От платформи към автомати

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот outfaced » Пет Окт 26, 2007 6:50 am

EmZo написа: Когато се закопчаеш обаче, обувката стъпва И върху платформата което може да се каже, че създава допълнително удобство.


това се чудя за чистите автомати ... добре де, не е ли кофти да натискаш само в една точка. В смисъл усещането върху ходилото не е ли малко неприятно.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Пет Окт 26, 2007 7:58 am

Не случайно колоездачните обувки са с доста по-твърда подметка от нормалните. А за състезателните да не говорим.

Edit: Разбира се, има и други причини да са по-твърди.
Последна промяна Admin на Съб Окт 27, 2007 12:04 am, променена общо 1 път
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Пет Окт 26, 2007 6:00 pm

Admin написа:Не случайно колоездачните обувки са с доста по-твърда подметка от нормалните. А за състезателните да не говорим.


e тва не го знаех :agree:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Kitolino » Пет Окт 26, 2007 6:20 pm

Владо, ще ти дам да пробваш как е да си закопчан, стига да носиш 45-ти номер обувки и да ми позволиш на спускане да аграрствам с АМ-чето :D
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот outfaced » Пет Окт 26, 2007 6:43 pm

Kitolino написа:Владо, ще ти дам да пробваш как е да си закопчан, стига да носиш 45-ти номер обувки и да ми позволиш на спускане да аграрствам с АМ-чето :D


ибрееее ... нема да мирясаш
ама съм 43ти номер, скииш ли ... кофти :D

ма може и да те пусна, ако локна амортисьора ;)
хехе

и ти вземи ела неделята, не са цепи така
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Окт 30, 2007 12:04 am

Здравейте :) Решил съм и аз да премина към автомати. Бюджета, който съм склонен да отделя е 200 лв. Спрял съм се за момента на ето тези обуща - 661 Tiburon SPD и тези педали - CrankBrothers Smarty, които с текущата промоция се вписват в бюджета. Понеже никога не съм имал досег до подобна техника, искам да ви попитам:
1. Дали тези педали и обувки са съвместими?
2. Дали комплекта от педали и обувки продаван от ridespot е достатъчен за директна инсталация и употреба (т.е. ready to GO)? Ако не какво трябва допълнително да закупя?
3. Имам ли по-добър избор на българиския пазар на обувки е педали за бюджет от 200 лв. и какъв е той?

Предварително благодаря за помощта :beer:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 30, 2007 3:00 am

1. Напълно съвместими са. Не те карат да си вземеш обувки, които не стават за педалите, за да ти направят 30% намаление.. :)
2. Включено е всичко (т.е. Plug-and-Play).
3. Върпос, на който е малко трудно да се отговори единодушно. Предполагам това ти е ясно. Но, като карал вече повече от година CB (Mallet; системата е същата) и като карал за известно време Shimano, бих казал, че CB имат няколко издишки. Първо - класическите парчета с които вървят педалите са прекалено меки и бързо си отиват. Второ - системата позволява само две настройки на ъгъла на освобождаване (от 15° и 20°) и откопчават при някой нежелани ситуации..
Аз лично мисля за новият топъл сезон който предстои, да ги сменя със Shimano (DX-M647 в моя случай).

И като заключение, CrankBrothers в никакъв случай не са лоши педали :)
Успех :thumbu:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Newone » Вто Окт 30, 2007 6:09 am

От друга страна, СВ много добре се самопочистват от кал, което, според мене, е изключително важно при някои стилове...А и теглото има значение...Нали стана ясно, че съм фен на Кранк Брадърс ;)
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Окт 30, 2007 8:58 am

Благодаря за скорошните отговори :beer:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот did » Вто Ное 06, 2007 12:04 am

В този форум неколкократно се коментира кое е най-доброто решение, ако искаш хем по принцип да си закопчан, хем да можеш понякога да караш с нормални обувки. Въртенето на два чифта педали е едно възможно решение. Друго (компромисно) са педалите, на които има клипс само от едната страна. Е, за феновете на Шимано има и трето решение:

Изображение

Подвижната платформа Shimano SM PD22 с две светлоотразителя се закрепва много стабилно в автомата, след което педала става "едностранен" и може да се ползва с нормална обувка. Свалянето и слагането става за секунди.

Бях приятно изненадан, че въпросната подвижна платформа си върви в комплект с педалите PD-M770 (XT), а вероятно и с други. Намира се и отделно по електронните магазини и в e-bay.

На мен това дребно, евтино, пластмасово нещо ми се струва много полезно и се надявам, че вносителите на Шимано в България ще му обърнат внимание.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот EmZo » Сря Ное 07, 2007 3:01 pm

Хмм, тази джаджа е чудесна. Аз преди да се закопчая също имах притеснения от факта, че ще тряба да карам постоянно закопчан и си мислех, че ще ми се налага да карам незакопчан в някои случаи. Сега след като карах доста време закопчан съм напълно сигурен, че единствемия момент в който може да ми се наложи да карам незакпчан, е когато шпайковете ми са прани и още не са изсъхнали. :D Но чувството е толкова яко, че по-скоро бих си взел втори чифт шпайкове.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот stan_007 » Сря Ное 07, 2007 3:42 pm

1. Вече 2 XC карания съм с автомати и усещането е уникално. Просто няма нищо общо. А по въпроса с паданията - педалите са ми без платформи - Шимано PD M505 - и единственото ми падане беше веднага след като излезнах от магазина. Просто забравих, че съм вързан. Но иначе свикнах веднага. Обувки Scott Trial 2007 - засега са ми много удобни.
2. Въпросният модел педали се продаваше комплект с пластмасовите неща, за които говори did. Изглеждат наистина полезни.
stan_007
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Май 19, 2007 10:40 am

Мнениеот Droze » Сря Ное 07, 2007 5:17 pm

Тези, които са си харесали показаните от did подвижни платформи, могат да ги намерят тук :agree:
Аватар
Droze
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1499
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 2:13 pm

Мнениеот outfaced » Съб Дек 08, 2007 8:46 pm

ами айде и аз в кюпа, както вече някой разбраха ...
макар, че честно казано го направих със съзнанието, че ми е малко ранко за тая стъпка, но все пак реших да се пробвам.

Та след първите две карания съм с леко смесени чувства.
Плюсовете са ясни ... когато се кара е просто съвсем друг филм. Съвсем друг начин на разпределение на усилието, повече сила и по-равномерно въртене. Усещане за по голям контрол над байак също.

Но сега за минусите ... също така ясния минус, че ако не се откопчаеш навреме се изтърсваш кат чувал с картофи, няма да го споменавам. Само бих го допълнил, че мислех, че това ще е най вече проблем надолу, обаче установих, че може да е проблем и нагоре. Т.е. ако си на някой много як баир и едва креташ и в един момент разбираш, че за повече нямаш сила същото така разбираш, че просто не може и току така да спреш. Проблема е че, поне аз нещо не мога в движение да се откопчея (поне не все още) и ми трябва за малко да спря да въртя. Спра ли да въртя обаче в такъв момент спира и колелото, щот инерцията е 0ва ... :D. Това предполагам си е въпрос на изграждане на рефлес за бързо откопчаване в движение.
За надолу и за офроуд е малко по страшничко, щот там обикновено ако се наложи спиране става изненадващо и то именно в някой момент, когато си зает с обмисляне, как да преодолееш някое препятствие или още по зле - препятствието те изненада. Таааа в такъв случай лошо ... вече имам две синки и със сигурност ще потренирам още доста на равно и на по-загладен терен, преди да посмея пак да тръгна някъде на по засукано.

Други минуси ...
- (този почти беше ясен, но все пак) педалите си имат платформа, но тя не става за каране с норамлни обувки повече от градско, до центъра и обратно - стабилност и зацепване минимални.
- Обувките за автомати са доста неудобни за ходене, бутане и тн дейности по каменист терен ... хлъзгат се много подло на парчетата. Все пак зацепват по някое време някъде на гума, ама не си е работа.
- (това си е строго специфично до човек, обувки и автомати) при мен нещо не мога да завия парчетата под ъгъла който ми се ще и краката ми сочат сега леко навътре. На някой може това да си му е нормалното, ама на мен нормално си ми е леко навън и това много не ме радва. Сега ще почовъркам малко по парчетата, ако не стане ще взема по тежки хардуерни мерки, защото иначе чувствам крака си леко усукан и предполагам за дълго каране няма да има много добри последствия.
- на по пресечена местност, като се правят накой чупки в кръста за взимане на някой ръбест завой и се налага изместване на тежеста изискващо все пак макар и минимално завъртане/изместване на крака върху педала ... с автомати не става. Не е трагедия и не се налага много често, но все пак е някакво ограничение.


та това за сега ... след 2-3 часа каране * - малко на гребната и малко на тепето

* наблягам на това, като целта е по скоро да знаят последователите на идеята с какво се сблъскват в началото ... после сигурно по голяма част от минусите отпадат (надявам се). Пък си зависи и кой до колко може да кара и без автомати ... аз си признавам, че ен съм особенно голям майстор
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Съб Дек 08, 2007 8:57 pm

outfaced написа:... за сега ... след 2-3 часа каране * - ...

Първо покарай седмица-две, пък тогава пиши.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Kitolino » Нед Дек 09, 2007 6:31 pm

outfaced написа:

- Обувките за автомати са доста неудобни за ходене, бутане и тн дейности по каменист терен ... хлъзгат се много подло на парчетата. Все пак зацепват по някое време някъде на гума, ама не си е работа.
- (това си е строго специфично до човек, обувки и автомати)

Ти да видиш на сняг как се пързалят.. ;)
outfaced написа:При мен нещо не мога да завия парчетата под ъгъла който ми се ще и краката ми сочат сега леко навътре.
- на по пресечена местност, като се правят накой чупки в кръста за взимане на някой ръбест завой и се налага изместване на тежеста изискващо все пак макар и минимално завъртане/изместване на крака върху педала ... с автомати не става. Не е трагедия и не се налага много често, но все пак е някакво ограничение.



Виж тук, може да ти е полезно...

http://mtb-bg.com/articles/ar071.htm
http://mtb-bg.com/articles/ar070.htm

Иначе се свиква, просто трябва да покараш.
При мен привикването към автоматите стана на около четвъртото каране, като след това просто всичко си става автоматично без допълнително да се замисляш..
Веднъж да свикнеш, няма да искаш да се върнеш на платформени педали :)
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот outfaced » Нед Дек 09, 2007 11:10 pm

хех, тая втората статия как съм я пропуснал ... ядец
щях сигурно да си взема обувки с равна подметка. Но пък сега съм с боди-джиометри (спешълайзед демек) ... само дето въпреки тва го имах проблем с усукването. Е мисля, че с малко напъване го реших ( в смисъл понапънах парчетата да застанат в нужната позиция)

На мен парчетата обаче не са ми под възглавничката на ходилото ... или поне не директно под центъра и, а малко по напред (към пръстите). Такава си ми е била винаги и позицията на крака и с платформи. Така или иначе обувките позволяват доста нагласяне и и още не съм стигнал мисля до окончателната позиция. Поне не докато не покарам цял ден.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот taurus13 » Пет Фев 15, 2008 10:03 am

Е...и аз си сложих автомати, та да споделя за някой дето още се чуди. Това е голяма работа бре...като врътна и вдигам предната гума без дори да си мръдна тялото....то че са ми яки краката яки са ама... Сега разбирам че досега не съм въртял а съм се мъчил. Облекчението за колената е осезаемо, стабилността е много добра, съответно значително мога да повиша пробега. Освен това се кара много лесно по неравен терен като трева на туфи например - просто го няма оня момент дето таман натиснеш педала и предната гума хлътне в дупката и се чудиш отде да вземеш въртящ момент за да изкараш гумата от дупката. Много съм доволен за едно каране свикнах, но се оказа че сега се товарят и други мускули, дето никога преди това не са виждали зор, та предполагам че след малко каране ще навикнат. Обувките които си взех са Specialized body geometry и са ми много удобни...дано са и здрави. За педалите могада кажа че няма никав смисъл да се слагат хибридни педали - автомат+платформа. Това води само до търсене на автомата или платформата, пък и усетиш ли автомата веднъж никога няма да се върнеш на платформата. Не е проблем да стъпиш на педала и без да се закопчаваш, ако е необходимо. Откачането става лесно - дори да залитнеш, кракът инстиктивно тръгва настрани за да се подпреш и автомата откача. Аз засега по-скоро още не мога да свикна със закачането и малко си търся автомата, но усещам че скоро ще почна да ги закачам отраз. Та не си трошете колената,а си сложете автомати.
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Мнениеот bokicha » Сря Май 21, 2008 12:42 pm

...и Аз открих топлата вода.../вече месец ги карам/
...веднага се усещат 20к.с. мощ в повече... :bowdown:
...едно тупване на стръмен баир/гравитацията много бързо ме гушна/
...много приятно и на долу-не се притеснявам на
бърз и рошав участък, че с колелото ще поемем в различни посоки...
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот argon » Пон Сеп 15, 2008 4:13 pm

Темата е стара, но мисля, че не е изгубила давност :)
Карам с "клипсове' от юни месец, и вече съм им навъртял около 300км. пресечен терен....меко казано МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН :D В статията и по-горните постове на уважаемите съфорумци е описано прекрасно, какво е изживяването и какъва е ползата. Карам с SPD педали без платформа и с високи обувки със стабилана подметка и протекция на глезена...на мен комбинацията ми допада за моя стил на каране (в скобите няма да напиша all mountain, макар и да си го мисля :) ) Към закопчаването и откопчаването привикнах доста бързо и не съм имал особенни проблеми. Винаги съм си мислил , че няма да мога да се откопчая, когато ми е най необхоримо това, и нямам време за реакция.....е, оказа се , че и в такива случай съм се откопчавал , без да има проблем. Предпоставки за падания е имало много през експлоатационния период, и в града и в планината и къде ли не, но едва ли е имало такива породени от "клипсовете", а не от некъдърно каране и несъобразена скорост. За градски условия не са най-удобното нещо, но ако се кара внимателно няма никакъв проблем ;)
Вече, едва ли бих тръгнал на продължително каране с платформени педали...било с преобладаващо спускане или изкачване :beer:
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 15, 2008 4:33 pm

argon написа: Вече, едва ли бих тръгнал на продължително каране с платформени педали...било с преобладаващо спускане или изкачване :beer:


Не казвай голяма дума! Най-добре е да си ги менкаш... :D ... най-добре е, може би, защото аз така правя ;) :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот bokicha » Пон Сеп 15, 2008 7:01 pm

...тц, аз веке за нищо не си ги давам клипсовете :D
...то и верно, че из града почти не карам..
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 15, 2008 8:30 pm

bokichaa написа:...то и верно, че из града почти не карам..
:beer:


Не говоря за града... аз там карам на жИната куеуото, че да не си изхабвам гумите на мойту... ;) :D

Но ако съм наясно, че ме чакат чукари и доста бутане (Рила, например), не можеш да ме убедиш да сложа клипсовете. Парчетата правят ходенето по камъни доста неприятно/лизгаво и понякога си е направо опасно... Има и други по-маловажни и по-субективни фактори :) :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Trip-tfk » Пон Сеп 15, 2008 8:38 pm

Аз пък от начало карах с обувки,които ми бяха големи
и ефектът от това да караш закачен беше почти нулев.
Наскоро си размених обувките за такива,които са моя
размер и определено усетих разликата.
Затова съветвам тези ,които са решили да минават на
клипсове,да не си купуват обувките през интернет,ако преди
това не са ги пробвали,за да не страдат като мен.
:beer:
Trip-tfk
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1718
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 6:56 pm
Местоположение: Blagoevgrad Bulgaria

Мнениеот bokicha » Пон Сеп 15, 2008 9:29 pm

4getcredo написа:
bokichaa написа:...то и верно, че из града почти не карам..
:beer:




Но ако съм наясно, че ме чакат чукари и доста бутане (Рила, например), не можеш да ме убедиш да сложа клипсовете. Парчетата правят ходенето по камъни доста неприятно/лизгаво и понякога си е направо опасно... :) :beer:

... :agree: , тъй е тъй е, съгласен. Аз 'щото малко тез чукари не са ми по вкуса /както и града/ ,
малко ми се разминават с представите за колоездене, предпочитам да си карам колелото пред туй да го бутам,
инак си харесвам наш'те планини зелени и по друг начин се докосвам до
тях
... :beer:
...
4getcredo написа:Не говоря за града... аз там карам на жИната куеуото, че да не си изхабвам гумите на мойту...

:D
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 15, 2008 9:39 pm

bokichaa написа:...предпочитам да си карам колелото пред туй да го бутам...


Така си е... ама има и места за каране, дето без бутане няма как да ги стигнеш :)

А пък зимата си е друга краста :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот bokicha » Пон Сеп 15, 2008 9:59 pm

:agree:
...приоритети, желания и срасти..
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот Дизел » Вто Сеп 16, 2008 5:43 pm

Newone написа:...А и теглото има значение...Нали стана ясно, че съм фен на Кранк Брадърс ;)


Йесс! :agree: Тамън бях решил, че тук никой не ги тачи....
И аз съм с eggbeaters :beer:
Не бих ги препоръчал за начинаещи с автоматите обаче. Положението за откачване е малко недефинирано, а и освен това не може да се релулира силата на прикрепване. Аз успях да падна с тях още първия ден, въпреки, че вече имах опит с SPD педали. Като им свикнеш обаче са Номер 1. :bowdown:
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: От платформи към автомати

Мнениеот papinu » Сря Окт 10, 2012 11:26 pm

+1.
Но повода да пиша тук е да споделя моя преход, а той е по-различен.
В началото както всички и аз подходих стандартно – SPD - като за начинаещ със закоравели навици за „скачане“ от педалите. Педалите ми са Shimano XT PD-M785, които стандартно за Shimano бяха в комплект с парчета SM-SH51, които са от тип 'Single release mode'
Изображение.
Настроих си педалите на положение най-лесно откачане. Настроих си парчетата на обувките съобразено с анатомията на краката ми. В последствие смазах педалите за по-лесно откачане. И наистина се откачаха, когато пожелаех. Но навика ми за „скачане“ от педалите ми пречеше и в положение 'нулева скорост' при рязко спиране няколко пъти се случи да не се откача навреме. За момент стигнах до дилемата с автомати или не.
За щастие случайно (знам че няма случайни неща) научих из нета за системата парчета 'Multiple release mode' на SPD.
Изображение
Разбрах кои са съвместими с моите педали – SM-SH56. Монтирах ги и се „върнах в играта“. Извод: това е най-удачния вариант за начинаещ да премине на автомати според мен. Особено ако е със закоравели навици (а може и вредни) на каране.
Никъде във форума (и сайта) не намерих информация за тази система и/или модели парчета от нея. Затова потърсих в нета. Всички я препоръчват изключително и само за новобранци относно преминаването към автомати. Основния аргумент е, че лесно се откачат и за по-напреднал колоездач може да попадне в ситуация, когато невредвидено някой от педалите може да се откачи. Всички препоръки са за преминаване към 'Single release mode' когато се свикне да се кара с автомати.
Към всички колебаещи се силно препоръчвам да пробват този вариант. Гарантирано винаги се откачам и мога да кажа, че лесно свикнах с автомати благодарение на тези парчета.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: От платформи към автомати

Мнениеот halfdone » Чет Окт 11, 2012 10:54 am

Мерси много за тази информация, това не го знаех и се замислям дали да ги пробвам.
Тези падания от спряло положение хич не ги харесвам.

Интересно ми е обаче дали с тях ти се е случвало да се откачиш без да искаш, след като се отключват в толкова посоки ? Да кажем при някой скок или ако искаш да прескочиш нещо , че после я намериш педала я не :)
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 570
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта