Избор между 4 велосипеда

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот Harka » Чет Дек 24, 2020 1:24 am

Супер изглежда колелото. Само му махни лепенките от дисковете. :)
Това ли ти е първия мтб велосипед?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот hellp » Чет Дек 24, 2020 2:21 am

Честито! И аз му се точа, но ме притеснява рамката да не почне да пука след няколко карания. Драсни какви са ти впечатленията след месец-два.
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот Harka » Чет Дек 24, 2020 2:39 am

hellp написа:Честито! И аз му се точа, но ме притеснява рамката да не почне да пука след няколко карания. Драсни какви са ти впечатленията след месец-два.

Добре бе пич, казах ти какво да направиш като толкова те притеснява това. Не знам защо продължаваш да го повтаряш като някакъв супер проблем. :dontknow:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот Starboy » Чет Дек 24, 2020 10:49 pm

Harka написа:Супер изглежда колелото. Само му махни лепенките от дисковете. :)
Това ли ти е първия мтб велосипед?


Мерси, ще ги махна :D Иначе да - може да се каже, че ми е първият. Преди 8 години някъде, като бях малък, имах един Драг, който уж се водеше планинско, ама беше с онзи тип окачване все едно е от зрънчо :lol: В крайна сметка ни разбиха мазето, където стоеше и го откраднаха.

hellp написа: Драсни какви са ти впечатленията след месец-два.

Няма проблем :agree:
Starboy
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Нед Ное 29, 2020 1:21 am

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот prostyler » Съб Яну 02, 2021 3:18 am

hellp написа:Честито! И аз му се точа, но ме притеснява рамката да не почне да пука след няколко карания. Драсни какви са ти впечатленията след месец-два.


Здравей аз мога да ти споделя малко информация точно такъв си взех и аз х12 малко по рано от колегата(началото на ноември)От магазина на сребърна . Като цяло велосипеда е жесток върви добре скорости, вилка няма грешка, но след 100км каране трябваше да ходя да настройват дерайльора защото на най високата ( лесна за въртене) предавка щракаше все едно иска да превключва на друга, после сменям нагоре 6,5,4,3 венец задържа не сменяше правилно, другото което имаше включвам на най ниската предавка ( трудна за въртене) и сякаш има вибрация веригата прескачаше и ако без да искам завъртя назад направо я задържа и искаше да пада. Та както и да е ходих Втори път настройват гледат било готово колелото, взимам го след ден същата работа,според мен има проблем в дерайльора обаче се чудят как да ме въртят да не го сменят по гаранция. Поговорих с тях по телефона и просто им обясних че това няма как да стане колело на един месец да влиза два пъти в сервиз, те се оправдаха че х12 били така малко по крапризни за настройка на скоростите, броните на жилата отпускали и така, след проведения разговор им казах че ще го закарам отново но така и не успях миналата година защото на ход ходих от Надежда до Хладилника, а и имат едно много не удобно работно време... Та ще видя какво ще направят новата година ако не го направят директно ще им го върна аз им то обясних, отделно че аз го бях предплатил и чаках два месеца и повече... Иначе колелото много ми харесва, но този вид разправии ми убиват ентусиазъма.
prostyler
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2020 1:45 pm

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот Gworan » Съб Яну 02, 2021 7:53 am

Има една врътка на лостчето за скорости, с която можеш да си донастроиш жилото, защото наистина се отпуска след като се монтира и се настрои първоначално...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот Alexi » Съб Яну 02, 2021 8:34 am

12 скорости се настройват по трудничко ,да се постараят малко повече - след като всичко е чисто ново не виждам проблем ( няма какво да му има на дерайльора ако не си го ударил и изкривил )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот Harka » Съб Яну 02, 2021 1:48 pm

Alexi написа:( няма какво да му има на дерайльора ако не си го ударил и изкривил )

Има какво. GX-а на сина ми беше с фабрично крив болт. Сложихме болт от стар дерайльор, който също беше крив, но поне по-малко. И с единия, и с другия, това чудо няма настройване. Остава си едно цъкане на средните венци и това е. Не знам допуските ли са оплескани, какво ли (това не е единичен случай), но GX-a не ми влиза в категорията на качествените продукти.

@prostyler:

Отиди в качествен сервиз да ти проверят дали не е криво ухото на рамката (може да е и фабрично криво). Примерно Бойко в "Паве" има такъв инструмент за проверка.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот hellp » Съб Яну 02, 2021 3:10 pm

prostyler написа:
hellp написа:Честито! И аз му се точа, но ме притеснява рамката да не почне да пука след няколко карания. Драсни какви са ти впечатленията след месец-два.


Здравей аз мога да ти споделя малко информация точно такъв си взех и аз х12 малко по рано от колегата(началото на ноември)От магазина на сребърна . Като цяло велосипеда е жесток върви добре скорости, вилка няма грешка, но след 100км каране трябваше да ходя да настройват дерайльора защото на най високата ( лесна за въртене) предавка щракаше все едно иска да превключва на друга, после сменям нагоре 6,5,4,3 венец задържа не сменяше правилно, другото което имаше включвам на най ниската предавка ( трудна за въртене) и сякаш има вибрация веригата прескачаше и ако без да искам завъртя назад направо я задържа и искаше да пада. Та както и да е ходих Втори път настройват гледат било готово колелото, взимам го след ден същата работа,според мен има проблем в дерайльора обаче се чудят как да ме въртят да не го сменят по гаранция. Поговорих с тях по телефона и просто им обясних че това няма как да стане колело на един месец да влиза два пъти в сервиз, те се оправдаха че х12 били така малко по крапризни за настройка на скоростите, броните на жилата отпускали и така, след проведения разговор им казах че ще го закарам отново но така и не успях миналата година защото на ход ходих от Надежда до Хладилника, а и имат едно много не удобно работно време... Та ще видя какво ще направят новата година ако не го направят директно ще им го върна аз им то обясних, отделно че аз го бях предплатил и чаках два месеца и повече... Иначе колелото много ми харесва, но този вид разправии ми убиват ентусиазъма.

Интересното е, че проблемът се проявява след 100км каране, а не веднага. Ако пробелмът е в самото Шимано, тогава няма значение велосипедът. Ако проблемът е неправилен монтаж или нещо извън Шиманото, тогава черна точка за Орикс. Аз и затова не си поръчвам колела от чужбина. Искам да е от признат магазин в града, където мога да им вися на главата за всеки макар и нищожен проблем/въпрос.
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Избор между 4 велосипеда

Мнениеот prostyler » Съб Яну 02, 2021 6:49 pm

С колелото не е падано не е крив дерайльора, проблема не е в мен то това колело малко на карък ми беше. Предплатих го, взех го след 2 месеца после беше крив отвора където е резбата на рамката за монтажа на спирачният апарат и стържеше в диска, върнах го смениха рамката хоп обратно седмица в сервиз. И най ме е яд, че казах още за рамката като го връщах да оправят скоростите да се настроят наново казват, че всичко е направено. Взимам го и ден по късно същата работа. Та както казах ще видя кога ще мога тази година когато е хубаво времето ще ги посетя някой събота, щото нямам багажник и съм зависим и от времето, а и работя от 8 до 6 , ще споделя какво е станало след като ги посетя дали съм го върнал колелото или всички проблеми са отстранени. Направо се ядосвам като се сетя колело за над 1500лв някакви смешни проблеми има а дори няма 120км карано само в града. Най-важното да сме живи и здрави.
prostyler
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2020 1:45 pm

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта