Избор между ДРАГ Hardy 3.0, 5.0, 7.0

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор между ДРАГ Hardy 3.0, 5.0, 7.0

Мнениеот RichieChichi » Сря Юни 16, 2021 2:06 pm

Здравейте, търся си велосипед, който ще ползвам градско 2х8км в началото, защото не съм карал от дете. Търся нещо комфорно предвид ръст и килограми 191см/100кг, което да карам всекидневно по 45-60мин. Първоначално ще го ползвам за транспорт по градски маршрут от вкъщи до тенис кортовете. Също така ми се иска да се тествам извън града (около Пловдив) как ще се представя.

Насочил съм се към DRAG Hardy с рамкa XL. Въпроса е че не знам до колко е универсален този велосипед? Дали е подходящ за шосейни преходи извън града. Като начинаещ мисля, че 5-25км таван
Доста е писано за старите модели Харди, но нищо не намерих конкретно за тези 3те модела.
Цените са 690, 790 и 890лв

https://dragzone.bg/velosiped-drag-29-hardy-7-0-2

https://gyazo.com/6a6f738743664f7c252bef3a080c2bb3

В магазин ме насочиха към Hardy 7.0, защото има малко по- добра вилка, която се и заключва (не съм сигурен колко е хубаво това ). Също скрити жила има.
Заслужава ли си 200лв повече и към кой модел бихте ме насочили? В крайна сметка го взимам за спорт и здраве и със всеки ще си направвя тренировка и ще стигна до място Х. Въпросът ми е да не допусна някоя голяма грешка, като покупка на велосипед за 199лв от Метро примерно.
RichieChichi
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Юни 14, 2021 7:42 am

Re: Избор между ДРАГ Hardy 3.0, 5.0, 7.0

Мнениеот valsbak » Чет Юни 17, 2021 3:19 pm

Моят съвет е да потърсиш нещо втора ръка, ако не си сигурен, че колоезденето е твоето хоби. Когато се убедиш, че това е твоето занимание, можеш да си купиш и нов велосипед, дори и с по-добри компоненти от Харди 7.0.

Аз съм имал Drag Hardy TE, което като рамка е равнозначно на Drag Hardy 7.0. За времето си 2017-2018 г. рамката беше актуална с конусовидно чело, вътрешен ход на жилата и спирачка в задния триъгълник. Цветът беше доста различен, сегашните разцветки не ми харесват, но това е въпрос на лично предпочитание. Велосипедът е добър както за планината, така и за асфалт. Заключването на вилката е от значение при изкачване на наклони и каране на педал, тогава велосипеда се люлее по-малко. Скоростите и спирачките са базови. По-актуалната рамка добавя стойност към велосипеда и по-късно ще го продадеш по-лесно . Това е в общи линии.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Избор между ДРАГ Hardy 3.0, 5.0, 7.0

Мнениеот RichieChichi » Чет Юни 17, 2021 7:54 pm

Не разбирам нищо от велосипеди, за да тръгна да купувам втората употреба. Нямам и приятели, които карат даже.
По- добрият вариант за мен е ново, нямам намерение да продавам велосипеда, дори и да не моя спорт. Пак няма да продам велосипеда.
Въпросът ми е да скоча на ли 5.0 или направо 7.0 с малко по- добрата вилка и хидравличните спирачки?
RichieChichi
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Юни 14, 2021 7:42 am

Re: Избор между ДРАГ Hardy 3.0, 5.0, 7.0

Мнениеот Alexi » Чет Юни 17, 2021 9:10 pm

вземи си по добрия ,все пак велосипед не се купува всеки ден а и подобни разлики се усещат при каране .. също така да подменяш после части излиза по скъпо
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Избор между ДРАГ Hardy 3.0, 5.0, 7.0

Мнениеот RichieChichi » Нед Юни 20, 2021 10:44 pm

Взех го и направих 30км с него вече даже. Супер се чувствам имам много сила в краката, обаче тази седалка ме убива, само там имам проблем за сега... какво може да се направи по въпроса?
И един аматьорски въпрос кога да заключвам вилката?
RichieChichi
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Юни 14, 2021 7:42 am

Re: Избор между ДРАГ Hardy 3.0, 5.0, 7.0

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юни 21, 2021 8:54 am

RichieChichi написа:обаче тази седалка ме убива, само там имам проблем за сега... какво може да се направи по въпроса

За момента просто карай. И седалка за 300 лв да е, ако не си карал от мноого време, пак ще те боли д-то. В крайна сметка разбира се може да се смени с друг модел(моята уцелих от 3-я път).

Вилката обикновено се заключва при катерене или каране на равно, шосе да кажем, когато буквално няма смисъл да работи и влаганата от краката сила да отива там.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта