини.
Много от тях не искат да сменят гумите си с по-нормални, защото нямало да си отиват на дебелата рамка, пък и колелото им така е по-яко.
Ако някой се е познал, да извинява, но това ще значи, че стилът наистина съществува. :beer:


Мисля че това е по-точно описание
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Boyan1984 » Пет Сеп 02, 2016 11:07 am

"Й"-кото накрая на думите надявам се да е нарочно :D
Иначе е готино написано, изкефи ме :) :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот vencil » Пет Сеп 02, 2016 12:16 pm

Много свежарска тема :clap: .
Бах мама му от толкова описани стилове тъй и не открих моя, аааа кво карам аз по дяволите :dontknow: :rofl: . Абе щом ти доставя удоволствие на кой му пука какъв стил е... ;) .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот victortrt » Пет Сеп 02, 2016 1:25 pm

Темата е за стиловете в МТБ стила като цяло, но се разви като общо-валидна.
Градското и извънградско каране с адекватен за целта велосипед не се обхваща от темата, защото то не е забавно изключение, та ти си в стандартите /освен това, че караш дамска рамка/.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот mtbstunt99 » Чет Сеп 29, 2016 10:35 am

А MTB Stunt има ли.
mtbstunt99
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Сря Дек 24, 2014 11:20 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот светльо-toxin34 » Нед Яну 01, 2017 2:10 pm

И аз кво точно карам, след като се открих в поне 3 до 5 групи "карачи" ? Няма ме само в хард групите, с моя бироскоп ако се пусна по някой наклон и ще има нова пещера в отсрещния скат . И реално, а не само да си мисля, отслабвам ...за 7 месеца съм с минус 25 кила.....но литрите бира са си нещо нормално . колелото ми е като на хобиездачите- накичено е с кво ли не . Храсталясвам с нож тип "Пукни от завист Рамбо" и магнезиева запалка ... ходя на работа, и тук попадам сред велоергометрите .. планирам разходка до морето . Навирам се у горите и да няма ясно изразена пътека .
За сметка на това, е много трудно да ми откраднат колелото чрез метода "грабеж с насилие" . Като карам по улицата, не минава номера " Не те видях" ....добре се виждам отвсякъде . Обаче от как отново съм двуколесен, такива като мен ги срещам редовно . Та явно се налага да се обособи още една група карачи .
Викам да я наречем : "Веселопедалисти" .
Събирателен образ, на всичкото човек де се мандахерца на две колела, с изключение на крайния екстриим .
Аватар
светльо-toxin34
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 8:17 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот VIdqhKoleelo » Съб Юли 14, 2018 9:42 pm

За ХС-тата бих добавил, че не всички са слабички защото има и такива дето друго не могат да карат :rofl: а само равни пътеки за фън.

Поздравления на автора.
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот icpart » Нед Авг 05, 2018 9:25 pm

Хахха. Описанията са много точни. Аз съм нещо средно между велотуриста само дето нямам АМ и велохрасталясник. Набутвал съм се на места с велосипеда дето надали някой друг е минавал :D
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Любомир Димитров » Чет Авг 23, 2018 5:39 am

VIdqhKoleelo написа:За ХС-тата бих добавил, че не всички са слабички защото има и такива дето друго не могат да карат :rofl: а само равни пътеки за фън.

Поздравления на автора.

Има и такива които просто ги е страх, да карат по-малко по-стръмни терени, с неравности и камъни. Наскоро се запознах с един такъв човек, не беше пълен. Просто лиспа на тренинг и психическа нагласа за един вид приключения. Не говоря за ендуро/фрирайд/даунхил каране.

А аз съм от карачите които практикуват всичките видове каране, с афинитет към скокове и преминаване на места с много камъни(в зависимост от настроението). :liplick:
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Бат'Весо » Пон Яну 07, 2019 6:16 pm

Гледам ,че темата е актуална и този път няма да пиша коментар за стиловете , защото не съм сигурен дали същесвува българско МТВ пространство още ?
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: За различните стилове в българското МТБ пространство...

Мнениеот Boyan1984 » Пон Яну 07, 2019 6:47 pm

Искаш да кажеш като организирано такова ли?
Лично аз не харесвам нищо което е организирано - от религията до спорта. Тия работи са си за личен кеф, дреме ми на дедовия дали некой е по-бърз или по-бавен от мене, дали некой се е качил некъде за 5 или за 10 минути и квото друго се сетиш.
А и темата е друга, много добра всъщност.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bi11y, traveler и 39 госта


cron