Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Пет Апр 02, 2021 6:07 pm

Мислех за Орикса и се колебаех. Миналият ден ми казаха, че вече няма да произвеждат дори колела, а са се насочили към такива с електрическо задвижване, което тотално ме отказа от тях.
Не искам да обидя някого, но не ги смятам за сериозна компания, въпреки, че имат много сполучливи модели, за окомплектовалата си прав.
Поради тази причина и поради това, че явно не съм толкова напреднал, започнах да си мисля, че и по-нисък клас ще ми е окей, все пак няма да е като от тези от 400 лв, а дори и с тях ходят навсякъде.

Чудех се този Кюб Атеншън в Казънлук, дали след време може да му се смени предният венец и да стане поне 34Т и евентуално да е по-удобно за в града ?
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Съб Апр 03, 2021 12:07 am

Да обобщя до тук какво излезе

Колела няма, особено по-големи размери. Ако махнем декатлонското и кроса остават ми следните варианти, който има мнение нека помага.

БайкЦентър
Чухме се, на мен ми хареса този модел и го чакат към края на месеца, с 36 зъба е и ще влачи и по асфалта предполагам, и за планина ще е окей. :
https://www.bikecenter.bg/velosipedi/pl ... -comp-smk/

Момчето ми препоръча и този, бил доста добър, чакали го.
https://www.bikecenter.bg/velosiped-29- ... petrol-rs/

ОЛХ, хареса ми доста това, но не знам за частите:
https://www.olx.bg/ad/cube-attention-sl ... 2b3efd8b12
Чудя се дали може за напред да се смени на 34Т ?

Някаква марка ГИАНТ, която била най-големият производител, нямам никакво мнение, тук пише обаче че са налични:
https://www.velozona.bg/%D0%92%D0%B5%D0 ... rt-Sage-29
https://www.velozona.bg/GIANT-TALON-0-29

Общо взето това ми остава, а времето се затопли :D
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Alexi » Съб Апр 03, 2021 7:27 am

Кюба от ОЛХ е най доброто предложение ,а и цената вероятно се коментира което не важи за магазините ( само да не се подлъжеш по писаниците на собственика ,велосипеда е Деоре монтаж не е ХТ .. спирачките дори са по нисък клас )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Yash » Съб Апр 03, 2021 8:23 am

Е, дерайльорът му е ХТ... :D
Също смятам, че от изброените този най си заслужава. Макар че не е ясно вилката точно каква е.

Относно другата марка. Това е Джайант. И наистина са един от най-големите и реномирани производители на рамки и велосипеди.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Съб Апр 03, 2021 7:24 pm

Не знам да ви кажа какво е ХТ изпълнение, вилката мисля, че се вижда RockShox на една от снимките - въздушна.

Чух се с момчето, изглежда точен и утре отивам до там да го видя, след като гласувам разбира се. Пишете на какво да обърна внимание, защото може да ме излъже както си иска.
Така и не разбрах, точно защо го е купил. Той каза, че си има карбоново и него си кара, това го е купил защото знаел, че нямало да има колела и от приятел от байкцентър го е взел, има касови и всичко.
Дали може да е с дефект или мострено и да го е взел малко по-евтино и сега да препродава, ама пък нали има някаква гаранция.

Аз вече, взех да се надявам, че на това нямане ще е късмент ХЛ колело.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Yash » Съб Апр 03, 2021 8:27 pm

Разрових се малко.
Първо вилката е Judy. Среден клас. Нямам преки впечатления.
По-важното.
Не знам какъв точно му е случаят. Знаел, че няма да има колела и затова го е взел!? И сега го препродава? На цена само със 150лв по-ниска от цената в магазина. Само на мен ли се вижда странно?

И да не ти убивам желанието, ако наистина го искаш, вземи го. Ако успееш да му спазариш по-ниска цена, ще е добре.
Успех.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Alexi » Съб Апр 03, 2021 10:41 pm

никога не питам защо се продава дадено нещо .. всеки си има някакви причини може да му трябват пари ,или да го е взел спонтанно и сега да не го иска .. иди огледай го то ако има нещо ще си личи ,не е космически кораб
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Съб Апр 03, 2021 11:12 pm

Момчета първо искам да ви Благодаря, и това не е от ония Благодаря форумските, а по-скоро едно искрено Благодаря като да ти го кажат в очите, просто тук няма как или когато те почерпят студена бира в горещ летен ден. Вие сте отделили от времето си, направили сте труда си, пишете по няколко коментара на може би поредния досадник, но аз имах нужда и около вашите 3 изричения аз търсих и прочитах още 10. Може би някога съм помогнал на някого и сега ми се връща, но както и да е, на първо място - Благодаря.

Помислих доста и пресметнах отново, от разговорите ми с няколко основни продавача/вносителя и дори производителя стана ясно, че ако искам нещо с по-добра окомплектова ще трябва да чакам поне до края на сезона, а аз и миналия чаках уж.
Просто искам да си развея и аз ушите вече с вятъра :D, дори по-едно време си мислех за по-нисък клас каквото и да е - примерно Орикс (когато още го имаше). Пък за напред ще може да се продаде и да се смени, аз съм абсолютен новак, точно като тези с колела от 600 лв, а и те хората успяват да карат.

От Cube, като вносно очаквам да е по-лоша окомплектова от Българските(по-скъпо), ясно ми е. Видях вилката и си абсолютно прав, но се надявам да срещне моите очаквания, защото ако не оставам със Specialized-а, който чакат а и там нещата не са по-добри, това важи и за останалите части.
За странното - леко да бих казал, утре ще го видя и до колкото съм добър в това ще преценя, въпреки всичко си остава гаранцията(22 месеца), човека ще ми даде касов бон и стикер за всичко.

Цената - още не знам, последно цента е била 1900лв в магазина и той има аксесоари за 180 лв, изглеждаше зарибен, каза че ще ми покаже неговото карбоново колело. Убеждава ме, че това не е карано, каза на всяка следа която му покажа -100лв.

Утре мисля да закарам баба ми и дядо ми да гласуваме и след това тръгвам на там, ако го усетя и ми хареса ще го взема и дано всичко е на ред. Ще опитам да огледам и разбера максимално, цената няма да я свали много, това ще си покаже там.
Единственото и най-голямо притеснение ми е да не е сменил части и залепил тия стикери на стари или други, защото нито аз ще успея да разбера, нито гаранцията ще важи. Другото е колкото да е с дефект, който не се покрива от гаранцията.
Благодаря и за пожеланията за Успех и дано скоро имам възможност да покарам някъде с красиви гледки.

P.S. Ще ъпдейтна темата, ако има и други като мен и случайно докарат още от това, ако мога и аз най-накрая да съм полезен.
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Harka » Нед Апр 04, 2021 10:24 am

Като гледам степенката и аксесоарите, не ми изглежда като човек, който е много наясно и като колело, което е карано сериозно.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Yash » Нед Апр 04, 2021 11:12 am

Alexi написа:никога не питам защо се продава дадено нещо .. всеки си има някакви причини...

И е така, и не е така. Причините също са много. И е тема на друг разговор.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот DonDanito » Нед Апр 04, 2021 8:54 pm

Обявата вече не е валидна, стиснахте ли си ръцете? :)
Дани, тел. 0878 808 991 :)
Аватар
DonDanito
 
Мнения: 470
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 6:09 pm
Местоположение: София, ж.к. Левски Г

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ivannrs » Пон Апр 05, 2021 3:51 pm

Ъпдтейтвам, че вчера стана късно и трябваше да помагам из дома.

Ходих до там видях се с момчето, което си беше мъж де. Стори ми се точен колелото беше до неговото у тях, личеше си че се грижи за тях и ги пази. Историята е следната: взел го е на добра цена от байк центъра по коледа - надявам се заради това + факта че някой негов познат работил там, а не поради дефекти. Уж щял да го кара, но му е и голямо, неговият карбон пък е М и му е една идея малко. Той си е за Л.

Има и касов бон и мога да видя, че са го взели на добра цена. Огледах го, покарах го, но не знаех с какво да го сравнявам и все ми се стори добре, но това мнение не е релевантно. Почти не намали от цената си, но ми остави всички неща купени допълнително, и степенката, която е 300 грама - Кюб ( но май е по-добре да я свалям в планината, въпреки че се опитахме и не успяхме).

Гаранцията си остава и сервизна книжка за байк центъра - не пише за дефекти.

От колелото още нямам впечатления, те първа ще трупам. Малко ме дразни, че е чисто черно и дори надписа не се вижда, но той е започнал с тези червени детайли, може би ще остане в тази гама + едно две неща още - така и така ги имам.
Не мисля, че е карано само 10 км, но едва ли повече от 50км и то по асфалт.

Отделно човека ме покани да караме и на каравана на лято, влязохме у тях и т.н. може би няма какво да лъже в случая. Писа ми и по вайбър да види дали сме пристигнали обратно благополучно в Русе.

И така - радвам се да се похваля, че най-накрая имам нещо което исках, е не е първоначалните избори - декатлонското или кроса с по-нови рамки, но може би и това ще ми е окей.
:beer: :peace: :liplick:

Ще пиша пак след известно време или ако някой има въпроси, ще опитам да сменя и името на темата, ако е възможно, а да ще кача и снимки.

Още веднъж Благодаря, ако имате съвети аз ще си взема :)
ivannrs
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Чет Мар 04, 2021 11:22 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот Yash » Пон Апр 05, 2021 7:15 pm

Честито! И много безаварийни километри да му навъртиш!

Махай степенката. ;) Наистина, не ти трябва.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Пак избираме велосипед в диапазона 1500 лв + БИРА

Мнениеот ArsenalChamp » Пет Апр 09, 2021 9:28 am

Честито- изчетох темата с интерес. Ас също карам Cube, само че хибрид. Пожелавам да те радва колелото и да качиш някоя снимка. :agree:
ArsenalChamp
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2019 9:42 am

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта